Skocz do zawartości
ekofarmer

Ceny jaj spożywczych

Rekomendowane odpowiedzi

Panie Panowie cena jak na porę roku jest super, tyko pogratulować tym co mają potężne produkcje bo nieźle zarabiają

 

P.S Jednak nie warto stać w miejscu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Panie Panowie cena jak na porę roku jest super, tyko pogratulować tym co mają potężne produkcje bo nieźle zarabiają

 

P.S Jednak nie warto stać w miejscu

Tak ? A ile według Ciebie tej chwili zarabiają na jajku w dużym hurcie te potężne fermy ? Wiesz coś na ten temat ? Pochwal się wiedzą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Panie Panowie cena jak na porę roku jest super, tyko pogratulować tym co mają potężne produkcje bo nieźle zarabiają

 

P.S Jednak nie warto stać w miejscu

Tak ? A ile według Ciebie tej chwili zarabiają na jajku w dużym hurcie te potężne fermy ? Wiesz coś na ten temat ? Pochwal się wiedzą.

 

 

Kolego nic nie wiem , ale ty napewno wiesz wszystko przecież tak prężnie rozwijasz się w gospodarce NIE wolno rynkowej

 

A teraz czekam na pezproduktywny referat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Panie Panowie cena jak na porę roku jest super, tyko pogratulować tym co mają potężne produkcje bo nieźle zarabiają

 

P.S Jednak nie warto stać w miejscu

Tak ? A ile według Ciebie tej chwili zarabiają na jajku w dużym hurcie te potężne fermy ? Wiesz coś na ten temat ? Pochwal się wiedzą.

 

 

Kolego nic nie wiem , ale ty napewno wiesz wszystko przecież tak prężnie rozwijasz się w gospodarce NIE wolno rynkowej

Kolego cenanienaceny, w końcu w czymś się zgadzamy. Ty faktycznie nic nie wiesz !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panie Demiurg, coś więcej o tej nagonce ze ściółką bo nie słyszałem zbytnio aby klatki mieli likwidować (poza tym, że niby tylko na przemysł będzie takie jajo można sprzedać)?

Co do Oldaru- szkoda że tylko pogrozili im palcem. No ale afera jest i dzięki pseudo przedsiębiorcom weterynaria ma obecnie rozwolnienie.

 

Ludzie 2gr w tą czy w tą, a wy wylewacie na siebie wiadro gówna. Kogo to obchodzi, ważne że się sprzedaje.

 

Nie obniżyłem ceny ani o grosz od Bożego Narodzenia i dzięki aferze ostatniej mam pusto na magazynie, a zapas był na około 10 dni.Wszystko poszło w detalu (60gr za M, 70 za L).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Panie Demiurg, coś więcej o tej nagonce ze ściółką bo nie słyszałem zbytnio aby klatki mieli likwidować (poza tym, że niby tylko na przemysł będzie takie jajo można sprzedać)?

Co do Oldaru- szkoda że tylko pogrozili im palcem. No ale afera jest i dzięki pseudo przedsiębiorcom weterynaria ma obecnie rozwolnienie.

 

Ludzie 2gr w tą czy w tą, a wy wylewacie na siebie wiadro gówna. Kogo to obchodzi, ważne że się sprzedaje.

 

Nie obniżyłem ceny ani o grosz od Bożego Narodzenia i dzięki aferze ostatniej mam pusto na magazynie, a zapas był na około 10 dni.Wszystko poszło w detalu (60gr za M, 70 za L).

 

Nie wiem do czego konkretnie pijesz, ale jeśli Ci chodzi o wciskanie kitu w min. tefałenowskiej śniadaniowej z pseudoexpertami kulinarni o większych zaletach 1-2 (nie mówiąc o eko) nad 3jką.

Potwierdzone, że różnic w składzie zasadniczo nie ma. Jedyne co różnić może jajka między sobą to pasza jaką kury jadły i jako tako ona ma wpływ na smak. A nie jest powiedziane że 1-2 mają lepszą paszę. Twierdziłbym nawet, że jest odwrotnie...

Z przemysłem 3jki to są chore nocne marzenia zachodnich sąsiadów. Widać to ich nowy sposób walki z naszym rozpychaniem się w świecie drobiarskim. Spokojnie niech robią więcej wybiegówek, jak będzie kolejna panzoocja grypy to całkiem ich to położy.

Pomijam fakt, że chcą na nas wymusić wymianę wyposażenia... żeby ichnie firmy pozarabiały...

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A gdzie w poprzednim poście mówię o jakiejś wyższości jednych od drugich jajek? Co do pytania o klatki proszę odnieść się do swojego postu z 26 czerwca tego roku z godziny 9:55 i o to w pytaniu mi chodziło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

....

Ba, jeśli przejdzie ta nagonka ze ściółką i wybiegami (wątpię w to, ale może tak być) to będzie w ogóle masakra z ludźmi do pracy - bo gorsze warunki na stanowisku pracy i na tą samą produkcje potrzeba dużo więcej ludzi. Czeka nas parę niewesołych lat jak się nic nie zmieni...

 

To właśnie miałem na myśli - napisane w poprzednim poście. Nagonka medialno-cfelebrycka.

 

@thunder13 Nie chodziło mi o twoją wypowiedź. Tylko odpowiedziałem Ci na pytanie, a nie byłem wtedy pewny do której mojej konkretnie wypowiedzi się odnosisz.

Pozdrawiam.

 

Ps.

Od połowy tygodnia będę próbować podnosić ceny. Na M - 0,19 i L - 0,24. Aktualnie M - 0,18 i L - 0,23

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podaje aktualne ceny jaj netto.

- bez zmian

 

L 22/23

M 18/19

Przemysł klasa A 3,00zl

 

Ps.

Pierd... telewizja, na czyje zlecenie robi nam takie wały, hm... jakby na zachodzie było lepiej, jest jeszcze gorzej, wszelkie choroby mamy od nich w gratisie między innymi ptaszyńce, salcie, ptasie grypy itp.

Ps.

Kontrole za kontrolą, żyć nie dają

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
na zlecenie Pana CZ

 

Nie sądzę. Ba podejrzewałbym dużo większego gracza z hodowlą

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U nas mówią o gościach z okolic Poznania, ale ile w tym prawdy

- co do P. Cz. również myśle ze nie, choć nigdy z tą firmą nie handlowałem, ale cos nie cos o nich słyszałem. Moim zdaniem Demiurg dobrze myśli , są producenci z którymi konkurowala i musiała nie źle deptać komuś na lewy palec

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupię białe kury po cyklu produkcyjnym, 1500 - 2000 szt. Lohmann Sandy, Hy-line Sonia, Novogen Tinted. 507-112-840

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podaje aktualne ceny jaj na nadchodzący tydzień

- netto

 

L 22/23

M 18/19

Przemysł klasa 2,9,zl

 

Ps.

Cisza przed burzą

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na sprzedaż baterie do hodowli niosek - 2 rzędy o długości 40m, 3 piętra na 4 tys. kur. KOMPLET!!! Silos paszowy z włókna na 12 ton, sortownica SELECT o wydajności 4200szt./h TELEFON 506-076-660

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.msn.com/pl-pl/finanse/najpopularniejsze-artykuly/jaja-z-chowu-klatkowego-znikaj%C4%85-ze-sklep%C3%B3w-hodowc%C3%B3w-czekaj%C4%85-wielkie-zmiany/ar-BBEw235?li=AA5a4a&ocid=spartanntp

 

Hahaha 8 lat sobie dają na to Wniosek - do tego czasu wszyscy zapomną

Fajnie jakby ktoś ze związku się za to wziął bo znowu piszą brednie o hormonach i doświetlaniu...

Najbardziej jednak rozwala mnie ten fragment: "Dodatkowo w klatkach mnożą się niebezpieczne bakterie, np. E. coli czy salmonelli." Jakby w ściółce było tych bakterii mniej (lub tyle samo)... czy w jakim innym systemie alternatywnym.

Kolejne precjozum:

"Jakość życia kur pochodzących z chowu klatkowego jest bardzo niska. Zamknięte w ciasnych klatkach, bez możliwości swobodnego poruszania się i rozprostowywania skrzydeł, są narażone na okaleczenia oraz deformacje kończyn. Podawaniem hormonów i naświetlaniem zmusza się ptaki do znoszenia ogromnych, nienaturalnych ilości jaj. Są to warunki okrutne. Wiele kur nie wytrzymuje takiego traktowania i pada z powodu uszkodzeń ciała, wycieńczenia, a także stresu. Truchła ptaków często nie są usuwane w przepisowym terminie. "

To dotyczy systemów nie wzbogaconych, 2 jak się porówna tabele upadków w % to widać gdzie więcej pada, na pewno nie w klatkach, każdy system alternatywny ma współczynnik 2 razy większy śmiertelności, pomijam już same choroby które często wymuszają leczenie w systemach alternatywnych.

Czy organizacja Otwarte klatki doniosła o łamaniu prawa przez jakiegoś hodowcę bo usuwa "w nieprzepisowym" terminie sztuki padłe? Jeśli nie, to łamią prawo bo mają obowiązek donieść w myśl prawa obowiązującego, albo gadają 3po3 i jest to wierutne kłamstwo i szkalowanie branży na co też jest paragraf.

 

"Niehumanitarne obchodzenie się ze zwierzętami nie pozostaje oczywiście bez wpływu na jakość jaj pochodzących z chowu klatkowego, która jest gorsza od jakości jaj z wolnego wybiegu." - kolejne kłamstwo.

 

Niech ktoś do KIPDiP zadzwoni... bo to są normalnie "jaja".

 

Tak czy siak jeśli główny detalista na rynku PL się na to nie zdecyduje, nikt tego nie zrobi. A biorąc pod uwagę to co się dzieje w Australii i USA gdzie na siłę to wprowadzono

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
lato i znowu nagonka . jeb...c w glupi łeb zeby zaczeli myslec
oni się nigdy nie nauczą myśleć, tak samo jak nasze rządy czy weterynaria... bo łunia kazała i tak trzeba zrobić, ehh..., a im młodszy aspirant na stołek tym bardziej chce się wykazać.

 

Panie @Demiurg, artykuł na zlecenie Wprost, i ich sprawdzone i niezawodne informacje.... Byle była panika i zainteresowanie gawiedzi. Tej organizacji (Otwarte cośtam) też niewiele brakuje do Antify i Greenpeace.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oj,oj spiesz sie..., bo na fermach magazyny puste, każdy sprzedaje na bieżąco, także w każdej chwili można spodziewać sie podwyżki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...