Skocz do zawartości
ekofarmer

Ceny jaj spożywczych

Rekomendowane odpowiedzi

 

Listopad ubiegłego roku to żadna spekulacja, to WOLNY rynek.

Im więcej będzie ba.anów budujących kurniki bez pomyślunku, tym wahania cen będą bardziej gwałtowne i mniej przewidywalne.

 

To może daj pierwszy przykład i zburz kilka swoich kurników? Zawsze to wina Kowalskiego, że za dużo buduje... Nie moja.

W 2010 r. zmniejszyłem produkcję o 1/3.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Listopad ubiegłego roku to żadna spekulacja, to WOLNY rynek.

Im więcej będzie ba.anów budujących kurniki bez pomyślunku, tym wahania cen będą bardziej gwałtowne i mniej przewidywalne.

 

To może daj pierwszy przykład i zburz kilka swoich kurników? Zawsze to wina Kowalskiego, że za dużo buduje... Nie moja.

W 2010 r. zmniejszyłem produkcję o 1/3.

 

Czyli, że co? Ci co zwiększyli produkcję o 100% to mają Tobie podziękować, że zmniejszyłeś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Listopad ubiegłego roku to żadna spekulacja, to WOLNY rynek.

Im więcej będzie ba.anów budujących kurniki bez pomyślunku, tym wahania cen będą bardziej gwałtowne i mniej przewidywalne.

 

To może daj pierwszy przykład i zburz kilka swoich kurników? Zawsze to wina Kowalskiego, że za dużo buduje... Nie moja.

W 2010 r. zmniejszyłem produkcję o 1/3.

 

Czyli, że co? Ci co zwiększyli produkcję o 100% to mają Tobie podziękować, że zmniejszyłeś?

 

 

Własciwie to powinni

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

żarty żartami , ale zwiększanie produkcji bez pomysłu na sprzedaż i opieranie się tylko na tych co dużo biorą i mało płaca, bez wątpienia nie jest za dobre

Nie od dziś wiadomo że brak możliwości płynnej sprzedaży wpływa negatywnie na cenę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Listopad ubiegłego roku to żadna spekulacja, to WOLNY rynek.

Im więcej będzie ba.anów budujących kurniki bez pomyślunku, tym wahania cen będą bardziej gwałtowne i mniej przewidywalne.

 

To może daj pierwszy przykład i zburz kilka swoich kurników? Zawsze to wina Kowalskiego, że za dużo buduje... Nie moja.

 

 

JAK MASZ CYTOWAĆ. To cytuj dobrze. A nie wsadzasz w mój post coś czego nie napisałem. Nie wiem czy to z pomyłki czy nie... ale wygląda mi to na celowe działanie.

 

cynek, też byś się ogarnął. Nie napisałem tego a się do mnie prujesz - przynajmniej tak to wygląda.

 

Co do tekstu oryginalnego Yoyo to powiem tyle, że w pewnym sensie ma rację, Ci co rozbudowują bez głowy później robią problem całej branży. Co innego jak mają zejście i faktycznie widać że ma to cel. Niestety, wielu stawia huzia na juzia - w myśl zasady jakoś to będzie. Na zachodzie nie jest to do końca tak że zarząd nad wielkimi pakowniami mają hodowcy ( a więc i zyski)... Gdyby tak było we Francji nie wprowadzano by rozdrobnienia rynku i próbuje się rozwalić dotychczasowy układu sił.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
żarty żartami , ale zwiększanie produkcji bez pomysłu na sprzedaż i opieranie się tylko na tych co dużo biorą i mało płaca, bez wątpienia nie jest za dobre

Nie od dziś wiadomo że brak możliwości płynnej sprzedaży wpływa negatywnie na cenę

 

100% zgoda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Co do tekstu oryginalnego Yoyo to powiem tyle, że w pewnym sensie ma rację, Ci co rozbudowują bez głowy później robią problem całej branży. Co innego jak mają zejście i faktycznie widać że ma to cel. Niestety, wielu stawia huzia na juzia - w myśl zasady jakoś to będzie. Na zachodzie nie jest to do końca tak że zarząd nad wielkimi pakowniami mają hodowcy ( a więc i zyski)... Gdyby tak było we Francji nie wprowadzano by rozdrobnienia rynku i próbuje się rozwalić dotychczasowy układu sił.

 

 

Kol. przecież własnie to napisałem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Co do tekstu oryginalnego Yoyo to powiem tyle, że w pewnym sensie ma rację, Ci co rozbudowują bez głowy później robią problem całej branży. Co innego jak mają zejście i faktycznie widać że ma to cel. Niestety, wielu stawia huzia na juzia - w myśl zasady jakoś to będzie. Na zachodzie nie jest to do końca tak że zarząd nad wielkimi pakowniami mają hodowcy ( a więc i zyski)... Gdyby tak było we Francji nie wprowadzano by rozdrobnienia rynku i próbuje się rozwalić dotychczasowy układu sił.

 

 

Kol. przecież własnie to napisałem

 

Wybacz, zagotowałem się i nie czytałem dalej tematu. Nie lubię zagrywek z edytowaniem jaką zrobił jajeczny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę niepokojące jest to, że mamy 6 tygodni do swiąt i wypadało by choć trochę podbić cenę, a tu cisza. Szczerze myslałem jakies 2/3 tygodnie temu, że podskoczy, ale to była tylko korekta ceny po expresowych spadkach

Cenka nie jest kulawa trzeba jednak pamiętać, że jak będziemy opuszczać po swiętach to zrobi się słabiutka

Wniosek taki, kto nie musi niech nie czeka z pozbyciem się starej kurki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
http://www.portalspozywczy.pl/mieso/wiadomosci/zd-stasin-nikt-w-polsce-nie-przejmuje-sie-zagrozeniem-nadprodukcja-drobiu,155053.html to tak jaj z produkcją jajek , w pewnym miesięczniku drobiarskim wyczytałem, że w PL w poprzednim roku (tj. 2017) wstawiono lekko ponad 13% więcej kur niosek niż w 2016, z tym, że większe wstawianie odbywało się zaraz po ujawnieniu afery. Owa afera spowodowała, że wyczyściłem magazyn na amen przed świętami BN i teraz pewnie lekko maławo będzie na Wielkanoc, ale nie wpadło mi nawet na myśl aby brać kurczaki na chwilowym zrywie cenowym bo jakoś to będzie. Jak widać po ilości wsadów, mamy niestety ludzi w drobiarstwie co robią, a nie myślą, no i teraz cena u dużych cały czas dołuje z lekkimi odbiciami zamiast być na poziomie lekko niższym niż przed BN.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tym tygodniu, jeśli dalej będzie takie zainteresowanie to będzie +0,01.

Na zachodzie parkiety jajczarskie na zielono

Ja jadę z przyjmowaniem zamówień na następny tydzień.

Są rejony że faktycznie - słabe zainteresowanie. Towar jednak się mocno nie odkłada. Niektórzy mają kilku dniowe zapasy co na początku tygodnia bardzo spektakularne nie jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W tym tygodniu, jeśli dalej będzie takie zainteresowanie to będzie +0,01.

Na zachodzie parkiety jajczarskie na zielono

Ja jadę z przyjmowaniem zamówień na następny tydzień.

Są rejony że faktycznie - słabe zainteresowanie. Towar jednak się mocno nie odkłada. Niektórzy mają kilku dniowe zapasy co na początku tygodnia bardzo spektakularne nie jest.

 

Zapasów to raczej nikt nie ma , ale lepiej żeby teraz brakowało

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
JAK MASZ CYTOWAĆ. To cytuj dobrze. A nie wsadzasz w mój post coś czego nie napisałem. Nie wiem czy to z pomyłki czy nie... ale wygląda mi to na celowe działanie.

 

 

Już czuj mu złowieszczy oddech na plecach. Nie wchodź w ciemne zaułki... Zło czai się wszędzie. Wszystko mam zaplanowane

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
JAK MASZ CYTOWAĆ. To cytuj dobrze. A nie wsadzasz w mój post coś czego nie napisałem. Nie wiem czy to z pomyłki czy nie... ale wygląda mi to na celowe działanie.

 

 

Już czuj mu złowieszczy oddech na plecach. Nie wchodź w ciemne zaułki... Zło czai się wszędzie. Wszystko mam zaplanowane

 

Zabrzmiało jak pedo groźba... Zwłaszcza z tym oddechem na plecach... :D:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
JAK MASZ CYTOWAĆ. To cytuj dobrze. A nie wsadzasz w mój post coś czego nie napisałem. Nie wiem czy to z pomyłki czy nie... ale wygląda mi to na celowe działanie.

 

 

Już czuj mu złowieszczy oddech na plecach. Nie wchodź w ciemne zaułki... Zło czai się wszędzie. Wszystko mam zaplanowane

 

Zabrzmiało jak pedo groźba... Zwłaszcza z tym oddechem na plecach... :D:D

 

Więc raczej zaciskaj pośladki, bo na pieszczoty trzeba sobie zasłużyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jajeczny wszystko ok ?

 

Panie i Panowie proszę o aktualne ceny 2PL i 1PL ilosci paletowe/samochodowe.

Jak tutaj kształtują się ceny ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...