Witamy, aby siďż˝ zarejstrowaďż˝ lub zalogowaďż˝,
skorzystaj z opcji dost�pnych po prawej stronie.
Obecny czas to 05:30 Czw 14 Gru 2017

Cena brojlera
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 2012, 2013, 2014 ... 2052, 2053, 2054  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PPR Strona Główna -> Drobiarstwo
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
kurka złotopiórka

PostWysłany: 22:29 Wto 21 Lis 2006    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

witam kto chce oddawac kurczaki do Niemiec w wadze 1,70 kg. po 3,05 netto to prosze się kontaktowac z p. Tomasz Fudziński 691733833 kilka osób z Gorzowa już oddało swe ptaki i są zadowoleni . pozdrawiam
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
kurka złotopiórka

PostWysłany: 22:28 Wto 21 Lis 2006    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

witam kto chce oddawac kurczaki do Niemiec w wadze 1,70 kg. po 3,05 netto to prosze się kontaktowac z p. Tomasz Fudziński 691733833 kilka osób z Gorzowa już oddało swe ptaki i są zadowoleni . pozdrawiam
Powrót do góry
kol

PostWysłany: 19:15 Wto 21 Lis 2006    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

kurka złotopiórka napisał:
witam dziwie się tym ktuży wstawiają i naco wy liczycie ? robiąc przerwe nic się nie dołoży a jak wstawicie to sprzedacie z dokładką chyba że macie nato pozdrawiam mówie tu o wolnym rynku . pozdrawiam

Liczę na szczęście, chociaż jest go coraz mniej. Dwa lata temu wszelkie prognozy mówiły o szambie. Zatrzymałem produkcję i ........ aż się czerwony zrobiłem ze złości. Cena była ho ho. No dobra kończę ,bo na samą myśl szlag mnie trafia.
Powrót do góry
kol

PostWysłany: 19:06 Wto 21 Lis 2006    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

medox napisał:
Jeszcze coś mnie zastanawia.Nawet mimo taniego Euro nasz kurczak jest napewno najtańszy w Unii od chyba początku września a mamy prawie grudzień.Nawet przy nadprodukcji to przy cenie 2.10 brutto eksport powinien być tak potężny że cena powinna się znacząco podnieść.Czemu się nie podnosi?Nie zastanawia was to?A może ktoś umie to wyjaśnić

A może ktoś z rządu macza w tym łapy.
Powrót do góry
medox

PostWysłany: 18:43 Wto 21 Lis 2006    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jeszcze coś mnie zastanawia.Nawet mimo taniego Euro nasz kurczak jest napewno najtańszy w Unii od chyba początku września a mamy prawie grudzień.Nawet przy nadprodukcji to przy cenie 2.10 brutto eksport powinien być tak potężny że cena powinna się znacząco podnieść.Czemu się nie podnosi?Nie zastanawia was to?A może ktoś umie to wyjaśnić
Powrót do góry
medox

PostWysłany: 16:31 Wto 21 Lis 2006    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Noi przy tych cenach tłumy pobiegną podpisywać umowy na 2.50 brutto,może o to tu chodzi?A wszystkie duże zakłady to obcy kapitał...
Powrót do góry
K6

PostWysłany: 16:29 Wto 21 Lis 2006    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

legnickie 2,1 brutto
Powrót do góry
STAF58

PostWysłany: 15:02 Wto 21 Lis 2006    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Olsztyn 2,0
Powrót do góry
hybro2

PostWysłany: 13:58 Wto 21 Lis 2006    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zibi z postów kurki bije wielkie wzburzenie więc ma prawo zrobić kilka nieistotnych błędów.Świetokrzyskie 2.1brutto-cena dzisiejsza.Pozdrawiam.
Powrót do góry
DM

PostWysłany: 12:11 Wto 21 Lis 2006    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czy ktoś z was napisze na tym forum jaka jest cena Question Question Question Question Question Question na dziś lub jutro Shocked
Powrót do góry
Zbig

PostWysłany: 10:47 Wto 21 Lis 2006    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

kurka złotopiórka napisał:
ktuży naco nie dołoży a jak wstawicie to nato
Kurka!!!!!!!!!!!! Bój się Boga! Co z Twoją ortografią?
Powrót do góry
medox

PostWysłany: 10:38 Wto 21 Lis 2006    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Janek 9 , strasznie mnie ciekawi jak to twoim zdaniem jest w tej Danii ,że produkują 3 razy tyle ile jedzą a mimo to zarabiają.
Powrót do góry
kurka złotopiórka

PostWysłany: 10:03 Wto 21 Lis 2006    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

witam dziwie się tym ktuży wstawiają i naco wy liczycie ? robiąc przerwe nic się nie dołoży a jak wstawicie to sprzedacie z dokładką chyba że macie nato pozdrawiam mówie tu o wolnym rynku . pozdrawiam
Powrót do góry
żeldrob

PostWysłany: 08:49 Wto 21 Lis 2006    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No właśnie! Inwestując w bazę techniczną /czyt. 1 obiek./ ponad 600tys. złotych , w każdy rzut na kurniku grubo ponad 100tys. złotych mam zarabiać 1000 złotych miesięcznie??? W zasadzie to i mogę zarabiać te tysiąc złotych pod warunkiem , że do ceny żywca doliczymy WSZYSTKIE KOSZTY łącznie z amortyzacją czyli na dzisiaj żywiec powinien kosztować NA ZERO PRODUKCYJNE minimum 2,80!!!!!!!! Wtedy bedzie o.k . Ale to co się dzieje , a w zasadzie co hodowcy wyprawiają podpisując umowy na 2,40 to się w głowie nie mieści . Nie potrafią też liczyć swoich kosztów , zachowują się tak jakby kurniki powstały za darmo , a sprzęt kupił dobry wujek i oczywiście sprzęt się nie psuje . Po prostu sami dobrowolnie doprowadzają się do bankructwa . Czy tak postęp[ują ludzie rozsądni?? Jak ktoś przedstawia realne koszty to go opluwają i wypisują bzdury , że przy 2,40-2,50 jeszcze zarabiają . Prawda Tasin???? I nie tylko Tasin. Co to ma być? Syndrom niewolnika? Pozostałości po zaborach?
Powrót do góry
medox

PostWysłany: 08:16 Wto 21 Lis 2006    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A wiesz ile kosztuje w Dani żywiec?Około w przeliczeniu 2.70PLN.Wiesz co to za cena na ich warunki?Dlatego dużo eksportują,podobnie jak świń.Jak ty sobie to wyobrażasz?Produkują 3razy tyle co jedzą i co twoim zdaniem z tym się dzieje?????????????????!!! :shock:
Tam jest potężna konsolidacja bo zarobek jest totalnie minimalny i jak masz tam 100tys ptaków to masz skromną wypłatę.
Jeśli pasuje ci taki model to ok,ja to oleje jak będziemy zbliżać się do tego modelu bo nie będe się użerał i ryzykował mając np 100tys ptaków żeby mieć 1000zł wypłaty,to już wolę iść do pracy na 8godz i mieć wszystko gdzieś.
Nie mówię że mając np.20tys sztuk powinno się mieć własny odrzutowiec ale bez jaj nawet 20tysięcznik to nakład inwestycyjny prawie 500tys i utrzymanie rzutu też parę złoty kosztuje.Wystarczy za mniej niż połowę tego sklep w dobrym markecie mały z np. ciuchami zrobić i jest na czysto minimum 10tys miesięcznie do 20 tys w dobrych miesiącach
Powrót do góry
Janek_9

PostWysłany: 21:17 Pon 20 Lis 2006    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A ja popieram opolan , życzę powodzenia w jak najszybszym zorganizowaniu krajowego związku .Powinien , a nawet musi być jakiś porządny związek krajowy , to się doskonale sprawdziło w mleku,rzepaku ,burakach ,wołowinie . Nie mamy nikogo, kto by chociaż czuwał nad tym co ci mądrale z Warszawy i Brukseli wymyślają ,( ci ,którzy obecnie nas niby reprezentują tak naprawdę biegają po ministerstwie ,aby załatwić sobie jak największe pozwolenia importowe na mięso i pisklęta), później budzimy się z ręką w nocniku.
A panie medox Dania produkuje 3*więcej niż potrzebuje i to i drobiu i świń.
Proszę też popatrzeć na nadprodukcję w francji i holandji .
Powrót do góry
hybro2

PostWysłany: 21:01 Pon 20 Lis 2006    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ależ Generale wcale nie czuję się urażony.Jeżeli chodzi o czytanie ze zrozumieniem to popieram twoją uwagę,że młodzież ma z tym problemy.Mój tekst o eliminacji był jedynie małą prowokacją ale nikt się nie dał nabrać.Ja za to nie popieram niczego co pisze medox ale za to popieram wszystko co pisze kurka.Kurka-ja wiem że Ci się nie chce tyrać za darmo ale Ty nie odpuszczaj zimy.Musimy razem robić za konkurencję.Proponuję zasiedlić na początku stycznia razem z medoxem.On będzie za nas straszył innych hodowców i jakoś to bedzie.Pozdrawiam.
Powrót do góry
R2

PostWysłany: 20:25 Pon 20 Lis 2006    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Agro napisał:
Małopolska 2 - 2,15 brutto
Mam pytanie do kolegów z pomorza - czy prawdą jest że w portach stoją statki z kurczakiem z Brazylii lub innych krajów? Tak na południu gadają ubojnie i mówią że to jest powód złych cen. Sprawdźcie to i dajcie znać jak jest naprawdę. Pozdrowienia dla wszystkich

iles postów temu podawalem informacje o brazylijskim filecie oferowanym na gieldzie Netbrokers byl nawet telefon do sprzedajacego, musisz przejzec posty.
Powrót do góry
drjanusz

PostWysłany: 19:32 Pon 20 Lis 2006    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dodam jeszcze że dziwi mnie niezdecydowanie i brak konsekwencji -albo godzimy sie na wolny rynek-albo sterujemy odgórne.My tylko potrafimy małpować po kimś
i oczekujemy efektu natychmiast.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
drjanusz

PostWysłany: 19:25 Pon 20 Lis 2006    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Gratuluje niekórym horyzontiówmyślowych , rolnictwo to praca wieloletnia (pokoleniowa)a nie pole popisu dla dorobkiewiczów i cwaniaków wszelkiej maści. Żeby podyskutować trzeba mieć z kim Crying or Very sad Wyzwiska i pyskówka to chyba nie to o co mi chodzi.[/i]
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
kurka złotopiórka

PostWysłany: 18:17 Pon 20 Lis 2006    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

witam Hybro2 mam jedno pytanie od ilu tyś . jest u ciebie mały chodowca czy od 100 000 tyś. cena do d.u.p.y. ale poco wstawialiście chytry człowiek 2 razy traci cena powoli spadała to trzeba było odmówic pisklaki .No gratuluje tym dużym 5 obiektów na minus naprawde umieliście przed tą budową tych hal myślec . ja już drugi rok żimą mam przerwe do wiosny , i robie 4 rzuty. pozdrawiam
Powrót do góry
Agro

PostWysłany: 18:16 Pon 20 Lis 2006    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Małopolska 2 - 2,15 brutto
Mam pytanie do kolegów z pomorza - czy prawdą jest że w portach stoją statki z kurczakiem z Brazylii lub innych krajów? Tak na południu gadają ubojnie i mówią że to jest powód złych cen. Sprawdźcie to i dajcie znać jak jest naprawdę. Pozdrowienia dla wszystkich
Powrót do góry
Generał

PostWysłany: 17:47 Pon 20 Lis 2006    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kolego Hybro2, daleki jestem od obrażania,jeżeli tak to odebrałeś PRZEPRASZAM.Popieram to co pisze Medox.
Powrót do góry
medox

PostWysłany: 16:31 Pon 20 Lis 2006    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dr Janusz rolnictwo to siła napędowa do której unia co roku dopłaca miliardy euro jakbyś nie wiedział.W komunizmie też było parę takich sił napędowych.
Ktoś pisał,że są kraje gdzie produkuje się 3 razy tyle ile apotrzebowanie i nie mówi się o nadprodukccji.A jakie to kraje?Brazylia? :lol:
Ja uważam,że powinno się:
a.wyliminować wszelkie kredyty z dopłatami pod budowę nowych kurników
b.znacznie ograniczyć import drobiu karmionego mączkami i innymi polepszaczami (Brazylia Chiny ,USA itp).To jakieś kuriozum w Uni nie wolno stosować ,ale sprowadzać wolno ile się podoba.Ciekawy jestem kto wymyśla takie idiotyzmy.
Bez tych dwóch rzeczy można sobie kontraktować,umawiać się protestować a klient (np producent wędlin) i tak kupi tam gdzie taniej-z Brazylii to z Brazylii z Chin to z Chin z USA to z USA i tyle.
Zresztą na forum pisze ilu ludzi?Dziesięciu?No może pojawia się paru nowych jak kurki po 2zł.Czyta pewnie kilkudzsiesięciu.To kropla w morzu.Pozostali nawet nie zaglądają do komputera bo to b.często bezmózgowce wyrosłe w komunizmie i oni są przekonani że im więcej hal tym więcej kasy w nieskończoność i będą walić nowe hale dopókl np będą kredyty na 1 procent.Teraz popłaczą za parę miechów coś trafią znowu zbudują potem znowu popłaczą i tak wkółko.A nie piszę już bo rzygać się chce.
Jedna rada na koniec jak masz 100czy 150tys ptaków i masz zamiar jeszcze wybudować np 40 tysięcznik za milion złotych to jeśli masz odrobinę oleju a nie obornik w głowie( i nic poza kurami nie potrafisz)to zainwestuj w coś innego-tak na drugą nogę(tzw.dywersyfikacja zródeł dochodu), a wszystkim i tobie również będzie się żyło lepiej[/list]
Powrót do góry
hybro2

PostWysłany: 16:08 Pon 20 Lis 2006    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Drogi Generale ja jestem tylko biednym łosiem który ma dwa łomoty inteligencji.Gdzie mnie tam do stołu który ma cztery.Jak matka wrócą z pracy lub syn ze szkoły to każę sobie Twój post przeanalizować i przetłumaczyć.Jeżeli pochopnie posądziłem Cię o złe intencje to z góry przepraszam.
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PPR Strona Główna -> Drobiarstwo Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 2012, 2013, 2014 ... 2052, 2053, 2054  Następny
Strona 2013 z 2054

Skocz do: