Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Czesc rowniez polecam odmiany jesienne ale oplacalnosc tylko w momencie prowadzenia plantacji ekologicznej z samych dopłat sporo pieniazkow ok. 1600-1800 zl kolega prowadzi ijest bardzo zadowolony. z ceryfikatem płaca 4 zl za kg wiec awarto a utrzymanie takiej plantacji nie jest trudne. Zbiory masz juz w tym samym roku co posadzisz. Sadz na wiosne.

 

To prawda z tą ceną??Jak można uzyskać certyfikat?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pietrek z jakich okolic jesteś? I do jakiej firmy sprzedajesz maliny? Ja wczoraj sprzedałem po 4zł powiat strzyżowski. Ciekawe dlaczego w tym roku firmy nie straszą, że przywiozą maliny z Chin czy Chile tylko dają taką cenę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czesc jestem z podkarpacia siennów zagłebie malinowe, cena wysoka bo niestety na starszych plantacjach nie ma malin jedynie plonuja mlode plantacje skupy na naszym terenie prowadzi kurpiel, poltino i jeszcze kilku prywaciazy towaru malo wiec podnosza ceny porzeczka ekologiczna po 2.30

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam jakaś cisza tu a moze ktoś wie jak ma wyglądać cena naliny w tym sezonie może ktoś ma jakieś informacje

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Jakie ceny malin są w waszych regionach??

U mnie po prostu szok wczoraj 2,2zł/kg

województwo podkarpackie powiat strzyżowski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

panowie mamy nowy sezon i nowe problemy . malina letnia w tym roku rozwineła się pięknie i przy tej ilości nowych nasadzeń jak prognozujecie zarobimy na malinach . pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam, czy ktoś z producentów ma wiedze jak będzie się kształtowała cena malin jesiennych w sezonie 2014?

 

 

jakim nawozem "dokarmić" maliny jesienne metoda fertygacji od lipca do zbiorów?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam maliny tylko na swój użytek ale również uprawiamy odmianę jesienną, w tym roku owoców było na prawdę sporo.

_______________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tym roku owoców na malinach jesiennych będzie spor mniej. Polka na wielu plantacjach jest zawirusowana. U mojego kolegi na hektarze ma dwie odmianki Polkę i Polanę to polka do kolan taką wysokość ma a Polana normalnej wielkości. A jak u was sytuacja??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam to samo, tyle że po zimie z Polki zostały tylko pojedyncze rośliny, najmłodsze, najzdrowsze, reszta wypadła. Polana jakos sobie radzi przy nawożeniu i ochronie fungicydowej na full + podlewanie. Za to przegapiłem atak przędziorka i troche liści i roślin uschło, potraktowałem je Maggusem ale nie wiem czy bardziej ucierpi szkodnik czy konsument

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z przędziorkiem straszny problem, po kilka zabiegów się robi. Rdza się pojawiała na malinie. Ten rok ciężki będzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, posiadam bio przedsiembiorstwo i zamierzam wprowadzic do niego demy malinowe. Jak będzie najlepsza odmiana malin nadajaca się na przetwory? Z góry dziekuję za odpowiedzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

poltino i jeszcze kilku prywaciazy towaru malo wiec podnosza ceny porzeczka ekologiczna po 2.30

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć. Czy chronisz powtarzające się maliny na zimę? Moje korzenie zamarzły w zeszłym roku.
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...