Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

 

Ale powiem Wam jedno ze lepiej było starą pukac w autku firmowym i pracować w holandii za 20 euro na godz 5 godzin na dzien

 

dzis bylem w ODR maja jeden pojemnik żółty jeszcze nie wiedzą co do niego wleja i gdzie połozą ale beda robic doświadczenie

 

 

Ja następnym razem nie wrócę z Holandii albo nigdy nie bede przekraczał renu

 

Bo to jest jakaś parodia parodii

kiedyś pytalem po co sprzedali cukrownie niemieckim rolnika to mówili ze to koncern miedzy narodowy który jest własnoscia 20 tys niemieckich rolników w 60% i faktycznie 300 mln co roku dostaja z PROW a dali za slaskie curkownie 235 mln

a u nas SAPARD wspierał nasadzenia wierzby energetycznej ciekawe dlaczego nie wykup cukrowni ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja kiedyś siałem i wiecej bym nie posiał - naklad podobny do kukurydzy a plon 1 tona czasem 2 w dobrym roku

 

 

a jak u was rzepaki w moich okolicach stat zimowych nie ma kwitnie juz 3 tydzien i jest w fazie opadania płatków . i sie zapowiada ze jeszcze z 10 dni pokwinie chyba ze jakies deszcze

 

Ja zauważylem ze rzepak potrzebuje od ciula żelaza manganu magnezu bor jest przereklamowany - tego faktycznie potrzebuje jak desperaci pierdzulna 200kg N na raz i ma problem z pobraniem Boru

 

ale to szczegół

pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szkoda przyjacielu nie moj ze nie siejesz ja mimo wielu ,,przebojów'' opisywać nie bedę co sie działo bo trudno to wytłumaczyć siać sieje i chyba bede siać do puki cena w pszenicy bedzie jaka jest bo faktycznie w 2012 nie widzialem sensu siac rzepaku 1400 a pszenica 1050 .

 

 

Dziś relacja ceny rzepaku do pszenicy jest taka ze nigdy takiej nie było

 

 

ale moja technologia jest zupełnie inna niż książkowa ale tez jej nie opiszę bo po co

Co w tej technologi jest dobrego a co złego jeszcze nie wiem ja tez to dopiero testuje i nie wiem jak to sie bedzie spisywało za rok dwa 5 .

 

 

rzepak lepiej wygląda niz na zdjęciach tekmie

 

 

Jest to dziwne ale tak jest i co ja zrobię ze tak jest a jeszcze mam pomysł na zmianę środka grzybobójczego w rzepaku w pszenicy działą super wiec dlaczego ma nie dzialać w rzepaku zrobiłem tylko małę doświadczenia ale efekty w rzepku tez sie powtarzają

 

i coś mnie zaskoczyło łaczenie enzymow z ..piaskiem'' czyli krzemionką jest nie możliwe mimo ze producent podaje ze można

 

Ile jest jeszcze możliwosci to sie w głowie nie miesci ale to nie rozwiązuje problemu opłacalności to jest szukanie innego rozwiania

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Panie Mieczysławie ale może pan mi wyjaśni do czego pan ożywa glifosat jak nie do rzepaku ?

 

 

Rzepak wbrew moim przypuszczeniom ze bedzie kwitł do konca maja raczej cos przyspieszy wodę jeszcze ma ale jak nie bedzie deszczy to znowu beda problemy z nasionkami

 

 

a dziś sie dowiedziałem ze nie bedzie srodka do zapraw w rzepaku trudno znowu plon z 2 tony mniejszy bedzie niz z ta zaprawą i jeszcze prpblem z szkodnikami ale takie życie

 

jak to klasyk mawia aleluja i do przodu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pan ma normalnie na mnie jakieś drgawki musielibyśmy sie kiedyś zintegrować

 

i coś przegryźć razem

 

ale rzepak cena spada i kto wie czy nie zakończy sie znowu na 1200 za tone

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Pan ma normalnie na mnie jakieś drgawki ...

To do mnie "pijesz"?

Mnie w "sieci" znajdziesz bez większego problemu.Ale czy tak działa w drugą stronę "kozaku"?Pozdrawiam.

PS.?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Mnie tez bez problemu przecietny informatyk znajdzie

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie jak u was ze żniwami rzepakowymi? U nas na GÓRNYM ŚLĄSKU pogoda w kratkę więc akurat w moim przypadku miałem rozłożone koszenie na 4 dni (gdy normalnie ogarniam ten temat w max 2 dni).

Jeśli chodzi o plony to powiem tak że," po wyglądzie" rokował na lekko ponad 4t/ha tymczasem po zważeniu okazało się że średnia z ha wychodzi 3,86 t przy wilgotności od 7,2 do 8,6%. Jeśli chodzi o cenę to kontrakt podpisany jeszcze w maju na 1660 zł/t za technologiczny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Panowie jak u was ze żniwami rzepakowymi? U nas na GÓRNYM ŚLĄSKU pogoda w kratkę więc akurat w moim przypadku miałem rozłożone koszenie na 4 dni (gdy normalnie ogarniam ten temat w max 2 dni).

Jeśli chodzi o plony to powiem tak że," po wyglądzie" rokował na lekko ponad 4t/ha tymczasem po zważeniu okazało się że średnia z ha wychodzi 3,86 t przy wilgotności od 7,2 do 8,6%. Jeśli chodzi o cenę to kontrakt podpisany jeszcze w maju na 1660 zł/t za technologiczny.

 

przyjacielu podawalas nie dawno temu ze jestes z wielkopolski teraz hejer z Cibie jest to rozumiem ze masz 140 kg strat po 1660?

 

u mnie rzepak 5 ton sypie przy wilgotnosc 8,8 i zanieczyszczeniu 3,9 cena jednak dużo nizsza niz Twoja pzdr twoja stara

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaką polecacie wysoką odmianę rzepaku 2m i więcej bo mam kompleksy na punkcie wzrostu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rzepakiem z kompleksów sie nie wyleczysz . Karzel powinien siac co najwyzej polłarla .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jaką polecacie wysoką odmianę rzepaku 2m i więcej bo mam kompleksy na punkcie wzrostu

 

Polecam odmianę ALFONS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam, dziś zasiałem pierwszy raz rzepak. Czym polecacie opryskać po siewie i w jakim terminie?

 

randapem opryskaj i przesiej marihuaną

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

chciałem się zapytać czy jak użyję Tebu z Toprexem na rzepak to mogę dodać do tego Panterę na chwasty żeby zrobić to za jednym przejazdem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
witam

chciałem się zapytać czy jak użyję Tebu z Toprexem na rzepak to mogę dodać do tego Panterę na chwasty żeby zrobić to za jednym przejazdem

 

Przyjacielu.... środków z grupy fungicydów działających także jako regulatory wzrostu nie należy łączyć ze środkami na chwasty. Lepiej zrobisz jak do tego Tebu i Toprexu dorzucisz coś na śmietkę i pchełki rzepakowe (np: chloropiryfos i to w dawce co najmniej 0,8 l/ha)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

przyjacielu w tamtym roku pisalem o czymś innym o suchej zgniliźnie kapustnych ze naukowcy badają i co do 29 października nie stwierdzili to Ty chce wyprzedzić chorobę ?

 

dobrze Ci przedmówca pisze o nie łaczeniu ale Ty jeszcze dawki tego Tebu to chcesz dać końskie na samosiewy w tym roku powinło być super jest wilgotno jak w czas siałeles daj pantery z 0.8 do 1 l na ha i powinło na jednym oprysku sie zamkńac a

 

suchą zgnilizne lelko później zatakuj a bajki o 4 do 8 lisci rzepaka miedzy papier w kiblu schowaj

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...