Witamy, aby się zarejstrować lub zalogować
skorzystaj z opcji dostępnych po prawej stronie.
Obecny czas to 15:33 Pią 17 Sty 2020

Cena brojlera
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 2065, 2066, 2067 ... 2244, 2245, 2246  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PPR Strona Główna -> Drobiarstwo
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Goky

PostWysłany: 18:53 Nie 9 Gru 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

[quote="cobbross"]Ja jestem z tego rejonu i w lodówce już robi się pusto Sad

Wyrazy współczucia. A co na taki stan rzeczy Wojewoda albo Sztab Kryzysowy? Zgłaszaliście problem?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
cobbross

PostWysłany: 18:48 Nie 9 Gru 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja jestem z tego rejonu i w lodówce już robi się pusto Sad
Powrót do góry
TOM-JOK

PostWysłany: 18:44 Nie 9 Gru 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jeep napisał:
z innej beczki: podsłuchana rozmowa kolegi hodowcy z ubojnią
HODOWCA-no umawialiśmy sie na czwartek na odstawienie
UBOJNIA- no weźmiemy ale nie w czwartek, tylko w poniedziałek
HODOWCA-a jaka tam cena jest dzisiaj ?
UBOJNIA- no zobaczymy po ile to sie sprzeda
HODOWCA-?????????
HODOWCA-to po ile będziemy liczyć ?
UBOJNIA-nic nie wiadomo.
HODOWCA-??????
bez komentarza . Shocked Shocked
A Ty pracujesz w Służbach Specjalnych, że masz kolegę na podsłuchu? Very Happy
Powrót do góry
jeep

PostWysłany: 18:40 Nie 9 Gru 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

MUSZE ZOBACZYć CZY JESZCZE COś ZOSTAłO W LODóWCE BO NA TZREźWO NIE DA RADY Sad
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
jeep

PostWysłany: 18:29 Nie 9 Gru 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

z innej beczki: podsłuchana rozmowa kolegi hodowcy z ubojnią
HODOWCA-no umawialiśmy sie na czwartek na odstawienie
UBOJNIA- no weźmiemy ale nie w czwartek, tylko w poniedziałek
HODOWCA-a jaka tam cena jest dzisiaj ?
UBOJNIA- no zobaczymy po ile to sie sprzeda
HODOWCA-?????????
HODOWCA-to po ile będziemy liczyć ?
UBOJNIA-nic nie wiadomo.
HODOWCA-??????
bez komentarza . Shocked Shocked
Powrót do góry
medox

PostWysłany: 18:22 Nie 9 Gru 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Z tymi rachunkami to fakt.
A ja nie rozumiem dlaczego nie wybiją wszystkiego co jest w strefie do nogi , wtedy hodowcy stamtąd nie byliby zmuszeni pchać na rynek towaru za darmo bo nie wolno go eksportować ale wolno sprzedać w Polsce tyle ,że nikt go nie chce kupić w Polsce.W każdym razie wychodzi na to ,że lepiej mieć ptasią grypę i wziąć odszkodowanie niż sprzedawać zdrowe i stracić kilkadziesiąt tysięcy
Powrót do góry
TOM-JOK

PostWysłany: 18:19 Nie 9 Gru 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jeep napisał:
witam. mamy demokracje i wolny rynek, a także wolny wybór- jednym słowem wolność rządzi i pomysły w stylu zakazać budowy nowych kurników, zakazać zasiedleń, zamknąć hurtownie, nakazać ubojni to, czy tamto ludzie zrozumcie wreszcie, na tym rynku rządzi parę dużych zakładów ubojowych w kraju i kilka firm handlowych (chcielibyście mieć takie możliwości lobbingu )
ewenementem na skalę światową np. jest fakt że hodowca ryczałtowiec nie moż e wypisać ubojni rachunku, tylko kupujący wystawia sobie rachunek wpisuje cenę kilogramy i datę zakupu, potem może płacić kiedy mu się podoba -sam przecież wpisał sobie date-więć pytam jak do tego doszło ? i dlaczego tak chore przepisy obowiązują do dziś i nikogo to nie dziwi ?
myślę,że nie masz racji odnośnie płatności, nigdy nie jest tak że ubojnia płaci kiedy jej się podoba tylko termin ustala się wcześniej.Chyba .że Twoimi odbiorcami są"SIEKIERY".
Powrót do góry
jeep

PostWysłany: 18:08 Nie 9 Gru 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

witam. mamy demokracje i wolny rynek, a także wolny wybór- jednym słowem wolność rządzi i pomysły w stylu zakazać budowy nowych kurników, zakazać zasiedleń, zamknąć hurtownie, nakazać ubojni to, czy tamto ludzie zrozumcie wreszcie, na tym rynku rządzi parę dużych zakładów ubojowych w kraju i kilka firm handlowych (chcielibyście mieć takie możliwości lobbingu )
ewenementem na skalę światową np. jest fakt że hodowca ryczałtowiec nie moż e wypisać ubojni rachunku, tylko kupujący wystawia sobie rachunek wpisuje cenę kilogramy i datę zakupu, potem może płacić kiedy mu się podoba -sam przecież wpisał sobie date-więć pytam jak do tego doszło ? i dlaczego tak chore przepisy obowiązują do dziś i nikogo to nie dziwi ?
Powrót do góry
TOM-JOK

PostWysłany: 17:58 Nie 9 Gru 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

medox napisał:
Ale 99procent myśli jak iwonarad i innego myślenia ani innego sposobu nawet nie dopuszcza.Oni myślą jak komputer, zero- jedynkowo.Więcej obiektów równa się więcej kasy i kropka, a że to rolnictwo,że na całym świecie nadprodukcja jest w rolinctwie,że ktoś to musi zjeść to już nie istotne szczegóły.

Wszędzie piszą,wszędzie mówią, potwierdzili to właściciele sklepów z którymi rozmawiałem ,mówi to Kawski- zbyt jest normalny ,a ubojnie wciskają jak to nie ma ruchu.
Masz świętą rację MEDOX, zbyt jest na normalnym poziomie a te sku........syny chcą na nas zarobić Evil or Very Mad
Powrót do góry
Brojler kurzy

PostWysłany: 17:02 Nie 9 Gru 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czy i ile dostaną to się okaże Evil or Very Mad Przyznam , że jestem ogromnym pesymistą . Absolutnie nie liczę na rekompensaty za sprzedaż drobiu w cenach poniżej kosztów . Kogo to obchodzi? Poprzednio sprzedawałem ptaki też poniżej kosztów , poniosłem straty , a odszkodowanie dostał sąsiad bo nie wstawił więc i nie zarobił! Co za po--ane myslenie . Nie stracił i dostał kasę , a ja straciłem i dostałem gów-o. Teraz jestem już mądrzejszy i w każdej chwili mogę odmówić wstawienia . W każdej chwili to znaczy na 3 dni przed nałożeniem jaj . Poprzednio umowa mówiła o 60-cio dniowym okresie wypowiedzenia .
Powrót do góry
kogut341

PostWysłany: 16:52 Nie 9 Gru 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam wszystkich serdecznie.
Ostatnio co niedziela jestesmy zasypywani informacjiami o nowych ogniskach wirusa grypy...
Hodowcow u ktorych wykryty zostal wirus polski Rzad zagwarantowal zwrot kosztow ubitych stad. Jednym slowem miejmy nadzieje ze beda jedynymi hodowcami ktorzy wyjda z tej opresji calo... ;/ Co z pozostalymi hodowcami tymi co maja zdrowe kurczaki??? Rolling Eyes i oddaja je do ubojni >>>>za darmo<<<<
Nasz cudotworca tymczasem bawi sie w św Piotra. czy wymodli nam cod??? Crying or Very sad
Dlaczego Rzad nie pomaga Rolnikom tym ktorzy oddaja zdrowe kurczaki ponizej kosztow produkcji !!!! (2,60) czy jak zwykle bedziemy sponsorami zdrowego dobrego mięsa dla spoleczenstwa??? Rolnicy i hodowcy zamiast cudu przezywaja TRAGEDIE!!!!!! Crying or Very sad
Powrót do góry
medox

PostWysłany: 16:16 Nie 9 Gru 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ale 99procent myśli jak iwonarad i innego myślenia ani innego sposobu nawet nie dopuszcza.Oni myślą jak komputer, zero- jedynkowo.Więcej obiektów równa się więcej kasy i kropka, a że to rolnictwo,że na całym świecie nadprodukcja jest w rolinctwie,że ktoś to musi zjeść to już nie istotne szczegóły.

Wszędzie piszą,wszędzie mówią, potwierdzili to właściciele sklepów z którymi rozmawiałem ,mówi to Kawski- zbyt jest normalny ,a ubojnie wciskają jak to nie ma ruchu.
Powrót do góry
kol

PostWysłany: 15:56 Nie 9 Gru 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Powinna być cena na granicy opłacalności, że biznes plan i tak by nie wyszedł. No powiedzmy 10-20 groszy zysku na kilogramie. Nowych kurników by nikt nie stawiał. A tak jest ich w jednym miejscu jak wagonów na stacji. Pierdniesz w pierwszym a w ostatnim smród.
Powrót do góry
Goky

PostWysłany: 14:45 Nie 9 Gru 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Medox- święta racja , tylko o takim myśleniu u drobiarzy można pomarzyć. Nie wiem gdzie tkwi przyczyna , ale jak ktos dojdzie do większej kasy, to stawia kolejny obiekt- i co ? - i dalej nie ma kasy, i leci "na krechę w mieszalni aż do następnego odbicia. Sam jeden z drugim tworzy nadprodukcję ,( bo przecież nowy kurnik musi produkować ), ale obwinia o to kolegów z branży . Czy nie tak jest?
Powrót do góry
kol

PostWysłany: 14:14 Nie 9 Gru 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

medox napisał:
No właśnie iwona, lepiej sprzedac 2kurniki po 3.50 czy sześć po 2.50?
Lepiej włożyć w te 4 dodatkowe kurniki 2miliony złotych uzależnić całe życie od kur i guzik zarabiać czy lepiej te 2miliony przeznaczyć na inny interes tzw drugą nogę i zarabiać na tych dwóch kurnikach i dodatkowo mieć drugą nogę która uniezależni ci w dużym stopniu od takiej sytuacji jak teraz?

Pewne, że logiiczne.
Powrót do góry
Barbara

PostWysłany: 13:06 Nie 9 Gru 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

cen nie ma w calej Polsce ,wolny rynek w terenach dalekich od ptasiej grypy 2.70 zl max.Wiec co sie dzieje skoro konsument sie nie przestraszyl ptasiej grypy ,ludzie poprzestawiali wstawienia na grudzien [max z wyjsciem w styczniu], to co jest na rynku Brazylia i.t.p zbyt drogi ,nasze tansze.To co jest grane?
Powrót do góry
Rysiu Ochucki

PostWysłany: 12:51 Nie 9 Gru 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:

z skad wiesz ze zrodlem zakazenia jest droga pokarmowa - ze sa to magazyny paszowe, z tego co sie dowiedzialem ten hodowca z karniszyna tez sam sobie wytwarzal pasze

http://www.ppr.pl/artykul.php?id=142597
Powrót do góry
medox

PostWysłany: 12:47 Nie 9 Gru 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No właśnie iwona, lepiej sprzedac 2kurniki po 3.50 czy sześć po 2.50?
Lepiej włożyć w te 4 dodatkowe kurniki 2miliony złotych uzależnić całe życie od kur i guzik zarabiać czy lepiej te 2miliony przeznaczyć na inny interes tzw drugą nogę i zarabiać na tych dwóch kurnikach i dodatkowo mieć drugą nogę która uniezależni ci w dużym stopniu od takiej sytuacji jak teraz?
Powrót do góry
k

PostWysłany: 12:41 Nie 9 Gru 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Rysiu Ochucki napisał:
kurka napisał:
Ludzie jaka ptasia grypa?Ida święta więc jajek i kurczaka trzeba więcej.Jak się wybije parenaście tysięcy brojlera, setki tysięcy nioski będą braki a to robota naszego kochanego rządu.Będą tiry goniły tam i zpowrotem z jajeczkami i z kurczakiem, a to wszystko dzięki Donaldowi, który szuka dodadkowych zyskow

Za Tvp red. rolną cytuję( o fermach pod Płockiem):

"Znane są już też przyczyny przeniesienia wirusa do drobiu hodowanego na fermach. Źródłem zakażenia okazały się magazyny paszowe, do których dostęp miały dzikie ptaki."

I co ma k.u.r.w.a. do tego rząd i Donald? Ktoś hoduje jak umie, szczury latają z fermy nad Wisłe się kąpać i z powrotem. Sami się wykończymy, nie szukajmy winnych wszędzie.
Prawdopodobieństwa zakażenia wirusem nie da się wyeliminować, ale trzeba je próbować minimalizować chociaż.
Zyski - jakie zyski przecież to same straty - odszkodowania z budżetu.

z skad wiesz ze zrodlem zakazenia jest droga pokarmowa - ze sa to magazyny paszowe, z tego co sie dowiedzialem ten hodowca z karniszyna tez sam sobie wytwarzal pasze
Powrót do góry
iwonarad

PostWysłany: 11:55 Nie 9 Gru 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

100% racji

[I co ma k.u.r.w.a. do tego rząd i Donald? Ktoś hoduje jak umie, szczury latają z fermy nad Wisłe się kąpać i z powrotem. Sami się wykończymy, nie szukajmy winnych wszędzie.
Prawdopodobieństwa zakażenia wirusem nie da się wyeliminować, ale trzeba je próbować minimalizować chociaż.
Zyski - jakie zyski przecież to same straty - odszkodowania z budżetu.[/quote]
Powrót do góry
iwonarad

PostWysłany: 11:51 Nie 9 Gru 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

barbara proszę jaśniej. że niby co ? banki idzieliły kradytów a póżniej te kurniki przejęly ? i odsprzedały komus innemu ? nie wierze w spiskowe teorie dziejow. okolice zuromina to polscy hodowcy mniejsi i wieksi. a medoc glupoty opowiada - koncentracja produkcji i większa ilośc kurnikow to byl/jest sposob na utrzymanie zyskow na tym samym poziomie. zapominij, ze z 2 kurnikow po rzucie kupujesz mercedesa ... tylko kto jeszcze 3 lata temu mogl przewidziec, że ptasia grypa przyjmie taki rozmiar ? ...

Barbara napisał:
5 lat temu na jednej ze znanych i lepszych uczelni w Polsce profesor mial wyklad z ekonomii i podal przyklad ferm na polnocy Polski jak to im banki ,oczywiscie wiem ktore pozyczyly kase na powiekszenie hodowli nioski , wszystko bylo pieknie do momentu splat kredytow zaciagnietych, w tedy nastapil krach w branzy ,nasze jaja byly za drogie.Sami wyciagnijcie wnioski kto z kim sie dogadal.Profesor oczywiscie wszystko dokladnie naswietlil , wieszcie jestesmy zamali by te wszystkie kombinacje objac rozumem.Dzis mi sie to przypomnial , moze sprawa ma podobny pottekst.
Powrót do góry
MD

PostWysłany: 11:47 Nie 9 Gru 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jaka cena ?
Powrót do góry
kol

PostWysłany: 11:46 Nie 9 Gru 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

medox napisał:
Kto pozwala żeby budować tyle obiektów na kupie.Przecież nie trudno przewidzieć,że jakiekolwiek zagrożenie epidemiologiczne spowoduje efekt domina.A te rejony to jakaś moda na kurniki?Sąsiad ma to ja też muszę i muszę mieć minimum jeden kurnik więcej?
Może takie sytuacje które w związku z koncentracją, rozwojem i uprzemysłowieniem drobiarstwa mogą pojawiać się coraz częściej dadzą coś do myślenia?
Może teraz wygaśnie a za pół roku ten wirus uderzy pieć razy mocniej, a może pojawi się nowy , a może ten zacznie przenosić z człowieka na człowieka?Wielkie fermy, pełne uprzemysłowienie mogą takie zagrożenia potęgować aż w końcu spowodują takie załamanie że nie zostanie nikt albo prawie nikt.Dlatego może warto trochę pomyśleć zanim uzależni się całe życie od kurników

Poczytaj mnie wcześniej. O tym samym pisałem Sad
Powrót do góry
Rysiu Ochucki

PostWysłany: 11:43 Nie 9 Gru 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

kurka napisał:
Ludzie jaka ptasia grypa?Ida święta więc jajek i kurczaka trzeba więcej.Jak się wybije parenaście tysięcy brojlera, setki tysięcy nioski będą braki a to robota naszego kochanego rządu.Będą tiry goniły tam i zpowrotem z jajeczkami i z kurczakiem, a to wszystko dzięki Donaldowi, który szuka dodadkowych zyskow

Za Tvp red. rolną cytuję( o fermach pod Płockiem):

"Znane są już też przyczyny przeniesienia wirusa do drobiu hodowanego na fermach. Źródłem zakażenia okazały się magazyny paszowe, do których dostęp miały dzikie ptaki."

I co ma k.u.r.w.a. do tego rząd i Donald? Ktoś hoduje jak umie, szczury latają z fermy nad Wisłe się kąpać i z powrotem. Sami się wykończymy, nie szukajmy winnych wszędzie.
Zyski - jakie zyski przecież to same straty - odszkodowania z budżetu.
Powrót do góry
ksiaze

PostWysłany: 11:35 Nie 9 Gru 2007    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

kurka napisał:

glupoty gadasz tak spadnie popyt na drob ze glowa mala do tego unia i putin zamkneli granice a dlugoooo beda otwierac oj dlugo nawet jak juz nie bedzie slychac u nas ptasiej grypy.....ja widze czarne chmury nad polskim drobiarswtem...
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PPR Strona Główna -> Drobiarstwo Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 2065, 2066, 2067 ... 2244, 2245, 2246  Następny
Strona 2066 z 2246

Skocz do: