Witamy, aby się zarejstrować lub zalogować
skorzystaj z opcji dostępnych po prawej stronie.
Obecny czas to 15:35 Wto 19 Sty 2021

Cena brojlera
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 2056, 2057, 2058 ... 2539, 2540, 2541  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PPR Strona Główna -> Drobiarstwo
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
starter

PostWysłany: 17:06 Czw 19 Lis 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bez ujawnienia się możemy "narobić jak medox"
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
sasza307

PostWysłany: 17:05 Czw 19 Lis 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

medox napisał:
sasza, luty lepszy.
MEDOX w lutym tez ceny niebędzie bo duzo wstawień po nowym roku
Powrót do góry
R2

PostWysłany: 16:40 Czw 19 Lis 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Do czasu kiedy ceny na mojekurczaki nie będą potwierdzane również przez hodowców tabelka jest niewiarygodna a praca pani Beaty bez sensu . Szef każe więc dziewczyna dzwoni do ubojni a pracownicy ubojni dzwonią do siebie i ustalają cenki . Tak więc dopóki nie będzie weryfikacji ze strony hodowców ( proponowałem wysyłanie faktur faksem do pani Beaty) będzie istniał rynek dezinformacji stworzony "niechcący " przez mojekrczaki, nie jest to w żadnym razie miarodajne źródło informacji o cenach.

Nie mam nic do pani Beaty, tabelka zaowocuje, zobaczycie jak ubojnie będą prześcigać się w podnoszeniu cen kiedy tylko zabraknie żywca, ale wtedy będą hodowcy którzy dostaną o 20 gr więcej niż podana cena w tabelce. Chodzi oto że podawane ceny nie są weryfikowane i właściwie ubojnie zasłaniają się cenami z tabeli, to takie "ustanawianie " ceny i za chwilę powoływanie się na to co sama ubojnia podała do tabelki!!!
Powrót do góry
starter

PostWysłany: 15:29 Czw 19 Lis 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wiele osób napisało co można w tym temacie zrobić!
Powrót do góry
kol

PostWysłany: 14:27 Czw 19 Lis 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jezu. Czy Was porąbało z Panią Beatką i Moimikurczakami? Ta Pani nie ma władzy żeby radykalnie wpływać na cenę drobiu w Polsce lecz ja uważam, że robi krecią robotę w naszej branży. Już tłumaczę. Gdy nie było tabelki to mogłem z 10gr utargować w ubojni na + a teraz gdy zaczynam to Pan z ubojni mówi " proszę spojrzeć na tabelę na Moichkurczakach.pl- Nie mogę dać więcej." Podliczając na jednej hali mam 2500 zł mniej. Wkurza mnie to i już.

"Pani Beatka" zaistniała na rynku drobiarskim i niech nie miesza dalej w głowach drobiarzy zakichaną tabelką. Krecia robota. A na marginesie ciekaw jestem co Ona z tego ma? Raczej za friko czy z dobroci serca nie wykonuje kilkunastu telefonów dziennie.
To mój ostatni post na temat Moichkurczakow.pl. Jeżeli dalej będziecie wychwalać ten portal na tym forum to je spadam stąd. A zresztą kogo to obchodzi? Very Happy
Powrót do góry
starter

PostWysłany: 14:23 Czw 19 Lis 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

medox napisał:
A na razie masssssssssssssssssssssssssaaakra Laughing Laughing Laughing Było słuchać medoxa

...to jest właśnie efekt nawoływań anonimowego "medoxa".
Powrót do góry
medox

PostWysłany: 14:11 Czw 19 Lis 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A na razie masssssssssssssssssssssssssaaakra Laughing Laughing Laughing Było słuchać medoxa
Powrót do góry
medox

PostWysłany: 14:10 Czw 19 Lis 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

sasza, luty lepszy.
Powrót do góry
mmx

PostWysłany: 14:06 Czw 19 Lis 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

medox napisał:
Czy medox mówił wam dwa miesiące temu żeby ograniczyć wstawienia które wyjdą na drugą połowę listopada od 15 do 30 listopada i idąc dalej w konsekwencji ograniczyć wstawienia ok 10-20grudnia które wyjdą na styczeń???????? Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing I co, nadal uważacie ,że medox to idiota nie ma racji bo sam wstawia pewnie wtedy?Jeśli tak, to spójrzcie sobie na fakturę jaką otrzymacie za sprzedany teraz żywiec i obejrzyjcie dokładnie pole "cena" Laughing Laughing Laughing Laughing
Mieliście dobrą,życzliwą radę ZA DARMO.Nikt nie skorzystał no teraz pałowanie macie.Jeszcze raz radzę za darmo,tylko dla użytkowników forum, ograniczcie wstawienia (w szczególności te które wychodzą ze sprzedażą na drugą połowę lub koniec stycznia)bo zmoczycie niemiłosiernie.Jest masę ferm które specjalnie poukładały się na styczeń bo raz czy dwa ostatnio była cena.Może być wielkie pałowanie, to co zarobiliście może iść w p.i.z.d.u.I znowu od zera Laughing

Medox -oczywiście mówiłeś ,problem polega tylko na tym ,że od kiedy zaglądam na to forum(2 lata) to ty nieustannie straszysz , snujesz katastroficzne wizje non stop kraczesz i kraczesz aż wykrakałeś dlatego cała odpowiedzialność spada na ciebie.
Małopolska 2,9 Śląsk 2,85
Powrót do góry
sasza307

PostWysłany: 13:35 Czw 19 Lis 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

MEDOX napisz mi kolego kiedy mam wstawic żeby niebyło pałowania nie na styczeń to może na luty ,albo dopiero na maj ,czy wrześień, czekam na odpowiedz bo własnie robie plany na nastepny rok.
Powrót do góry
gawor333

PostWysłany: 13:15 Czw 19 Lis 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

starter napisał:
puzon brojlerowski napisał:
Powinnismy stworzyc nowe forum na ktorym stworzylibysmy listy hodowcow z kazdego wojewodztwa, imie,nazwisko i nr tel. bedzie to wiarygodne poniewaz wiekszosc hodowcow z danego wojewodztwa sie zna, szybko bedzie mozna wylapac nieprawdziwe nazwiska. Nastepnie kazdo wojewodztwo powinno miec liste informujaca kto w danym tygodniu przewiduje sprzedaz kurczaka- sami moglibysmy sie tam wpisywac! Na podstawie listy z konkretnego wojewodztwa sami hodowcy mogliby dzwonic do siebie i kosultowac sie w kwestii ceny - jaka cene trzymac w danym dniu. Uwazam ze to jest do zrealizowania poniewaz w podziemu juz to funkcjonuje. Powinnismy dzialac jak grupy producenckie.
UBOJNIE TRZYMAJA SIE RAZEM I DOBRZE NA TYM WYCHODZA!

Aby uczestniczyć w nowej tabelce z kurczakami do sprzedaży lub licytacji należałoby być jawnym uczestnikiem zamkniętego forum.Tabelka tworzona przez osoby anonimowe nie miałaby szans przetrwania.
Nowe forum dałoby możliwość wspólnej realizacji wielu dobrych pomysłów!

Zgadzam się STARTER z Tobą!!!

A do R2 mam kilka słów.
Po pierwsze popatrz, że tak naprawdę to jakaś pani Beatka (bez urazy) próbuje coś zrobić i zrobiła!!! A MY JAK TE DUPY WOŁOWE..., DROBIOWE jak zawsze nic nie robimy. Nawet do akcji nie potrafimy się przyłączyć.

Prawdziwa dezinformacja to powstaje TU!!!
Mojekurczaki to przynajmniej firma, która wiadomo gdzie jest i co stara się robić, a na tym forum każdy może mieć konto. Kto wie ile kont mają tu ubojnie i szef ubojni mówi piszcie że spada i zaniżajcie cenę na forum przecież i tak się nie kapną, że to my.

Ja jestem dalej za jawnością i zamkniętym forum tak jak Starter i Puzon pisał, takie miejsce może otworzyć nam drzwi na nowe rozwiązania. Tu w bełkocie WSZYSTKICH psełdo zainteresowanych jesteśmy na patelni i ciągle nas smażą!!!

Do pomysłu giełdy na razie podchodzę sceptycznie, ale jeden kurnik bym zostawił i spróbował go tak sprzedać.
Powrót do góry
puzon brojlerowski

PostWysłany: 13:15 Czw 19 Lis 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czy ktos sprzedaje do Res- Drob Rzeszow ?
Jak wyglada wspolpraca z nimi?
Powrót do góry
medox

PostWysłany: 12:57 Czw 19 Lis 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czy medox mówił wam dwa miesiące temu żeby ograniczyć wstawienia które wyjdą na drugą połowę listopada od 15 do 30 listopada i idąc dalej w konsekwencji ograniczyć wstawienia ok 10-20grudnia które wyjdą na styczeń???????? Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing I co, nadal uważacie ,że medox to idiota nie ma racji bo sam wstawia pewnie wtedy?Jeśli tak, to spójrzcie sobie na fakturę jaką otrzymacie za sprzedany teraz żywiec i obejrzyjcie dokładnie pole "cena" Laughing Laughing Laughing Laughing
Mieliście dobrą,życzliwą radę ZA DARMO.Nikt nie skorzystał no teraz pałowanie macie.Jeszcze raz radzę za darmo,tylko dla użytkowników forum, ograniczcie wstawienia (w szczególności te które wychodzą ze sprzedażą na drugą połowę lub koniec stycznia)bo zmoczycie niemiłosiernie.Jest masę ferm które specjalnie poukładały się na styczeń bo raz czy dwa ostatnio była cena.Może być wielkie pałowanie, to co zarobiliście może iść w p.i.z.d.u.I znowu od zera Laughing
Powrót do góry
starter

PostWysłany: 11:17 Czw 19 Lis 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Powinnismy stworzyc nowe forum na ktorym stworzylibysmy listy hodowcow z kazdego wojewodztwa, imie,nazwisko i nr tel. bedzie to wiarygodne poniewaz wiekszosc hodowcow z danego wojewodztwa sie zna, szybko bedzie mozna wylapac nieprawdziwe nazwiska. Nastepnie kazdo wojewodztwo powinno miec liste informujaca kto w danym tygodniu przewiduje sprzedaz kurczaka- sami moglibysmy sie tam wpisywac! Na podstawie listy z konkretnego wojewodztwa sami hodowcy mogliby dzwonic do siebie i kosultowac sie w kwestii ceny - jaka cene trzymac w danym dniu. Uwazam ze to jest do zrealizowania poniewaz w podziemu juz to funkcjonuje. Powinnismy dzialac jak grupy producenckie.

Aby uczestniczyć w nowej tabelce z kurczakami do sprzedaży lub licytacji należałoby być jawnym uczestnikiem zamkniętego forum.Tabelka tworzona przez osoby anonimowe nie miałaby szans przetrwania.
Nowe forum dałoby możliwość wspólnej realizacji wielu dobrych pomysłów!
Powrót do góry
Seep

PostWysłany: 11:08 Czw 19 Lis 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jak cena brojlera na dziś?
Powrót do góry
R2

PostWysłany: 22:41 Sro 18 Lis 2009    Temat postu: Re: tabelki i inne Odpowiedz z cytatem

Janek R. napisał:
Kilku kolegów twierdzi, że im tabelka na moichkurczakach przeszkodzila w negocjacjach z ubojnią. Trudno to lekceważyć. Osobiście nie sądzę, że zebranie ofert ubojni w jednym miejscu ma jakikolwiek wpływ na cenę. Moim zdaniem mętna woda w której pływają producenci drobiu jest dzięki tabelce nieco bardziej przejrzysta. Do tej pory można było robić hodowcę bezkarnie w ch... podając mu cenę o 20 gr niższą (ubojnia: cena idzie mocno w dół, trzeba się szybko decydować) i nie było na szybko jak sprawdzić. Może więc jednak wiecej dobrego niż złego.

Prawda jest taka, że kurczaków nie brakuje (nadprodukcja) i ceny dołują. Jeszcze pół roku temu taka tabelka bardzo cieszyłaby nasze oczka i nie mieliśmy takich problemów.

UWAGA TERAZ NOWY POMYSŁ

A może byśmy stworzyli taką tabelkę tylko w drugą stronę i organizowali coś w rodzaju przetargów na nasze ptaki.
Np. ja bym wystawiał 18.000 ptaków z datą uboju 16 grudnia 2009 i czekałbym na oferty z ubojni (podbijamy o 1 gr).
Mam nadzieję, że w takiej licytacji brałyby też udział ubojnie oddalone o 150 czy 200 km, co dałoby szansę na realną konkurencję.
Tabelkę przetargową możnaby pewnie umieścić na moichkurczakach. Pani Beata pewnie się ucieszy, prawda ? (I za darmo poprowadzi Wink

Jeśli ktoś uważa ten pomysł za sensowny zapraszam do współtworzenia.

Do czasu kiedy ceny na mojekurczaki nie będą potwierdzane również przez hodowców tabelka jest niewiarygodna a praca pani Beaty bez sensu . Szef każe więc dziewczyna dzwoni do ubojni a pracownicy ubojni dzwonią do siebie i ustalają cenki . Tak więc dopóki nie będzie weryfikacji ze strony hodowców ( proponowałem wysyłanie faktur faksem do pani Beaty) będzie istniał rynek dezinformacji stworzony "niechcący " przez mojekrczaki, nie jest to w żadnym razie miarodajne źródło informacji o cenach i jeśli ta firma nie zmieni swej strategii podawania cen na wiarygodną czyli w konfrontacji z hodowcami proponuję aby zaprzestała publikacji cen żywca, liczyłem na większe zaangażowanie hodowców i jakąkolwiek weryfikację cen podawanych przez ubojnie . Publikowana tabelka niestety w takiej formie pozyskiwania informacji może a nawet twierdzę że wpływa na łatwiejszą możliwość komunikowania się ubojni i dyktowania cen na rynku żywca nizszych niż możliwe do uzyskania w aktulnym okresie . W dłuższej perspektywie obróci się przeciwko ubojniom w okresie braku żywca owocując gwałtownymi wzrostami cen .
Uważam że podawanie cen żywca przez mojekurczaki pozyskiwanych tylko z strony ubojni nie ma najmniejszego sensu i jako pierwotnie optymistycznie nastawiony do tej formy informacji( oj naiwny naiwny) wycofuję swe poparcie , niestety z powodu braku weryfikacji z cenami podawanymi przez hodowców .
Sądzę że pani Beata lub jej szef wymyśli jakiś sposób pozyskiwania aktualnych cen podawanych przez hodowców, inaczej tabelka to bat na wielu małych producentów Cool Cool Cool
Powrót do góry
Janek R.

PostWysłany: 21:58 Sro 18 Lis 2009    Temat postu: tabelki i inne Odpowiedz z cytatem

Kilku kolegów twierdzi, że im tabelka na moichkurczakach przeszkodzila w negocjacjach z ubojnią. Trudno to lekceważyć. Osobiście nie sądzę, że zebranie ofert ubojni w jednym miejscu ma jakikolwiek wpływ na cenę. Moim zdaniem mętna woda w której pływają producenci drobiu jest dzięki tabelce nieco bardziej przejrzysta. Do tej pory można było robić hodowcę bezkarnie w ch... podając mu cenę o 20 gr niższą (ubojnia: cena idzie mocno w dół, trzeba się szybko decydować) i nie było na szybko jak sprawdzić. Może więc jednak wiecej dobrego niż złego.

Prawda jest taka, że kurczaków nie brakuje (nadprodukcja) i ceny dołują. Jeszcze pół roku temu taka tabelka bardzo cieszyłaby nasze oczka i nie mieliśmy takich problemów.

UWAGA TERAZ NOWY POMYSŁ

A może byśmy stworzyli taką tabelkę tylko w drugą stronę i organizowali coś w rodzaju przetargów na nasze ptaki.
Np. ja bym wystawiał 18.000 ptaków z datą uboju 16 grudnia 2009 i czekałbym na oferty z ubojni (podbijamy o 1 gr).
Mam nadzieję, że w takiej licytacji brałyby też udział ubojnie oddalone o 150 czy 200 km, co dałoby szansę na realną konkurencję.
Tabelkę przetargową możnaby pewnie umieścić na moichkurczakach. Pani Beata pewnie się ucieszy, prawda ? (I za darmo poprowadzi Wink

Jeśli ktoś uważa ten pomysł za sensowny zapraszam do współtworzenia.
Powrót do góry
Jizin z bazin

PostWysłany: 21:09 Sro 18 Lis 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A ja myślę że wszyscy łącznie z medoxem będą uważać czas od września do...? za pół roku jako czas osłabionej koniunktury a nie beznadziejnej walki o zwrot zainwestowanych pieniędzy ( poza kilkoma bankrutami). Ważne jest nie jaką kasą się gra ale ile się wygra !!!! Hodowla drobiu to od dawna hazard a nie praca Laughing Laughing Laughing Laughing
A najfajniej jest oglądać minkę gościa który przez lata zazdrościł drobiarzom i z zysków ze sklepu mięsnego zainwestował w stary kurnik zbankrutowanego sasiada w sierpniu i.... Shocked Shocked Shocked Shocked
Ale nikomu nie zazdrościć i nikogo nie obliczać. Zamiast kurników budować ubojnie , wylęgarnie ,mieszalnie,hurtownie ,będzie lepiej!!! Laughing Laughing Laughing
Powrót do góry
wkurzony drobiarz

PostWysłany: 20:42 Sro 18 Lis 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jednym z lepszych zrodel informacji, jak dla mnei, jest rozmowa z kierowcami ubojni. otoz w Lubuskim do konca tygodnia maja przesyt, jednak juz w nastepnym bedzie sporo luzu i pewne braki. tak przynajmniej wynika z grafika kierowcow.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
kol

PostWysłany: 19:21 Sro 18 Lis 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dziadzia napisał:
Kondratowicz - 2,70 netto.

Na dziko wskoczyłeś to Ci tyle zaproponował. Proste Very Happy
Powrót do góry
pióro

PostWysłany: 18:33 Sro 18 Lis 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jak w drugiej polowie grudnia będzie wiecej ?przecież w 2 polowie jest tylko 5 dni handlu.i co ubojnie teraz robią zapisy na grudnia?przecież kurczaka jest w brud i niby hodowcy dzwonia po ubojniach wiec czemu ubojnie się zabespieczaja?podobno wszyscy nawstawiali gdzie się da i zwiekszyli obsady na kurnikach bo trzeba grzać
Powrót do góry
Brojler kurzy

PostWysłany: 16:44 Sro 18 Lis 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Naiwniak!!!!!!!!!!!!! Ale też kilka lat temu wojowałem , miałem ambitne plany stworzenia czegoś co dałoby hodowcom jakąś stabilizację . Do czasu . Po pierwsze to wyprostowali mnie sami hodowcy , a po drugie brazylijskie frachty . Wielokrotnie bywało , że żywca jak na lekarstwo , popyt super , w sklepach bardzo drogo a ceny żywca nie było . Tak więc mała podaż przy dużym popycie nie zawsze skutkuje ceną . No chyba , że nie ma alternatywy np. brazylijskiej czy jakiejś innej chińskiej Very Happy Listy hodowców? Wielkość produkcji? Przecież to wszystko jest w weterynarii , w starostwach itd. Trzymać i uzgadniać cenę? Ha,ha,ha. A z kim? Z sąsiadem hodowcą? No to się usmarkałem ze śmiechu . Tam gdzie dwóch hodowców jest dziesięć kłamstw . Zrozumcie jedno! Jeżeli hodowca z góry nie będzie miał narzuconych terminów i wielkości wstawień to zawsze będzie obsadzał wg własnego widzimisię . W jakiej normalnie funkcjonującej gospodarce producenci dzwonią do siebie , ustalają ceny itp. rzeczy? Tam wszystko opiera się nie na spontaniczności tylko na konkretnych , długoterminowych planach . Nie ma miejsca na partyzantkę . To jak w domowym budżecie- jak zaplanujesz na miesiąc to jakoś przeżyjesz . Ale jak idziesz na żywioł , że jakoś to będzie to już w połowie miesiąca zęby w glebę bo nie ma na chlebek .
Ale próbujcie , próbujcie . Pogadamy za klika lat!!!
Powrót do góry
rybka543

PostWysłany: 16:27 Sro 18 Lis 2009    Temat postu: ceny brojlerów Odpowiedz z cytatem

A kurczaka rzeczywiście coraz mniej,bo są pytania i zapisy zwłaszcza na pierwszą połowę grudnia,potem podobno będzie więcej!!!!!
Powrót do góry
rybka543

PostWysłany: 16:26 Sro 18 Lis 2009    Temat postu: Ceny kurczaka Odpowiedz z cytatem

A kurczaka rzeczywiście coraz mniej,bo są pytania i zapisy zwłaszcza na pierwszą połowę grudnia,potem podobno będzie więcej!!!!!
Powrót do góry
mojekurczaki.pl

PostWysłany: 16:16 Sro 18 Lis 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

mmx napisał:
Nie wiem czemu Pani Beatka napisała ,że przesadzam- popieram każdego kto proponuje zrobienie czegokolwiek co polepszyło by naszą sytuacje

Faktycznie, rozpędziłam się, przepraszam.

Beata

www.mojekurczaki.pl
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PPR Strona Główna -> Drobiarstwo Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 2056, 2057, 2058 ... 2539, 2540, 2541  Następny
Strona 2057 z 2541

Skocz do: