Skocz do zawartości
mirekmarian

Emerytury rolnicze

Rekomendowane odpowiedzi

Witam czy ktoś wie co i jak po dzisiejszej uchwale sejmu o emeryturach,PSL mówi że PIS podnosi wiek dla rolników od 1 pażdziernika 2017 roku ,PIS że od stycznia 2018 roku ,Ja urodzony w pazdzierniku 57 roku i 60 lat będzie w pazdzierniku i miałem plany na emeryturę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie znam dokładnych szczegółów tej ustawy.Jeszcze jest nie opublikowana

http://isap.sejm.gov.pl/VolumeServlet?type=wdu&rok=2016&numer=000

Ale myślę że jeszcze nie masz się co za bardzo martwić,Na stronie

http://wpolityce.pl/polityka/315660-sejm-przyjal-ustawe-obnizajaca-wiek-emerytalny-poslowie-po-i-nowoczesnej-glosowali-przeciwko-zmianom-psl-wstrzymal-sie-o-glosu cytat z dyskusji

Do końca grudnia 2017 zostaną zapisane uprawnienia, które wynikają z tej ustawy, a od 1 stycznia 2018 będzie obowiązywał wiek emerytalny - 60 lat dla kobiet i 65 lat dla mężczyzn. To jest nasza propozycja. Podnosimy rolnikom najniższe emerytury do 1000 zł. I to jest nasza oferta dla polskiej wsi

Z "tej ustawy" ja rozumie że to dotyczy tej dotychczas obowiązującej ,ale może się mylę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzięki za pocieszenie ,PSL słowami Sawickiego osobiście słuchałem mamrotał że rolnicy ukarani od pazdziernika ,Pis swoje i na dzisiaj nie wiem czy mam pewną emeryturę i plany przekazania ziemi ,czy będę musiał inaczej zaplanować

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
.... i na dzisiaj nie wiem czy mam pewną emeryturę i plany przekazania ziemi ,czy będę musiał inaczej zaplanować......

To tak jak i ja."Przewieżli" nasz "rocznik" na rentach strukturalnych,to i mogą "przewież" na wcześniejszych emeryturach.Ja już od dłuższego czasu podchodzę "stoicko" do wszelkich "nowelizacji przepisowych".Na razie mam na chleb i do chleba , a reszta to mały "pikuś".Szkoda mi trochę tych co pobrali dopłaty i podpisali deklaracje "zwiększające"(czyli albo zwrot dopłaty albo przejęcie czyjejś ziemi).Ale ja mówię że pazerność jest zgubna,ale możliwe że to jest celowe działanie żeby skłócić ludzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jednak ministerstwo działa i dzisiaj listownie dostałem odpowiedz na maila z 18 listopada ,odpowiedz prosta do 31 grudnia 2017 roku masz ukonczone 60 lat ,30 letni okres składkowy i emeryturę dostaniesz i zapszestaniesz działalności rolniczej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli potraktowali Cię poważnie i chwilowo rozwiali wątpliwości.Na obecną chwilę nie wyobrażam sobie jak można będzie przeżyć za ok.1000 zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jaką masz sytuację ale u nas nie znajdziesz nikogo kto by tą możliwość nie wykorzystał ,zawsze wleci ta stała sumka ,albo przepiszesz albo sprzedasz ziemię maszyny i kasa w banku na biedę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamieszczam ten post tak trochę w celach orientacyjnych.Z tego co się dzisiaj dowiedziałem (w dużym uproszczeni)(dotyczy wcześniejszych emerytur):składam wniosek o emeryturę z niezbędnymi dokumentami : instytucja ma miesiąc czasu na odpowiedz .Warunkiem przyznania jest zaprzestanie "gospodarowania" np. dzierżawa na min.10 lat potwierdzona w "ewidencji gruntów"(np.Starostwo powiatowe) chociaż to należało by "do informować"(gdzie potwierdzić).Jaka kwota emerytury?Tylko się dowiedziałem że za każdy rok 5% więcej (czyli na starcie 25 % mniej niż normalna) ale być może żle rozumuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...