Skocz do zawartości
ekofarmer

Ceny jaj spożywczych

Rekomendowane odpowiedzi

Coraz więcej hodowców zaczyna "wchodzić" w handel. Przy dużej produkcji sam wszystkiego oczywiście nie sprzedasz, ale to co CI się uda, to Twój zarobek.

Lepiej sprzedać 1/3 produkcji po 40 gr. niż 100% po 25 gr. Prawda ?

 

Jak ktos ma na to jeszcze czas to tak

 

Wogulę dziwie się że kto przy produkcji około 3-5 palet dziennie sprzedaje posrednikom

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie 5 sam. w tygodniu musi wyjechać z jajem (900 lub 840 skrzyń).

- na co mi pośrednik do przenoszenia chorób jeżdżąc z fermy na fermę

ps.

nie piszę swoich cen po ile sprzedaję, ponieważ konkurencja nie musi wiedzieć, ale wiem jak sprzedają małe fermy, które czekają na byle jakiego zbawcę.

 

L 27

M 23

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Misiek.. ja tam mam normalnie na detalu. Nie widzę żeby jakiś spadek zainteresowania był. Generalnie towar schodzi. Czy u wszystkich M schodzi lepiej od L ?

 

 

przepraszam- ten tydzień już normalnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
...

Hodowcy martwią się nie tym, ile Ty zarabiasz, tylko tym, ile oni będą musieli przy niskich cenach dołożyć do biznesu. Widzisz różnicę ?

 

A te niskie ceny to przepraszam kto wystawia? Ksiądz Rybiczko? Skoro w takich sprzedajecie to ja kupuję. Na Marsa nie polecę po jaja to chyba oczywiste. Jak tylko jestem w tej branży to producenci zawsze dokładają. Żeby tylko zdradzili skąd... Też bym chętnie dołożył.

 

 

co racja to racja- handlarze mówią teraz my kosimy, a producenci ile by nie bylo mowia: dokladka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Coraz więcej hodowców zaczyna "wchodzić" w handel. Przy dużej produkcji sam wszystkiego oczywiście nie sprzedasz, ale to co CI się uda, to Twój zarobek.

Lepiej sprzedać 1/3 produkcji po 40 gr. niż 100% po 25 gr. Prawda ?

 

 

prawda

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Coraz więcej hodowców zaczyna "wchodzić" w handel. Przy dużej produkcji sam wszystkiego oczywiście nie sprzedasz, ale to co CI się uda, to Twój zarobek.

Lepiej sprzedać 1/3 produkcji po 40 gr. niż 100% po 25 gr. Prawda ?

 

Jak ktos ma na to jeszcze czas to tak

 

Wogulę dziwie się że kto przy produkcji około 3-5 palet dziennie sprzedaje posrednikom

 

(słowo zostało usunięte) tacy co najlepsi są, a jak już pośredniki od nich nie chcą to jadą w miasto i dają ceny dumpingowe obrażeni, że nikt nie chce od nich towaru to oni IM pokażą- zawsze kończy się tak samo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja się pytam co się dzieje.... M potężne braki... telefony za telefonem

 

ludzie podnoście ceny...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja się pytam co się dzieje.... M potężne braki... telefony za telefonem

 

ludzie podnoście ceny...

 

Gdzie ty mieszkasz? W jakimś Wąchocku? Jakie braki? Nie siej zamętu a telefon wyłącz. Opędzić się od producentów nie można, a temu jajek brakuje. Pamiętaj, że zawsze dwa masz w rezerwie... No chyba, że już wydmuszki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niektóre pakownie opuszczają na L-ce a podnoszą ceny na M-kę.

Taka dziwna sytuacja.

Widać jest mniej młodej kury, niż się co niektórym wydawało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja się pytam co się dzieje.... M potężne braki... telefony za telefonem

 

ludzie podnoście ceny...

 

Gdzie ty mieszkasz? W jakimś Wąchocku? Jakie braki? Nie siej zamętu a telefon wyłącz. Opędzić się od producentów nie można, a temu jajek brakuje. Pamiętaj, że zawsze dwa masz w rezerwie... No chyba, że już wydmuszki.

 

TEN NIEDOUCZONY PAJAC CHYBA JEST NA RAUSZU ON JUŻ SAM NIE WIE JAKIE GŁUPOTY PLECIE !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za M proponują juz mi 25gr netto (szukają)

Ps.

Helo producenci, podnośmy ceny, bez obaw

- nie zdajecie sobie sprawy jakie są zamówienia na sieciach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Niektóre pakownie opuszczają na L-ce a podnoszą ceny na M-kę.

Taka dziwna sytuacja.

Widać jest mniej młodej kury, niż się co niektórym wydawało.

 

Nie widać, że jest mniej młodej kury, tylko jak zwykle na święta jest parcie na jajo M. No chyba, że komuś tylko się wydaje, że nadchodzą święta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Niektóre pakownie opuszczają na L-ce a podnoszą ceny na M-kę.

Taka dziwna sytuacja.

Widać jest mniej młodej kury, niż się co niektórym wydawało.

 

Nie widać, że jest mniej młodej kury, tylko jak zwykle na święta jest parcie na jajo M. No chyba, że komuś tylko się wydaje, że nadchodzą święta.

 

Nie zawsze na święta jest parcie na M. Zależy to od promocji jakie są rozpisane na święta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Niektóre pakownie opuszczają na L-ce a podnoszą ceny na M-kę.

Taka dziwna sytuacja.

Widać jest mniej młodej kury, niż się co niektórym wydawało.

 

Nie widać, że jest mniej młodej kury, tylko jak zwykle na święta jest parcie na jajo M. No chyba, że komuś tylko się wydaje, że nadchodzą święta.

 

Nie zawsze na święta jest parcie na M. Zależy to od promocji jakie są rozpisane na święta.

 

To w takim razie jestem przekonany, że żyjemy w dwóch różnych regionach. W moich stronach zawsze na święta M.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja się pytam co się dzieje.... M potężne braki... telefony za telefonem

 

ludzie podnoście ceny...

 

Gdzie ty mieszkasz? W jakimś Wąchocku? Jakie braki? Nie siej zamętu a telefon wyłącz. Opędzić się od producentów nie można, a temu jajek brakuje. Pamiętaj, że zawsze dwa masz w rezerwie... No chyba, że już wydmuszki.

 

To nie ma znaczenia gdzie mieszkam. Co to wnosi do tematu ? Jakiego zamętu, normalnie pisze co się dzieje. Są poszukiwania M na masową skalę. Cena 0,22 za M to cena jaka wyjdzie na wybijalni.

Jajczarek dobrze mówi, teraz minimum to brać za M się powinno 0,24-0,25. Nikt po świętach nie będzie miał litości dla was.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Niektóre pakownie opuszczają na L-ce a podnoszą ceny na M-kę.

Taka dziwna sytuacja.

Widać jest mniej młodej kury, niż się co niektórym wydawało.

 

Nie widać, że jest mniej młodej kury, tylko jak zwykle na święta jest parcie na jajo M. No chyba, że komuś tylko się wydaje, że nadchodzą święta.

 

Nie zawsze na święta jest parcie na M. Zależy to od promocji jakie są rozpisane na święta.

 

To w takim razie jestem przekonany, że żyjemy w dwóch różnych regionach. W moich stronach zawsze na święta M.

Być może tak jest, ja na cały kraj wysyłam towar.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja wam powiem, że parcie jest na to co chcą klienci

 

też robię odwieczne promo na święta i jedni chcą L w dobrej cenie inni M, a jeszcze inni byle najtaniej więc może być nawet S

 

dzisiaj podzwonilem troszke po znajomych w calej PL sprawdzic co ciekawego slychac i tak pol PL stoi i nie wie co robić z towarem, a innym brakuje nawet 2-3 razy zeby pokryc zamowienia i podbijaja stawki o 0,005-0,02

 

niektorzy L po 0,25 oddawali w tym tygodniu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a ja wam powiem, że parcie jest na to co chcą klienci

 

też robię odwieczne promo na święta i jedni chcą L w dobrej cenie inni M, a jeszcze inni byle najtaniej więc może być nawet S

 

dzisiaj podzwonilem troszke po znajomych w calej PL sprawdzic co ciekawego slychac i tak pol PL stoi i nie wie co robić z towarem, a innym brakuje nawet 2-3 razy zeby pokryc zamowienia i podbijaja stawki o 0,005-0,02

 

niektorzy L po 0,25 oddawali w tym tygodniu

 

Klient zanim nie zobaczy gazetki z promocją nie wie czego chce...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest duże parcie na M duże pakownie płacą 0,23-24 gr za M bo dzwonią i tyle proponują , Ja niestety nie mam bo sam potrafię sprzedać w wyższej cenie . Ale są idioci którzy puszczają M po 0,21 gr tak tak można po tyle kupić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jest duże parcie na M duże pakownie płacą 0,23-24 gr za M bo dzwonią i tyle proponują , Ja niestety nie mam bo sam potrafię sprzedać w wyższej cenie . Ale są idioci którzy puszczają M po 0,21 gr tak tak można po tyle kupić

 

Są idioci, którzy sprzedają:

 

jest cenaniemaceny napisał:

Xl- 0,60-70

L- 0,45-50

M- 0,35-45

KTO SAM SPRZEDAJE TEN ŻYJE . POZDRAWIAM

 

Pozdrawiam fachowca sprzedaży.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jajeczny, no i .... ? Co ma niby wynikać z Twojego ostatniego posta ?

 

Jest cenaniemaceny napisał ceny w hurcie (prawdziwe zresztą), oraz ceny, w których sprzedaje się bezpośrednio na punkty (też zresztą prawdziwe). Czy coś z jego wypowiedzią jest nie tak ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Xl- 0,60-70

L- 0,45-50

M- 0,35-45

KTO SAM SPRZEDAJE TEN ŻYJE . POZDRAWIAM

 

w 4 dni sprzedać 3 miliony jaj w detalu i busem rozwieść to tylko może BATMAN

ps.

nie złe musisz mieć układy z Jerónimo Martins

ps.

te twoje wpisy nic nie dają, dają tylko ubaw

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...