Skocz do zawartości
ekofarmer

Ceny jaj spożywczych

Rekomendowane odpowiedzi

Po majówce braknie dużego jaja , ubojnie przesuwają uboje mi przesunęli 2 dni .

 

Dodaj jeszcze fakt że wielu przepierza...

 

Obecna polityka niektórych firm znowu doprowadzi do eskalacji konfliktu na linii producent - pośrednik.

Jest parcie coraz silniejsze i coraz większe, po stronie pośredników.

Nie tylko ja mam pusty magazyn.

Niektórzy pośrednicy zaczęli już wojnę podjazdową na pkt. między sobą. I wychodzą z wirtualnymi cenami do odbiorców (bo zakładają że cenę zbiją w międzyczasie u producenta)

Ręce k. opadają.

Promocje to sobie ze swojego portfela róbcie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak brakuje towaru to człowiek sie lituje nad (słowo zostało usunięte) teraz sie odwdzięczają, nie powiem sprzedaje jaja, ale każdym razem cisną taniej taniej, bo tamten mi po tyle moze przywieść itd. Wiem ze to bajer ... takie juz życie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja myśle ze jajo nie spadnie do jakiś absurdalnych cen, L po niżej 20gr, a M 17gr.

Zejście w miarę jest, tylko handlarze sztucznie obniżają nam ceny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaja brak, ceny nie spadną.... To skąd nagle tyle telefonów z ofertami sprzedaży jaj? Coś tu panowie hodowcy ściemniają. Jak do tej pory to była cisza, a raptem po świętach kup pan jajko! Pewnie, że kupią ale tylko u stałych i lojalnych dostawców-producentów. Reszta niech się dalej bawi w górki, dołki i ciągle puste magazyny aż się obudzą z ręką w nocniku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jaja brak, ceny nie spadną.... To skąd nagle tyle telefonów z ofertami sprzedaży jaj? Coś tu panowie hodowcy ściemniają. Jak do tej pory to była cisza, a raptem po świętach kup pan jajko! Pewnie, że kupią ale tylko u stałych i lojalnych dostawców-producentów. Reszta niech się dalej bawi w górki, dołki i ciągle puste magazyny aż się obudzą z ręką w nocniku.

 

Kto więc w.g. Ciebie ma zawalony jajem magazyn ? Podaj region PL.

 

Wszyscy tak tylko płaczą przez telefon że ktoś im oferuje całe tiry żeby tylko oDebra1ł. A jak się popytać to na fermach pustki i to inf. nie od hodowców.

Widać na siłę robienie paniki, bo okres roku wiadomo niesprzyjający zmianie odbiorców, co niezmienia faktu że towaru NIE MA.

M - 0,23-0,24 (duży/średni) L - 0,26-0,27 (duży/średni) NETTO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

m- 0.24- 0,25

L - 0,27- 0,28 zaczyna brakować L i XL fermy puste nie obniżajcie cen bo jaj wcale nie ma tak dużo jak niektóre de ile myślą i by chcieli za darmo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co słychać to pakownie biorą chętnie L-kę ale proponują 0,24 gr no 0,25 gr. Na fermach cienko się robi z L-ką i XL , M-ki trochę jest czas pokaże na ubojniach tłoczno oj tłoczno .

Ps Czeka nas ciężki czas po majówce , hieny już czekają a mówiłem weżmy handel w swoje ręce do czego potrzebny nam pośrednik .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja słyszałem że synuśproducenta przepuścił majątek i teraz handluje jajem z busa ....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za spadek cen winie w większości Pseudo hodowców, którzy nie szanują swojej pracy., nabiorą kredytów, sprzedają potem za bezcen byle sprzedać bo nie starcza środków na produkcje, ale w salonach samochodowych to biznesmeni całą gembą

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Za spadek cen winie w większości Pseudo hodowców, którzy nie szanują swojej pracy., nabiorą kredytów, sprzedają potem za bezcen byle sprzedać bo nie starcza środków na produkcje, ale w salonach samochodowych to biznesmeni całą gembą

No popatrz, Jajczarek zaczął mówić ludzkim głosem. Znowu muszę się z nim zgodzić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tak tylko kto BUDOWAŁ JAK NIE JAJCZAREK , poczytajcie sobie wsteczne posty Jajczarka , brać kredyty i budować .

 

Inwestuje cały czas, tylko trzeba robić to z głową za swoje z lekką pomocą banku, a nie jak niektórzy 120% kredytu - utopia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tak tylko kto BUDOWAŁ JAK NIE JAJCZAREK , poczytajcie sobie wsteczne posty Jajczarka , brać kredyty i budować .

 

Znowu zaczynasz a potem zdziwiony że czepiają się ciebie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tak tylko kto BUDOWAŁ JAK NIE JAJCZAREK , poczytajcie sobie wsteczne posty Jajczarka , brać kredyty i budować .

 

Znowu zaczynasz a potem zdziwiony że czepiają się ciebie

 

 

to prawda chłop może wyjść ze wsi, ale wiocha nie wyjdzie z chłopa....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jajczarek z jednego nicka nie potrafisz się obronić tylko z kilku piszesz .

 

Cyna, ty się nie napinaj bo wyjdzie kleks i smród

 

L 25

M 22

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...