Witamy, aby się zarejstrować lub zalogować
skorzystaj z opcji dostępnych po prawej stronie.
Obecny czas to 16:38 Wto 19 Sty 2021

Cena brojlera
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 2059, 2060, 2061 ... 2539, 2540, 2541  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PPR Strona Główna -> Drobiarstwo
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
urwis75

PostWysłany: 10:54 Czw 12 Lis 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

leszczaczek napisał:
JAKA CENA W WIELKOPOLSCE?

2,90
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
leszczaczek

PostWysłany: 20:55 Sro 11 Lis 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

JAKA CENA W WIELKOPOLSCE?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG Tlen WP Kontakt
rybka543

PostWysłany: 18:22 Sro 11 Lis 2009    Temat postu: Cena brojlera Odpowiedz z cytatem

Huśtawka cenowa dotyczy różnych okresów i powody też nie zawsze te same,bo w lecie wiemy że zawsze są dużo mniejsze wstawienia przede wszystkim z powodu temperatury,ponadto wszyscy odchowujący sezonowo kurki np.na wolny rynek mają zajęte kurniki od wiosny co najmniej do lipca,następnie dosyć dużo sprzedaje się brojlerków do chowu przydomowego np. u mnie jest to ok.20-25% z każdego wstawienia.Często w czasie upałów mamy gorsze przyrosty a więc wydłuża się tucz.Niektórzy rzeczywiście robią sobie urlop bo lipcowe lub sierpniowe rekordowe temperatury są zbyt dużym ryzykiem.Na pewno jest przez to mniej towaru.Ponadto transport/przewożenie/ i ewentualne przechowywanie mięsa w lecie jest też trudniejsze tak samo jak dowożenie żywych z Czech czy Słowacji. A w sierpniu "wyluzowują" się kurniki po odchowach kurek i jak mówi kolega Medox, wpycha się w każdą wolną przestrzeń brojlerki bo cena dobra itd.itp. następuje górka która trzyma się do grudnia. A jeśli jesienią dojdą lub dopłyną jakieś "pieskie" suszone mięska, lub nasze "giganty" chcą wynegocjować ceny kontraktacyjne z hodowcami to "wynegocjują".........bardzo niską,bo jest właśnie kilka miesięcy niska.......Więc oby do wiosny!!!
Powrót do góry
pióro

PostWysłany: 17:21 Sro 11 Lis 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

mafia przetwórcza dziła tylko sezonowo?na wakacje wszyscy wyjechali i nikt od nich nie pracował?albo po sylwestrze tydzień zrobili sobie urlopy? cały czas ktoś kręci ale od tego cena nie spada tylko ....nie wiem od czego.wszystko to jakaś paranoja, żeby nie można było mormalnie hodować,żyć i zarabiać na opłaty. non stop huśtawka albo w jedną albo w drugą stronę żadnej normalności. a na elblągu ceny są dożo niższe niż wy podajecie[w sklepie]
Powrót do góry
rybka543

PostWysłany: 14:54 Sro 11 Lis 2009    Temat postu: Cena brojlera Odpowiedz z cytatem

Cena całego kurczaka jednak spadła u nas /południe/ i wynosi 5.00 zł/kg a nawet poniżej /w dużych sieciach/, piersi ok. 11.50-12.00 zł/kg ,cena z wczorajszego dnia. W mniejszych sklepach tego tak nie widać bo pojedynczy odbiorca nie wynegocjuje ceny tak jak "rekiny" no i pośrednicy muszą coś zarobić.Myślę jednak że "diabeł tkwi " w przetwórstwie a nie w sprzedaży detalicznej i tam są niezgłębione tajemnice surowcowe.W Polsce przerabiamy od lat wszystkie wojskowe 25-letnie lub starsze zapasy wojskowe/amerykańskie i inne/,kupowało się masę z przemielonych kadłubów drobiowych do przetwórstwa a teraz szwedzkie suszone mięso/dla psów/. Dlatego nie powinniśmy siebie tak bardzo obwiniać bo rządzi drobiarstwem "mafia przetwórcza" a to są gigantyczne zakłady drobiarskie które się coraz bardziej uniezależniają od zwykłych producentów bo sami kupują lub budują fermy/do tego również sami produkują paszę i pisklęta/ a kontraktacja jest tylko uzupełnieniem.Takie jest moje zdanie i nie tylko moje. Jeżeli nadal będziemy się kłócić i każdy będzie działał w pojedynkę to rzeczywiście "wytniemy" się sami...
Powrót do góry
medox

PostWysłany: 14:27 Sro 11 Lis 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Stachu 123 napisał:
Nieprawda, że wolnorynkowscy nie wstawiają. Ja jestem z terenu gdzie są sami wolnorynkowcy inie ma żadnych postojów.Bractwo jest uparte, nie wierzy że cena może bardziej spaść i wstawia na okrągło.

I będą tak wstawiać dopóki nie wyczerpią tego co zarobili przez ostatnie trzy rzuty. Laughing Laughing Laughing Wszyscy zarobieni to jadą do oporu. Laughing Trza zwrócić przecież co się zarobiło Laughing Laughing
Powrót do góry
sasza307

PostWysłany: 13:50 Sro 11 Lis 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

pióro napisał:
cena kurczaka w sklepie jest niska i ludzie nie kupuja, jak byly ceny wysokie to zbyt był nornalny.to jest wysyp czy ludzie wogole nie mająpieniędzy?
kurczak w TESCO zielona góra 7 40 cwiartki 5 60 wątróbka 5 40 WSZYSCY ZARABIAJĄ OPÓCZ NAS,
Powrót do góry
Brojler kurzy

PostWysłany: 12:45 Sro 11 Lis 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

pióro napisał:
cena kurczaka w sklepie jest niska i ludzie nie kupuja, jak byly ceny wysokie to zbyt był nornalny.to jest wysyp czy ludzie wogole nie mająpieniędzy?
Cena niska??? Shocked Auchan w Gdańsku ptak pakowany na tackach grubo ponad 8 PLN ! Ptak wychodzi z ubojni w cenie około 4,20 - 4,30 tak więc ile ma sklep? Wszystkie elementy mają ksomiczne ceny - uda i podudzia blisko 9 PLN , wątroba 7 , skrzydła ponad 7 . Przy cenie żywca ponizej 3 PLN to ma być tanio???
Powrót do góry
rybka543

PostWysłany: 12:20 Sro 11 Lis 2009    Temat postu: Cena brojlera Odpowiedz z cytatem

A tak na poważnie. Podobno na spadek ceny wpłynął /dosłownie/ jakiś import z Brazylii no i nie bez znaczenia były i są nieznane ilości szwedzkiego suszonego mięsa ,bo pomimo afery nikt nie wie ile dokładnie zakładów przetwórczych zakupiło i jakie ilości bo to "wymknęło się" spod kontroli.Zastępowanie takim mięsem mogło również spowodować zmniejszenie popytu na drób a my poprzez przetrzymywanie kurczaka do np.3 kg zwiększyliśmy podaż o 20 %,no i oczywiście powiększenie wstawień po okresie upałów itp.itd. O tym już pisaliście na tym forum,Prawdą jest /co pisze Stachu/ że drobiarze wstawiają na potęgę/w moim sąsiedztwie są 2 miejscowości gdzie pod koniec X. wstawiono 13 pojedynczych kurników/Małopolska/. Ja robię przerwę na 2 kurnikach do m-ca I. 2010r ale potem co? Pozdrawiam kolegów "w niedoli".
Powrót do góry
hodowca broilerow

PostWysłany: 12:16 Sro 11 Lis 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Stachu 123 napisał:
Nieprawda, że wolnorynkowscy nie wstawiają. Ja jestem z terenu gdzie są sami wolnorynkowcy inie ma żadnych postojów.Bractwo jest uparte, nie wierzy że cena może bardziej spaść i wstawia na okrągło.

wstawiac...wstawiac..ile wlezie....do oporu...cena poleci ...i ze 30-40 % hodowcow wypadnie i wreszcie sie rynek ustabilizuje poki co cena jest jeszcze za wysoka..!!
BO NIKT JESZCZE NIE ZBANKRUTOWAL..!!!
TAK TRZYMAC!!!!!!!!!!!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
rybka543

PostWysłany: 11:45 Sro 11 Lis 2009    Temat postu: Nowe forum Odpowiedz z cytatem

[quote="medox"]mmx napisał:
Brawoooo Medox jesteś niewiarygodny.
Mam prośbę do innych uczestników forum podbudujcie chłopaka gromkim BRAWOO , przecierz widać ,że ma problemy emocjonalne i trza mu EGO podbudować wszyscy razem BRAWOOOOO MEDOX JESTEŚ SUPER.

Ależ dziękuje mmx, nie trzeba było :oops:
poza tym wiem ,że jestem super, nie jedna mi mowiła :lol:[/quote] Tak wyglądają "popisy intelektualne" naszych kolegów po fachu, chyba jednak takie "wysokie loty" to nie na tym forum,prawda?
Powrót do góry
Stachu 123

PostWysłany: 10:22 Sro 11 Lis 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
medox

PostWysłany: 10:03 Sro 11 Lis 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

mmx napisał:
Brawoooo Medox jesteś niewiarygodny.
Mam prośbę do innych uczestników forum podbudujcie chłopaka gromkim BRAWOO , przecierz widać ,że ma problemy emocjonalne i trza mu EGO podbudować wszyscy razem BRAWOOOOO MEDOX JESTEŚ SUPER.

Ależ dziękuje mmx, nie trzeba było Embarassed
A poza tym wiem ,że jestem super, nie jedna mi mowiła Laughing
Powrót do góry
pióro

PostWysłany: 07:52 Sro 11 Lis 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Powrót do góry
MD

PostWysłany: 07:44 Sro 11 Lis 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

2,9 netto
Powrót do góry
mmx

PostWysłany: 23:48 Wto 10 Lis 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

kol napisał:
medox napisał:
kol kochany ,ani moja ani twoja wina o tym właśnie pisze!!
Kto z was wie jak otworzyć okno bez klamki? Laughing Laughing Tylko szybko bo zaraz mi zabiorą laptopa

Nie otworzysz okna bez klamki i nie przebijesz głową muru. 30% drobiarzy musi zbankrutować i może wtedy...widzę, że to tylko kwestia czasu.

UWAGA -drodzy koledzy MEDOX idzie po rekord 1183 posty-atakuje 1200 więc biedak musi coś pisać trudno ,że same głupoty ale sprubójcie sami tyle uskrobać a docenicie kolegę-drobiarza-rekordzistę. Brawoooo Medox jesteś niewiarygodny.
Powrót do góry
kol

PostWysłany: 22:38 Wto 10 Lis 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

medox napisał:
Kto z was wie jak otworzyć okno bez klamki? Laughing Laughing Tylko szybko bo zaraz mi zabiorą laptopa

Nie otworzysz okna bez klamki i nie przebijesz głową muru. 30% drobiarzy musi zbankrutować i może wtedy...widzę, że to tylko kwestia czasu.
Powrót do góry
Łysy

PostWysłany: 22:36 Wto 10 Lis 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Medox już Ci podpowiadam. Należy się rozpędzić i rozbić szybę z "byka". Wszystkim to nam wyjdzie na zdrowie Very Happy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
medox

PostWysłany: 22:15 Wto 10 Lis 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Powrót do góry
kol

PostWysłany: 20:51 Wto 10 Lis 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Medox. Kpiny urządzasz, ubliżasz, wyzywasz,,,żenada. Czy ja rozpaczam lub płaczę? Podaję suche fakty a Ty post wyżej ubliżasz. Czuję się dotknięty Wink Mądry jesteś a napisz po ile Ty sprzedajesz. Twoje posty to krzyk niemocy nad Twoim własnym losem. To brzmi jak skowyt szczeniaka, który nie ma co jeść. Nie wysilaj się.
Brojler kurzy tłumaczył o pewnych harmonogramach w wylęgarni, ubojni...Tak też od wielu lat robię. Zgodnie z harmonogramem mam odstawę lecz iluś tam gęsiarzy, indyczarzy czy kilku...pewnie nawet nastu brojlerzystów pobudowało nowe hale i wysypali na rynek nie do wchłonięcia nadwyżkę żywca. Moja wina ? Co? Na pole mam wypuścić to co wyprodukowałem? A może zamknąć budy i pod kościół żebrać? Pokaż jak to się robi i nie ubliżaj. Jedziemy na tym samym wózku a Ty się zachowujesz- bez urazy- jak cham, jak chłopek roztropek. A może właśnie taki jesteś i Twoją obroną z bezsilności jest atak na innych?
Chyba mimo szczerych chęci nie chce mi się już z Tobą rozmawiać.
A tak na marginesie to z ostatniej odstawy dołożyłem parę tysiączków przy cenie 2,8 lecz co to jest na przeciw wieczności Very Happy
Powrót do góry
ksiaze

PostWysłany: 19:38 Wto 10 Lis 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

medox ma racje w dupe z taka kontraktacja gdzie cena nie jest traktowan z umowy!! przeciez jest was b duzo hodowcow zrobbcie cos zeby na kontraktacji was nie robiono w jajo to my wolnorynkowcy do was pojdziemy chetnie...jka to obserwuje to wolnorynkowcy teraz nie wstawiaja i sie smieja:)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
sasza307

PostWysłany: 19:35 Wto 10 Lis 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

medox napisał:
Kontraktacją 3.0 Laughing Laughing Laughing Laughing Po co ona jest?Żeby od chłopków roztropków odebrać co wyhodowali ? Wy tylko tyle chcecie i nic więcej, dlatego to tak wygląda jak wygląda.Osły.Nie chcecie ani pieniedzy ani szacunku, chcecie tylko zeby ktos odebral od was kury.Dlatego moga was rabac w du.p.e do konca swiata i jeden dzien dluzej
TY cepie niepasuje ci te 3 zł do oddaj za 2 80 ,a jak to ci sie niepodoba to niewstawiaj , nikt cię o to nieprosi i nie będzie z tego powodu płakał
Powrót do góry
baca60

PostWysłany: 18:58 Wto 10 Lis 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ja mam pytanie . czy na oddziale psychiatrycznym można mieć laptopa bo jaśnie pan medox chyba ma .... 2,90netto w małopolsce
Powrót do góry
gawor333

PostWysłany: 18:30 Wto 10 Lis 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Merytorycznie spróbuj Medox odpowiedzieć, a nie zawsze kpina i arogancja.

To niczemu ani nikomu nie służy, a jedynie każe myśleć jaki Ty naprawdę malutki i głupiutki jesteś. Wink Słabizna!!!
Powrót do góry
medox

PostWysłany: 18:10 Wto 10 Lis 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tak jest!Zalozmy sobie nowe forum.Od razu ze 20-30gr cena powinna z tego powodu wzrosnac Laughing
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PPR Strona Główna -> Drobiarstwo Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 2059, 2060, 2061 ... 2539, 2540, 2541  Następny
Strona 2060 z 2541

Skocz do: