Witamy, aby siďż˝ zarejstrowaďż˝ lub zalogowaďż˝,
skorzystaj z opcji dost�pnych po prawej stronie.
Obecny czas to 10:58 Nie 20 Maj 2018

Ceny jaj spożywczych
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 1210, 1211, 1212 ... 1239, 1240, 1241  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PPR Strona Główna -> Drobiarstwo
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
biedronka

PostWysłany: 19:28 Pią 24 Kwi 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pudełka plastikowe mają 10 krotnie większy dopływ powietrza niż papier , jak jajko się stłucze to po 3 dniach w ciepłe dni będzie smród także w papierowym opakowaniu.
Dziś handlarz z Bieżunia proponował mi s-0,20 2a i 2b po 0,23 1b po 0,24 i 1a 0,26.
Powiedzcie mi czy to możliwe aby mało licząca się na rynku polskim ZŁOTA KURKA aż tak zbijała ceny w Bieżuniu.
Na dziś istnieją dwa światy w handlu jajem.
1.Stała współpraca z fermą i normalne ceny o których piszemy
2.Podchody pseudo handlarzy , którzy bez wstydu i sumienia rozbierają producentów i powodują ich upadłość.
Napiszcie co o tym fakcie sadzicie.Pozdrawiam.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Rydzek

PostWysłany: 14:30 Pią 24 Kwi 2009    Temat postu: Re: czyli że niby warto? Odpowiedz z cytatem

kupuje papierowe za 27 netto

i czy warto ryzykowac dla tych 5 gr? chyba nie...

a co do złotej kurki to fktycznie słyszałem ze w mazowieckiem jajo teraz najtansze...ciekawe jak to bedzie sie dalej kształtowac.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
drobiarz88

PostWysłany: 07:26 Pią 24 Kwi 2009    Temat postu: czyli że niby warto? Odpowiedz z cytatem

.........czy w ogólnym rozachunku warto jednak pakować w platikowe pudełeczka z piękną, kororową etykietą?
Powrót do góry
drobiarz88

PostWysłany: 07:23 Pią 24 Kwi 2009    Temat postu: pudełka plastikowe bleee Odpowiedz z cytatem

Odnośnie pudełek z propylenu czyli platikowych to chciałem ostudzić zapał. Idzie ciepło a te zamienniki pudełek papierowych mają niestety wady przeokropne. Nie zabezpieczają tak jaj przed zniszczeniem podczas transportu jak piszą w folderach reklamowych.
Co się dzieje jak się jajko jedno zbije.........? Masakra. Nie ma w co wchłonąć teści bo platik to nie papier i zalewa jajko swoimi waloami resztę kartonu. Jeżeli się jajko zbije w lato i postoi 2 albo 7 dni to.....niech każdy sobie dopisze ciąg dalszy. Niestety w ogólnym rozrachunku psucia własnej marki u klientów, reklamacji i narastających odsetek klientów którzy i tak nie będą chcieli kupować w ppastikach bo rwą reklamówi, szeleszczą i jajko zaczyna specyficznie pachnieć po kilku dniach spędzonych w platikowym raju. Niektórzy ten zapach mogą pomylić ze smrodem.

I jeszcze jedno słowo. Może obrazowo. Jajko musi oddychać tak jak nasza skóra. Niech się zwolennik platikowego pudełka owinie w folię do żywności na dwa dni Smile) Ja nie próbowałem ale efekt można przewidzieć Smile)
Powrót do góry
biedronka

PostWysłany: 06:27 Pią 24 Kwi 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jeżeli chodzi o pudełka to można zamówić 1 paletę 5600 szt.Firma MARCATO tel. 602 268 370 .W sprawie cen jaj , to zgadzam się , że można uzyskać ceny o których mówi kolega muderman , ale również można kupić towar z mniejszych ferm o 3-5 gr taniej na niektórych sortach.Jeżeli nie wierzycie to zadzwońcie na BIEŻUŃ-ZłOTA KURKA Was uszczęśliwi.
Powrót do góry
muderman

PostWysłany: 23:05 Czw 23 Kwi 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

opakowania 10 sztuk jaj plastik cena 22 gr sztuka netto z naklejką.
przy 4 paletach minimum, ok 70 tys opakowan.
a co do eksportu: w rumunii świeta wiec chwila,
a hiszpanie juz sa w polsce i dzis pojechalo moich troche palet
wegry juz dzonią , i w niedziele podstawiaja samochod
a jak ktos sie zapchal jednaa lub dwoma paletami?, no coż .
ceny dl tirow; 1A-0,31, 1b-0,29, 2b-0,25. po tyle wysyłam, za gotówkę.
widze ze juz sie zrobiła licytacja. przyjedz do mnie oddam taniej.
Hodowcy sai zawsze byli zgrani, jeden szybszy od drugiego w opuszczaniu cen:)
Powrót do góry
Rydzek

PostWysłany: 21:41 Czw 23 Kwi 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ktos rzucił temat opakowań plastikowych na jaja
Ile faktycznie kosztuje takie opakowanie i przy jakiej ilości?
Bo papierowe ostatnio do góry poszły i trzeba alternatywy szukac
Powrót do góry
Kokoszka Zgierska

PostWysłany: 20:57 Czw 23 Kwi 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czy koledzy nie przesadzacie z tym mniejszym ruchem na fermach ? Jak do tej pory tego nie zauważyłam, a może to tylko pobożne życzenia osob mało życzliwych ? Kwiecień najlepszy od dziesięciu lat. Czasami zapas z kwietnia sprzedał się dopiero w sierpniu, a w tym roku zejscie jest stabilne. Koniec miesiąca klienci wyczyszczeni po świetach z gotowki, a tu podatek do zapłacenia. Być może, że gdzieś lokalnie odłoży się jakaś paleta, ale nie jest to zastój. Mam wrażenie,że komuś bardzo zależy na sianiu paniki. Wyluzujcie w wekend majowy ludzie też jedzą jajka. Pozdrawiam
Powrót do góry
Remik

PostWysłany: 19:07 Czw 23 Kwi 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam Kolegów
Zejście towaru po świętach jest dramatycznie słabe i mało kto się tego spodziewał. Południe Europy juz nie chce płacić cen do których przywykliśmy. Tiry z Rumunii i Słowacji nie stoją pod fermami jak to było jeszcze parę tygodni wcześniej. Realne ceny na dziś loco ferma:
Ex - 0,37-0,36 O - 0,35-0,34 IA - 0,29-0,27 IB - 0,27-0,25 IIA - 0,25-0,24 IIB - 0,22-0,20.
Pozdrawiam
Powrót do góry
ferma07

PostWysłany: 09:13 Czw 23 Kwi 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam ! Nie zgadzam sie ze po "Tych " Swietach ruch mniejszy... Zawsze tak bylo Jak to po paru dniach bez sprzedazy jaj sie nagromadzilo . Co nie znaczy ze zejscie znacznie zmalalo !! Moze minimalnie . A co do cen to we wtorek sprzedalem 16 palet "3" (0.40-0.50gr ) po 0.24 gr Towar z tego co wiem wysylany jest na rynek unijny. Pozostale asortymenty w cenie 1A-0.31 1B-0.29 itd. Ceny na fermie bez dowozu . Pozdrawiam Smile
Powrót do góry
magicos

PostWysłany: 08:30 Czw 23 Kwi 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam
Faktycznie ruch w interesie jakby mniejszy niż to zwykle po świętach bywało.
Co do cen to co słyszę i obecnie jest to wyglądają następująco:
Ex - 0,37 O - 0,34-0,33 Ia - 0,31-0,30 Ib - 0,29-0,28 IIa - 0,27-0,26 IIb - 0,24 III - 0,22
Jest dużo telefonów od klientów ale narazie jak widać każdy czeka że jeszcze coś poleci a za chwilę może się okazać że jak zaczną kury przepierzać lub wycinać stada to jajka pewnych sortów może braknąć także ruchy cenowe mogą być i w dół jak i w górę.
Pozdrawiam
Powrót do góry
WIELKI KOGUT

PostWysłany: 23:00 Sro 22 Kwi 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

WITAM ,chciałbym się dopytać czy te plastykowe opakowania a'10 są za 22 gr. z etykietą (naklejką) i czy to cena netto , czy brutto. Proszę o jakiś namiar na te opakowania.Pozdrawiam wszystkich Hodowców i Handlowców.
Powrót do góry
domator 1

PostWysłany: 21:13 Sro 22 Kwi 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Poszukuję poważnej fermy klatkowej do stałej współpracy.Interesuje mnie jajko 1A,1B i 2A z dostawą samochodem z windą.Dostawa-na początek około 150 skrzynek tygodniowo łącznie trzech sortów-woj.podlaskie.Kontakt:tel 602 298 096 lub mail mb19712@poczta.onet.eu
Powrót do góry
biedronka

PostWysłany: 20:08 Sro 22 Kwi 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jeżeli chodzi o opakowania styropianowe to mam o nich jak najlepsze zdanie .Korzystałem z nich przez trzy lata , z nadrukiem cena była ok.0,25 gr za 10 .
Obecnie przeszedłem na opakowania plastikowe przy cenie 0,22 gr za 10.
Opakowanie papierowe było zawsze najdroższe , ale na dzień dzisiejszy ok. 0,30 gr za 10 jest ceną zaporową-dla najbogatszych .Moi klienci nie robili różnicy co do opakowania jaja , uważam , że zmiana pudełka powoduje przyciągnięcie klienta do nowego .

Kolego LOGIC 77 podaj swój numer to CI sms wyślę nr fermy. Pozdrawiam
Powrót do góry
Gall

PostWysłany: 19:14 Sro 22 Kwi 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam mam pare pytan:
-poszukuje jaja pow.75 gr zaplace 37gr.
-mam do zaproponowania opakowania styropianowe najwyzszej jakosci (gladkie, nie lamiace sie i lepiej zamykajace sie od papieru, w roznych kolorach,z dowolnym nadrukiem) szybki czas realizacji zamowienia wraz z nadrukiem (barwa kolorow lepsza od opak.z papieru czy z szarej lub bialej masy) i oczywiscie tansze niz tradycyjne opakowania papierowe w zaleznosci od producenta od od 4 do 7 gr i oczywiscie zapytanie mam odnosnie tych opakowan za i przeciw sprzedazy tych opakowan sam osobiscie zamawiam patrie probno z wlasnym nadrukiem prosze o opinie
-
Odnosnie ceny jaj sadze ze grono hodowcow pochelpilo sie na cene (oczywiscie nie oskarzam jednego kolegi bo go wyrolowala ubojnia) i przytrzymywalo stare stado jak sie dalo i zamiast wycinac je 2 tygonie przed swietami to po dzis dzien jeszcze je maja bo nie moga ich zbyc a tak pare milionow jaj dzienie by bylo mniej i niebylo by takich hustawek cen w przeciagu 17-22 kwietnia tym bardziej to forum czyta coraz wiecej osob i wiesci o cenie rozchodza sie blyskawicznie (napisze 1a 26 to drugi tez chce ta cene itd.) na dzisiaj cena zaporowa na 1a to 28 gr czyli 6,5 euro/centa czyli cena troche nizsza od rynku niemieckiego 6,8 przy tych cenach niedlugo powinien na nowo ruszyc eksport po ustabilizowaniu sie sprzedazy bo jak na razie jest zastuj po swiateczy i eksporterzy maja w czym wybierac jesli chodzi o oferty sprzedazy Pozdrawiam
Powrót do góry
logic77

PostWysłany: 18:47 Wto 21 Kwi 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Koledzy co kupujecie tak tanio dajcie do siebie namiar bo mi mój nie chce opóścic ceny. Ja kupuje 1A-31, 1B-29, 2A-27, 2B-25
Powrót do góry
biedronka

PostWysłany: 17:30 Wto 21 Kwi 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kupuje M po 0,25 i L dziś kupiłem po 0,28 z dużej fermy w Mzaowieckim 370 000 sztuk kur.NA ten tydzień ceny się raczej nie zmienią.Przewiduję , że po 20 maja zacznie brakować xl i s , gdyż jest bardzo dużo starej kury do wycięcia i po rozmowach z hodowcami już rozpoczynają lub w ciągu dwóch tygodni będą przepierzać kurę .Jeżeli możecie napiszcie jakie ceny na południu kraju i w Poznaniu . Pozdrawiam.
Powrót do góry
domator 1

PostWysłany: 15:07 Wto 21 Kwi 2009    Temat postu: ceny jaj Odpowiedz z cytatem

Kolego biedronka,jak to jest-czy sprzedajesz,czy kupujesz,bo to chyba różnica?
Powrót do góry
biedronka

PostWysłany: 20:00 Pon 20 Kwi 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kolego EKOFARMER Ja dziś sprzedałem M po 0.26 gr - skąd masz te ceny
Powrót do góry
drobiarz88

PostWysłany: 09:29 Pon 20 Kwi 2009    Temat postu: wolne jaja Odpowiedz z cytatem

Czołem koledzy

Poszukuję producenta jaj z numerkiem 1 czyli wolnowybiegowca.
Stała współpraca. Konkretna rozmowa.

pozdrawiam.
Powrót do góry
rolnikzwywiechowa08

PostWysłany: 18:03 Nie 19 Kwi 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam jajcarzy!
Ceny spadają i to fakt, wielkich problemów ze zbytem nie ma.
Ciekawe jak długo?!
W czwartek (17 kwiecień) III sprzedałem po 0,22 netto
Powrót do góry
ekofarmer

PostWysłany: 17:13 Nie 19 Kwi 2009    Temat postu: JAK TO PO SWIETACH.....BEZ WIEKSZYCH ZMIAN Odpowiedz z cytatem

WITAM SERDECZNIE.
SWIETA MINELY A WIELKICH OBNIZEK NIE BEDZIE.
CENY UTRZYMUJĄ SIE NA POZIOMIE:

0-35
S-33
1A-31
1B-29
2A-28

SĄ TO SREDNIE CENY NA FERMACH NA MAZOWSZU-TANIEJ NIE KUPI !

POZDRAWIAM
Powrót do góry
jajo

PostWysłany: 19:23 Pią 17 Kwi 2009    Temat postu: Co dalej!!!!!!!!!!!!!!! Odpowiedz z cytatem

Witam Poruszyliście bardzo ważny temat odnośnie produkcji jaj z nr 3PL Pytam się was czy mamy wymieniać klatki na nowe alternatywne bo patrząc przez pryzmat Niemiec ugrupowanie zielonych ma więcej do powiedzenia niż przeciętny producent,jeśli tak będzie w Polsce to my będziemy jeść jaja z CHIN!!
Myślę ,iż Unia Europejska doprowadzi do wymiany urzadzeń gdyż zabardzo lobbują firmy produkujące klatki , z drugiej strony co mniejsi producenci mogą zaniechać produkcji gdyż kilku milionowe inwestycje nikt znowu niebedzie spłacał zwłaszcza przy wahającej sie cenie jaj Jestem bardzo ciekawy co mamy zrobić ze starymi klatkami czy ktoś to kupi czy tylko złom! Przenosze się na Ukraine! Do 2012 roku może Unia się opamięta i wycofa sie z modernizacji kurników! ,a jeśli nie to przynajmniej wprowdzi dotacje na zakup nowych klatek gdyż teraz to tylko 300 tyś możemy z PROV uzyskać co jest bardzo śmieszną sumą !!! Z tego co sie orientuje hodowcy którzy powstawiali alternatywne klatki mają owiele więcej nabitych i brudnych jaj co skutkuje niską jakością Jesli sie decydować to na jakie klatki alternatywne koledzy! Pozdrawiam
Powrót do góry
biedronka

PostWysłany: 10:18 Pią 17 Kwi 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jeżeli w Polsce nie będzie chowu klatkowego po 2012 r ,to Ukraina i Rosja i Litwa dostarczą nam tyle towaru,że nie będziemy mogli tego zjeść.Maksymalna cena za jajko będzie się wahała ok.0.32gr/szt.Klatki nie znikną tylko zostanie zmniejszona ilość kur w obiekcie.
Na dziś należy chować mniej kur, jednakże powstają nowe obiekty, które wyrównują stany i mało tego zwiększają produkcję o ok. 20%.
Drodzy Hodowcy jeszcze miesiąc dobrej ceny i zacznie się wolna jazda.
Powrót do góry
FRYGA

PostWysłany: 20:33 Czw 16 Kwi 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

po co ta nagonka na jajo z 3 od jakiegoś czasu w mediac jak znikną klatki to jajeczka będą po zecie
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PPR Strona Główna -> Drobiarstwo Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 1210, 1211, 1212 ... 1239, 1240, 1241  Następny
Strona 1211 z 1241

Skocz do: