Skocz do zawartości
sana25

przemieszczenie trawieńca

Rekomendowane odpowiedzi

mam jałówkię 2 tyg. po wycieleniu. podejrzewałam że ma ketozę , gdyż niemiała apetytu , ale opinia weterynaża była inna :przemieszczenie trawieńca i jałówka ma być sprzedana na rześ. Czy ta choroba dyskwalifikuje mi tą jałówkie niema jakiejś metody aby ją wyleczyć?. Byłabym wdzięczna za jakiekolwiek infirmacje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A wykonywałaś test na ketozę??? Wiesz weterynarz może mieć rację ale jak masz innego w okolicy to radził bym skorzystać z jego usług. Wiem to po swoich zwierzakach....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeśli krowa nie przeżówa, a z tyłu leci czarna wodnista breja to pzemieszczenie trawieńca, jeśli przeżówa, a tylko nie ma apetytu i robi twarde bobki to ketoza, przy przemieszczeniu trawieńca można przeprowadzić zabieg operację weterynarz rozetnie krowę i na guziki przywiąże trawieńiec w prawidłowej pozycji i to pomoże mu się ustabilizować, zależy też jaki to skręt prawo czy lewo stronny przy prawostronnym są gorsze rokowania, oczywiście musisz znaleźć fachowca, który się tego podejmie bo przy tym trzeba mieć doświadczenie, no i taka operacja też sporo kosztuje, a nie zawsze pomoże bo jak to się mówi operacja się udała pacjent zmarł, więc musisz zdecydować co ci się opłaca

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DZIĘKI WAM ZA ODPOWIEC , ALE WIECIE JAŁÓWKA CZUJE SIE LEPIEJ. PODAWAŁAM JEJ TŁUSZCZE CHRONIONE TO LEK NA KETOZE I PUŚCIŁAM JĄ NA PASTWISKO .... I MA SIE DOBRZE . DZIĘKI JESZCZE RAZ.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czasami mogło to być ciało obce (najczęściej gwóźdź lub drut) który się wbija w ściany przeżuwacza w trakcie skurczów. Jeśli za rok po porodzie sytuacja się powtórzy już nie ryzykuj z trzecim porodem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...