Witamy, aby siďż˝ zarejstrowaďż˝ lub zalogowaďż˝,
skorzystaj z opcji dost�pnych po prawej stronie.
Obecny czas to 02:57 Nie 27 Maj 2018

Budowa/rozbudowa chlewni

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PPR Strona Główna -> Produkcja Zwierz?ca
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
kaczka993

PostWysłany: 13:23 Sro 29 Lis 2017    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dobrze kupowa? Polskie produkty, ale sk?d pracownik zarabiaj?cy 1700 z? na r?k? ma wzi??? pieni?dze ?eby kupowa? szynk? czy kie?bas? za 30 z?/kg?
Ma si? zapo?ycza? ?eby kupowa? dobre bo Polskie? To nie jest takie ?atwe i proste jak si? wydaje, sta? te? z drugiej strony i na to spójrz.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
gregorfik

PostWysłany: 12:06 Nie 20 Mar 2016    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

kokot777 napisał:
Wed?ug mnie nies?usznie robisz chc?c odrazu i?? na wielk? ilo??. Naci?gniesz zkredytów i co z tego? Nie lepiej powoli od niewielkich ilo?ci zaczyna? i w miar? czasu rozkr?ci? wi?kszy interes?
Wpadniesz w bagno i bedziesz mial ciezko sie wydostac

Raczej bym si? zastanowi? czy przy tak ma?ej skali produkcji i tak du?ych kosztach na pocz?tek warto si? pcha? w zabawe w ?winie. Zostaje coraz mniej i trzeba goni? wydajno??, redukowa? koszty i zwi?ksza? skale. A mówi?c o skali mam na my?li nie sprzeda? 200-500szt na rok a raczej 2-3 ty? co najmniej.
Do tego inwestycje w technologie maksymalnie bezobs?lugowe z niskimi nak?adami pracy inaczej nic nie zarobisz. G??boka ?ció?ka to nie raczej na dzis chyba, ?e tymczasowo....
Powrót do góry
gregorfik

PostWysłany: 11:59 Nie 20 Mar 2016    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

PanOlszak napisał:
Ehh unia...A dziadek mówi?, ?e najpierw dadz? kase ka?dy si? uciesz? a potem b?d? niszczy? rolnictwo...a wtedy si? ?miali z dziadka...

TO nie Unia tylko nasze spo?ecze?stwo, kupuj?c tanio, kupuj?c w marketach. Polak polakowi zazdro?ci, nie dba o to co polskie tylko o to co tanie. Ilu konsumentów patrzy na to gdzie jest co? wyprodukowane? Ilu pyta sk?d pochodzi ta szynka w wielkim sklepie mi?snym? Nikt za to wszyscy pytaj? o promocje, o szynk? za 9z? z reklamy itd....
G?upota spo?ecze?stwa zazdro?? tego co maj? inni itd. Wystarczy spojrze? na komentarze pod artyku?ami na temat strajków rolników. Kto wypisuje te komentarze? UNIA? Rodowici Niemcy? Mo?e Holendrzy?
I tyle w temacie.
Dziadek gada? g?upoty. Kolejny temat Unia nam wykupi wszystkie grunty... By?em na wielu przetargach ANR i w mojej okolicy by?o du?o gruntów na sprzeda?. Nie widza?, ?adnego obcokrajowca, za to pe?no biznesmenów ?miej?cych si? z bambrów na przetargach gadajacych: po co przyszli?cie? i Tak Wam wszystko we?miemy itd...
To BYLI POLACY, tak si? u nas szanuje rolnika.
Powrót do góry
kokot777

PostWysłany: 13:40 Pon 7 Mar 2016    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wed?ug mnie nies?usznie robisz chc?c odrazu i?? na wielk? ilo??. Naci?gniesz zkredytów i co z tego? Nie lepiej powoli od niewielkich ilo?ci zaczyna? i w miar? czasu rozkr?ci? wi?kszy interes?
Wpadniesz w bagno i bedziesz mial ciezko sie wydostac
Powrót do góry
PanOlszak

PostWysłany: 10:46 Pią 12 Lut 2016    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ehh unia...A dziadek mówi?, ?e najpierw dadz? kase ka?dy si? uciesz? a potem b?d? niszczy? rolnictwo...a wtedy si? ?miali z dziadka...
Powrót do góry
lanz buldog

PostWysłany: 21:30 Nie 11 Paź 2015    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Piszesz ?e chcesz rozwija? hodowl? ?win . Mo?e to i dobry pomys? , ale ........
http://alexd.salon24.pl/673347,cel-zniszczyc-polskie-rolnictwo
Powrót do góry
koziolek1992

PostWysłany: 16:21 Pon 5 Paź 2015    Temat postu: ehm Odpowiedz z cytatem

Doradzi kto??

Ka?d? praca chc? wykon? sam gdy? mam do?wiadczenie (spawanie, hydraulika, murarka)
Powrót do góry
koziolek1992

PostWysłany: 20:47 Nie 27 Wrz 2015    Temat postu: jak wy?ej cd Odpowiedz z cytatem

I czy op?aca si? hodowle na zakupionym zbo?u
Powrót do góry
koziolek1992

PostWysłany: 20:31 Nie 27 Wrz 2015    Temat postu: Budowa/rozbudowa chlewni Odpowiedz z cytatem

Witam jestem m?odym ch?opakiem i mam 3 budynki do zagospodarowania chlewnie stodo?e i gara?. Chcia?bym chlewnie przeznaczy? na lochy+porodówki i odchowlnie a stodo?e i gara? przerobi? na tucznikarnie. Posiadam te? 15 ha ziemi.

Chcia?bym si? dowiedzie? od kogo? do?wiadczonego przy jakiej ilo?ci czego jest to najlepiej op?acalne. Stawiam na nowoczesn? technike. Jedna tucznikarnia by?a by na rusztach a druga na wysokiej ?ció?ce. Mys?? ?e na 500 sztuk bym znalaz? lekko miejsca.

Czy kto? orientuje si? ile kosztuje 1 m2 ruszt?

Jakiej rodziny genetycznej trzyma? lochy?
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PPR Strona Główna -> Produkcja Zwierz?ca Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

Skocz do: