Skocz do zawartości
Dariusz Bielecki

odszkodowanie za słupy energetyczne

Rekomendowane odpowiedzi

Do INFOZA:

 

Co do zasady w treści służebności przesyłu zawiera się prawo dokonywania modernizacji i przebudów linii. Prace te powinny być jednak prowadzone tylko w obrębie pasa technologicznego linii. Trzeba wobec tego zwrócić uwagę na szerokość pasa służebności, bo w tym zakresie ograniczone będzie Pana korzystanie z nieruchomości. Warto też zaznaczyć w umowie ilość i usytuowanie słupów, które znajdują się i mogą znajdować się na działce, aby uniknąć przeniesienia ich w przyszłości w zupełnie inne miejsce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co mi wiadomo to do ilości i usytuowania słupów jest sporządzona mapka z istniejącą już liniom. Nie rozumię tylko tego "Trzeba wobec tego zwrócić uwagę na szerokość pasa służebności, bo w tym zakresie ograniczone będzie Pana korzystanie z nieruchomości" co to oznacza w praktyce? cz to znaczy że będe musiał zostawić im drogę wzdłuż linij?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proszę uważnie przeczytać projekt umowy, będzie z niej wynikało, jakiego rodzaju ograniczenia będą wiązały się z ustanowieniem służebności przesyłu. Przykładowo, w pasie służebności nie będzie Pan mógł zbudować żadnego budynku i sadzić drzew ponad określoną wysokość. Z całą pewnością Energa będzie też musiała mieć zagwarantowany dostęp do swoich urządzeń w celu wykonywania napraw, konserwacji itp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam działkę budowlaną 13a w Krakowie, biegną przez nią ukosem kable linii SN (nie wiem kiedy była budowana linia, ale przebudowa i zamiana starych słupów na nowe miała miejsce 5 lat temu) uniemożliwiając mi budowę domu.

Chętnie podejmę współpracę z kancelarią która doprowadzi do usunięcia linii z mojej działki. Mi zależy tylko na odblokowaniu działki, wynagrodzeniem dla kancelarii będzie wywalczone odszkodowanie (w całości).

kontakt przez email raff-83@tlen.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam . Miesiąc temu zakupiłem działkę budowlaną o powierzchni 1400 metrów i mam problem . Chciałbym na niej postawić budynek usługowo - budowlany( sklep) , ale warunki zabudowy zostaną wydane w miejscu gdzie stoi słup z transformatorem a także przechodzi linia średniego napięcia pod kątem . Transformator jest juz bardzo stary . może pokaże na zdjęciu ja wygląda działka

 

 

https://scontent.fwaw3-1.fna.fbcdn.net/hphotos-xla1/v/t34.0-12/12696044_1039155676170128_10757080_n.jpg?oh=d522426717a3749710f1bcb1f91b3106&oe=56F09AE9

 

W tym adresie , kolorem czarnym jest oznaczony kształt działki , czerwony kwadrat to budynek usługowo mieszkalny który chce postawić żółta kropka to słup z transformatorem, zielone kreski to linia średniego napięcia . Od strony gdzie jest tak bardzo wąsko tez otrzymałbym warunki zabudowy no ale tam jest za wąsko i nie bedzie wjazdu na działke, na srodku działki nie dostanę warunków zabudowy .Co mam zrobić aby postawić budynek tam gdzie mam wstawiony czerwony kwadrat ????? Czy jest jakis argument i dobry pomysł aby energetyka przestawiła ten transformator . Proszę o porady . Pozdrawiam Krzysztof

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sprawy związane ze zmianą w planie zagospodarowania przestrzennego również prowadzi Nihil Obstat Sp. z o.o. w moim MPZP ograniczyli mi zabudowę części działki i kancelaria ta ugrała dla mnie pieniądze od urzędu miasta.

 

teraz mi prowadzą sprawy za gazociąg. mają dużą wiedzę na temat nieruchomości i przesyłów. a najwazniejsze, że mają skuteczność i duże doświadczenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kochani

 

JEŻELI NIE MA WPISU O SŁUŻEBNOŚCI PRZESYŁU CZYLI PRAWA FIRM PRZESYŁOWYCH DO KORZYSTANIA Z DANEJ NIERUCHOMOŚCI (DZIAŁ III KSIĘGI WIECZYSTEJ) KAŻDY MOŻE SIĘ STARAĆ O ODSZKODOWANIE

 

Zajmujemy się uzyskiwaniem odszkodowań za urządzenia energetyczne (słupy energetyczne); rury gazowe, rury wodociągowe, kanalizacyjne, ropociągi umieszczone na nieruchomościach rolnych i budowlanych.

 

W celu jakichkolwiek pytań odnośnie współpracy zapraszam do kontaktu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

powiem wam tak , od 2011 roku sprawa przeciwko elektrowni podlega pod rejon zamość, zamość robi mi sprawę o zasiedzenie , po roku czasu sąd oddala, w czerwcu wracamy do mojej sprawy o odszkodowanie, przegrywam i 1200 zł kosztów sądowych do 21 dni wnosimy apelację, nie rozumiem tego państwa. ktoś bezprawnie korzysta z mojej działki żeby sobie prąd szedł, jeden sąd oddala zasiedzenie, drugi oddala mój pozew o odszkodowanie ? chociaż jest na to przepis, nie wiem co będzie na apelacji czy tam ktoś mądrzejszy z sędziów będzie, ale jestem po tych latach głupia. sędziny po kolei zachodziły w ciążę sprawy przesuwano, było ich może 4 , niech mi ktoś wytłumaczy co jest grane w tym państwie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy warunek ze elektrownia nigdy nie placila podatku od gruntow a ja tak, moze podwazyc sluzebnosc

czy ja w takim przypadku staje sie wlascicielem slupa energetycznego, dbajac o niego codziennie placac podatki za ziemie na ktorej stoi

bo przeciez takie sa warunki zasiedzenia?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

skorzystałem z kancelarii nihil obstat, którą polecał "przbybysz". mają duże doświadczenie. samemu nikt nie jest się wstanie przebić przez te molochy dystrybucyjne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Należało by zwrócić uwagę na różne kancelarie będące na usługach operatora sieci. Które to szybko ukręcą łeb sprawie. Tak było z jedną z moich działek . Na drugiej linia 100 kv. przecina ją po przekątnej i dzieli na połowę. I co ? i nic dostałem polecenie zapłaty za przegraną sprawę. Czekam na uzasadnienie wyroku. Zaznaczam że na sprawie odwoławczej ze strony operatora nie było nikogo ,, chyba wcześniej wiedzieli jaki będzie wyrok '' Wypadało by zaznaczyć zagrożenie bezpieczeństwa gdzie operator dla budujących nowy dom w POBLIŻU linii daje to oto wymogi- wszystkie elementy metalowe [ ogrodzenia , parapety, dachy , balustrady ] muszą być uziemione nie biorą odpowiedzialności za spadający lód na samochody .A to że stoją budynki to nikogo nie obchodzi i tak chodzę pod drutami i właściwie to co one mnie przeszkadzają. I gdzie tu jest Sprawiedliwość ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...