Skocz do zawartości
Dopuser

Doplata za orzech wloski - jaka ?

Rekomendowane odpowiedzi

W ogóle jak założyć krok po kroku gospodarstwo ekologiczne z plantacją orzecha włośkiego ? Przecszedł już ktoś tę "drogę przez mękę" ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W ogóle jak założyć krok po kroku gospodarstwo ekologiczne z plantacją orzecha włośkiego ? Przecszedł już ktoś tę "drogę przez mękę" ?

Nie przeszedłem, ale wiem coś niecoś. Najpierw wybierz sobie Jednostkę Certyfikującą, czyli kontrolującą twoje przyszłe gospodarstwo. Jest ich kilka. Oni powiedzą, co robić dalej. Trzeba sie spieszyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[

Najpierw wybierz sobie Jednostkę Certyfikującą, czyli kontrolującą twoje przyszłe gospodarstwo. Jest ich kilka. Oni powiedzą, co robić dalej.

 

Przede wszystkim dzięki za odzew.... a propo jednostek certyfikujących: najbliższa jakieś 160km ode mnie

 

http://www.rolnictwoekologiczne.org.pl/13_150.html

 

Ciekawe info jest tutaj:

 

http://www.ijhar-s.gov.pl/index.php?idkat=114

 

Trzeba sie spieszyć.

 

? A to dlaczego ?

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety, muszę ruszyć d...sprzed szklanego ekranu.

W skrócie: wybierasz jednostkę, wypełniasz formularze (to trwa), wpłacasz kasę na konto przyszłych kontroli, itd. Potem robi się Plan Rolno-środowiskowy, ale....nie w tym roku! Przejść zatem mozesz na ekologię i uzyskać certyfikat, ale nie dostaniesz dopłaty z ARiMR, bo w tym roku naboru wniosków nie ma. Ale od przyszłego roku mozesz sie juz starać o to.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W skrócie: wybierasz jednostkę, wypełniasz formularze (to trwa), wpłacasz kasę na konto przyszłych kontroli, itd. Potem robi się Plan Rolno-środowiskowy, ale....nie w tym roku! Przejść zatem mozesz na ekologię i uzyskać certyfikat...

 

A jak wygląda sprawa z sadzonkami ? Są jakie s ograniczenia jeśli chodzi o źródło pochodzenia ?

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tymi orzeszkami podobno jest nieżle i można zasadzić też na TUZ.Poza tym sadzi się je w szerokim rozstawie tak ,że koszenie spoko.Nieuzytek z drzewami orzechowymi, dopłaty a owocki mozna zbierać za kilka lat-cena nizezła a po tem drzewo na meble. fajnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Z tymi orzeszkami podobno jest nieżle i można zasadzić też na TUZ.Poza tym sadzi się je w szerokim rozstawie tak ,że koszenie spoko.Nieuzytek z drzewami orzechowymi, dopłaty a owocki mozna zbierać za kilka lat-cena nizezła a po tem drzewo na meble. fajnie.

 

Witam,

Ja przeszedłem tą drogę przez nieznana i mogę się podzielić jeśli ktoś ma jeszcze jakieś wątpliwości np. czy warto i trudno.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam maly sad orzecha i w tym roku planuje dokupic jescze kilkanascie h ale juz gotowego sadu zeby nie zaczynac od nowa bo troche roboty przy tym bylo. no i dopisujac do mojego planu rolnosrodowiskowego nowy sad mam na starych warunkach korzystniejszych niz te co sa teraz.

Sadzonki mam co 10m. ogolnie tanio wychodzi mnie utrzymanie takiego sadu mimo ze wiekszosc prac zlecam okolicznym rolnikom. (talerzowanie, pielenie)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Jaka jest łączna suma dopŁat jakie można uzyskać do tej plantacji, oraz czy prowadząc konwencjonalne gospodarstwo można zaŁożyć sad z ekologicznymi orzechami a na pozostaŁych gruntach prowadzić normalne uprawy czy caŁe gospodarstwo musi być eko?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...