Skocz do zawartości
ekofarmer

Ceny jaj spożywczych

Rekomendowane odpowiedzi

Głupoty Misiu piszesz.

Żaden handlarz nie dorzuci dzisiaj 5 groszy do ceny jajka, tylko dlatego, że w listopadzie hodowca się nad nim litował i oddawał mu towar 5 groszy taniej.

Niestety, tak działa ten biznes.

 

Jasne, że nie dorzuci ale przynajmniej magazyn opróżni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
...

 

telefony mam też od idiotów po 0,22 za L (ostatnio 0,20), ...

 

Przekierowuj ich do mnie. Ja już szanuję takich co oddają po 0,21.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
...

 

telefony mam też od idiotów po 0,22 za L (ostatnio 0,20), ...

 

Przekierowuj ich do mnie. Ja już szanuję takich co oddają po 0,21.

 

po 0,21 L to ja nie słyszałem żeby w tym roku u kogokolwiek była.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
...

 

telefony mam też od idiotów po 0,22 za L (ostatnio 0,20), ...

 

Przekierowuj ich do mnie. Ja już szanuję takich co oddają po 0,21.

 

po 0,21 L to ja nie słyszałem żeby w tym roku u kogokolwiek była.

 

Dwa to bardziej się opłaca ją na przemysł wsadzić. Wyjdzie sporo więcej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
...

 

telefony mam też od idiotów po 0,22 za L (ostatnio 0,20), ...

 

Przekierowuj ich do mnie. Ja już szanuję takich co oddają po 0,21.

 

po 0,21 L to ja nie słyszałem żeby w tym roku u kogokolwiek była.

 

Niezmiernie mnie to cieszy. Utwierdza mnie to w przekonaniu o moich umiejętnościach negocjacji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
...

 

telefony mam też od idiotów po 0,22 za L (ostatnio 0,20), ...

 

Przekierowuj ich do mnie. Ja już szanuję takich co oddają po 0,21.

 

po 0,21 L to ja nie słyszałem żeby w tym roku u kogokolwiek była.

 

Niezmiernie mnie to cieszy. Utwierdza mnie to w przekonaniu o moich umiejętnościach negocjacji.

stare lub nienadające się na przemysł i eksport (czyli większość jak nie całość z resztkami antybiotyków, leków, ale i też środków owadobójczych) można spokojnie odsprzedawać poniżej 20 bo bardziej się opłaca niż utylizacja i jak najbardziej można taki rarytas za półdarmo na rynku dostać , no ale jest gwarancja świeżości bo komora do 6mm w co trzecim jest . Bez obrazy, każdy robi jak mu wygodnie.

 

A na poważnie to rynki są leniwe, ale to standard w styczniu i lutym, zbyt jak co roku więc nie jest źle, ale mogło być lepiej sądząc po poprzednim półroczu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
...

 

telefony mam też od idiotów po 0,22 za L (ostatnio 0,20), ...

 

Przekierowuj ich do mnie. Ja już szanuję takich co oddają po 0,21.

 

po 0,21 L to ja nie słyszałem żeby w tym roku u kogokolwiek była.

 

Niezmiernie mnie to cieszy. Utwierdza mnie to w przekonaniu o moich umiejętnościach negocjacji.

stare lub nienadające się na przemysł i eksport (czyli większość jak nie całość z resztkami antybiotyków, leków, ale i też środków owadobójczych) można spokojnie odsprzedawać poniżej 20 bo bardziej się opłaca niż utylizacja i jak najbardziej można taki rarytas za półdarmo na rynku dostać , no ale jest gwarancja świeżości bo komora do 6mm w co trzecim jest . Bez obrazy, każdy robi jak mu wygodnie.

 

A na poważnie to rynki są leniwe, ale to standard w styczniu i lutym, zbyt jak co roku więc nie jest źle, ale mogło być lepiej sądząc po poprzednim półroczu.

 

Niektórzy widzę 10 lat za murzynami z technologią albo i dalej. Jakość jaj jest oceniania bez pomocy człowieka w ilości 9000 szt/10 sec. Już byli tacy co próbowali przejść przez śluzę z wątpliwej jakości towarem... I potem powrót do domu z 28 paletami. A jeśli chodzi o niewidoczne dodatki to na jajku znajduje się nr winowajcy i nic mi do tego. Takich badań ode mnie nikt nie wymaga. I wcale nie jest mi tak wygodnie bo to potężna inwestycja jest aby dbać o jakość produktu. Ale widzę, że poniektórzy robią se faktycznie z poważnej sprawy jaja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
...

 

telefony mam też od idiotów po 0,22 za L (ostatnio 0,20), ...

 

Przekierowuj ich do mnie. Ja już szanuję takich co oddają po 0,21.

 

po 0,21 L to ja nie słyszałem żeby w tym roku u kogokolwiek była.

 

Niezmiernie mnie to cieszy. Utwierdza mnie to w przekonaniu o moich umiejętnościach negocjacji.

stare lub nienadające się na przemysł i eksport (czyli większość jak nie całość z resztkami antybiotyków, leków, ale i też środków owadobójczych) można spokojnie odsprzedawać poniżej 20 bo bardziej się opłaca niż utylizacja i jak najbardziej można taki rarytas za półdarmo na rynku dostać , no ale jest gwarancja świeżości bo komora do 6mm w co trzecim jest . Bez obrazy, każdy robi jak mu wygodnie.

 

A na poważnie to rynki są leniwe, ale to standard w styczniu i lutym, zbyt jak co roku więc nie jest źle, ale mogło być lepiej sądząc po poprzednim półroczu.

 

Niektórzy widzę 10 lat za murzynami z technologią albo i dalej. Jakość jaj jest oceniania bez pomocy człowieka w ilości 9000 szt/10 sec. Już byli tacy co próbowali przejść przez śluzę z wątpliwej jakości towarem... I potem powrót do domu z 28 paletami. A jeśli chodzi o niewidoczne dodatki to na jajku znajduje się nr winowajcy i nic mi do tego. Takich badań ode mnie nikt nie wymaga. I wcale nie jest mi tak wygodnie bo to potężna inwestycja jest aby dbać o jakość produktu. Ale widzę, że poniektórzy robią se faktycznie z poważnej sprawy jaja.

nie zmienia to faktu, że trefny towar można spokojnie znaleźć na regulowanym rynku unijnym. Im bliżej latarni tym ciemniej. A to, że Pan jest w porządku, ja też i 100 innych też to nie znaczy, że inny będzie przestrzegał norm. Gdyby tak było na rynku na każdym stoisku byłyby stemplowane jaja i dotyczyło by to zarówno wielkich producentów, małych handlarzy jak i przekupki. Zgadzam się natomiast ,że niektórzy są 10 lat za murzynami, a co do technikalii to wszystko zależy od nadzorcy jak to ustawi i jak zaprogramuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
nie zmienia to faktu, że trefny towar można spokojnie znaleźć na regulowanym rynku unijnym. Im bliżej latarni tym ciemniej. A to, że Pan jest w porządku, ja też i 100 innych też to nie znaczy, że inny będzie przestrzegał norm. Gdyby tak było na rynku na każdym stoisku byłyby stemplowane jaja i dotyczyło by to zarówno wielkich producentów, małych handlarzy jak i przekupki. Zgadzam się natomiast ,że niektórzy są 10 lat za murzynami, a co do technikalii to wszystko zależy od nadzorcy jak to ustawi i jak zaprogramuje.

 

Bardzo dziwi mnie jednak, że przy tak wnikliwych kontrolach (przynajmniej w moim przypadku) coś jeszcze udaje się przemycić. Czyżby jeszcze istniały jakieś układy i układziki? Jeśli tak, to będę pierwszy aby takiego partyzanta dorwać. Albo jedziemy na jednym wózku albo wynocha z pola.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Thunder i Jajeczny mądrze piszecie.

 

Jajeczny dzwoń koło Wrocławia- pewnie wiesz gdzie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ceny loco ferma Mazowsze

3PL

L-27-28gr netto

M-22-23gr netto

 

Sporo zamówień,dużo kury wycinają więc brakuje XLki

Ręka na pulsie

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Thunder i Jajeczny mądrze piszecie.

 

Jajeczny dzwoń koło Wrocławia- pewnie wiesz gdzie

 

Żuromin, pierwsze z brzegu - kuraki karmione mączką mięsno-kostną lub sprzedaż mięsa drobiowego z salcią , padle kuraki w oborniku również na Żurku, albo w Łódzkiem (nie jakieś pojedyncze sztuki), mocno dyskusyjna afera z płodami kurczaków jako składnik proszku jajecznego, czy też sławetna afera z proszkiem jajecznym co ma 2% jajek i jeszcze salcię gratis, poza tym proceder fałszowania jaj w Niemczech (sporo klatkowych szło i to przez kilka lat jako te najbardziej eko, ciekawe jak numerek sfałszowali? przecież kontrola i te sprawy i to w DE...), afera z używaniem przepracowanego oleju z dioksynami w produkcji pasz w ... Niemczech, a jakże by inaczej, sfałszowane jaja w PL z Ukrainy (badania potwierdzały pierwszą świeżość i wysokie normy... badania ukraińskie u Dimitria w szopie)..., afera u Pana W. z zakażonym jajem z wielu obiektów, brak kontroli weterynaryjnej i przymykanie oczu na Żurku (teraz dopiero się wzięli po aferze TVN) na większych fermach (czyżby za profity jakieś?),... niestemplowane jaja z większych ferm to pikuś.

 

Największe przekręty jak dla mnie jest w stanie zrobić najbardziej rozbudowana firma. Masz swoje laboratorium to jest okazja, masz swoją przetwórnię, jeszcze większa pokusa aby zrobić wałek. Nie wszyscy są tacy, ale im więcej się widzi pieniędzy tym większa pokusa. A kontrole, zawsze i wszędzie da się coś przemycić, a jak nie to znajdują się inne sposoby.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ceny loco ferma Mazowsze

3PL

L-27-28gr netto

M-22-23gr netto

 

Sporo zamówień,dużo kury wycinają więc brakuje XLki

Ręka na pulsie

 

Pozdrawiam

a niech wycinają, na zdrowie, może cena będzie normalniejsza (czyt. markety nie będą robiły tak często promocji na jaja typu 2 za 1 lub 10 sztuk gratis jeżeli wydasz 100zł ), u mnie jest XLka, kremowa, ale i cena jest dla większości hurtowników zabójcza (szczególnie nowych), do świąt zejdzie w detalu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.farmer.pl/produkcja-zwierzeca/trzoda-chlewna/kzp-ptch-zaniepokojony-projektem-ustawy-o-wykorzystaniu-roslin-wysokobialkowych,76418.html - jak nie kijem to pałą, soja be, wzrost kosztów jak nic, szczególnie u brojlerowców i nici z jednego z czołowych producentów w Europie...

 

http://www.farmer.pl/finanse/branza-futerkowa-ofiara-ekoterrorystow,76417.html

- pewnie Dania maczała na wpół z Niemcami paluchy w zakazywaniu hodowli...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takem żem czuł !

Ja puki co siedzę cicho Towaru i tak nie mam za dużo... nie ma czym handlować ;( o DH mówię... co uzbieram to mi mali wybierają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za bardzo napinacie sie na cenę M-20 gr L-25 gr ,przemysł 3,20 gr za kilogram eksport nie wielki,za wysokie ceny na marketach aby jajo dobrze szlo,te 10 mln.sztuk kur na wsi da osobie znać w kwietniu i te co sprzedali panowie na targi po przepierzeniu ,dbajcie o swoich stałych odbiorców,nie-wiemy co będzie w długim kwietniu po świętach W.Według panów miało brakować jaj na Borze Narodzenie .Ekologia wolny w. ściółka ma sie dobrze ci producenci powinni być zadowoleni .Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Za bardzo napinacie sie na cenę M-20 gr L-25 gr ,przemysł 3,20 gr za kilogram eksport nie wielki,za wysokie ceny na marketach aby jajo dobrze szlo,te 10 mln.sztuk kur na wsi da osobie znać w kwietniu i te co sprzedali panowie na targi po przepierzeniu ,dbajcie o swoich stałych odbiorców,nie-wiemy co będzie w długim kwietniu po świętach W.Według panów miało brakować jaj na Borze Narodzenie .Ekologia wolny w. ściółka ma sie dobrze ci producenci powinni być zadowoleni .Pozdrawiam.

0,22-0,23 to już było w tamtym tygodniu (w zależności od ilości)

DH realnie 0,22 płacił. L najdrożej w tamtym do 0,27.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Za bardzo napinacie sie na cenę M-20 gr L-25 gr ,przemysł 3,20 gr za kilogram eksport nie wielki,za wysokie ceny na marketach aby jajo dobrze szlo,te 10 mln.sztuk kur na wsi da osobie znać w kwietniu i te co sprzedali panowie na targi po przepierzeniu ,dbajcie o swoich stałych odbiorców,nie-wiemy co będzie w długim kwietniu po świętach W.Według panów miało brakować jaj na Borze Narodzenie .Ekologia wolny w. ściółka ma sie dobrze ci producenci powinni być zadowoleni .Pozdrawiam.

 

10 mln.sztuk kur na wsi, i te ceny,

- po kim jesteś taki głupi ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Za bardzo napinacie sie na cenę M-20 gr L-25 gr ,przemysł 3,20 gr za kilogram eksport nie wielki,za wysokie ceny na marketach aby jajo dobrze szlo,te 10 mln.sztuk kur na wsi da osobie znać w kwietniu i te co sprzedali panowie na targi po przepierzeniu ,dbajcie o swoich stałych odbiorców,nie-wiemy co będzie w długim kwietniu po świętach W.Według panów miało brakować jaj na Borze Narodzenie .Ekologia wolny w. ściółka ma sie dobrze ci producenci powinni być zadowoleni .Pozdrawiam.

10 mln kur na wsi ?

Zabłysnołeś kolego.

Te 10 mln kur jest tak prawdopodobne jak twoje ceny.

pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
... niestemplowane jaja z większych ferm to pikuś.

 

 

Ja osobiście w tym momencie nie widzę tu przekrętu. Nie znalazłem w żadnym rozporządzeniu o obowiązku stemplowania jaj przez kurnik. Obowiązek ten spada na zakłady pakowania jaj. Zakład pakowania prowadzi szczegółową ewidencję więc jeśli podmienia jaja bezkarnie to ma protekcję weterynarii.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
... niestemplowane jaja z większych ferm to pikuś.

 

 

Ja osobiście w tym momencie nie widzę tu przekrętu. Nie znalazłem w żadnym rozporządzeniu o obowiązku stemplowania jaj przez kurnik. Obowiązek ten spada na zakłady pakowania jaj. Zakład pakowania prowadzi szczegółową ewidencję więc jeśli podmienia jaja bezkarnie to ma protekcję weterynarii.

 

Może trochę niepoprawnie się wyraziłem, kurnik oczywiście nie musi stemplować , pakownia już tak, i tutaj jest pole do lewizny. Pakownia Ci nie sprzeda jaj niestemplowanych, ale ferma która odstawia do pakowni może już Ci część sprzedać bez stempelków, nawet wtedy kiedy pakownia działa zaraz za ściną kurnika i wszystko jest połączone taśmami. Mali tutaj również robią przekręty, ale niewspółmiernie mniejsze od tych dużych - wprowadzić 1k jaj bez stempelka, a 100k to lekka różnica. Myślisz, że jak działał proceder fałszowania jaj w DE, wypychali jaja z systemów klatkowych i stemplowali w zakładach zewnętrznych lub nawet swoich jako "0" (przestawić drukarkę to żadne ceregiele przecież). W procederze świadomie brało udział podobno kilkaset ferm (http://www.fakt.pl/wydarzenia/swiat/w-niemczech-falszowano-jajka-z-ekohodowoli-niemcy-falszowali-ekojaja/k0q3lhl).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Więc jak już wiesz proceder jest do wykrycia. Dla weterynarii to żaden problem i jest jeszcze wijhars. Jeśli tego nie robią to mają w tym interes albo najzwyczajniej im się nie chce, bo potem kupa pisania protokołów. Wszystko można policzyć, a partyzantka ma krótkie nogi. Jeśli ktoś uważa, że jest inaczej ma słabiutką wiedzę w tym temacie albo jeszcze takiej kontroli nie przeszedł. Więc życzę takiemu aby odbyło się to jak najszybciej dla jego dobra. Z tego względu, że kary grzywny zamieniono w zeszłym roku na kary pozbawienia wolności więc im szybciej pójdzie siedzieć tym szybciej wyjdzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Więc jak już wiesz proceder jest do wykrycia. Dla weterynarii to żaden problem i jest jeszcze wijhars. Jeśli tego nie robią to mają w tym interes albo najzwyczajniej im się nie chce, bo potem kupa pisania protokołów. Wszystko można policzyć, a partyzantka ma krótkie nogi. Jeśli ktoś uważa, że jest inaczej ma słabiutką wiedzę w tym temacie albo jeszcze takiej kontroli nie przeszedł. Więc życzę takiemu aby odbyło się to jak najszybciej dla jego dobra. Z tego względu, że kary grzywny zamieniono w zeszłym roku na kary pozbawienia wolności więc im szybciej pójdzie siedzieć tym szybciej wyjdzie.
dokładnie, dodatkowo jeżeli nie ukrucą hodowli do 350 kur to tak będzie jak jest

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...