Witamy, aby siďż˝ zarejstrowaďż˝ lub zalogowaďż˝,
skorzystaj z opcji dost�pnych po prawej stronie.
Obecny czas to 19:49 Sro 13 Gru 2017

Budowa/rozbudowa chlewni

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PPR Strona Główna -> Produkcja Zwierzęca
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
kaczka993

PostWysłany: 13:23 Sro 29 Lis 2017    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dobrze kupować Polskie produkty, ale skąd pracownik zarabiający 1700 zł na rękę ma wziąść pieniądze żeby kupować szynkę czy kiełbasę za 30 zł/kg?
Ma się zapożyczać żeby kupować dobre bo Polskie? To nie jest takie łatwe i proste jak się wydaje, stań też z drugiej strony i na to spójrz.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
gregorfik

PostWysłany: 12:06 Nie 20 Mar 2016    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

kokot777 napisał:
Według mnie niesłusznie robisz chcąc odrazu iść na wielką ilość. Naciągniesz zkredytów i co z tego? Nie lepiej powoli od niewielkich ilości zaczynać i w miarę czasu rozkręcić większy interes?
Wpadniesz w bagno i bedziesz mial ciezko sie wydostac

Raczej bym się zastanowił czy przy tak małej skali produkcji i tak dużych kosztach na początek warto się pchać w zabawe w świnie. Zostaje coraz mniej i trzeba gonić wydajność, redukować koszty i zwiększać skale. A mówiąc o skali mam na myśli nie sprzedać 200-500szt na rok a raczej 2-3 tyś co najmniej.
Do tego inwestycje w technologie maksymalnie bezobsłlugowe z niskimi nakładami pracy inaczej nic nie zarobisz. Głęboka ściółka to nie raczej na dzis chyba, że tymczasowo....
Powrót do góry
gregorfik

PostWysłany: 11:59 Nie 20 Mar 2016    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

PanOlszak napisał:
Ehh unia...A dziadek mówił, że najpierw dadzą kase każdy się ucieszą a potem będą niszczyć rolnictwo...a wtedy się śmiali z dziadka...

TO nie Unia tylko nasze społeczeństwo, kupując tanio, kupując w marketach. Polak polakowi zazdrości, nie dba o to co polskie tylko o to co tanie. Ilu konsumentów patrzy na to gdzie jest coś wyprodukowane? Ilu pyta skąd pochodzi ta szynka w wielkim sklepie mięsnym? Nikt za to wszyscy pytają o promocje, o szynkę za 9zł z reklamy itd....
Głupota społeczeństwa zazdrość tego co mają inni itd. Wystarczy spojrzeć na komentarze pod artykułami na temat strajków rolników. Kto wypisuje te komentarze? UNIA? Rodowici Niemcy? Może Holendrzy?
I tyle w temacie.
Dziadek gadał głupoty. Kolejny temat Unia nam wykupi wszystkie grunty... Byłem na wielu przetargach ANR i w mojej okolicy było dużo gruntów na sprzedaż. Nie widzał, żadnego obcokrajowca, za to pełno biznesmenów śmiejących się z bambrów na przetargach gadajacych: po co przyszliście? i Tak Wam wszystko weźmiemy itd...
To BYLI POLACY, tak się u nas szanuje rolnika.
Powrót do góry
kokot777

PostWysłany: 13:40 Pon 7 Mar 2016    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Według mnie niesłusznie robisz chcąc odrazu iść na wielką ilość. Naciągniesz zkredytów i co z tego? Nie lepiej powoli od niewielkich ilości zaczynać i w miarę czasu rozkręcić większy interes?
Wpadniesz w bagno i bedziesz mial ciezko sie wydostac
Powrót do góry
PanOlszak

PostWysłany: 10:46 Pią 12 Lut 2016    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ehh unia...A dziadek mówił, że najpierw dadzą kase każdy się ucieszą a potem będą niszczyć rolnictwo...a wtedy się śmiali z dziadka...
Powrót do góry
lanz buldog

PostWysłany: 21:30 Nie 11 Paź 2015    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Piszesz że chcesz rozwijać hodowlę świn . Może to i dobry pomysł , ale ........
http://alexd.salon24.pl/673347,cel-zniszczyc-polskie-rolnictwo
Powrót do góry
koziolek1992

PostWysłany: 16:21 Pon 5 Paź 2015    Temat postu: ehm Odpowiedz z cytatem

Doradzi ktoś?

Każdą praca chcę wykonć sam gdyż mam doświadczenie (spawanie, hydraulika, murarka)
Powrót do góry
koziolek1992

PostWysłany: 20:47 Nie 27 Wrz 2015    Temat postu: jak wyżej cd Odpowiedz z cytatem

I czy opłaca się hodowle na zakupionym zbożu
Powrót do góry
koziolek1992

PostWysłany: 20:31 Nie 27 Wrz 2015    Temat postu: Budowa/rozbudowa chlewni Odpowiedz z cytatem

Witam jestem młodym chłopakiem i mam 3 budynki do zagospodarowania chlewnie stodołe i garaż. Chciałbym chlewnie przeznaczyć na lochy+porodówki i odchowlnie a stodołe i garaż przerobić na tucznikarnie. Posiadam też 15 ha ziemi.

Chciałbym się dowiedzieć od kogoś doświadczonego przy jakiej ilości czego jest to najlepiej opłacalne. Stawiam na nowoczesną technike. Jedna tucznikarnia była by na rusztach a druga na wysokiej ściółce. Mysłę że na 500 sztuk bym znalazł lekko miejsca.

Czy ktoś orientuje się ile kosztuje 1 m2 ruszt?

Jakiej rodziny genetycznej trzymać lochy?
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PPR Strona Główna -> Produkcja Zwierzęca Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

Skocz do: