Skocz do zawartości
orran313

Salmonella

Rekomendowane odpowiedzi

Po wielu prośbach wreszcie jeden z Panów posłów się zainteresował tematem rekompensat które od nowego roku mają zniknąć Poprosiłem i sprawa nabiera tempa została wysłana interpelecja do ministra - czekamy na odpowiedź

 

http://www.sejm.gov.pl/Sejm8.nsf/InterpelacjaTresc.xsp?key=787BAEBC

 

Kolejny temat jaki chciałbym ruszyć jest moączka zwierzęca gdzie ze wszystkich badania jeszcze z 2014 roku wynika że w żadnym stopniu nie jest szkodliwa wiem bo jedyś to czytałem ale lobby sojowe robi wszystko by do tego nie dopuścić

 

Mam prośbę jeśli macie jakiekolwiek materiały na ten temat proszę o wklejanie a razem z Panem posłem będziemy męczyć ministerstwo

pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ma Pytanie czy można by coś zrobić z tematem Podeszwowej próby na salmonelle , chodzi mi oto czy można  prosić o poprawkę w ustawie co do pobierania próby , na dzień dzisiejszy hodowca zostaje z wiarą  że wszyscy którzy pobierają i badają tą próbę są rzetelni i uczciwi co z doświadczenia wiemy że nie koniecznie tak musi być jeżeli chodzi o duże pieniądze . Ka/zda próba ma sen gdy są pobierane dwie próby jedna zabierana do badania a druga dla właściciela w razie by wyszło źle, właściciel fermy miałby prawo zbadać czy w jego próbie jest taki sam wynik . W obecnej sytuacji gdy wychodzi salmonella nie zwalczana z urzędu hodowca ponosi ok 30% straty jako kara którą ubojnia nakłada na niego . Taka sytuacja gdy chodzi o duże kwoty może przyczynić się do nieuczciwości ze strony pobierających próbę lub badających  , hodowca nie ma możliwości sprawdzenia w innym laboratorium czy badanie zostało prawidłowo zrobione , w rzeźniach i tak badają każdą partie mięsa w kierunku salmonelli  metoda szybkiego badania ok 2 godzi  pozwala  dopuścić mięso lub   w razie wystąpienia salmonelli skierowania prób na dokładne badanie .  Prośba jak by można było wprowadzić przepis o dwóch pobieranych próbach to by było ok .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...