Witamy, aby siďż˝ zarejstrowaďż˝ lub zalogowaďż˝,
skorzystaj z opcji dost�pnych po prawej stronie.
Obecny czas to 08:56 Pon 28 Maj 2018

M?ÓTO BROWARNIANE

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PPR Strona Główna -> Pasze
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
harada57

PostWysłany: 11:13 Wto 8 Sie 2017    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No tak. Jeszcze si? bardziej uruchamia. Daj se na luz ch?opie. To kretyn.

gclub
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Agmar

PostWysłany: 13:36 Sro 27 Lip 2016    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Poszukujemy odbiorcy m?óta browarnianego z ma?ego browaru we Wroc?awiu. M?óto oddajemy bezp?atnie, odbiór osobisty we Wroc?awiu kilka razy w miesi?cu. Zainteresowanych prosimy o kontakt: 502262911
Powrót do góry
Ujec

PostWysłany: 11:51 Czw 7 Maj 2015    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

mi si? bardzo przyda taki zakiszacz.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
tomasz0859

PostWysłany: 14:59 Pon 23 Lut 2015    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

oloolosz napisał:
kto? praktykowa? kiszenie?

Coraz wi?cej osób kisi w r?kawach. Niestety do tego jest potrzebna maszyna i jest ich w terenie coraz wi?cej, tak?e w okolicach Kaszub. Firmy te maj? swoje zakiszacze lub mo?esz sobie sam dobra? ?rodek ze swoim ?ywieniowcem.
Koszt takiego 75 tonowego r?kawa to oko?o 30 z?/ton? jak nie tniesz go.
S?u?? namiarem na wk?adaj?cych w r?kaw z okolic Malborka. ( ziarno, wys?odki, m?óto, zielonki)
Powrót do góry
JACUS

PostWysłany: 22:05 Sro 11 Lut 2015    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

co najwyzej czeste wizyty w toalecie moga grozic.
Powrót do góry
reymanne

PostWysłany: 13:02 Sro 11 Lut 2015    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

j mam takie nie typowe pytanie co by si? sta?o jak by to cz?owiek zjad? ? ;D
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
oloolosz

PostWysłany: 11:41 Sro 7 Sty 2015    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

kto? praktykowa? kiszenie?jaki dodatki?mo?e kto? prakykowa? samodzielne kiszenie w r?kawie?tylko jak wrzuci? do r?kawa jak si? ma tylko cyklop do dyspozycji?mo?e jak?? zmijka,a r?kaw naci?gn?? na zmijke i niech si? zsuwa w czasie kiszenia?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
tomasz0859

PostWysłany: 21:57 Pią 25 Gru 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Poszukaj sobie w internecie. O m?ócie troch? poni?ej. Co do dro?d?y i kie?ków to nie stanowi? one jako takiej paszy ale tylko s? dodatkiem (dro?d?e) lub bilansem dawki ( kie?ki). Natomiast m?óto jest pasz? bia?kow? zprzewag? bia?ek BTJE (jelitowych)
M?óto browarniane jest pasz? bia?kow? s?u??ce do korygacji dawki lub uzupe?nienia niedoboru bia?ka przy karmieniu paszami energetycznymi takimi jak kiszonka z kukurydzy, ccm lub cm.
M?óto jest idealne jak zakisi si? je np. w r?kawie lub silosie.Wi?cej o nim ze stron internetowych poni?ej

Wys?odziny(m?óto) sa produktem ubocznym powstajacym przy produkcji piwa.W jego sk?ad wchodz? te sk?adniki pokarmowe j?czmienia, które tylko cz??ciowo zosta?y rozpuszczone w trakcie hydrolizy enzymatycznej(czesc bia?ek t?uszczu w?ókna surowego).?wie?e m?óto jest produktem nietrwa?ym ze wzgl?du na du?a zawarto?? wody oraz ?atwo fermentuj?cych sk?adników z tych wzgl?dów mo?e by? przechowywane tylko przez 2-3 dni w temperaturze ok. 5 stopni C.Jesli ma stanowi? uzupe?nienie bazy paszowej w gospodarstwie to musi by? poddanie procesowi konserwacji(zakiszeniu)
-Masa sucha (%) 22,10%
-Bia?ko ogólne (%) 6,09%
-T?uszcz surowy (%) 1,94%
-W?ókno surowe (%) 4,05%
-Popió? surowy (%) 0,91%
-Zwi?zki bezazotowe wyci?gowe (%) 9,11%
W?ókna obojetno-detergentowe(NDF)-12,89% Wap?-0,11%
W?ókna kwa?no-detergentowe(ADF)-5,57% Fosfor-0,07%

1 kg wys?odzin browarnianych wed?ug systemu INRA dostarcza 0,19 JPM(energia netto) dla krow mlecznych.Bia?ko wys?odzin tylko w oko?o 45% rozk?ada si? w ?waczu, co jest bardzo pozytywna cecha tego produktu a rzeczywista strawno?? w jelicie cienkim bia?ka m?ota nieulegaj?cego rozk?adowi w ?waczu jest wysoka i wynosi oko?o 85%.Produkt ten nie zwi?ksza, zatem koncentracji azotu amoniakalnego w ?waczu oraz pozwala na dostarczenie dodatkowej ilo?ci aminokwasów do jelita cienkiego krów mlecznych.
Zastosowanie w ?ywieniu zwierz?t
Wys?odziny browarniane dzia?aj? mlekop?dnie.Bia?ko tego produktu zawiera du?o lizyny i stosunkowo ma?o metioniny.Najlepiej jest je stosowa? w ?ywieniu krów mlecznych pocz?tkowej i ?rodkowej fazie laktacji,w po??czeniu z kiszonk? z kukurydzy.Dobre efekty uzysyskuje si? tak?e w przypadku skarmiania kiszonek z traw i motylkowych,zawierajacych du?o bia?ka ?atwo ulegaj?cego rozk?adowi w ?waczu.Optymalne dzienne dawki m?ota dla krów w okresie laktacji powinny wynosi? oko?o 6-8 kg
Powrót do góry
olala

PostWysłany: 20:44 Pią 25 Gru 2009    Temat postu: produkty uboczne przemys?u browarniczego Odpowiedz z cytatem

Witam wszystkim.
Mam takie pytanie do Was, interesuje mnie zywienie byd?a produktami ubocznymi przemyslu browarniczego *m?oto, kie?ki, dro?d?e* i szukam jaki? ksi??ek na ten temat, artyku?ów, czy mo?e wiecie gdzie mog? znale?? takie pozycje?
Powrót do góry
tomasz0859

PostWysłany: 18:43 Sro 23 Wrz 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Fakt prowadzenia oceny pomaga w bie??cym ( co miesi?cznym) korygowaniu dawki pokarmowej. Do tego jest jeszcze wiele innych zalet, z których si? korzysta w bie??cej pracy hodowlanej.
Twój uk?ad kiszonka z kukurydzy i m?oto (tylko nie dawaj go wi?cej jak 6-7 kg/szt) oraz "ospa"(my?l?, ?e to jest ?ruta zbo?owa, któr? sam robisz) nie jest z?ym rozwi?zaniem, szczególnie jak pastwiskujesz krówki.
Natomiast nie ma jak Ci z?o?y? dawki pokarmowej bo od czego? trzeba zacz?? a najcz??ciej tym czym? jest w?a?nie tabulogram z oceny.
Dziennie to oko?o 30 groszy na krow? a jak si? dobrze z?o?y dawk? to te 30 groszy si? zaoszcz?dzi Smile w paszy albo krówki dadz? pó? litra mleka wi?cej na swoj? ocen? Laughing
Powrót do góry
roni21

PostWysłany: 06:29 Wto 22 Wrz 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

niestety tutaj jest pies pogrzebany bo nie mam krów pod ocen?
ale chyba b?d? musia? je zg?osi?

no one s? ca?y czas "pastwiskowane" od maja, rano po dojeniu kukurydza z mlotem i ospa a wczesniej troche siana, potem na pastwisko, o 18 zganiam i doje i na noc po dojeniu znow kukurydza m?oto i ospa
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Numer GG
tomasz0859

PostWysłany: 23:17 Pon 21 Wrz 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

problemy z w?trob? nie ujawniaj? si? tak szybko i zewn?trznie. Przy pierwszym padni?ciu jak zrobisz sekcj?, to zobaczysz dopiero uszkodzon? w?trob?. Najlepszym sposobem jest dodatek mieszanek mineralnych ze zwi?kszon? ilo?ci? niacyny i witamin z grupy B.
I jak dawa?e? m?óto z kiszonk? z kukurydzy, nie powinno by? problemów, bo jako tako bilansujesz energi? i bia?ko, nie mniej jednak je?eli s? pastwiskowane, to mo?e by? nadwy?ka bia?ka.
A jak? masz proporcj? bia?ka do t?uszczu?
Powrót do góry
roni21

PostWysłany: 21:52 Sro 16 Wrz 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

czy moglbys napisac jakie sa pierwsze widoczne objawy problemow z watroba??
ja dawalem mloto razemz kisoznka przez cala zime i teraz we lecie do polowy siepnia jak byla kisoznka natomiast teraz daje im mloto dalej ale zamiast kiszonki daje zielonke z kukurydzy i nie wiem czy dobrze robie ze teraz w lecie daje(oczywiscie daje pol tego co w zimie)
ostatnio zauwazylem ze krowy ciezko dysza tak jak podczas stresu cieplnego a przeciez goraco teraz nie ma a juz napewno nie w nocy w oborze
i tak sie zastanawiam czy wlasnie nie bedzie to jakis objaw
Powrót do góry
tomasz0859

PostWysłany: 18:53 Sro 16 Wrz 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Misiu napisał:
witam panowie mam pytanie
jak wygl?da to m?uto? jak podawa? je krowom i czy idzie to konsrewowa? np. kisi? Question prosz? o odp.

Krowom podajesz albo na koryto albo do wozy paszowego.
Wszelkie dost?pne artyku?y ograniczaj? jego spo?ycie do ok 7 kg.
Ogólnie do?? trudno skomponowa? dawk? z m?ótem na ni?sze wydajno?ci gdy? jest du?a nadwy?ka bia?ek i trzeba wyrówna? energi?.
Zbyt du?e ilo?ci m?óta wplywaj? niekorzystnie na w?trob?, wi?c szukaj dodatków mineralnych o podniesionym poziomie witamin z grupy B i z dodatkiem niacyny.
Ogólnie m?óto nadaje si? do karmienia wtedy gdy mamy w ?ywieniu kukurydz? ( albo ziarno albo kiszonki) ewentualnie wys?odki.
Jak tego nie ma to lepiej si? w m?óto na wi?ksz? skal? nie bawi?.
Powrót do góry
roni21

PostWysłany: 14:35 Nie 6 Wrz 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ja przechowuje m?oto w zbiornikach plastikowych na palecie, zbiorniki o pojemno?ci 1000l czyli takie o jakie ci chodzi chyba i w takim zbiorniku spokojnie miesci sie tona a jak naladujesz czubato to moze nawet 1,1 t
ja w swoich zbiornikach(mam 2) mam odcieta gore i jak naladuje tak po brzegi to licze ze jest tona
kiedys bralem przyczepke i samochod, zbiornik na przyczepke i gosc w browarze tone sypal besposrednio do zbiornika to wlasnie zbiornik byl pelny
Powrót do góry
darekka

PostWysłany: 14:29 Nie 6 Wrz 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czy kto? wie ile mo?e wa?y? 1 metr sze?cienny m?óta ?wie?ego ubitego?
Innymi s?owy ile zmieszcz? wagowo do zbiornika 1 metr sze?cienny, bo chc? wiedzie? ile zbiorników potrzeba na 4 tony m?óta.
Powrót do góry
Misiu

PostWysłany: 18:27 Pon 7 Lip 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

acha dzi?ki a jeszcze mi powiedz jak to wygl?da i czy jak to przywozisz to jest gor?ce bo jak wozili?my wywar to mia? chyba ze 100 stopni i trzeba du?o wody dolewa?
Powrót do góry
roni21

PostWysłany: 12:06 Nie 6 Lip 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

U nas to stoi tak 2 do 3 tygodni i wydaje mi sie ze wiecej lepiej nie.
My z racji oszczednosci mamy taki somsiek ale np sasiad ma taka kwadratowa beczke plastikowa o poj 1000l z odcieta gora i to mu super zdaje egzamin.
Powrót do góry
Misiu

PostWysłany: 07:40 Sob 5 Lip 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

di?ki bardzo za odp. a jak d?ugo to mo?e sta? w tej skrzyni?
Powrót do góry
roni21

PostWysłany: 20:34 Pią 4 Lip 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

M?oto mo?na kisi? ale poniewa? ma du?o bia?ka to jest to trudne do zrobienia. W niskich temperaturach jakie panuja w zimie w beczkach swietnie sie przechowuje.
Ja biore za 80 z? za tone z Brzeska Okocim.
Efekty podawania m?ota s? widoczne i to bardzo, ale ja daje jedynie w zimie bo w lecie jest pastwisko wiec krowkom nie brakuje bialka.
Nie mozna tego dawac za duzo bo sa problemy z wycieleniami krow.
U nas dajemy ok 8 Kg na dzien na krowe. Ponoc lepiej nie przekraczac wiecej jak 10 .

Pierwsza partie jaka przywiezlismy wywalilismy na boisko w stodole i 80 % by?o do wyrzucenia, szybko sie zepsulo. Nastepna partia trafila do skrzyni pozbijanej na predce z paru desek. Skrzynia cos w rodzaju somsieku 1mx2x1 oczywiscie w srodku wylozona folia np budowlana poniewaz wazne jest by z tego mlota co przywieziesz nie wyciekly te soki co w nim sa. U nas jak wydaje sie nam ze jest nawet za suche to wody dolewamy. No i normlanie przez dwa tygodnie skarmiania jest ok i nic sie nie psuje.
Powrót do góry
Misiu

PostWysłany: 19:30 Pią 4 Lip 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

witam panowie mam pytanie
jak wygl?da to m?uto? jak podawa? je krowom i czy idzie to konsrewowa? np. kisi? Question prosz? o odp.
Powrót do góry
marek78

PostWysłany: 13:09 Sro 4 Cze 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam
Mam do zaoferowania m?óto paszowe suszone granulowane w razie zainteresowania prosze o kontakt 660 443 661
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG WP Kontakt
joti

PostWysłany: 11:35 Czw 14 Lut 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ja p?ace 650 za 10 ton z dostaw? ale mieszkam 40 km od ?ywca
Powrót do góry
PanZielonka

PostWysłany: 20:22 Pią 8 Lut 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja p?aci?em 55 z?/t tego surowca, po nowym roku 75z?/t. Podstawowy sk?adnik w ?ywieniu krów mlecznych od kilkunastu lat w naszym gospodarstwie. Lokalizacja jest nie w Twoich stronach wiec nie bed? mówi?. Ale orietacje w cenie masz.
Powrót do góry
krecio123

PostWysłany: 14:59 Pon 4 Lut 2008    Temat postu: M?ÓTO BROWARNIANE Odpowiedz z cytatem

ile kosztuje i gdzie mo?na kupi? (p?d WLKP i p?n-wsch DOL) czy stosuje kto? w ?ywieniu krów mlecznych? s? efekty? lepsze ?wierze czy suszone? pozdro
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PPR Strona Główna -> Pasze Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

Skocz do: