Skocz do zawartości
lll000

Pomiary poziomu HAŁASU

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,,,,

Chciałabym poruszyc temat pomiarów hałasu,,,

Muszę robic badanie co dwa lata,,, w porze dziennej oraz nocnej,,,, majsterek wykonujący badanie ma "niezmiernie dużo pracy do wykonania",,, a koszt takiego badania wynosi 8 tyś zł.

 

Jakie państwo wy macie wymagania na swoich fermach,,, no i przede wszystkim jakie koszty ponosicie,,,,

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba ich wszystkich po-liło!!! Co to jest fabryka z jakimiś prasami czy firma transportowa z traktorami i innymi buldożerami? Wiadomo , że kura , a tym bardziej indyk musi mieć cichooooooooooooooooo więc o co im chodzi?

Nie słyszałem żeby w pomorskiem życzyli sobei takich badań i mam nadzieję , że nikt nie będzie chciał ich robić . Osobną kwestią to opłata za pomiar . Czy im się we łbach pomieszało? Za co 8 tys.? Gdzie my żyjemy!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pomiary chalasu robia ci co maja pozwolenie zintegrowane. u mnie to kosztuje okolo 3-4 tysie. warmia mazury. ja znalazlem firme przez urzednikow z urzedu wojewodzkiego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

- ale o co chodzi z tym pomiarem, pierwsze słysze o czyms takim...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takie pomiary wykona usługowo każdy wojewódzki sanepid za normalną kasę a urzędy wojewódzkie to jedna sitwa która nadaje się do prokuratury za nadużycia stanowiska nie dajcie się nabierać że pan z urzędu może wszystko !!! czy komuś zamknęli produkcję z powodu braku pozwolenia zintegrowanego ??? to chasło robi za żelaznego wilka od jakiś czterech lat ale wciaż nie ma przepisów wykonawczych!!! zlewać ich!!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam,,,,

Chciałabym poruszyc temat pomiarów hałasu,,,

Muszę robic badanie co dwa lata,,, w porze dziennej oraz nocnej,,,, majsterek wykonujący badanie ma "niezmiernie dużo pracy do wykonania",,, a koszt takiego badania wynosi 8 tyś zł.

 

Jakie państwo wy macie wymagania na swoich fermach,,, no i przede wszystkim jakie koszty ponosicie,,,,

 

pozdrawiam

pomiar hałasu i zapylenia (na dwóch halach) - w związku z zartrudnianiem pracowników- 500złoty z hakiem. Także kwoty w tysiącach se z kosmosu facio wziął.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie zaprzeczam więc potwierdzam, robiłem ostatnio pomiary hałasu w celu opracowania studium hałasu -- 3 obiekty - łączny koszt (razem ze studium) 2.500 zł, w tym pomiar 400 zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
czy ktoś wie kto wykonuje pomiary hałasu w woj. podlaskim oprócz sanepidu?

tak mogę ci podełać namiary na priv.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
czy ktoś wie kto wykonuje pomiary hałasu w woj. podlaskim oprócz sanepidu?

tak mogę ci podełać namiary na priv.

 

 

Bardzo proszę

Dzieki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja też musiałem wykonywać w dzień i w nocy. Korzystałem z firmy eko-projekt. Nie pamiętam dokładnie kosztu ale byłem na tyle zadowolony że teraz kiedy muszę na nowo wykonać pomiary tez z nich skorzystam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
- ale o co chodzi z tym pomiarem, pierwsze słysze o czyms takim...

 

 

U mnie nakazał urząd miejski.

Nie zawsze badanie poziomu hałasu to dane do pozwolenia zintegrowanego.

Kiedy zaczynałem produkcję (jeden standardowy kurnik - kura nioska), dookoła były nieużytki, pomimo że to teren miasta były tu grunty rolne klasy R xx i RB xx.

Kilka lat temu miasto odrolniło z urzędu grunty i podzieliło na x działek.

Teraz mieszczuchu pobudowali się dookoła i raptem im hałas z wentylatorów przeszkadza.

Obecnie norma w nocy to 40dB i praktycznie co rok mam inspektorów z mikrofonami i ciągle z nimi muszę walczyć.

Więc to nie zawsze dla pozwolenia zintegrowanego wymuszają badanie poziomu hałasu ale także, a i może przede wszystkim przez donosy nowych sąsiadów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I właśnie podjąłem decyzję.

Wymieniam część wentylatorów na mniej głośne.

Może macie jakieś namiary, na firmy które mają wentylatory kominowe fi 630 o niskim poziomie hałasu?

Oczywiście sprostanie wymogów 40 dB w nocy nie będzie pewnie możliwe ale trzeba zaryzykować, może się odczepią.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...