Witamy, aby się zarejstrować lub zalogować
skorzystaj z opcji dostępnych po prawej stronie.
Obecny czas to 02:03 Sro 2 Gru 2020

Cena brojlera
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 2057, 2058, 2059 ... 2496, 2497, 2498  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PPR Strona Główna -> Drobiarstwo
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
eragon

PostWysłany: 21:53 Sro 1 Lip 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja odpadam z tego forum. Cześć
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
eragon

PostWysłany: 21:51 Sro 1 Lip 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Może?
Powrót do góry
MACIE

PostWysłany: 20:39 Sro 1 Lip 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

eragon napisał:
MACIE napisał:
Medox złotówka będzie słaba nie tylko ten rok ale przyszły i kolejny więc niema co się martwić o dokładanie do interesu,a jak twoja myśl się sprawdzi i kurczak będzie tańszy od produkcji to zawsze można hodować coś innego albo w tym czasie jechać na wakacje.

Ktoś Ci dobrze radzi nie słuchasz= Twój problem
A może twój sukces?
Powrót do góry
eragon

PostWysłany: 20:36 Sro 1 Lip 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

MACIE napisał:
Medox złotówka będzie słaba nie tylko ten rok ale przyszły i kolejny więc niema co się martwić o dokładanie do interesu,a jak twoja myśl się sprawdzi i kurczak będzie tańszy od produkcji to zawsze można hodować coś innego albo w tym czasie jechać na wakacje.

Ktoś Ci dobrze radzi nie słuchasz= Twój problem
Powrót do góry
MACIE

PostWysłany: 20:21 Sro 1 Lip 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Powrót do góry
MACIE

PostWysłany: 20:09 Sro 1 Lip 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Słuchaj Lilu mam dobry biznes który zawsze na koniec miesiąca kończy się wynikiem dodatnim z plusem więc nie grozi mi powrozek,torba czy wariatkowo.Dzięki za rady,ale nie pytałem jak będzie się kształtował rynek drobiu, czy się będzie opłacało czy nie.Chciałem dostać informacje gdzie można kupić wyposażenie kurnika i tyle.
Powrót do góry
R2

PostWysłany: 19:56 Sro 1 Lip 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Na " dzikim zachodzie " cmentarze pełne były młodych i odważnych..... Cool Cool Cool
Powrót do góry
Lilia

PostWysłany: 19:30 Sro 1 Lip 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja mam jedną budę i to planuję się zwinąć na coś innego, najlepiej coś pod wynajem. A kto chce wejść w drobiarstwo to zapraszam Smile
Niech poczują zapach wielkiej forsy Smile
I wtedy będzie płacz i zgrzytanie zębami Smile
Powrót do góry
medox

PostWysłany: 19:14 Sro 1 Lip 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

MACIE-miej świadomość chłopie,że takich jak ty będą dziesiątki,również pośród dotychczasowych hodowców.Skończą się zawirowania z kursami walut spowodowane największym w historii kryzysem do tego wejdą na rynek wszyscy którzy postawili nowe kurniki i będzie wielki płacz.Tak jest zawsze.Te ceny to ewenement chwilowy.Zobaczysz co będzie jak złotówka w przyszłym roku zjedzie.Co z tego ,że nie będzie jak twierdzisz ceny niższej jak 3zł , a jak koszt produkcji będzie 3.40 to co zrobisz?
Powrót do góry
medox

PostWysłany: 19:05 Sro 1 Lip 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Niech buduje,jak napisałem kolejny który zobaczył ,że pół roku , raptem 3 rzuty jest dobra cena i będzie kurnik zakładał.Niech zakłada.
Powrót do góry
Lilia

PostWysłany: 18:43 Sro 1 Lip 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

MACIE - nie wiem kto Ci to prognozował, ja wiem jedno w mojej okolicy jest zagłębie drobiarskie, i przez tyle lat co produkuję to mogę powiedzieć jedno, kilku hodowców się powiesiło paru poszło z torbami i jeden wylądował w wariatkowie, taką masz prognozę. Nie wyobrażam sobie teraz produkcji bez doświadczenia, Ja z drobiem mam do czynienia od dziecka i zawsze się jakiś błąd popełni. A w dobie salmonelli to już samobójstwo wchodzić w drób, no może kaczki od tego powinieneś zacząć jak już.
Pozdro
Powrót do góry
Stachu

PostWysłany: 18:05 Sro 1 Lip 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

chłopie rób co chcesz w drobiarstwie nic nie przewidzisz ceny czy dobrych kur, wszyscy dookoła mówią mi buduj kurnik ok. zbuduje jak będe widział, że z tego są zyski a nie robi się na pośredników i obsługe wielka fabryka kosztów nie wspomne o pracy wstawanie w nocy i doglądanie, stresy czy ci niepadnie z duże przy upałach albo czy jakiegoś choróbska niedostaną, prace fizyczną można zredukować ok, ale obowiązki i wielka odpowiedzialność kredyty w tym roku niektórzy zarobią kupią nowe auta niech kupują, stare kurniki trochę podremontują a potem przez kolejne 5 lat albo więcej będą dostawać do głowym, że nie mają na pasze, jedno wielkie kółko każdy ciągnie kogoś za sobą ubojnia wylęgarnia paszarnia jesteś mały to giniesz same kurniki to już nie dochodowy interes dobry to był w latach 70 i 80siątych, nic nietrwa wiecznie i a najgorsze jest to, że w drobiarstwie trzeba długoterminowch inwestycji a prognozować to może nam jakaś wróżka. Długi wywód każdy niech myśli co chce ale polski hodowca nie lubi prawdy, i stwierdza "ja zawsze hodowałem kury to co ja teraz zrobie" Panowie i Panie proszę o zrozumienie trzeba skończyć z długimi terminami płatności obracają naszymi pieniędzmi i inwestyją.
Powrót do góry
MACIE

PostWysłany: 17:37 Sro 1 Lip 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A poza tym śledzę jakiś czas rynek drobiu czytam artykuły i wiem, że dobrze się rozwija.Z różnych informacji wynika że cena nie spadnie poniżej 3zł więc wchodzę w ten temat.
Powrót do góry
MACIE

PostWysłany: 17:30 Sro 1 Lip 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mam ładny kurnik za dobre pieniądze i chce zainwestować coś w tym złego?podpowiecie???
Powrót do góry
medox

PostWysłany: 16:31 Sro 1 Lip 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Następny co myśli że jak jest jeden dobry rok to już zawsze będzie dobrze.
Powrót do góry
MACIE

PostWysłany: 15:32 Sro 1 Lip 2009    Temat postu: Wiitam wszystkich Odpowiedz z cytatem

mam pytanko,czy ktoś podpowie gdzie można kupić używane wyposażenie kurnika paszociągi, linie pojenia itp. z góry dziękuję za informacje
Powrót do góry
Lilia

PostWysłany: 13:31 Sro 1 Lip 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

eragon jak Ci powiatowy tak powiedział to masz farta i się tego trzymaj.
W IW jest jak w skarbówce każdy PIW interpretuje po swojemu przepisy i stąd te rozbieżności, a jest ich sporo odnośnie samej salci tylko.
Powrót do góry
Lilia

PostWysłany: 13:27 Sro 1 Lip 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Savik!
Dokładnie to samo mówili mi w IW
Ciekawe jest to, że hodowców to nie interesuje, każdy rzepkę sobie skrobie.
3 razy temat zakładałem na forum o salci i mi kasowali.
Ja teraz prześliznąłem się o włos, już wisiałem jedną nogą powieszony za salcię, ale dzięki bodu wynik pobrany przez PIW był ujemny. Zobaczymy jak w następnym cyklu będzie.
Powrót do góry
eragon

PostWysłany: 13:25 Sro 1 Lip 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No mnie powiatowy powiedział, że od daty zakończenia. Lekarz wystawiający świadectwo też liczył o dnia zakończenia. Gdzie tkwi prawda?
Powrót do góry
Savik!

PostWysłany: 13:15 Sro 1 Lip 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

eragon napisał:
paktofonikas napisał:
Jeszcze o salmonell? 3 tygodnie oddnia pobrania próbek do dnia uboju czy od dnia zakonczenia badania?

Od dnia zakończenia badania.

A mi p. aleksandra porada mówiła ,że od daty pobrania
Powrót do góry
Lilia

PostWysłany: 13:10 Sro 1 Lip 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wynik na salcię obowiązuje od dnia pobrania na badanie, więc niech nikt się nie przeliczy, że od dnia wyniku, bo będzie 2 raz robił.

Może ktoś by napisał pismo do ministerstwa i zamieścił na stronie to każdy by wdrukował sobie i wysłał poleconym, jak by dostawali kilkaset listów dziennie w tej sprawie to może by coś zrobili
Powrót do góry
Viktoria

PostWysłany: 13:02 Sro 1 Lip 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Niestety są to kolejne uijne absurdy, jedne po latach się próbuje załagodziić, by inne wprowadzać. Czy bada się jakie drobnoustroje bytują sobie na posadzce w supermarketach, a może się i trafi salmonella? A to nie rzutuje na zdrowie konsumenta? Może trzeba by hodować blojlery w jakimś sterylnym labolatorium i wyjaławiać posadzki, bo innej możliwości całkowitego uniknięcia tej bakterii w środowisku, tym bardziej w kurniku nie widzę.
Powrót do góry
eragon

PostWysłany: 12:57 Sro 1 Lip 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Numer tel. do Pani Aleksandry Porady, Która się tym zajmuje w Głównym Inspektoracie Weterynarii to (022)623 13 56
Powrót do góry
eragon

PostWysłany: 12:52 Sro 1 Lip 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tak Adam. Akurat teraz po ile najmniej mnie interesuje mimo iż to jest temat cena drobiu.
Dzwoniłem do ministerstwa rolnictwa, do głównego inspektoratu weterynarii i co się dowiedziałem. Obowiązuje takie prawo o salci i koniec lecz ciekawa odpowiedź na moje pytanie. "Czy macie więcej telefonów od producentów w tej sprawie?" Odpowiedź-"wcale nie tak dużo, moglibyśmy bez zapisywania policzyć" Potrzebny komentarz? Kończę się udzielać w tym temacie na forum. Każdy tylko ogon pod siebie i uważa, że go to nie dotyczy. Oj będzie dotyczyło. Wierzcie mi.
Powrót do góry
addam

PostWysłany: 12:28 Sro 1 Lip 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam. Słyszałem, że na Kaszubach cena spadła na 3,80. Może ktoś potwierdzić?
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PPR Strona Główna -> Drobiarstwo Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 2057, 2058, 2059 ... 2496, 2497, 2498  Następny
Strona 2058 z 2498

Skocz do: