Skocz do zawartości
Gość dronio

Gęsi - reprodukcja i tucz

Rekomendowane odpowiedzi

Jakość tu cicho , jakie ceny w tym sezonie proponują DZ.

Zastanawiam się czy warto w tym roku wstawiać gęsi bo ryzyko jest olbrzymie. Ptasia grypa w promieniu 10km może doprowadzić do bankructwa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PG jak wyjdzie to tylko z gęsi bo to one będą przyciągać dzikie ptactwo także kto planuje to pierw zadaszyc teren bo w trakcie się dowiecie ze taki obowiązek wam narzuca albo kara za karą i to was pionki pogrąży a nie ptasia w terenie .gesiarze- największym zagrożeniem w tym sezonie jeśli chodzi o strefy .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Sprzedam gęsi białe kołudzkie 5tys sztuk waga ok 7kg cena 15zł za kg termin sprzedaży 28.10-20.11

telefon:791407176

Proszę nie dzwonić - sprzedane

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprzedam gęsi białe kołudzkie 4100 sztuk cena 17zl/kg proszę o kontakt 509964589

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kutno to bankrut nie wiem czy cedrob nie wykupił exdrobu, wiem ze były plany ze usługowo mieli ubijać kurczaka dla właśnie cedrobu. A czy exdrob wypłacił pieniądze hodowcą bo słyszałem ze nie!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ps ostrzegam tez przed podpisywaniem umów z cedrobem bo zapisy typu 4 kg paszy od nich do odchowu, gdzie ich pasza jest średnio 100 zł na tonie dorsza od konkurenci, i wcale nie jest lepsza. Podpisanie umowy na min 7.6 zł za kilogram i czekanie do odstawy na cenę to nie jest ok, bo dyrektor powiedział ze by im zaufać. A co jeżeli cena zostanie (7.6 z)ł z czego dołożycie do hodowli bo nie wirze komu kolwiek by się opłacało produkować po tej cenie. A dyrektor powie ze to tylko BYZNES!!!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ps ostrzegam tez przed podpisywaniem umów z cedrobem bo zapisy typu 4 kg paszy od nich do odchowu, gdzie ich pasza jest średnio 100 zł na tonie dorsza od konkurenci, i wcale nie jest lepsza. Podpisanie umowy na min 7.6 zł za kilogram i czekanie do odstawy na cenę to nie jest ok, bo dyrektor powiedział ze by im zaufać. A co jeżeli cena zostanie (7.6 z)ł z czego dołożycie do hodowli bo nie wirze komu kolwiek by się opłacało produkować po tej cenie. A dyrektor powie ze to tylko BYZNES!!!!!

 

Jaką cene teraz oferowali?

 

Miał ktoś doczynienia z Romkex-em?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kutno to bankrut nie wiem czy cedrob nie wykupił exdrobu, wiem ze były plany ze usługowo mieli ubijać kurczaka dla właśnie cedrobu. A czy exdrob wypłacił pieniądze hodowcą bo słyszałem ze nie!

Ponoć exdrob hodowcą jest winien 10 milionów. Też mam takie wiadomości jak Ty Jestem ciekaw czy w ogóle w exdrobie coś biją .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widziałem samochody exdrobu który jechał z kurczakami ale nie wiem czy bija czy tylko usługi transportowe robią... ? Bo cedrob nawet zaczął wynajmować zewnętrzne firmy do przewozu pasz!! Wiko to jak wiesz ze exdrob ma takie długi to dlaczego pytasz czy ktoś z nimi współpracuje? Sławek ja nie słyszałem o takiej firmie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytałem bo słyszałem że niektórym hodowcą wstawiają pisklęta i pasze a rozliczają się po odstawie. Ale nie mam pewności.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój kuzyn miał gęsi. Miał jeden rzut 8000 gęsi. Po odliczeniu kosztów wyszło mu niecałe 23000 zł, nie licząc oczywiście amortyzacji. Żeby zdawał później, po podwyżkach zboża pewnie by dołożył. Ostra lipa, ale mówi, że z gesmi tak jest. Raz na wozie, raz pod wozem. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mój kuzyn miał gęsi. Miał jeden rzut 8000 gęsi. Po odliczeniu kosztów wyszło mu niecałe 23000 zł, nie licząc oczywiście amortyzacji. Żeby zdawał później, po podwyżkach zboża pewnie by dołożył. Ostra lipa, ale mówi, że z gesmi tak jest. Raz na wozie, raz pod wozem. Pozdrawiam

Byłem przed świętami w super markecie w kau... i tam spotkałem młodą ges węgierska po 16,99 w wadze 3 kg i moje pytanie, polskiemu hodowcy za coś takiego nawet 1 zł by nie dali na ubojni bo to odpad !! To po ile sprzedawana jest nasza owsiana bo w żadnym sklepie nie widziałem !!! Czyżby zmowa zakładów odnośnie ceny??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widziałem w Lidlu nogi i piersi po 39,99 zł za kg... Polska gęś, znaczy z polskiego zakładu. Po trzech dniach już nie było.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, myśle właśnie cos ruszyć, w tamtym roku też juz zamierzałem ale umowa od pewnej firma była okropna, prawnik mi zdecydowanie podradził.

Teraz skontaktowałem się z inną i zobaczymy. Animex w Dębicy chyba juz nie funkcjonyje?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...