Skocz do zawartości
ekofarmer

Ceny jaj spożywczych

Rekomendowane odpowiedzi

Dla pierdusiów z 30 tyś ptaków na zakładkę to słuszny kierunek.

Synuś, a ile Ty masz kurek ? Coś mi się wydaje, że nie jesteś nawet pierdusiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

będzie delikatna korekta niebawem, na 0,30 max się chwilowo zatrzyma

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
będzie delikatna korekta niebawem, na 0,30 max się chwilowo zatrzyma

 

 

 

Zobaczycie Państwo co się będzie działo po Świętach Wielkanocnych...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
będzie delikatna korekta niebawem, na 0,30 max się chwilowo zatrzyma

 

 

 

Zobaczycie Państwo co się będzie działo po Świętach Wielkanocnych...

Co będzie i dlaczego ?

Czyżby to samo co co roku ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie oszukujmy sie, średnia cena jaka została wymuszona na producentach wyglada tak

 

L 24/26

M 21/22

przemysł 3zł / 3,3zł

 

"MASAKRA"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
będzie delikatna korekta niebawem, na 0,30 max się chwilowo zatrzyma

 

 

 

Zobaczycie Państwo co się będzie działo po Świętach Wielkanocnych...

 

Możliwe jest też, że znowu wyjdzie gdzieś jakiś syf i jaja będą po 50 gr

 

I ponownie usłyszymy dużo chęci do stałej współpracy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dziś byłem na rozmowie na sieci L10 ustalona na 0,46 gr

 

chyba u właściciela 5 sklepów co to zowiesz sieć

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Została wymuszona? Jakoś miesiąc temu nie dało sie "wymusić"nawet dwóch groszy jak zarabialiście milion na jajku.

 

 

 

 

nie oszukujmy sie, średnia cena jaka została wymuszona na producentach wyglada tak

 

L 24/26

M 21/22

przemysł 3zł / 3,3zł

 

"MASAKRA"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A sprzedaje się tak :

L- 0,46-58 gr

M- 0,44-48 gr

 

Byś nie pisał cen bo się ośmieszasz. Lepiej zajmij się produkcją bo tracisz czas i psujesz rynek. Jak będziesz takie ceny narzucał to lada dzień handlarze wymuszą u producentów L-0,16gr. Już widać kto psuje cenę detaliczną a co za tym idzie to i cenę hurtową. Pamiętaj, że to odbije się na producentach. Sprzedawać po 0,46 jak w w takim Tesco jest 0,85 to faktycznie trzeba być mistrzem handlu. Baw się dalej w taki handelek to prawdziwi producenci tobie podziękują...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dużo producentów sama rozwozi swój towar i to jest jedyna droga .

Prosty przykład zawiozę na sklep L-0,46 a jajecznemu mam oddać po 0,16 , 0,30 gr chcesz mieć z jaja a hodowca ma kredyt kredytem poganiać .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Bardzo dużo producentów sama rozwozi swój towar i to jest jedyna droga .

Prosty przykład zawiozę na sklep L-0,46 a jajecznemu mam oddać po 0,16 , 0,30 gr chcesz mieć z jaja a hodowca ma kredyt kredytem poganiać .

 

Jednak nic nie rozumiesz. Co rolas to jednak rolas... Na szczęście nie wszyscy. Z panem już nie dyskutuję. A jajecznemu nie sprzedaż nawet po 0,16gr bo ty jaj nie masz. Zresztą to mnie chyba nawet cieszy, że konkurencja tak ułomna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A sprzedaje się tak :

L- 0,46-58 gr

M- 0,44-48 gr

 

Byś nie pisał cen bo się ośmieszasz. Lepiej zajmij się produkcją bo tracisz czas i psujesz rynek. Jak będziesz takie ceny narzucał to lada dzień handlarze wymuszą u producentów L-0,16gr. Już widać kto psuje cenę detaliczną a co za tym idzie to i cenę hurtową. Pamiętaj, że to odbije się na producentach. Sprzedawać po 0,46 jak w w takim Tesco jest 0,85 to faktycznie trzeba być mistrzem handlu. Baw się dalej w taki handelek to prawdziwi producenci tobie podziękują...

Głupszego wpisu już dawno nie czytałem. To właśnie dzięki tym "prawdziwym" producentom mamy takie bzdurne ceny w hurcie, jakie mamy.

Myślisz, że przy dzisiejszych cenach np w Tesco na poziomie 85 gr. większym mistrzem handlu jest ten, co oddaje swój towar po 20 gr. pośrednikowi ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja sprzedaje w takich śmiesznych cenach jak to pisze jajeczny.

L- 0,46-58 gr

M- 0,44-48 gr

A PRAWDZIWI PRODUCENCI NIECH ODDAJĄ TOBIE PO 0,16 GR , CIEKAWE JAK DŁUGO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Głupszego wpisu już dawno nie czytałem. ...

 

Pewne rzeczy są zbyt trudne by zrozumieć, więc na wszelki wypadek określa się je głupimi bo wiadomo, że większość przyklaśnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Głupszego wpisu już dawno nie czytałem. ...

 

Pewne rzeczy są zbyt trudne by zrozumieć, .....

I widać, że Ty masz poważny problem ze zrozumieniem, co się dzieje z ceną jaja. Cena nie spada dlatego, że kilku producentów rozwozi samemu swój towar. Cena spada dlatego, że kilku "prawdziwych" producentów naprodukowało jajek i nie ma pojęcia co z nimi zrobić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

panowie nie ma co drzeć kotów. od pół roku jedziemy na spekulacyjnej bańce.

najpierw producenci poczuli wiatr we włosach to chcieli 60gr za L, teraz handlarze poczuli wiatr we włosach i chcą za jajko 0,20 płacić.

prawda zawsze leży po środku dlatego mówię Wam, że realna, uczciwa, rynkowa cena za Lkę w tej chwili to ok. 0,30-0,32.

 

przez chwilę były przestoje, niektórzy się tak ugotowali, że głowa mała i mając produkcję skrzynkowo- paletową dzisiaj proponują tiry (oni będą zakopywać te jajka tak jak pisałem 2msce temu) i przez swoje podejście do biznesu zaniżają innym ceny.

 

dlatego po raz kolejny napiszę: na dniach delikatna korekta, później (na święta) producenci będą chcieli zarobić, więc znów do góry (pytanie czy delikatnie czy znowu będziecie szaleć) i po wielkanocy pełna piz....

 

na wakacjach może się Lka z 0,20 PLN odbić o kilka groszy do góry (nie przekroczy jednak za chiny ludowe 0,30) jak wszyscy wypchają kury i zrobią wstawienia na jesień, ale tego nie wiemy. jeśli tak nie będzie to na 0,20 pojedziemy do września, a później tylko czekać na szał przetwórstwa i kolejne afery (już nawet się nie łudzę, że będzie tanie jajko na jesieni).

 

ten rynek czy też branża jest przewidywalna tak samo jak każda giełda.

trzeba jednak myśleć zdroworozsądkowo, a nie liczyć na spełnienie marzeń i wyzbyć się emocji

 

ktoś nawet kiedyś pisał- im szybciej się wspinasz tym szybciej spadasz. producenci się wspinali 2 msce, a spadli w 2 tygodnie. teraz my jesteśmy w podobnej sytuacji, która niebawem nastanie.

 

mam pytanie do producentów jak im wyszedł bilans za rok 2017.

w sensie jaka średnia za sztukę np. L i czy ktoś to w ogóle sprawdzał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...