Skocz do zawartości
ekofarmer

Ceny jaj spożywczych

Rekomendowane odpowiedzi

Oj chłopaki, chyba macie małe ptaszki, że tak się o tych furach rozpisujecie

 

Lepiej mieć małego ptaszka jak ptaszora w kurniku

Ich sprawa... każdego kręci co innego i to jest OK.

 

 

otóż to

 

Demi jak z detalem u Ciebie ?

 

Dziwnie... Niby biorą więcej. Zwykle to jest łapanka po weekendzie, jak pytam przed to cicho siedzą. A później z realizacją jaja... Ogólnie to o 10-20% ruszyło lepiej. Pomijam wojnę na pkt. Najmocniej to ssania dostał DH. Eksport też mocniej ciągnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ja tu tak to tylko wkleję...

 

Bardzo ważny temat, który też dotyczy jajcarzy. Gdzie będziemy pozbywać się naszych UPPZ kat 3?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ja tu tak to tylko wkleję...

 

Bardzo ważny temat, który też dotyczy jajcarzy. Gdzie będziemy pozbywać się naszych UPPZ kat 3?

 

Podejrzewam, że zostaną niepolskie spalarnie (ceny rzędu 200zł/300 kg padliny jeżeli ceny odbioru u nich nie wzrosną), wywóz do Danii (1 producent w UE futerkowych) w drodze powrotnej do UK lub Holandii (skąd dla odmiany importujemy odpowiednio śmieci i obornik).

 

Ewentualnie zostaje oskubanie padlinki i sprzedaż smacznego mięsiwa na rynku polskim

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ja tu tak to tylko wkleję...

 

Bardzo ważny temat, który też dotyczy jajcarzy. Gdzie będziemy pozbywać się naszych UPPZ kat 3?

 

Ja na to zwracałem uwagę już wcześniej... najpierw Norki później inne działy hodowli. W takiej narracji - wyniszczeniu hodowli zwierząt (wszelkich) jest znany w internecie Sprytny Rysiu z N.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ja tu tak to tylko wkleję...

Hehe... w komentarzach znalazł się akcent drobiarski.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprzedam jajka Polskie M 3PL brązowe w cenie 0,24 zł z transportem w każde miejsce w Polsce. Dostępność 8 aut w miesiącu po 345.600 sztuk na aucie. 30 palet po 10.800 szt na palecie. Pierwsza dostawa może być zrealizowana 02.07 Cena może ulec zmianie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Sprzedam jajka Polskie M 3PL brązowe w cenie 0,24 zł z transportem w każde miejsce w Polsce. Dostępność 8 aut w miesiącu po 345.600 sztuk na aucie. 30 palet po 10.800 szt na palecie. Pierwsza dostawa może być zrealizowana 02.07 Cena może ulec zmianie.

 

Na tą chwilę nie ma jeszcze ceny po 0,24 M, ale spokojnie, będzie. Może się i załapiesz.

Narazie obserwuję wielką pogoń za L. M też poszukiwana, ale mniej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cisza ze strony klangoru forumowych zaniżaczy ceny znaczy jedno ! Są zajęci poszukiwaniem jeszcze taniego jaja, ale chyba płonne są ich nadzieje...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Cisza ze strony klangoru forumowych zaniżaczy ceny znaczy jedno ! Są zajęci poszukiwaniem jeszcze taniego jaja, ale chyba płonne są ich nadzieje...

 

Dobre są wieści takie, iż podobno towar made in UA nie za bardzo przypadł do gustu odbiorcom na zachodzie :D:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za to "klangoru" (co kolwiek to znaczy) forumowe zawyżające ceny są aktywne jak zwykle. Na razie to wasze podnoszenie cen polega na oddawaniu po cichu innym za darmo , a do "swoich" brylowanie że jaja brak i ceny do góry.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Za to "klangoru" (co kolwiek to znaczy) forumowe zawyżające ceny są aktywne jak zwykle. Na razie to wasze podnoszenie cen polega na oddawaniu po cichu innym za darmo , a do "swoich" brylowanie że jaja brak i ceny do góry.

https://pl.m.wiktionary.org/wiki/klangor

to się ciesz że tanio wyrwałeś, a może nie wyrwałeś i temu jesteś podirytowany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Za to "klangoru" (co kolwiek to znaczy) forumowe zawyżające ceny są aktywne jak zwykle. Na razie to wasze podnoszenie cen polega na oddawaniu po cichu innym za darmo , a do "swoich" brylowanie że jaja brak i ceny do góry.

 

 

niestety, ale dokładnie tak wygląda teraz sytuacja- i wkrótce znowu się zemści na tych pseudo biznesmenach, bo wielu handlarzy nie chce robić żadnych zmian przed wielkanocą.

po świętach natomiast ci co teraz próbują okłamywać swoich odbiorców i próbować z nich doić ile wlezie (bo za mało się nadoili w ostatnim czasie) zostaną z ręką w nocniku.

 

mnie jeden Pan również bardzo się naraził (a zaczął w październiku) przez co zostanie z tirem ode mnie, od jednego i drugiego kolegi, którzy też mu chcą podziękować i ciekawe gdzie nadplanowe 3 auta odda w maju.

i przede wszystkim za ile ?

bardzo mnie to zastanawia mam nieodparte wrażenie, że będzie to pierwszy, który będzie musiał płacić ogromny kesz za utylizację.

dodam, że gramy wszyscy w jego grę, tak, żeby nasze rozstanie bardzo zabolało, a szanowny dowie się jak będzie miał przygotowany towar do wysyłki.

 

ale panie i panowie, jeśli komuś po 15 latach odbiło i sam sobie w kolanko strzela to niech nie będzie zdziwiony. jak kubuś bogu tak bóg kubusiowi.

 

szanujcie stałych odbiorców i dostawców, bo kultura pracy w tym kraju schodzi na psy.

za grosz się ludzie dajecie pociac i pokazujecie ile jestescie warci- właśnie grosz to byle jaka kur.. z ulicy więcej bierze...

 

osobiście śmieję się z takich idiotów, bo ja zarobię 50k a nie 60k (co jakoś przeżyję), a ty stracisz dobrego odbiorce/platnika x3 i zaczynasz od nowa grzebanie w g.ó.w.n.i.e.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Za to "klangoru" (co kolwiek to znaczy) forumowe zawyżające ceny są aktywne jak zwykle. Na razie to wasze podnoszenie cen polega na oddawaniu po cichu innym za darmo , a do "swoich" brylowanie że jaja brak i ceny do góry.

 

 

niestety, ale dokładnie tak wygląda teraz sytuacja- i wkrótce znowu się zemści na tych pseudo biznesmenach, bo wielu handlarzy nie chce robić żadnych zmian przed wielkanocą.

po świętach natomiast ci co teraz próbują okłamywać swoich odbiorców i próbować z nich doić ile wlezie (bo za mało się nadoili w ostatnim czasie) zostaną z ręką w nocniku.

 

mnie jeden Pan również bardzo się naraził (a zaczął w październiku) przez co zostanie z tirem ode mnie, od jednego i drugiego kolegi, którzy też mu chcą podziękować i ciekawe gdzie nadplanowe 3 auta odda w maju.

i przede wszystkim za ile ?

bardzo mnie to zastanawia mam nieodparte wrażenie, że będzie to pierwszy, który będzie musiał płacić ogromny kesz za utylizację.

dodam, że gramy wszyscy w jego grę, tak, żeby nasze rozstanie bardzo zabolało, a szanowny dowie się jak będzie miał przygotowany towar do wysyłki.

 

ale panie i panowie, jeśli komuś po 15 latach odbiło i sam sobie w kolanko strzela to niech nie będzie zdziwiony. jak kubuś bogu tak bóg kubusiowi.

 

szanujcie stałych odbiorców i dostawców, bo kultura pracy w tym kraju schodzi na psy.

za grosz się ludzie dajecie pociac i pokazujecie ile jestescie warci- właśnie grosz to byle jaka kur.. z ulicy więcej bierze...

 

osobiście śmieję się z takich idiotów, bo ja zarobię 50k a nie 60k (co jakoś przeżyję), a ty stracisz dobrego odbiorce/platnika x3 i zaczynasz od nowa grzebanie w g.ó.w.n.i.e.

 

 

A po ile kupujesz jajko na dzień dzisiejszy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Głupoty Misiu piszesz.

Żaden handlarz nie dorzuci dzisiaj 5 groszy do ceny jajka, tylko dlatego, że w listopadzie hodowca się nad nim litował i oddawał mu towar 5 groszy taniej.

Niestety, tak działa ten biznes.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Misiu, tak kadzić to możesz swoim, oczywiście współpraca powinna być na rozsądnych zasadach. Przypomnij sobie co pisałem wcześniej. Mówiłem, że wielu pośredników przegięcie zrobiło. Dwa sytuacja była mocno niesprawiedliwa. Ok. Chcieliście mieć swoje 5 min. Teraz czas na nasze. Yoyo, dubel mają tutaj zwyczajnie rację.

Najbardziej to ucierpią Ci co wlazili i odbijali pkt ceną... Czas na małą zemstę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Misiu, tak kadzić to możesz swoim, oczywiście współpraca powinna być na rozsądnych zasadach. Przypomnij sobie co pisałem wcześniej. Mówiłem, że wielu pośredników przegięcie zrobiło. Dwa sytuacja była mocno niesprawiedliwa. Ok. Chcieliście mieć swoje 5 min. Teraz czas na nasze. Yoyo, dubel mają tutaj zwyczajnie rację.

Najbardziej to ucierpią Ci co wlazili i odbijali pkt ceną... Czas na małą zemstę

 

 

sorki Demi, bo wkradła się nieścisłość- nie odnosiłem się do Twojego wpisu.

akurat po Twoich wpisach sądzę, że sprawa Ciebie nie tyczy i tu uwaga na wazelinę- myślę, że należysz do niewielu normalnych

sam fakt, że masz zdywersyfikowaną sprzedaż na detal, hurt, sieci już wiele o Tobie mówi.

 

będę szukał za kilka miesięcy kolejnego dostawcy, więc kto wie a nóż widelec

 

 

podjazdów nie będę już komentował, bo szkoda mi energii na opisywanie (słowo zostało usunięte)ów.

 

tak jak pisałem DEMI- i tak w ostatecznym rozrachunku to my umocnimy pozycję u klienta jeśli będzie tego wart i to my zarobimy, a nie oni

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Głupoty Misiu piszesz.

Żaden handlarz nie dorzuci dzisiaj 5 groszy do ceny jajka, tylko dlatego, że w listopadzie hodowca się nad nim litował i oddawał mu towar 5 groszy taniej.

Niestety, tak działa ten biznes.

 

 

aj nie do końca Yoyo

 

jednemu płacę w tej chwili tak:

3PL

L-0,32

M-0,28

 

2PL

L-0,35

M-0,32

 

dlaczego ? bo facet szanuje naszą wspólną pracę i przy podwyżkach sam do mnie dzwonił i mówi: Panie kolego no i co robimy, bo sytuacja dziwna, a mi nie po drodze kasować Pana tyle co skoczków czy przetwórstwo.

 

wiesz jak mi się miło zrobiło ? zwłaszcza, że ma tyle kontaktów i pieniędzy, że mógłby teraz mi krzyknąc 1PLN chcesz to bierz nie to nie.

 

Myślę ku... co to za numer i ile na tym stracę, bo nie wierzę.

jak się skończyło ? mówię Panie .... za ten telefon zostawiam Panu pole do popisu i każdą decyzję uszanuję nawet jak urwie Pan 1gr.

Urwał 5gr to teraz ja jemu dorzucam- bezterminowo póki co i sam się nie będę upominał !

 

jak widać- można

 

Ciebie też będę brał pod uwagę za te kilka miesięcy (więc będzie możliwość zweryfikowania moich wypocin) bo nie wiem czy aby przypadkiem Demi nie będzie za daleko- a dla mnie ma to znaczenie.

O ile którykolwiek w ogóle będzie zainteresowany i będzie miał co sprzedać

Będzie dołek, więc mam nadzieję- i to nie na wyzyskiwanie Was !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla P. Leszkiewicz:

jednemu płacę tyle co niżej napisałem, pozostałym różnie

od 0,26- 0,29 za L i 0,22 do 0,25 za M

 

telefony mam też od idiotów po 0,22 za L (ostatnio 0,20), ale to taka niepubliczna informacja, bo to naprawdę idioci z wątpliwą świeżością towaru, którzy nie mają ani jednego stałego klienta- jednym słowem nie wiem po co prowadzą biznes, bo ja bym na ich miejscu nie mógł spać spokojnie.

żeby było śmiesznie nie biorę od nich przynajmniej od 5 lat a dalej dzwonią

zeszyt odpalają jak się gotują, ja nie zabraniam dzwonić, bo przynajmniej wiem skąd cena na podjazdy się bierze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam.

Jakie ceny na dzień dzisiejszy na fermach ?

 

 

carmanik rzuć okiem w dół

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam propozycję dla tych co tak strasznie dużo dokładają, zmieńcie branże i po kłopocie

 

PS Cena do góry

 

 

jest szansa, że ok. 15 lutego zatrzyma się w okolicach 0,30, bo faktycznie troszkę zaczęło wyjeżdżać za granicę, ale jeszcze ferie i postój detalu trochę wstrzyma akcję podnoszenie (przynajmniej w najbliższych dniach)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...