Witamy, aby się zarejstrować lub zalogować
skorzystaj z opcji dostępnych po prawej stronie.
Obecny czas to 08:15 Sro 17 Paź 2018

Agrolok
Cena brojlera
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 2059, 2060, 2061 ... 2096, 2097, 2098  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PPR Strona Główna -> Drobiarstwo
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
medox

PostWysłany: 19:22 Czw 16 Lis 2006    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tasin napisał:
Dziekuję Bogu, że podpisałam w zeszłym roku kontrakt z Drobimexem...

No,no oni tez są napewno zadowoleni...A jeszcze bardziej będą w przyszłym roku bo pewnie 2.40brutto powiedzą i tak ludziom wyliczą ,że znajdą wielu chętnych.A w jeszcze następnym roku to już będą ich kurniki...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Tasin

PostWysłany: 16:28 Czw 16 Lis 2006    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ach koledzy, jeszcze jedno przed świętami wychodzi na rynek duuuuuuuużo indora ( w sierpniu brakowało piskląt), a to nie wróży nic dobrego wiec nie łudziłabym się wtedy ceną 4 złote. Sad
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Tasin

PostWysłany: 16:26 Czw 16 Lis 2006    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dziekuję Bogu, że podpisałam w zeszłym roku kontrakt z Drobimexem...
Powrót do góry
medox

PostWysłany: 15:44 Czw 16 Lis 2006    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tak,tak ja odpadam.Jedyne co mi przychodzi do głowy to coś tak dziwnego jak dziwne są ceny teraz, czyli wysoka cena na święta.I jeszcze coś mi przychodzi, a mianowicie, jak na początku stycznia wsadzą ci wszyscy którzy sprzedadzą na święta to w lutym 1.50 brutto hodowca będzie musiał dopłacić do każdego kilograma żeby ubojnia zabrała towar z kurnika.
Powrót do góry
hybro2

PostWysłany: 14:46 Czw 16 Lis 2006    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

kurka złotopiórka napisał:
Szkodo że Medoxa prognozy się nie sprawdziły . ale co teraz zrobic ja pszesunełam wstawienie o 2 tygodnie więc moja przerwa będzie 4 tygodnie wszyscy powinniśmy przesunąc wstawienia i wydłużyć przerwy. może to pozwoli wchłonąc te dwa statki które czekają w porcie

Witam.Przesuwanie terminów odbywa się masowo.Widać to po spadającej gwałtownie cenie pisklęcia.Nie wiadomo czy nie trafisz z deszczu pod rynnę.
Być może ci którzy wytrzymają ciśnienie i nie zmienią terminu będą wygrani.Tu może pomóc jedynie medox ale jemu chyba tranzystory się przegrzały co widać po jego ostatnich postach.Pozdrawiam.
Powrót do góry
kurka złotopiórka

PostWysłany: 14:24 Czw 16 Lis 2006    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Szkodo że Medoxa prognozy się nie sprawdziły . ale co teraz zrobic ja pszesunełam wstawienie o 2 tygodnie więc moja przerwa będzie 4 tygodnie wszyscy powinniśmy przesunąc wstawienia i wydłużyć przerwy. może to pozwoli wchłonąc te dwa statki które czekają w porcie
Powrót do góry
medox

PostWysłany: 13:40 Czw 16 Lis 2006    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

I prawidłowo.Budować dalej nowe obiekty.A paszarnia nawet nie mówi o podwyżce tylko przychodzi po prostu wyższa faktura i cześć.Znowu 20zł w górę pasza.Propan drogi.Jest fajnie,coraz bardziej mi sie podoba
Powrót do góry
ksiaze

PostWysłany: 12:25 Czw 16 Lis 2006    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jest tragedia kurczak po 2 zl.. trzoda ma spasc ponizej 3 zl do poziomu 2.60zl/kg to pociagnie drob jeszcze bardziej w dol:((((( ciezkie naprawde ciezkie czasy nastaly!!
Powrót do góry
delfin

PostWysłany: 11:52 Czw 16 Lis 2006    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tak medox...po 4 złote....ale chyba filet Smile Z tego co czytam to morały wróżbowe Ci opadły.... tylko nie popadnij w depresje przez to, że nie miałeś racji pisząc o tendencji wzrostowej w listopadzie...Smile Pozdrawiam wytrwałych Smile

medox napisał:
hybro2 napisał:
Generał napisał:
Bardzo ciekawa sprawa,od wczoraj rana jest około tysiąc wejść na forum ,a iformacji o cenach nie ma.Czyżby zmowa milczenia.Langner-2,20 netto

Witam.Tysiąc wejść bo wszyscy czekają na nowe wytyczne od medoxa.Rynek zgolił mnie po 2.2 brutto(taka jest cena na dzisiaj) więc zaliczam małą dokładkę.MEDOX- razem z kurką ponieśliśmy przez ciebie straty i teraz paulo będzie nas nazywał łosiami.Czy twoje sumienie to wytrzyma?Ty lepiej przesuń termin zwyżki bo widzisz ile ludzi czeka.Pozdrawiam.

To fakt teraz to ja już nawet zgłupiałem,jeśli od 20 cena nie pójdzie ,czyli od najbliższego poniedziałku to nic nie kumam.To może znaczyć ,że na święta będzie po 4zł!!
Powrót do góry
medox

PostWysłany: 11:07 Czw 16 Lis 2006    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

hybro2 napisał:
Generał napisał:
Bardzo ciekawa sprawa,od wczoraj rana jest około tysiąc wejść na forum ,a iformacji o cenach nie ma.Czyżby zmowa milczenia.Langner-2,20 netto

Witam.Tysiąc wejść bo wszyscy czekają na nowe wytyczne od medoxa.Rynek zgolił mnie po 2.2 brutto(taka jest cena na dzisiaj) więc zaliczam małą dokładkę.MEDOX- razem z kurką ponieśliśmy przez ciebie straty i teraz paulo będzie nas nazywał łosiami.Czy twoje sumienie to wytrzyma?Ty lepiej przesuń termin zwyżki bo widzisz ile ludzi czeka.Pozdrawiam.

To fakt teraz to ja już nawet zgłupiałem,jeśli od 20 cena nie pójdzie ,czyli od najbliższego poniedziałku to nic nie kumam.To może znaczyć ,że na święta będzie po 4zł!!
Powrót do góry
kol

PostWysłany: 09:11 Czw 16 Lis 2006    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam. Faktycznie sytuacja na rynku się nie zmienia, więc po co pisać jedne i te same dane? Paulo kolego. Widzę, że lubisz się czepiać, niech tam. Moje indywidualne wyniki produkcyjne czy ekonomiczne nic Ci nie dadzą. NIe jestem ani lepszym producentem od Ciebie czy innych, ani - mam nadzieję - gorszym. Parę ładnych latek w tym interesie siedzę i jeżeli masz konkretny problem z produkcją to napisz pytanie, więc ja lub inni Twoi koledzy po fachu postarają Ci pomóc. Odrzucam na dzień dobry pytanie o przyszłe ceny, gdyż nie jestem wróżką. Sam się martwię ceną bo za dwa tygodnie sprzedaję. Pozdrawiam. Sad [/b]
Powrót do góry
hybro2

PostWysłany: 23:32 Sro 15 Lis 2006    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Generał napisał:

Powrót do góry
Yon

PostWysłany: 22:46 Sro 15 Lis 2006    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jak to nie ma informacji o cenach ? Ja podaję to co wiem.
Opolskie ZD 2.5 netto, pisklę 1.00, płatność 28 dni
Ktoś wie ile płaci Kępno ?

Generał napisał:
Powrót do góry
K6

PostWysłany: 21:43 Sro 15 Lis 2006    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dolnośląskie,a dokładniej okolice Prochowic 2,20 netto.
Powrót do góry
delfin

PostWysłany: 20:14 Sro 15 Lis 2006    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wszyscy milczą bo sytuacja się wogóle nie zmienia.... tak już będzie przez kilka miesięcy......pozdrawiam

Generał napisał:
Powrót do góry
Generał

PostWysłany: 18:40 Sro 15 Lis 2006    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Powrót do góry
kurka złotopiórka

PostWysłany: 10:56 Sro 15 Lis 2006    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

kolego paulo nieczaruj zmień forum.
Powrót do góry
paulo301

PostWysłany: 20:49 Wto 14 Lis 2006    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

kol ty lepiej zamiast kogoś bronic napisz jakie miałeś ostatnio wyniki
Powrót do góry
kol

PostWysłany: 17:22 Wto 14 Lis 2006    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tasin skarbie. Staram się czasami bronić forumowicza na którego inni jadą, i jak pisałem wcześniej nikt z hodowców mi nie dołoży i nie zabierze, lecz to co Ci Twoja ekonomia mówi to wierutna bzdura. Kiedyś żonie w ten sam sposób tłumaczyłem, żeby jej nie denerwować i wyszła między nami wojna. Zgadnij kto wygrał. W wielu względach z kolegami z forum się nie zgadzam, lecz w tym temacie mają 100% racji. Pozdrawiam i życzę dalej takich wyników ekonomicznych.
Powrót do góry
Agro

PostWysłany: 16:35 Wto 14 Lis 2006    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

paulo301 napisał:
droga tasin z jakiej ty wytwórni bierzesz pasze bo twoje zużycie jest bardzo duże mi ostatnio wyszło srednia waga ptaków 2,69 a zużycie 1,82 na DE-HEUS

A po ile bierzesz paszę z De Heus ?
Powrót do góry
Zbig

PostWysłany: 14:48 Wto 14 Lis 2006    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tasin napisał:
Drobimex od 13-11-2006 cena 2,53 zł netto, pisklak bez zmian, cena paszy w zależności od wytwórni około 810 zł średnia ważona.
Kto wam wciska pasze za 885 zł?? Shocked
Wracając do kalkulacji czyli wyższej matematyki.
Koszt pisklat 21 000, bo nie wstawiam 20000 szt. tylko 18000
koszt paszy około 65000 (przy zużyciu 1,90)
Prąd 1500
Ogrzewanie 2000 (jesień)
weterynaria 1500 zł (max!), nie mam pojecia dlaczego płacicie więcej, zmieńcie sobie weterynarza.
inne koszty okolo 2000 (nie najmuje pracowników, tylko do sprzątania hali)
Razem=93000zł
Koszt wyprodukowania 1 kg to około 2,45 zł brutto
Ja sprzedaję po 2,53 netto, czyli brutto po 2,60 zł Różnica w cenie zostaje mi w kieszeni.
W drobimexie tylko raz wyszłam na 0, bo miałam duże zużycie paszy, które wynosiło 2,11 kg na kurczaka o wadze 1,95kg.
Jak ktoś chce polemizować to proszę bardzo, ja temat skończyłam i więcej pisać o tym nie będę.
Mówiłem Ci żebyś odrobiła lekcje , a Ty nam kit wciskasz!!! Weterynaria 1500 - co masz w tej kwocie? Jedno leczenie 4 tygodniowych ptaków znacznie tą kwotę przekracza , a prawda jest taka , że rzutów kiedy się nie leczy dużych ptaków prawie nie ma!!! A szczepienia na gumboro? A doszczepianie na IB? A środki dezynfekcyjne? Itd , itd . Może Ty w innej Polsce żyjesz , ale ja za 2000 hali 1500m2 nie ogrzeję , a mam ściany z ociepleniem prawie 0,5 m grubości , na stropie 20 cm wełny . Mam piece miałowe i gaz . No chyba , że mocno kroisz wentylację to wtedy tak dogrzewać nie musisz . Ale nie chciałbym wchodzić na Twoją halę!!! No i masz odpowiedź dlaczego tak duże zużycia paszy Ci wychodzą! Jeżeli ptaszki same muszą się ogrzać to normalne , że zamiast masy mięśniowej zużywają kalorie na ogrzanie się! A wogóle to jesteś jakiś beton!!! Nie masz samochodu , telefonu , za wodę i nieczystości też nie płacisz , obornik sama wywalasz , ptaki sama łapiesz itd,itd. Masz rację , że temat zakończyłać bo tylko się ośmieszasz!!! Wróć do szkoły!!! Hybro ma rację! Jak chcesz zarabiać 1000PLN miesięcznie to lepiej zatrudnij się jako sprzątaczka , albo cieć! Bez ryzyka wpadki , bez inwestycji . Po co Ci ten kurnik???
Powrót do góry
Yon

PostWysłany: 13:22 Wto 14 Lis 2006    Temat postu: ceny Odpowiedz z cytatem

Ubojnia Eko-Drób z Lubomierza koło Krakowa
www.eko-drob.com.pl
2.00 netto

Langner, ubojnia koło Rawicza w Wielkopolsce
www.langdrob.com
2.20 netto

Opolskie ZD
www.ozd.pl
2.50 netto

Ktoś wie ile płaci ubojnia w Kępnie ???

kol napisał:
Wolny rynek Warmińsko-mazurskie 2,2 netto.
Powrót do góry
kol

PostWysłany: 12:54 Wto 14 Lis 2006    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wolny rynek Warmińsko-mazurskie 2,2 netto.
Powrót do góry
hybro2

PostWysłany: 12:21 Wto 14 Lis 2006    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

[quote="Tasin"]Drobimex od 13-11-2006 cena 2,53 zł netto, pisklak bez zmian, cena paszy w zależności od wytwórni około 810 zł średnia ważona.
Koszt pisklat 21 000, bo nie wstalapaniewiam 20000 szt. tylko 18000
Prąd 1500
Ogrzewanie 2000 (jesień)
weterynaria 1500 zł (max!), nie mam pojecia dlaczego płacicie więcej, zmieńcie sobie weterynarza.
Razem=93000zł
Ja sprzedaję po 2,53 netto, czyli brutto po 2,60 zł Różnica w cenie zostaje mi w kieszeni.
Witam.Litości Tasin wychodzi Ci 2000 miesiecznie czyli pensja nocnego stróża w Drobimexie.I to tylko teoretycznie bo mocno zaniżyłaś kalulację.A jak się trafi zwykła kokcydioza to żegnajcie wczasy w Ustce.Żywiec 2.2-2.3.Pozdrawiam.
Powrót do góry
delfin

PostWysłany: 11:41 Wto 14 Lis 2006    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dobrze Tasin...twój koszt 1 kg żywca 2.45 ale koszt obowiązuje również spłatę kredytu + odsetki... No chyba, że hale za gotówkę wybudowałaś Very Happy... Na rynku bez zmian.... bynajmniej w Cedrobie...Ale z tego co czytam to i tak Cedrob ostro zaniża stawki… Ciekaw jestem dlaczego nie płaci tak jak inne duże ubojnie na umowę kontraktacyjną…. A kto wierzy, że sytuacja się poprawi to już niech przestanie wierzyć… bo jeszcze podobno dwa statki z drobiem stoją i czekają na wjazd na nasz rynek…. Jak miałbym się pobawić w wróżbitę to zapewniam, że sytuacja nie zmieni się do marca przyszłego roku…. No trudno….byle do wiosny…. pozdrawiam

Tasin napisał:
Drobimex od 13-11-2006 cena 2,53 zł netto, pisklak bez zmian, cena paszy w zależności od wytwórni około 810 zł średnia ważona.
Koszt pisklat 21 000, bo nie wstawiam 20000 szt. tylko 18000
Prąd 1500
Ogrzewanie 2000 (jesień)
Razem=93000zł
W drobimexie tylko raz wyszłam na 0, bo miałam duże zużycie paszy, które wynosiło 2,11 kg na kurczaka o wadze 1,95kg.
Jak ktoś chce polemizować to proszę bardzo, ja temat skończyłam i więcej pisać o tym nie będę.
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PPR Strona Główna -> Drobiarstwo Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 2059, 2060, 2061 ... 2096, 2097, 2098  Następny
Strona 2060 z 2098

Skocz do: