Skocz do zawartości
Gość domagent

Susza 2007? Jakie straty?

Rekomendowane odpowiedzi

Gość

Zna ktoś może link z prognoza na lato 2007?

Jakich strat można się z tego powodu spodziewać?

Jak wygląda sprawa z ubezpieczeniem na wypadek suszy (ubezpieczeniem również kredytu na taki wypadek).

www.domagent.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Długoterminowe prognozy pogody, jakieś analizy naukowców.

 

Wróżka wróży, naukowcy prognozują -a to różnica.

 

Wiem, że są takie informację, ale nie mogę do nich dotrzeć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A propos suszy,

mieszkam na obszarz, gdzie zdarzają sią wiosenne podtopienia i w zeszłym roku były wypłacane z tego tytułu niewielkie odszkodowania. Cały żart polega na tym, że gmina zinteresowała się problemem wiosennej powodzi w lipcu, czyli w okreie największej suszy, kiedy po wodzie śladu nie było.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
A propos suszy,

mieszkam na obszarz, gdzie zdarzają sią wiosenne podtopienia i w zeszłym roku były wypłacane z tego tytułu niewielkie odszkodowania. Cały żart polega na tym, że gmina zinteresowała się problemem wiosennej powodzi w lipcu, czyli w okreie największej suszy, kiedy po wodzie śladu nie było.

 

Procedury, procedury... Od dawien dawna urzędników tylko temat wypłaty interesuje w terminie...

 

---

Sprzedam Mieszkanie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakie u was wschody zbóż jarych,bo u nas południowa wlkp na ziemiach lepszych jest fatalnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie ( tj. gleba kl. IV - VI ) nie jest tak strasznie. Jęczmień i żyto dosc dobrze się wybiło. Miom zdaniem deszcze są najważniejsze w okresie kwiecień -czerwiec.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie na glebach IIIa i IIIb klasy zboża jare są piękne. Ostatnio co prawda zaczynało być sucho, ale dzisiaj w nocy ładnie pokropiło, więc na razie z suszą nie ma problemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Paradoks sytuacji braku opadów jest niestety tak,i że w przypadku dalszych braków opadów ladniejsze zboża i inne uprawy maja większa powierzchnię transpiracji i duzo większe potrzeby wodne od tzw slabych plantacji.Pochopnie bym sie nie cieszyl w sytuacji suszy pięknymi zasiewami gdyż one pierwsze padna jej ofiara,niestety mije uprawy śa ladne i się o nie martwie.Sasid ma zyto samosiewke bez nawozu i w przypadku suszy wygra z moja pszenica wielkościa plonu.Takie są niestety prawa natury.Chyba ze popada obfici ale coś nie wierze....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A u mnie w piątek przeszło gradobicie. Grad wielkości dużego grochu i ziaren fasoli z wiatrem ok. 120 km/h ciął wszystko na swojej drodze! Kukurydza kikuty, zboża w połowie wymłócone ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mozna juz skladac wnioski w bankach na kredyt "suszowy" oprocent.3,5 %

a wysokosc ustala gmina na podstawie poniesionych strat........

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecież oni nie potrafią przewidzieć pogody na następny dzień to co tu mówić o prognozie na całe lato

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecież oni nie potrafią przewidzieć pogody na następny dzień, a co dopiero na całe lato.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...