Witamy, aby siďż˝ zarejstrowaďż˝ lub zalogowaďż˝,
skorzystaj z opcji dost�pnych po prawej stronie.
Obecny czas to 12:37 Sob 21 Kwi 2018

Cena brojlera
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 2059, 2060, 2061 ... 2077, 2078, 2079  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PPR Strona Główna -> Drobiarstwo
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
vox11

PostWysłany: 14:16 Wto 8 Sie 2006    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Szczytniki - Wielkopolske 3,00 netto
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Yon

PostWysłany: 12:23 Wto 8 Sie 2006    Temat postu: Re: Ceny brojlera Odpowiedz z cytatem

producent1,
masz umowę z Opolskimi ZD ? Jakie doświadczenia ?

Producent1 napisał:
Najwyższy czas aby wymóc na dużych ubojniach poddniesienie ceny do dolnego pziomu cen wolno-rynkowych. Wszyscy, którzy posiadają kontraktację powinni na piśmie zwrócić się do ubojni o podniesienie ceny do poziomu 2,9 - 3,0 zł jednocześnie informując, że wprzypadku braku reakcji kurczęta zostaną sprzedane poza kontraktację, a ewentualne kary umowne nie mogą mieć miejsca ponieważ ubojnie stosują zmowę i występują w roli monopolisty. Koszty rosną, niskie plony zbóż doprowadzą do kolejnych podwyżek na mieszanki drobiowe. Okres na przetrzymanie kurczaka jest dobry.
Czas działać. Powodzenia, pozdrawiam.
Producent1
Powrót do góry
Producent1

PostWysłany: 11:34 Wto 8 Sie 2006    Temat postu: Ceny brojlera Odpowiedz z cytatem

Najwyższy czas aby wymóc na dużych ubojniach poddniesienie ceny do dolnego pziomu cen wolno-rynkowych. Wszyscy, którzy posiadają kontraktację powinni na piśmie zwrócić się do ubojni o podniesienie ceny do poziomu 2,9 - 3,0 zł jednocześnie informując, że wprzypadku braku reakcji kurczęta zostaną sprzedane poza kontraktację, a ewentualne kary umowne nie mogą mieć miejsca ponieważ ubojnie stosują zmowę i występują w roli monopolisty. Koszty rosną, niskie plony zbóż doprowadzą do kolejnych podwyżek na mieszanki drobiowe. Okres na przetrzymanie kurczaka jest dobry.
Czas działać. Powodzenia, pozdrawiam.
Producent1
Powrót do góry
Yon

PostWysłany: 10:03 Wto 8 Sie 2006    Temat postu: cena Odpowiedz z cytatem

Tasin, dzięki za info !
Opolskie ZD podniosły na 2.66 netto, pisklę 1.00 ale w średnich ubojniach w okolicy Opola i na Śląsku można dostać 3.20 netto. Tuszka w sklepie 5.40 zł. Ile placą inne duże zakłady ?

Tasin napisał:
Yon napisał:
Jeszcze raz proszę o informację o cenach płaconych przez duże zakłady. U mnie nie chcą podnieść ceny, bo mówią, że inne duże zakłady placą podobnie, tzn. 2.55-2.65 netto. Czy to prawda ? Chodzi mi o Drobimex, Animex, Drosed, Drobex, Langner itd.

Yon napisał:
Proszę o informację jak płacą duże zakłady ?? Opolskie ZD 2.56 netto, pisklę 1.00 zł.

delfin napisał:
Na śląsku śmiało można dostać 3.20 szkoda, że nie mam kurczaka w tym terminie...;-)

Drobimex płaci 2.55 zł po za pakietem i 2.60 w pakiecie netto.
Powrót do góry
Yon

PostWysłany: 09:59 Wto 8 Sie 2006    Temat postu: cena Odpowiedz z cytatem

a gdzie dzwonisz ?

Wojtii napisał:
a ja gdzie bym nie dzwonił słysze 2,6 -2,65 netto :evil:
Powrót do góry
Wojtii

PostWysłany: 09:42 Wto 8 Sie 2006    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

a ja gdzie bym nie dzwonił słysze 2,6 -2,65 netto Evil or Very Mad
Powrót do góry
medox

PostWysłany: 08:27 Wto 8 Sie 2006    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cena 3.40 brutto-taką cenę podają same ubojnie bez targowania
Powrót do góry
jajcarz

PostWysłany: 19:18 Pon 7 Sie 2006    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dorobkiewicze z woj.wielkopolskiego i lubiskiego nieźle kroją swoich klientów/mam na myśli oczywiście ubojnie/,w całym kraju szukają żywca a u nich 2,8 ewentualnie 2,9zł/kg.Zwróćcie uwagę ,że żaden z nich się nie wychyli poza ustaloną cenę ,ale jak cena zwyżkuje to łaskawca jeden z drugim dołoży 10 groszy.Szkoda że to zmowa obowiazuje tylko ubojnie ,a nie sektor farmerów,widocznie jest ich za dużo?
Powrót do góry
jajcarz

PostWysłany: 19:17 Pon 7 Sie 2006    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dorobkiewicze z woj.wielkopolskiego i lubiskiego nieźle kroją swoich klientów/mam na myśli oczywiście ubojnie/,w całym kraju szukają żywca a u nich 2,8 ewentualnie 2,9zł/kg.Zwróćcie uwagę ,że żaden z nich się nie wychyli poza ustaloną cenę ,ale jak cena zwyżkuje to łaskawca jeden z drugim dołoży 10 groszy.Szkoda że to zmowa obowiazuje tylko ubojnie ,a nie sektor farmerów,widocznie jest ich za dużo?
Powrót do góry
żeldrob

PostWysłany: 17:08 Pon 7 Sie 2006    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kaszuby - mocne poszukiwania i cena 3,40 - 3,50 netto !!!!!!!!!
Powrót do góry
Tasin

PostWysłany: 15:39 Pon 7 Sie 2006    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Yon napisał:
Jeszcze raz proszę o informację o cenach płaconych przez duże zakłady. U mnie nie chcą podnieść ceny, bo mówią, że inne duże zakłady placą podobnie, tzn. 2.55-2.65 netto. Czy to prawda ? Chodzi mi o Drobimex, Animex, Drosed, Drobex, Langner itd.

Yon napisał:
Proszę o informację jak płacą duże zakłady ?? Opolskie ZD 2.56 netto, pisklę 1.00 zł.

delfin napisał:
Na śląsku śmiało można dostać 3.20 szkoda, że nie mam kurczaka w tym terminie...Wink

Drobimex płaci 2.55 zł po za pakietem i 2.60 w pakiecie netto.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Wojtii

PostWysłany: 15:31 Pon 7 Sie 2006    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

a taki Banasiewicz dalej płaci 2.60 netto Evil or Very Mad
Powrót do góry
paulo301

PostWysłany: 14:50 Pon 7 Sie 2006    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

najniższa cena na wolnym rynku jest 3 00 netto dziś sprzedawałem.
Powrót do góry
Yon

PostWysłany: 13:56 Pon 7 Sie 2006    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Yon napisał:

delfin napisał:
Na śląsku śmiało można dostać 3.20 szkoda, że nie mam kurczaka w tym terminie...;-)
Powrót do góry
AMCIU

PostWysłany: 11:41 Pon 7 Sie 2006    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ubojnia drobiu AMCIU Łączany-Rusocice(pow.kraków) płaci gotówką dziś 3,40zł/kg
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
żeldrob

PostWysłany: 10:09 Pon 7 Sie 2006    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Yon napisał:

delfin napisał:
Na śląsku śmiało można dostać 3.20 szkoda, że nie mam kurczaka w tym terminie...Wink
Jest pewne , że na jesieni pasza zdrożeje. Czy wtedy też podpiszecie umowy na cenę 2,56?
Powrót do góry
Yon

PostWysłany: 09:42 Pon 7 Sie 2006    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

delfin napisał:
Powrót do góry
POLO

PostWysłany: 08:36 Pon 7 Sie 2006    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

cena 4.zł
Powrót do góry
paulo301

PostWysłany: 10:10 Sob 5 Sie 2006    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

wszuscy drobiarze chyba na urlopie i niema kto pisac jaka cena i jakie terminy płatności mają.
Powrót do góry
POLO

PostWysłany: 21:59 Pią 4 Sie 2006    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

JAK JEST DOBRA CENA TO BARDZO MAŁO WYPOWIEDZI NA TEMAT DROBIU I TAK BYŁO I TAK BEDZIE
Powrót do góry
delfin

PostWysłany: 16:10 Pią 4 Sie 2006    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Powrót do góry
paulo301

PostWysłany: 13:04 Pią 4 Sie 2006    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

napiszcie jaka cena w lubuskim ?
Powrót do góry
Michał 24

PostWysłany: 16:02 Sro 2 Sie 2006    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Teraz jest brak kurczaka na Kaszubach więc ubojnie płacą po 3.1
Powrót do góry
żeldrob

PostWysłany: 03:34 Sro 2 Sie 2006    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czyli różnica pisklak i pasza pomiedzy nami wynosi okoł 7500 . Przy około 50 tonach żywca różnica cenowa około 15 groszy . Twoje 2,60 to moje 2,45! A spróbuj kiedyś zważyć zestaw u siebie i porównaj to co masz na wydruku z ubojni. Czasami możesz zawału dostać! Takie występują różnice! Co do kosztów stałych no to zależy jak kto liczy i czy ma np. kredyt w banku . W moim prezypadku w skali roku tylko za łapanie i wywóz obornika muszę zaplacić około 40tys! Podatki , ubezpieczenia , telefony i paliwo oraz wiele jeszcze innych rzeczy robią sporą kwotę do kazdego rzutu . Średnio jest to około 30 gr. do kilograma . I wierz mi , że robię wszystko aby te koszty ograniczyć , ale nie mam już czego ograniczać . Popatrz , popatrz co to się porobiło! Cieszymy się , że ubojnia nam płaci po miesiącu Evil or Very Mad No tak w porównaniu z innymi "orłami" którzy płacą po 50-60 i więcej dni to ten miesiąc wydaje się być luksusem! Ptaszek jest sprzedany w kilka dni i tak powinni hodowcom zapłacić . Tymczasem ubojnia i handel obracają naszymi pieniążkami . Mają darmowy kredycik! I zauważ , że nie mamy żadnego zabezpieczenia na sprzedawany żywiec . Dajemy towar wartości ponad 100tys. z obiektu praktycznie "na piękne oczy" no bo cóż w Polsce znaczy umowa? Jak chcesz paszę na termin to musisz dać paszarni zabezpieczenie , a tu proszę jak ubojnia popłynie / a wiele już popłynęło / hodowca jest WYDUDKANY . BEZ MYDŁA Very Happy
Powrót do góry
Tasin

PostWysłany: 22:24 Wto 1 Sie 2006    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

żeldrob napisał:
Tasin ! No to teraz nie płaczcie Confused Tylko napisz po ile macie pisklaka , paszę , jakie klasyfikacje i różnice wagowe . Może bowiem się okazać , że koszty produkcyjne Twoje są wyższe od moich o 20-25 groszy! Z tego co wiem tu już różnica ceny pisklaka przy stadzie 20 tys. daje kwotę 4-5 tys . PLN. Shocked

Cena pisklęcia 1,19 + VAT, pasza śr. cena 777,80 zł/ tonę, pozostałe koszty to każdy ma prawie takie same, no chyba że ma inne ogrzewanie itp. itd. Cena za kurczaka 2,60 + VAT, płatność 28 dni i sianko jest na koncie na MUR BETON, choć by się paliło i waliło. Klasyfikacje, no to już zależy tylko od hodowcy, ja mam średnio 2-3 % 2 klasy, 3 klasa, to praktycznie jej nie ma.Dla mnie plusem też jest to, że wytwórnie paszowe oraz inne instytucje patrzą na hodowcę który współpracuje z dużą ubojnią duuuuużo przychylniejszym okiem.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PPR Strona Główna -> Drobiarstwo Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 2059, 2060, 2061 ... 2077, 2078, 2079  Następny
Strona 2060 z 2079

Skocz do: