Witamy, aby się zarejstrować lub zalogować
skorzystaj z opcji dostępnych po prawej stronie.
Obecny czas to 02:07 Nie 6 Gru 2020

Cena brojlera
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 2031, 2032, 2033 ... 2501, 2502, 2503  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PPR Strona Główna -> Drobiarstwo
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
paktofonikas

PostWysłany: 10:21 Pon 19 Paź 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

wkurzony drobiarz napisał:
Savik! napisał:
paktofonikas napisał:
Ma ktoś przewodnik prowadzenia Cobba po w jęz. polskim?

jeśli chodzi ci o instrukcję to mam na cd 35Mb.

http://www.cobb-germany.com/publications.php?lang=pl&PHPSESSID=e37c66edacc0ed364c5c06b7a2e5be9e

pod tym linkiem mozna poprosic o podrecznik prowadzenia tuczu cobba. wysylaja za darmo

Wiem. Juz to mam. Na stronie Cobb -Vantres jest podrecznik duzo bardziej rozbudowany z tym wszakze minusem ze po angielsku
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
sasza307

PostWysłany: 10:03 Pon 19 Paź 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

MEDOX jebnij się w łeb łeb , jak ci cena nieodpowiada to niewstawiaj i czekaj na 4 zł. wielki ekonomisto i poco (słowo zostało usunięte) z tą jazdą na 2 50 . siejesz tylko zamęt
Powrót do góry
sasza307

PostWysłany: 09:58 Pon 19 Paź 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

MEDOX jebnij sie w łeg
Powrót do góry
medox

PostWysłany: 09:04 Pon 19 Paź 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Niekończąca się huśtawka cen to od lat specyfika rynku drobiarskiego. Przy niskich stawkach produkcja spada, ale gdy opłacalność rośnie, w ślad za nią rośnie też podaż. I tak koło się zamyka. Nie inaczej jest teraz.

Zachęceni bardzo dobrym początkiem roku hodowcy znacznie zwiększyli produkcję. Wzrosła liczebność stad reprodukcyjnych. W lipcu i sierpniu wstawienia były prawie o połowę wyższe niż normalnie.

Taki mały cytacik z artykułu Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing A medox mówił -szalejecie, doprowadzicie do drastycznego załamania cen a do tego do wzrostu cen paszy i piskląt.Ale wyzywaliście ,że medeox głupi,jakie większe wstawienia,ależ skąd , kurczaczka brakuje i będzie brakować Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Gdyby wasze mózgi wrzucił do łebka od szpilki to byłaby grzechotka.Zamiast budować następną budę idżcie po waszych 8 klasach, chociaż do zaocznego wieczorowego liceum ekonomicznego,już nabyta tam wiedza pewnie pozwoliłaby uniknąc debilnego ,bo inaczej tego nie sposób określić postępowania.To wam się opłaci.Pamiętajcie-najlepsza inwestycja to inwestycja w wiedze.Tymczasem jedziem na 2.50 Laughing Laughing Laughing I słusznie ,kara za taką głupotę powinna być sroga
Powrót do góry
wkurzony drobiarz

PostWysłany: 12:32 Nie 18 Paź 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Savik! napisał:
paktofonikas napisał:

http://www.cobb-germany.com/publications.php?lang=pl&PHPSESSID=e37c66edacc0ed364c5c06b7a2e5be9e

pod tym linkiem mozna poprosic o podrecznik prowadzenia tuczu cobba. wysylaja za darmo
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Łysy

PostWysłany: 11:52 Nie 18 Paź 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jeżeli piszecie że własna pasza wychodzi w cenie: starter 1011, grower 938, finiszer 914 to sorki ale ja i pewnie wielu innych kupuje taniej mieszanki pełnoporcjowe. Na 10% koncentracie musi zostawać stówka na tonie a jak nie to jest to gra niewarta świeczki. I jeszcze nie doliczyłeś robocizny i prądu więc przepłacasz na maxa.
Powrót do góry
Savik!

PostWysłany: 10:30 Sob 17 Paź 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

paktofonikas napisał:

Powrót do góry
paktofonikas

PostWysłany: 21:16 Pią 16 Paź 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Powrót do góry
paktofonikas

PostWysłany: 21:11 Pią 16 Paź 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

501 napisał:
Nie wierzyliście mi że pasza własnej roboty to 825 zł za tonę.

Pokaż nam swoje wyliczenia. Ja robie swoja pasze i ni huhu mi nie wychodzi 825 zl.

ksiaze napisał:
501 napisał:
Z jakiej paszarni jesteś?

1. Założenia: należy zwrócić uwagę na aktualną cenę surowców
Surowce : Cena zł/t
pszenica 430
śr. sojowa 46,5% 1450
olej rzepakowy 3000

KD110A02 2686,5
KD111A02 2416,5
KD112X02 2385

starter
Surowce Ceny zł/t Udział w paszy % Koszt zł

pszenica 430 62,00 266,60
śr. sojowa 46,5% 1450 23,50 340,75
olej rzepakowy 3000 4,50 135,00
KD110A02 2686,5 10,00 268,65
RAZEM x 100,0 1011,00

Grower 15 do 7 dni przed ubojem

pszenica 430 66,50 285,95
śr. sojowa 46,5% 1450 19,00 275,50
olej rzepakowy 3000 4,50 135,00
KD111A02 2416,5 10,00 241,65
RAZEM x 100,0 938,10

Finiszer 7 dni przed ubojem

pszenica 430 70,00 301,00
śr. sojowa 46,5% 1450 15,00 217,50
olej rzepakowy 3000 5,00 150,00
KD112X02 2457 10,00 245,70
RAZEM x 100,0 914,20
Powrót do góry
alojz

PostWysłany: 19:09 Pią 16 Paź 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Brawo Łysy!!!!!!!!!!!!!!!!!
Powrót do góry
alojz

PostWysłany: 19:03 Pią 16 Paź 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pasza droga,kura tania itd.Jacy Wy jesteście wyzyskiwani przez wszystkich naokoło.A wystarczy wziąść kalkulator i recepturę na brojlera i samemu policzyć jaki to jest koszt , paszy sypkiej.Przestańcie pitolić bzdury.Pasza dla nioski nie jest za droga a robią ją te same firmy.Przecież to można udowodnić jak zrobił to parę dni temu ktoś na tym forum.Przetrwajcie kolejny dołek by znów było lepiej a nie obwiniajcie wszystkich naokoło o Wasze niepowodzenia.Medox tym razem to p...d...sz głupoty.Bez urazy i pozdrawiam.
Powrót do góry
Łysy

PostWysłany: 19:02 Pią 16 Paź 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zgadzam się z tym,iż polski rynek pasz drobiowych opanowały koncerny międzynarodowe i kilka polskich gigantów, zaś konkurencja cenowa i jakościowa realnie na dłuższą metę nie wchodzi w grę. Mamy Provimi, HaGe, De Heus z zachodnich gigantów: Wipasz, Cedrob, Piast i Golpasz z polskich. Każda z tych firm ma co najmniej kilka dużych zakładów produkcyjnych w Polsce. Już kiedyś o tym pisałem ale jeszcze raz powtórzę. Jeśli mamy dużo zaoszczędzić na kosztach żywienia to musimy bazować na specjalistycznych firmach typowo premiksowych od których kupują także mieszalnie (premiks max. 2,5%) a nie kupować premiksy "10" i jeszcze słabsze od tych samych koncernów paszowych. Wówczas możemy okresowo odnotować zyski ale nie są one porównywalne z wytwórniami. Inna sprawa że jeśli ktoś ma poniżej 3000 m2 to bawienie się w mini wytwórnię będzie bardzo kosztowne a pamiętajmy że samemu też można sobie zaszkodzić. Ten co ma 20,30 bud też nie wykorzysta w pełni potencjału i nie zainwestuje kilkudziesięciu milionów w nowoczesne i efektywne technologie. Ponadto robiąc samemu pasze na małą i średnią skalę jesteśmy mocno zajęci ciągłym szukaniem odpowiednich i tanich surowców. Pamiętajmy że to nie są czasy że w betoniarce ukręcił byle gówno i był git. Współczesny drób i restrykcyjne prawo wymagają niezwykle złożonej analizy, ogromnej wiedzy i niestety praktyki.
Powrót do góry
Łysy

PostWysłany: 19:02 Pią 16 Paź 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zgadzam się z tym,iż polski rynek pasz drobiowych opanowały koncerny międzynarodowe i kilka polskich gigantów, zaś konkurencja cenowa i jakościowa realnie na dłuższą metę nie wchodzi w grę. Mamy Provimi, HaGe, De Heus z zachodnich gigantów: Wipasz, Cedrob, Piast i Golpasz z polskich. Każda z tych firm ma co najmniej kilka dużych zakładów produkcyjnych w Polsce. Już kiedyś o tym pisałem ale jeszcze raz powtórzę. Jeśli mamy dużo zaoszczędzić na kosztach żywienia to musimy bazować na specjalistycznych firmach typowo premiksowych od których kupują także mieszalnie (premiks max. 2,5%) a nie kupować premiksy "10" i jeszcze słabsze od tych samych koncernów paszowych. Wówczas możemy okresowo odnotować zyski ale nie są one porównywalne z wytwórniami. Inna sprawa że jeśli ktoś ma poniżej 3000 m2 to bawienie się w mini wytwórnię będzie bardzo kosztowne a pamiętajmy że samemu też można sobie zaszkodzić. Ten co ma 20,30 bud też nie wykorzysta w pełni potencjału i nie zainwestuje kilkudziesięciu milionów w nowoczesne i efektywne technologie. Ponadto robiąc samemu pasze na małą i średnią skalę jesteśmy mocno zajęci ciągłym szukaniem odpowiednich i tanich surowców. Pamiętajmy że to nie są czasy że w betoniarce ukręcił byle gówno i był git. Współczesny drób i restrykcyjne prawo wymagają niezwykle złożonej analizy, ogromnej wiedzy i niestety praktyki.
Powrót do góry
medox

PostWysłany: 15:29 Pią 16 Paź 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Powiedz mi,czy jak do ciebie dzwoni dziesięciu klientów dziennie od 7 rano za kurczakiem to znaczy to ,że szykują się obniżki i chyba będziesz musiał opuścić cenę czy znaczy to ,że możesz utrzymać cenę bo masz zbyt pewny na wszystko co wyprodukowałeś?Jak sobie odpowiesz na to pytanie , to będziesz wiedział czemu cena paszy to już w tej chwili po prostu jawne walenie w bola.Lekko licząc 150zł na tonie extra zysku , extra ponadnormatywnego zysku,który wynika tylko i wyłącznie z popytu.Potem się będą dziwić jak ktoś nie zapłaci.Faktycznie należy dążyć do robienia paszy samemu,porobiło się kilka dużych koncernów mogą bez problemu dogadać się między sobą ,każda ma ogromny popyt na swój wyrób więc jest im jak pączkom w maśle
Powrót do góry
gawor333

PostWysłany: 15:00 Pią 16 Paź 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

501 napisał:
Nie wierzyliście mi że pasza własnej roboty to 825 zł za tonę.

To dobry wynik 501, ale to Twoja produkcja!!! W zakładzie przemysłowym (rozumieć wytwórnia pasz) koszty znacznie się obniżają i cena jest znacznie, znaaaaaacznie niższa.

Słyszałem, że przy zachodniej granicy kilka niemieckich wytwórni ruszyło do boju o klienta i cena w polskich wytwórniach spadła bardzo nagle. Tłumaczyli to zakupem tańszych zbóż Wink,jasne nagle tanie zboża kupili, OSZUŚCI!!! Prawda taka, że w tej zmowie nagle konkurencja się pojawiła i tyle!!!

Chyba naprawdę trzeba zacząć myśleć o własnej paszy.

Dużo z Was robi własną paszę?!
Powrót do góry
byczo

PostWysłany: 13:43 Pią 16 Paź 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Tak więc czekam. Ptaki mają 40 dni pytam o cenę BZ.Trzymam dalej . Ptaki mają 43 dni pytam o cenę . BZ. Trzymam dalej. Ptaki mają 46 dni pytam o cenę . 2,9. Trzymam dalej. Ptaki mają 49 dni pytam o cenę . BZ. No więc ile mam trzymać ?

Przepraszam broiler, ale ręce opadają... Gdybyś zadzwonił jeszcze ze 3 razy więcej, to gwarantuję, że usłyszałbyś 2,50...
Piszesz co by było, gdyby Euro było po 3,20? otóż byłoby tak jak przewidujesz, ale jest po 4,20 i nie ma sensu siać defetyzmem...Kurczaki sprzedają się tak, jak się sprzedawały od kilu miesięcy, wstawienia były i są pełne, kręci się to wszystko dzięki słabej złotówce i każdy o tym doskonale wie. Wytłumacz mi, co miałoby być powodem drastycznych obniżek cen żywca? Brazylia?? Te wiejskie stodoły i komórki rzekomo masowo zasiedlane broilerem?? nie żartujcie... Po prostu zbyt łatwo przyjmujecie do wiadomości to, co mówią Wam ubojnie, a te kilka nerwowych postów zamieszczonych tutaj to woda na ich młyn...
Jeśli chodzi zaś o grafik wstawień, to nigdy czegoś takiego nie robię. Na pytanie ubojni kiedy będzie kolejne odpowiadam zwykle, że nie wiem, czy będzie...
Powrót do góry
medox

PostWysłany: 13:25 Pią 16 Paź 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Może tak być bo mówią ,że mniej kurczaka.To by się zgadzało bo wynika ,że na święta będzie mało.
Ponoć brazylijskich udek jest masa.Dobrze ,że dolar nie kosztuje 1.90 bo i kura kosztowałaby 1.90
Powrót do góry
mojekurczaki.pl

PostWysłany: 13:07 Pią 16 Paź 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Hmmm, 2,8 powiadasz? A ja w kilku miejscach słyszałam, że w przyszłym tygodniu ma się coś poprawić. Gwarancji na te informacji nie daję, ale jest szansa, że cena pójdzie do góry.

Zostawiam Was z tą optymistyczną myślą na weekend. Do napisania w poniedziałek Smile

Beata

www.mojekurczaki.pl
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
szefcio

PostWysłany: 12:56 Pią 16 Paź 2009    Temat postu: cena swietokrzyskie Odpowiedz z cytatem

do piatku 2,9 netto na poniedzialek propozycje 2,8 netto . zainteresowanie bardzo marne. a kura 3 kg.
Powrót do góry
Brojler kurzy

PostWysłany: 10:53 Pią 16 Paź 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Koncert życzeń? Mądrala.
Grafiki mam roczne i na około 10 dni przed sprzedażą potwierdzam termin odbioru.
Mówię , że moje ptaki są warte 3,50 netto i słyszę , że może i są , ale cena rynkowa /cokolwiek to znaczy !!! / jest 3 i jak chcę to mogę sprzedać , a jak nie to nie .
Tak więc czekam. Ptaki mają 40 dni pytam o cenę BZ.Trzymam dalej . Ptaki mają 43 dni pytam o cenę . BZ. Trzymam dalej. Ptaki mają 46 dni pytam o cenę . 2,9. Trzymam dalej. Ptaki mają 49 dni pytam o cenę . BZ. No więc ile mam trzymać ? Co ja mogę sobie negocjować kiedy ptaka można kupić wszędzie , kiedy się chce i tak naprawdę za ile się chce.
Pieprzenie o negocjacjach i przetrzymywaniu kiedy towaru jest full na rynku możesz sobie w buty włozyć .
No i zadaj sobie pytanie : skąd tyle towaru jezeli EURO drogie i niby nie opłaca się importować? Pomyśl teraz co by się działo przy EURO np. 3,20 .
1,50 za żywiec jak w banku.

I ci wszyscy mądralińscy o cenie myślcie robiąc grafik wstawień i konsultując się z ubojniami w temacie zdjęć tych wstawień .
Powrót do góry
byczo

PostWysłany: 09:48 Pią 16 Paź 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
przecież w 90% swoich postów tłumaczy Ci dlaczego! co jeszcze chcesz, braillem???

Heh, rozumiem, że Ty zostałeś oświecony, ale ja wciąż nie wiem skąd mu wyszło 2,50? a może Ty mi wytłumaczysz?
Czy nie dostrzegasz tego, że jednym z mechanizmów tworzenia się sytuacji kryzysowej na rynkach jest sztuczne wywoływanie ogólnej paniki. Spójrz na mechanizm dzięki któremu narodził się rzekomy obecny kryzys na rynkach finansowych. Czy na prawdę sądzisz, że upadek jednego "niby" giganta finansowego Lehman bros. było wystarczającym powodem do tego, by zachwiać globalnym rynkiem finansowym. Otóż ja twierdzę, że to tylko pretekst.
Analogicznie jest u nas. Ktoś bąknął o Brazylii, a już pojawiają się proroctwa co do spadku ceny. Nie twierdzę, że się nie sprawdzą, jeśli trafią na podatny grunt to i owszem.., oby jednak nie... Trochę więcej spokoju Panowie i Panie! I jeszcze raz powtarzam, negocjujcie, a nie przyjmujcie do wiadomości cenniki z "koncertu życzeń ubojni" na mojekurczaki.pl. Pozdrowienia.
Powrót do góry
pióro

PostWysłany: 09:41 Pią 16 Paź 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

i co jak długo to potrwa? może jakiś czarodziej przepowie.na elblągu wywieszali na blokach ulotki że korpus wraz z piersią po 8,90. skad oni to biorą to jakaś paranoja
Powrót do góry
StaśStaś

PostWysłany: 08:40 Pią 16 Paź 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

byczo napisał:
Cytat:
Tymczasem zapinać pasy, jedziemy na 2.50 netto

2.50? a dlaczego nie na 1.50? Czy mógłbyś poprzeć swoją prognozę jakimiś danymi, obliczeń nie wymagam...
Jeżeli ma to być kolejna samospełniająca się przepowiednia, to wraz z "koncertem życzeń ubojników" na portalu Pani Beaty robicie niezła, krecią robotę. Pozdrawiam.

przecież w 90% swoich postów tłumaczy Ci dlaczego! co jeszcze chcesz, braillem???
Powrót do góry
byczo

PostWysłany: 08:21 Pią 16 Paź 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Tymczasem zapinać pasy, jedziemy na 2.50 netto

2.50? a dlaczego nie na 1.50? Czy mógłbyś poprzeć swoją prognozę jakimiś danymi, obliczeń nie wymagam...
Jeżeli ma to być kolejna samospełniająca się przepowiednia, to wraz z "koncertem życzeń ubojników" na portalu Pani Beaty robicie niezła, krecią robotę. Pozdrawiam.
Powrót do góry
Gigant

PostWysłany: 07:45 Pią 16 Paź 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

medox napisał:
http://www.ppr.pl/artykul-h7-grasuje-155593.php

To już jest koniec Sad Sad Sad

Ale panikę trza siać.......no nie Medox ??? Laughing Laughing Laughing

Po co to wkleiłeś ???
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PPR Strona Główna -> Drobiarstwo Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 2031, 2032, 2033 ... 2501, 2502, 2503  Następny
Strona 2032 z 2503

Skocz do: