Skocz do zawartości
miras19864

skąd kupić dobre opony?

Rekomendowane odpowiedzi

Z kąd opony???

A z Chin opony są o pół tańsze i wcale nie takie złe. W porównaniu cenowym to ..... I przeważnie mają dużo warstw płutna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"PETLAS" -tureckie , jakość za rozsądną cenę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tylko nie łakomcie się na tanie chińskie to badziewie, kupiłem 6,00x16 już przy zakładaniu już zaczęły pękac,Tureckie polecam dobra jakośc.
Założyć ............. to reż trzeba umieć ..............

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

potwierdzam z opini mojeje i znajomych chinskie to plastki co potrafia peknac po miesiacu, a petla to taka srednai półka nie jest to stomil czy cos z zachodnich marek ale 100% lepsze niz chinskie a cena dobra

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Mam zamiar kupić nowy ciągnik i w jednej cenie mam do wyboru 4 rodzaje opon. Wszystkie są w rozmiarze 16,9 x 34 tył i 13,6 x 24 przód… Kosztują tyle samo różnią się tylko marką. Może mi ktoś coś konkretnego polecić? Jakieś wady / zalety? Może jakiś użytkownik konkretnej marki się wypowie? Pod spodem przykłady bieżników, proszę nie sugerować się rozmiarami bo jak wspomniałem są takie same, a zdjęcia daję tylko poglądowo.

Są to :

1. Pirelli http://www.wrp.pl/admin/obrazki/1671.jpg

2. Kleber http://www.kth-online.de/ebay_bilder/topker.jpg

3. Continental http://www.cgs-tyres.com/uploads/tx_ccpress/3._Continental_AC75_02.jpg

4. Firestone http://www.ogumienie.com/opony.asp?oid=59964&ref=nokaut

Z góry dziękuję za odpowiedzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym wybierał pomiędzy Firestone, a Pirelkami. Kiedyś w RTP był test opon i zachwalali właśnie Firestone które pracowały na JD 170km.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

BKT - bardzo popularne na polskim rynku, jednak cóż... nie polecam.

Z rolniczych no oprócz Michelina, Klebera, Conti, Pirelli naprawdę warto spojrzeć na PETLAS, bo ktoś pisze, że nie ta półka co Stomil... to prawda bo PETLAS to opona lepsza od Stomila. Zresztą turecki petlas to teraz Conti. Inna marka Petlasa - warto spojrzeć to Starbust!:) Śmieszna sprawa - u nas jest tańsza i ma małą sprzedaż, a w Turcji jest droższa niż petlas (a jedna i druga to to samo jak np Mitas i Cultor) i jest uznana, za oponkę lepszej jakości:) czasy gdzie cena mówi o jakości chyba jednak się jeszcze nie skończyły:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli masz taki wybór to załóż Klebera. Jest lepszy od Pirelli i ma większą powierzchnię styku z podłożem przy tym samym rozmiarze. Chyba że będziesz używał bliźniaków wtedy weź Pirelli, są lepsze do orki bo mają skośne brzegi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeszedłem w ciągniku z diagonalnych twardych na opony radialne miękkie Barkley. Zupełnie inna jakość, zużycie paliwa spadło, lepsze warunki pracy w gospodarstwie. No i naprawdę szeroki bieżnik. Widać, że ktoś z głową projektował. W promocji brałem z oponyagro.pl. Mój model przeceniony jakieś 10%, więc można sprawdzić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Z Auto-set.pl mam dobre doświadczenia w kwestii hurtu. Duży wybór opon rosyjskich i białoruskich, a jak na mój gust to nie ma lepszych gum do sprzętu rolniczego niż właśnie te od naszych wschodnich sąsiadów – nie do zdarcia. Dobry kontakt pod telefonem z obsługą, nawet duże zamówienia są w stanie sprawnie przeprowadzić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Jeśli chodzi o gumy typowo pod sprzęt rolniczy to Autoset jest w porządku. Miałem z ich człowiekiem fajną rozmowę na targach w Bednarach, dostałem od niego kod rabatowy i jak potem dzwoniłem zamawiać opony do C 360 to za komplet wyszło mi taniej jakieś 50-60 złotych więc zawsze coś.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...