Skocz do zawartości
ekofarmer

Ceny jaj spożywczych

Rekomendowane odpowiedzi

100% racji KTO SAM SPRZEDAJE TEN ŻYJE .

Krem i ściółka w takich cenach jak podaje kol.thunder13 , a klatka.

Xl- 0,60-70

L- 0,45-50

M- 0,35-45

sklepy sklepiki cukiernie .

 

Jak sprzedaż milion jaj tygodniowo to wówczas pogadamy o sprzedaży. Na chwilę obecną nie żyjesz a się pierdaczysz z drobnicą.

 

No kolego, ale on podobno tyle sprzedaje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
100% racji KTO SAM SPRZEDAJE TEN ŻYJE .

Krem i ściółka w takich cenach jak podaje kol.thunder13 , a klatka.

Xl- 0,60-70

L- 0,45-50

M- 0,35-45

sklepy sklepiki cukiernie .

 

Jak sprzedaż milion jaj tygodniowo to wówczas pogadamy o sprzedaży. Na chwilę obecną nie żyjesz a się pierdaczysz z drobnicą.

 

No kolego, ale on podobno tyle sprzedaje

 

Nawet możliwe. Skoro sprzedaje L po 0,45 to faktycznie musi dużo sprzedać by mieć duży zysk, o którym tu pisze. Po tyle to powinno wyjeżdżać z kurnika, a nie wjeżdżać do klienta. Teraz wiadomo kto zaniża ceny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No niestety 45-50 gr tyle mi musi wystarczyć konkurencja nie śpi .

 

To co tu rozpisujesz się o życiu z takiego zysku. Oddajesz jajko za frajer i innym nie dajesz zarobić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jak zabraknie to zawsze możesz dokupić u mnie... Zapraszam. Jakoś nie kojarzę, żeby kiedyś jaj u mnie zabrakło. Każdemu i każdą ilość, każdy system chowu i każda klasa wagowa

Dzięki ale nie. Wolę podnieść cenę swojego towaru niż szukać jaj u innych. I mniej roboty i dla mnie lepiej. Przez 30 lat nigdy nie parałem się obrotem cudzego towaru i ludzie już wiedzą że nic innego nie dostaną ode mnie.

 

Czasem na małym obrocie - przy mniejszej problematyce zysk jest większy niż z ogromnych obrotów. Ogromny obrót wymaga dużej floty, ludzi i sprzętu, a co za tym idzie dużych kosztów stałych. Przy wojnie z partyzanta która niebawem się zacznie na pkt. duże koszty stałe są jak kula u nogi. Firma na O. po telenoweli boleśnie się o tym przekonała.
Jak najbardziej. Ja żeby wyjść na to co teraz mam musiał bym mieć ze 10-12x większą produkcję, a i kilku pracowników więcej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Brak odszkodowań za salmonelle, import jaj z Ukrainy, gó.niana cena w hurcie... nic tylko produkować. No normalnie złoty interes. Zero stresu a piniondze same pchają się do kieszeni.
Ja bym jeszcze dodał koniec swobodnego handlu jajami z chowu klatkowego.

 

Każdy wie jakie te jaja z Ukrainy są, ale to może trochę namieszać na rynku. A kto trochę ma lepszy towar to nie straci na tym, a zyskać raczej może.

 

A gówniana cena w hurcie to częściowo jest winą producentów, bo gdyby producent nie obniżył to by handlarz nie miał tak jak teraz. Szukali by tańszego towaru po rynku lub poza nim, ale by po czasie wrócili (oczywiście jakby nikt w kraju nie obniżał). A co do jaj Ukraińskich wystarczy zbadać- na chwilę obecną ma takie stężania substancji niedozwolonych w UE że głowa mała (owszem papierek badań ma lux).

 

Co do cen u mnie. Bez najmniejszych zmian od listopadowej podwyżki. Zarówno w detalu jak i hurcie (oczywiście skrzynkowym, bo dużych skutecznie odstrasza, zresztą będzie mi brakować na Wielkanoc więc nie opuszczam, a produkcja ta sama co roku i się nie rozepcha ).

 

cześć thunder.

ale, że co po 0,53 za L bierzesz nawet przy skrzynkach ?

mozesz się pochwalić cenami

 

Detal:

XL- 0,9zł

L- 0,8zł

M- 0,7zł

S- 0,6zł

 

Skrzynkowcy- upust 5 lub 10 gr i to wszystko. Nie obniżam bo już teraz wiem że będzie mi jak jeszcze nigdy brakować dla siebie na Wielkanoc i to dość sporo (jak na moje potrzeby). A rynek- nie zauważyłem większego spadku (ani w detalu ani u skrzyniowców- porostu jak brali wcześniej XL to się przerzucili na L) sprzedaży porównując do poprzednich lat. Dużego hurtu nigdy nie miałem i nawet się o niego nie staram, przynajmniej na obecnym etapie.

mowa cały czas o ściółce kremie, za brąz lub białe klatki się nie uzyska takich cen no chyba ze postępujemy jako "0"

 

 

no właśnie coś mi nie pasowało z tymi cenami, za krem to się zgodzę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
100% racji KTO SAM SPRZEDAJE TEN ŻYJE .

Krem i ściółka w takich cenach jak podaje kol.thunder13 , a klatka.

Xl- 0,60-70

L- 0,45-50

M- 0,35-45

sklepy sklepiki cukiernie .

 

Jak sprzedaż milion jaj tygodniowo to wówczas pogadamy o sprzedaży. Na chwilę obecną nie żyjesz a się pierdaczysz z drobnicą.

 

 

jajeczny, że się tak zapytam, bo widzę kozak jesteś i sprzedajesz mln tygodniowo. po pierwsze to nie ma się czym chwalić, bo to skromna sprzedaż- ja tyle na samych sklepach bez luzu i bez sieciówek sprzedaję.

poza tym ważne jest chyba nie ile sprzedaż tylko ile zarobisz ?

 

ale ok. wytłumacz mi natomiast proszę jakim cudem nigdy ci jajek nie braklo jak sprzedajesz takie ilosci w ciagu tygodnia??, bo znam wielu takich co sprzedaja mln dziennie, a takich jak ty to na pęczki i z tego co się orientuję to działa tak: im więcej sprzedajesz tym większy problem z dostępnością towaru.

 

łatwiej kupić paletę niż 10 tirów i coś mi się wydaje w oparciu o przykład moich dalszych bądź bliższych znajomych i samego siebie- każdy miał przynajmniej kilka razy wielki problem z dostępnością towaru.

 

a przełom października/listopada najwięksi koledzy dzwonili żebym pomógł cokolwiek, choć busika podesłał z kilkoma paletami, bo będą musieli jeździć i szukać po sieciówkach czy innych eurocash-ach żeby tylko klientów i kontrakty utrzymać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No niestety 45-50 gr tyle mi musi wystarczyć konkurencja nie śpi .

 

To co tu rozpisujesz się o życiu z takiego zysku. Oddajesz jajko za frajer i innym nie dajesz zarobić.

 

 

jajeczny sorry, ale w ogole cie nie kumam ????

raz piszesz o kosmosach cenowych, teraz ze 45 to chłopak już zaniża ???

 

i że co ??? sprzedajesz milion jajek L luzem po 45 groszy tygodniowo ? błagam cie..

chyba ci sie cyfry zle odczytaly i napisaly i chodzilo o 4,5grosza

 

 

demi co masz na mysli o partyzantce która się zacznie ?

u mnie zgodnie z moją doktryną wojenną podpier... dwóch pajaców i reszta się widzę uspokoiła

tzn zrozumieli, albo probuja przeczekac

nagle jak ręką odjął przestali pakować na dziko bez pakowni w jakieś śmieszne wycinane 10

wiem też że jeden przestał wozić niesortowane luzem do cukierni i hoteli

 

widać że reprymenda o weterynarii i kary wichajstrowe jednak działają.

oczywiście też już miałem kontrole, pewnie w ramach zemsty

 

inspektorzy posiedzieli, kawkę wypili, pobrali próbki i papa z uśmiechem w moją stronę.

 

 

 

pozdro dla (słowo zostało usunięte)ków, których zgłosiłem cały czas wam patrzę na ręce (a raczej moi ludzie) i jak trzeba będzie wyślemy kolejne pisma miłęgo weekendu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No niestety 45-50 gr tyle mi musi wystarczyć konkurencja nie śpi .

 

To co tu rozpisujesz się o życiu z takiego zysku. Oddajesz jajko za frajer i innym nie dajesz zarobić.

 

 

jajeczny sorry, ale w ogole cie nie kumam ????

raz piszesz o kosmosach cenowych, teraz ze 45 to chłopak już zaniża ???

 

i że co ??? sprzedajesz milion jajek L luzem po 45 groszy tygodniowo ? błagam cie..

chyba ci sie cyfry zle odczytaly i napisaly i chodzilo o 4,5grosza

 

 

demi co masz na mysli o partyzantce która się zacznie ?

u mnie zgodnie z moją doktryną wojenną podpier... dwóch pajaców i reszta się widzę uspokoiła

tzn zrozumieli, albo probuja przeczekac

nagle jak ręką odjął przestali pakować na dziko bez pakowni w jakieś śmieszne wycinane 10

wiem też że jeden przestał wozić niesortowane luzem do cukierni i hoteli

 

widać że reprymenda o weterynarii i kary wichajstrowe jednak działają.

oczywiście też już miałem kontrole, pewnie w ramach zemsty

 

inspektorzy posiedzieli, kawkę wypili, pobrali próbki i papa z uśmiechem w moją stronę.

 

 

 

pozdro dla (słowo zostało usunięte)ków, których zgłosiłem cały czas wam patrzę na ręce (a raczej moi ludzie) i jak trzeba będzie wyślemy kolejne pisma miłęgo weekendu

 

Na partyzanta: Wysyłasz busa z towarem i walisz na chamówie po pkt. zawsze się paru znajdzie co weźmie, HDI na kolanie wypisują i heja ho - cena do uzgodnienia na pkt ! Wydaje się absurdalne ? Opowieści o licytacji 3ech dostawców pod cukiernią/piekarnia przy dołku się zdarzają... Ja tego nie robię, wiem jednak że tak niektórzy działają. I nie, nie jest to wyssane z palca.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No niestety 45-50 gr tyle mi musi wystarczyć konkurencja nie śpi .

 

To co tu rozpisujesz się o życiu z takiego zysku. Oddajesz jajko za frajer i innym nie dajesz zarobić.

 

 

jajeczny sorry, ale w ogole cie nie kumam ????

raz piszesz o kosmosach cenowych, teraz ze 45 to chłopak już zaniża ???

 

i że co ??? sprzedajesz milion jajek L luzem po 45 groszy tygodniowo ? błagam cie..

chyba ci sie cyfry zle odczytaly i napisaly i chodzilo o 4,5grosza

 

 

demi co masz na mysli o partyzantce która się zacznie ?

u mnie zgodnie z moją doktryną wojenną podpier... dwóch pajaców i reszta się widzę uspokoiła

tzn zrozumieli, albo probuja przeczekac

nagle jak ręką odjął przestali pakować na dziko bez pakowni w jakieś śmieszne wycinane 10

wiem też że jeden przestał wozić niesortowane luzem do cukierni i hoteli

 

widać że reprymenda o weterynarii i kary wichajstrowe jednak działają.

oczywiście też już miałem kontrole, pewnie w ramach zemsty

 

inspektorzy posiedzieli, kawkę wypili, pobrali próbki i papa z uśmiechem w moją stronę.

 

 

 

pozdro dla (słowo zostało usunięte)ków, których zgłosiłem cały czas wam patrzę na ręce (a raczej moi ludzie) i jak trzeba będzie wyślemy kolejne pisma miłęgo weekendu

 

Na partyzanta: Wysyłasz busa z towarem i walisz na chamówie po pkt. zawsze się paru znajdzie co weźmie, HDI na kolanie wypisują i heja ho - cena do uzgodnienia na pkt ! Wydaje się absurdalne ? Opowieści o licytacji 3ech dostawców pod cukiernią/piekarnia przy dołku się zdarzają... Ja tego nie robię, wiem jednak że tak niektórzy działają. I nie, nie jest to wyssane z palca.

 

 

To nie są nawet handlarze, to sezonowi sprzedawcy, dzis jaja juto truskawka po jutrze choinki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a przełom października/listopada najwięksi koledzy dzwonili żebym pomógł cokolwiek, choć busika podesłał z kilkoma paletami, bo będą musieli jeździć i szukać po sieciówkach czy innych eurocash-ach żeby tylko klientów i kontrakty utrzymać uważaj żeby cie konkurencja nie pod......!ze przeładowanego busa masz.bo wtedy oni zrobią ci kontole

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzicie jak to wszystko wygląda jak PAN MISIO pisze inspektorów ma w kieszeni łapówy płaci i kawę z nimi pije na konkurencie nasyła , poczekaj poczekaj odpowiedni ludzie to czytają i do ciebie dotrą

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
widać że reprymenda o weterynarii i kary wichajstrowe jednak działają. Oczywiście też już miałem kontrole, pewnie w ramach zemsty

inspektorzy posiedzieli, kawkę wypili, pobrali próbki i papa z uśmiechem w moją stronę.

pozdrowienia dla c..u.j.k.ó.w, których zgłosiłem cały czas wam patrzę na ręce (a raczej moi ludzie) i jak trzeba będzie wyślemy kolejne pisma miłęgo weekendu

 

powiedziałaś co wiedziałaś

 

ps.

pasujesz mi na Biedronkę - pozdrowienia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

U mnie bez zmian,zejście dobre,towar świeży,zapas 2 dniowy.

 

Ceny loco ferma 19-25 luty

 

XL- 36-39

L- 28

M-23 a jak 1b to 24gr

 

To tyle

 

 

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
widać że reprymenda o weterynarii i kary wichajstrowe jednak działają. Oczywiście też już miałem kontrole, pewnie w ramach zemsty

inspektorzy posiedzieli, kawkę wypili, pobrali próbki i papa z uśmiechem w moją stronę.

pozdrowienia dla c..u.j.k.ó.w, których zgłosiłem cały czas wam patrzę na ręce (a raczej moi ludzie) i jak trzeba będzie wyślemy kolejne pisma miłęgo weekendu

 

powiedziałaś co wiedziałaś

 

ps.

pasujesz mi na Biedronkę - pozdrowienia

 

 

 

A ty wiesz kolego , że donosy to największy me.n.dy piszą

 

P.S. Każdy ma jakiegoś trupa w szafie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jednym słowem dzicz. Normalny zew natury.

 

 

aaaa tak tak takich partyzantów to znamy ale się nie boimy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
]

 

 

To nie są nawet handlarze, to sezonowi sprzedawcy, dzis jaja juto truskawka po jutrze choinki

 

to swoją drogą

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a przełom października/listopada najwięksi koledzy dzwonili żebym pomógł cokolwiek, choć busika podesłał z kilkoma paletami, bo będą musieli jeździć i szukać po sieciówkach czy innych eurocash-ach żeby tylko klientów i kontrakty utrzymać
uważaj żeby cie konkurencja nie (słowo zostało usunięte)!ze przeładowanego busa masz.bo wtedy oni zrobią ci kontole

 

nigdy nie miałem busa przeładowanego nawet o 1gram

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a przełom października/listopada najwięksi koledzy dzwonili żebym pomógł cokolwiek, choć busika podesłał z kilkoma paletami, bo będą musieli jeździć i szukać po sieciówkach czy innych eurocash-ach żeby tylko klientów i kontrakty utrzymać
uważaj żeby cie konkurencja nie (słowo zostało usunięte)!ze przeładowanego busa masz.bo wtedy oni zrobią ci kontole

 

choć oczywiście dobrze wiemy, że 90% handlarzy po 150-200 skrzynek na busa ładuje. wtedy na 5 groszach można jechac, ale ja żeby tyle wywieść muszę załadować 2-3 busy. takich również (słowo zostało usunięte)bo to jest nieuczciwa konkurencja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Widzicie jak to wszystko wygląda jak PAN MISIO pisze inspektorów ma w kieszeni łapówy płaci i kawę z nimi pije na konkurencie nasyła , poczekaj poczekaj odpowiedni ludzie to czytają i do ciebie dotrą

 

w życiu nie złamałem prawa, nie praktykowałem nieuczciwej konkurencji i nie zapłaciłem centa łapówki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
widać że reprymenda o weterynarii i kary wichajstrowe jednak działają. Oczywiście też już miałem kontrole, pewnie w ramach zemsty

inspektorzy posiedzieli, kawkę wypili, pobrali próbki i papa z uśmiechem w moją stronę.

pozdrowienia dla c..u.j.k.ó.w, których zgłosiłem cały czas wam patrzę na ręce (a raczej moi ludzie) i jak trzeba będzie wyślemy kolejne pisma miłęgo weekendu

 

powiedziałaś co wiedziałaś

 

ps.

pasujesz mi na Biedronkę - pozdrowienia

 

 

ja bym powiedział wręcz, że BIEDRONA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Widzicie jak to wszystko wygląda jak PAN MISIO pisze inspektorów ma w kieszeni łapówy płaci i kawę z nimi pije na konkurencie nasyła , poczekaj poczekaj odpowiedni ludzie to czytają i do ciebie dotrą

 

w życiu nie złamałem prawa, nie praktykowałem nieuczciwej konkurencji i nie zapłaciłem centa łapówki

 

 

Jak chodziłem do podstawówki to się odpowiadało na takie teksty „ jedzie mi tu czołg?”

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
widać że reprymenda o weterynarii i kary wichajstrowe jednak działają. Oczywiście też już miałem kontrole, pewnie w ramach zemsty

inspektorzy posiedzieli, kawkę wypili, pobrali próbki i papa z uśmiechem w moją stronę.

pozdrowienia dla c..u.j.k.ó.w, których zgłosiłem cały czas wam patrzę na ręce (a raczej moi ludzie) i jak trzeba będzie wyślemy kolejne pisma miłęgo weekendu

 

powiedziałaś co wiedziałaś

 

ps.

pasujesz mi na Biedronkę - pozdrowienia

 

 

 

A ty wiesz kolego , że donosy to największy me.n.dy piszą

 

P.S. Każdy ma jakiegoś trupa w szafie

 

 

 

tak tak tak.

jak macie trupy to trzymajcie niech wam dalej smierdzą.

oczywiscie widac ilu UCZCIWYCH na tym forum poprzez prowokacyjny wpis jakiego dokonałem.

 

POWIEM TYLKO, ŻE TAKIM RAZIE LESZCZE JESTEŚCIE JAK KRADNIECIE I OSZUKUJECIE W JAJKACH ZAMIAST W FINANSACH I INNYCH GDZIE O WIELE WIĘCEJ NAKRADNIECIE np. amber gold ?

 

BĘDĘ (słowo zostało usunięte) WSZYSTKICH I ZAWSZE, bo dla mnie nie ma różnicy czy ktoś mi buchnął z kieszeni parę stów czy pokazuje jaki to wielki pożal się boże dystrybutor co ma 3 tony na osi, auto bez przeglądu, na łysych oponach z kierowcą na umowę zlecenie, który dyma nieprzytomny po 15 godzin bo szef mu kazał.

 

Możecie sobie wieszać na mnie psy- w d.u.p.i.e. to mam.

Poza tym jest nas coraz więcej- bo szanujemy nasze inwestycje i nie pozwolimy sobie żeby jakieś burackie oszusty próbowały swoich nędznych sztuczek które zawsze brzmią tak samo: PANIE JA MAM TANIEJ.

 

Jaki będzie finał za parę lat- np. takich co przeładowują o 2 tony auta raczej już nie będzie.

wystarczy, ze jutro przepychają ustawę, że za każde 100kg przeładowane 1000 mandatu, albo zabranie dowodu, albo więzienie

Nagle większość leży, bo mają wszystko przeliczone, że samochód wywozi np. 150 skrzyń, a tu nagle załaduje 70 czyli koszty samej dostawy x2- wątpię, żeby ci zajebiści handlarze co jadą na 2groszach byli w stanie o tyle podniesc ceny swoim klientom.

 

To jest właśnie mentalność naszego narodu.

Ważne co dzisiaj, a jutro jakoś będzie. Nic tylko gratulować

Odzwierciedla takie podejście nawet to ile w PL ludzi ma mieszkania własnościowe czyt. kredyty, a ile w bogatych DEUTSCHach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...