Witamy, aby się zarejstrować lub zalogować
skorzystaj z opcji dostępnych po prawej stronie.
Obecny czas to 11:11 Czw 3 Gru 2020

Cena brojlera
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 2034, 2035, 2036 ... 2499, 2500, 2501  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PPR Strona Główna -> Drobiarstwo
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
medox

PostWysłany: 22:00 Pon 5 Paź 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing
Taaa a cenka już miejscami 2.80 netto podobno, ale to na pewno dlatego,że produkcja drobiu się zmniejszyła Laughing Laughing Laughing Takie nowe prawo rynku działające tylko na kurczaczki Laughing Laughing Laughing
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
hodowca broilerow

PostWysłany: 21:57 Pon 5 Paź 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

medox ....ale sie pojechali po tobie...dawno sie tak nie ubawilem...i jeszcze o jednym zapomnieles..ze latem broilery mozna luzem hodowac na polu...i wtedy to bedzie kicha !!!!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Janek R.

PostWysłany: 19:31 Pon 5 Paź 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Samsam napisał:
medox napisał:
Alojz
1.Gęsiarze poszli w brojlera bo na gęsi było fatalnie
2 Sporo nioskarzy (ci którym wyszły terminy ważności klatek) kupili sprzęt do brojlera bo duuużo tańszy.Są nioskarze ,którzy sprzedali swoje budy większym brojlerzystom a ci wstawili tam sprzęt do produkcji brojlera
3.Wybudowało się parę kurników.
4.Wszyscy wiedzą (ci którzy się interesują tematem),że efekt tego co powyżej dopiero przed nami
5.Jedno co niepewne to kurs waluty,jeśli złoty się umocni to spotęguje dwukrotnie to co powyżej.
To powiedz mi z kim ty w tej w sytuacji kiedy szykuje się potężna nadpodaż brojlera chcesz podpisać umowę i jaką ten ktoś może mieć z tego korzyść.Może i podpisze po cenie 2.60brutto.
Teraz zakłady was wystraszyły do tego,bo cena niska,zobaczycie jaką cenę wam zaproponują na nowych umowach Laughing Laughing Laughing

Ta.....Medox ma rację, tylko zapomniał dodać krowiarzy i świniarzy, że wyper...olili z obór krowy i świnie i brojlera wstawili .....no i teraz bida bedzie.

A i owczarnie jeszcze są......i gołębniki........i wszyscy wstawiają brojlera Exclamation Exclamation Exclamation Exclamation

Brawo Samsam (szczególnie gołębniki Very Happy )!
Od siebie dodałbym jeszcze rencistów z ich komórkami, pieczarkarnie i puste już hale stoczniowe. Potem Łucznik, Cegielski, KGHM...
Powrót do góry
Samsam

PostWysłany: 19:03 Pon 5 Paź 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

medox napisał:
Alojz
2 Sporo nioskarzy (ci którym wyszły terminy ważności klatek) kupili sprzęt do brojlera bo duuużo tańszy.Są nioskarze ,którzy sprzedali swoje budy większym brojlerzystom a ci wstawili tam sprzęt do produkcji brojlera
4.Wszyscy wiedzą (ci którzy się interesują tematem),że efekt tego co powyżej dopiero przed nami
5.Jedno co niepewne to kurs waluty,jeśli złoty się umocni to spotęguje dwukrotnie to co powyżej.
To powiedz mi z kim ty w tej w sytuacji kiedy szykuje się potężna nadpodaż brojlera chcesz podpisać umowę i jaką ten ktoś może mieć z tego korzyść.Może i podpisze po cenie 2.60brutto.
Teraz zakłady was wystraszyły do tego,bo cena niska,zobaczycie jaką cenę wam zaproponują na nowych umowach Laughing Laughing Laughing

Ta.....Medox ma rację, tylko zapomniał dodać krowiarzy i świniarzy, że wyper...olili z obór krowy i świnie i brojlera wstawili .....no i teraz bida bedzie.

A i owczarnie jeszcze są......i gołębniki........i wszyscy wstawiają brojlera Exclamation Exclamation Exclamation Exclamation
Powrót do góry
medox

PostWysłany: 16:53 Pon 5 Paź 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Alojz
Powrót do góry
alojz

PostWysłany: 15:41 Pon 5 Paź 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A ja będę powtarzał jak mantrę. "Zanim zamówisz pisklęta ustal gwarantowaną cenę odbioru" Nikogo nie zaskoczy po 6-ciu tygodniach cena 2,90.Chyba , że na taką się wcześniej umówi. A jeśli komuś cena do zdania nie pasuje to wsiadać do samolotu z KOL-em i na wakacje.
Pozdrawiam!!!!!!!!!!!!!!
Powrót do góry
Kaja58

PostWysłany: 11:45 Pon 5 Paź 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jak dla mnie to ceny wszystkich preparatów są wyższe niż w pobliskich punktach sprzedaży,co więcej Ci którzy dostarczają preparaty na fermę mają jeszcze niższe ceny .Sklep internetowy powinien być konkurencyjny jak na razie to nie jest.
Powrót do góry
kol

PostWysłany: 10:33 Pon 5 Paź 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Akurat co do działalności i jakości obsługi sklepu mojekurczaki nic nie mam. To akurat na duży plus
Powrót do góry
mojekurczaki.pl

PostWysłany: 09:04 Pon 5 Paź 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam wszystkich oponentów, jak i zwolenników naszego sklepu i akcji cenowej!

Nie będę nawet starała się odnieść do wszystkich postów, jakie przez weekend nakręciliście, bo nie ma to sensu. Poruszę tylko 2 kwestie:

1) siedziba i wiarygodność sklepu mojekurczaki.pl
- Od samego początku działania sklepu www.mojekurczaki.pl przyświeca nam jeden cel - przekonanie do siebie Klientów solidnością i jakością obsługi. Do każdego Klienta, który zamawia po raz pierwszy dzwonimy, żeby zminimalizować jego obawy związane z wirtualnymi zakupami. Dbamy, aby towar był u Kupujących następnego dnia (udało nam się do tej pory w 98% przypadków). Klika dni po wysłaniu towaru ZAWSZE DZWONIMY, aby zapytać, czy paczka doszła. Od początku działania zrealizowaliśmy ponad 700 zamówień. Do tej pory żaden z Klientów nie zgłaszał jakichkolwiek zastrzeżeń co do jakości towaru, dostawy, kwestii formalnych (faktura itd.)

Co do siedziby - jak ktoś słusznie zauważył jesteśmy sklepem internetowym, więc nie spodziewajcie się pod naszym adresem sklepu z półkami. Tyle w temacie.

I TERAZ UWAGA !

Jeśli ktokolwiek z czytających to forum jest naszym Klientem i jest niezadowolony z towaru lub obsługi - prosimy o ujawnienie takiej sytuacji wraz z podaniem numeru zamówienia. Deklaruję, że każdy jesli taki przypadek zostanie tutaj zgłoszony, odniesiemy się do niego publicznie i na Waszych oczach sprawę wyjaśnimy.

2) ceny żywca - w tej kwestii nie pozostaje mi nic innego, jak dalej "robić swoje". Pojawiają się głosy przeciwników, ale dostaję też sporo maili i PW ze słowami uznania za akcję. W porażającą moc mojej tabelki, na podstawie której ubojnie rzekomo manipulują hodowcami - zwyczajnie nie wierzę. Mam zaledwie mały procencik ubojni w kraju. Jeśli kogoś tabelka drażni - niech do niej nie zagląda. Oświadczam także, ze z nikim nie jestem w zmowie, nie "drukuję" cen. Bo i po co? Przecież to Wy - Hodowcy jesteście Klientami mojego sklepu, a nie ubojnie! Po co miałabym celowo robić coś przeciwko Wam???

Zapraszam jak zawsze około 12.00 - pojawią się aktualne ceny deklarowane przez ubojnie oraz nowy produkt dnia w atrakcyjnej cenie Smile

I powiem wam jeszcze szczerze, że mam wrażenie, że te zaciekłe posty to działalność niezadowolonej z naszego istnienia konkurencji. Ale co tam, przetrwamy Wink

Niezmiennie ciepło pozdrawiam, konkurencję i sceptyków także Very Happy

Beata

www.mojekurczaki.pl
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
leszczaczek

PostWysłany: 08:50 Pon 5 Paź 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Brojler kurzy napisał:
Gdyby środowisko drobiarskie było skonsolidowane myslę , że wystarczyłoby 3-4 dni przetrzymać ptaszki i cena by wróciła . Tylko skąd wziąć takich hodowców??? Ubojnia bez ptaków wytrzyma 2-3-4 dni . A dalej?
Wiem, wiem pomarzyć!!!

?????????????

jakby piekarze się skonsolidowali na 2 -3 dni to chleb też mógłby kosztować bodaj 5 złotych
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG Tlen WP Kontakt
pióro

PostWysłany: 08:08 Pon 5 Paź 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

kol dobrze mówi !harmonogram się ustala na rok też z wylęgarnią i nie ważne jak przypada zdawanie styczeń czy luty masz terminy i się ich trzymasz. wykosić trzeba tych z 15 obiektami bo pieprza rynek i zdają dziadostwo bo nie są w stanie wszystkiego dopilnować
Powrót do góry
kol

PostWysłany: 22:20 Nie 4 Paź 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Janek R. napisał:
kol napisał:
Daleko mi do biadolenia i licytowania bo ja akurat mam urlop i za dwa dni wylatuję na wakacje. Mądry jesteś taki to czemu sam nie podajesz cen? Ja zawsze gdy mam 100% pewności to zaraz piszę. Normalne, że nie napiszę o Wielkopolsce jeżeli mój rynek to Mazowsze i Wa-Maz.

Sorki Kol, cena leci - nerwy zszargane. Miłych wakacji. Jak wrócisz może i cena wróci Very Happy . Obiecuję, że tym razem podam cenę (zdaję za 3 tyg.). Denerwuje mnie tylko, że się ludziska czepiają pani Beaty a to miła dziewczyna. Dzwoniłem - wiem. Dużo słońca.

Dzięki Smile Ja rok wcześniej ustalam sobie harmonogram i i nie słucham Medoxa ( bez urazy) jak mi wyjdzie, święta, Nowy Rok czy komunie albo jeszcze lepiej Zaduszki . Mam ubojnię z umową ( nie mylić z konraktacją) ubojnia musi mi mi zdjąć a cena to już inna bajka. W zeszłym roku zaplanowałem, że teraz hale puste i są puste i dla mnie jest nie ważne czy jest cena czy nie. Po prostu mam urlop. Najgorsze dla naszej branży jest kombinowanie " kiedy i komu i potem wskakiwanie ubojniom do tyłka" i to jest złe. Od lat nie kombinuję "kiedy wstawiać pisklaka" i dobrze na tym wychodzę. Ustalcie sobie Koledzy pewne wartości, pewne harmonogramy, i bez odstępstw od tego a zobaczycie, że będą pieniążki na spłatę kredytów, godne życie i nurkowanie na rafach. Ja spadam na jakieś 3 tygodnie. Życzę wysokich cen.
Pozdróweczko.
Powrót do góry
Brojler kurzy

PostWysłany: 21:25 Nie 4 Paź 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Gdyby środowisko drobiarskie było skonsolidowane myslę , że wystarczyłoby 3-4 dni przetrzymać ptaszki i cena by wróciła . Tylko skąd wziąć takich hodowców??? Ubojnia bez ptaków wytrzyma 2-3-4 dni . A dalej?
Wiem, wiem pomarzyć!!!
Powrót do góry
Janek R.

PostWysłany: 21:21 Nie 4 Paź 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

kol napisał:
Daleko mi do biadolenia i licytowania bo ja akurat mam urlop i za dwa dni wylatuję na wakacje. Mądry jesteś taki to czemu sam nie podajesz cen? Ja zawsze gdy mam 100% pewności to zaraz piszę. Normalne, że nie napiszę o Wielkopolsce jeżeli mój rynek to Mazowsze i Wa-Maz.

Sorki Kol, cena leci - nerwy zszargane. Miłych wakacji. Jak wrócisz może i cena wróci Very Happy . Obiecuję, że tym razem podam cenę (zdaję za 3 tyg.). Denerwuje mnie tylko, że się ludziska czepiają pani Beaty a to miła dziewczyna. Dzwoniłem - wiem. Dużo słońca.
Powrót do góry
baca60

PostWysłany: 17:37 Nie 4 Paź 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

bez ściemy niestety 2.90 netto w piątek małopolska. moim zdaniem weszli na rynek w naszej okolicy tz.szybcy bisnessmeni ,to znaczy np.zieńć właściciela ubojni , żona przedstawiciela paszarni , tatuś pana któremu nikt już nigdy nie da piskląt ani paszy bo niezły miglanc . PRZETRWAMY HODOWCY
Powrót do góry
kol

PostWysłany: 13:47 Nie 4 Paź 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Powrót do góry
paktofonikas

PostWysłany: 09:24 Nie 4 Paź 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cena spada i jak zwykle na forum zaczyna sie licytowanie kto jest winny: a to import a to za duze wstawienia teraz mojekurczaki. Czemu miesiac temu nikt nie narzekal ze m-k zanizaja cene? Spiskowa teoria dziejów hehe. Sklep internetowy ma to do siebie ze sprzedaje TYLKO I WYLACZNIE przez internet. To nie warzywniak ze bierzesz sobie z lady. Niektorych artykułów może nie miec u siebie wiec jedzie kupuje w hurtowni, pakuje i wysyła.

Odnośnie strony z logowaniem i wpisywaniem cen. Powiem tyle : tutaj nie ma chcetnego zeby wpisac po ile sprzedal wiec co pomoze inna strona?
Powrót do góry
Janek R.

PostWysłany: 09:07 Nie 4 Paź 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

kurczak napisał:
UWAGA!!!!
UWAGA!!!!

Czy wiecie, że pod podanym na stronie mojekurczaki.pl adresie siedziby sklepu nic nie ma - jest to zwykła kamienica w której nie mieści się żadna firma, a próby kontaktu z właścicielem skończyły się na niczym.

Może ktoś kto od nich kupował napisze czy chociaż dostarczyli towar ????????????

Radzę dalego posuniętą ostrożność, bo choć niektóre ceny mają dobre to możecie stracić pieniądze.

Kurczak spokojnie, spokojnie. Towar dostarczają (3 transakcje), perfekcyjnie zapakowany, dostawa na drugi dzień, płatność przy odbiorze.

Jeśli komuś nie dostarczyli sam bym się chętnie dowiedział ???

A to że "zwykła kamienica" to co ?? Przecież to SKLEP INTERNETOWY a nie salon sprzedaży preparatów dla drobiu z 3 długonogimi ekspedientkami. Czyli zamawiasz a oni pakują do kartonu i na pocztę. Więc czego oczekiwałeś.

Jak dla mnie do tej pory bardzo wiarygodny sklep. Ale może ktoś ma inne zdanie ???
Powrót do góry
Janek R.

PostWysłany: 08:58 Nie 4 Paź 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

kol napisał:
Kupuję preparaty z moichkurczakow lecz jeśli oni nie skończą robić nam wody z mózgów z cenami to ze złości skończę z nimi współprace i namawiam do tego innych.

Cena spadła, KOLedzy pękli psychicznie Embarassed . Mnie, Goky'emu i pewnie wielu innym mojekurczaki.pl dostarczają informacji ale NIE O CENACH TRANSAKCYJNYCH tylko o O CENACH OFEROWANYCH NA STARCIE PRZEZ UBOJNIE.

To wielka różnica, sięgająca czasami 0,2-0,3 PLN. Trzeba to brać pod uwagę.
Podobnie jak któremuś z kolegów mnie te ceny pasują do tego, od czego ubojnie startują. I to oszczędza mi czas.

Dokładnie to ja się zaczynam przyglądać cenom na 2 tygodnie przed zdawaniem. Pozostałe 6 tygodni wystarczy mi taka stronka.

I jeszcze jedno. Wszyscy gardłują, że "woda z mózgu" itd ale nie widziałem jeszcze postu o treści np:

"Kondratowicz na moichkurczakach 3,2 w rzeczywistości 3,4 PLN"

A TO BARDZO BY SIĘ PRZYDAŁO NA TYM FORUM zamiast biadolenia.

Piszmy konkretnie o cenach transakcyjnych bo tych mojekurczaki nam nie podadzą bo i skąd mają je znać ??

PS. Myślicie, że dlaczego większość ubojni nie chce podawać cen moimkurczakom ??? Bo to oni myślą, że jak będziemy mieli więcej INFORMACJI to już nie bądzie tak łatwo robić nas w ch... A kto jest lepiej poinformowany: my porozrzucani gdzieś na wioskach, czy oni kilkoma telefonami układający cały rynek ??? Pozdrawiam trzeźwo myślących.
Powrót do góry
qwertyb

PostWysłany: 23:16 Sob 3 Paź 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wielkopolska ==>> kalisz ==>> ostrów==>> pleszew i pobliskie rejony

Jest masakra podobno ceny siegają już 2,90 netto a jeszcze miesiąc temu było 3,90 netto ...
wahania są niesamowite
Powrót do góry
Łysy

PostWysłany: 21:23 Sob 3 Paź 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja również zgadzam się z tym, iż ceny podawane w jednym miejscu przez ubojnie to jedynie instrument do zaniżania cen transakcyjnych. Są to przecież ceny życzeniowe a nie realne. W normalnym okresie względnej stabilizacji do tego cennika należy dodać 0,1 zł i wówczas ceny będą realne. Jak są wzrosty to ceny będą bez przekłamania albo z minimalnym, a jak spadki to zaniżenie może być nawet 0,25 zł. Absolutnie wykluczam złe intencje pomysłodawcy ale teraz najboleśniej można się przekonać że ubojnie wykorzystują zbiorczy cennik z portalu "moje problemy" do dołowania cen i robienia hodowcom wody z mózgu.
Podobny temat jest z indykiem, gdzie za wyrocznie służy cennik publikowany na podobnych zasadach przez "FARMERA" i tu również ubojnie prowadzą koncert życzeń zamiast rzetelnie informować. Najlepszą metodą pozostaje więc podawanie cen transakcyjnych na ppr i wiszenie na telefonie z hodowcami i ubojniami w okresie sprzedaży. Taka to już branża że każdy każdego chce zrobić w ciula bo 0,10 zł na kilogramie cenniejsze od prawdomówności i honoru.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Goky

PostWysłany: 16:46 Sob 3 Paź 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jeszcze coś dodam. Spadek cen robimy sami. Bo co powiecie na sytuację (na dzień dzisiejszy), ze ubojnia przesunęłe zdjęcie końcówki stada o 2-3 dni , a hodowca rozpacza, bo będzie miał tylko 2 dni na przygotowanie kurnika do kolejnego wstawu. Przecież to kurna chore!!!!!. Naciska potem jeden z drugim na ubojnie, wydzwania po 5 razy na dobe i co? Cenka spada, Wstawiajmy co np 9,5 tygodnia a zarobimy wiecej średniorocznie niż przy wstawach 8 tygodniowych, bo bedzie lekkie ssanie rynku. Ale to chyba wołanie na pustyni.
Powrót do góry
Goky

PostWysłany: 16:34 Sob 3 Paź 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wszyscy przedmówcy są na nie , jeśli chodzi o podawane ceny na "moich kurczakach" może dlatego, że cena spada. Mnie dzięki temu portalowi udało się podnieśc cenę sprzedazy , bo widziałem ,że 2 z 3 ubojni mają cene wyższą. A tak na marginesie- jak dowiesz się kto zdaje np. jutro do danej ubojni i w jakiej cenie, skoro np na 10 zestawów ubijanych 8 jest nie z naszego rejonu, tylko z głębi kraju, a pozostałe 2 to moje? A tak to + - widzę jak się kształtują ceny. Muszę powiedzieć , ze w okresie 2 tygodni gdy zdawałem ceny na "m-k" były realne. pozdrawiam wszystkich i życzę wyższych i stabilniejszych cen.
Powrót do góry
kol

PostWysłany: 16:07 Sob 3 Paź 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

medox napisał:
Ehhh... czy medox wam nie mówił ,że to zły pomysł

Hehe. Nie tylko Medox Very Happy
Powrót do góry
medox

PostWysłany: 15:17 Sob 3 Paź 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ehhh... czy medox wam nie mówił ,że to zły pomysł
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PPR Strona Główna -> Drobiarstwo Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 2034, 2035, 2036 ... 2499, 2500, 2501  Następny
Strona 2035 z 2501

Skocz do: