Witamy, aby się zarejstrować lub zalogować
skorzystaj z opcji dostępnych po prawej stronie.
Obecny czas to 20:11 Nie 25 Paź 2020

Cena brojlera
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 2072, 2073, 2074 ... 2457, 2458, 2459  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PPR Strona Główna -> Drobiarstwo
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
ross100

PostWysłany: 18:42 Sro 7 Sty 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

UWAGA!!! UWAGA!!!! na kaszubach dwie ubojnie się zmawiają(Bastian,Mielewczyk) zaczynają straszyc hodowców że mogą zapłacić tylko po 3,9 zł , oddajcie gdzie indziej tylko nie do nich,a wiem na 100% że nie mają żywca i wszędzie wydzwaniają
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Tadek

PostWysłany: 18:19 Sro 7 Sty 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Leśiu napisał:
Brychcy 4,3 zł
Kul-drob 4,5 zł
Totalny brak kurczaka do końca stycznia Very Happy Very Happy Very Happy Exclamation Exclamation

Zapraszam na Kaszuby -sprzedam kilka stad (waga - 3% ubytku w tran.)
607237769
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG
Leśiu

PostWysłany: 17:36 Sro 7 Sty 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Brychcy 4,3 zł
Kul-drob 4,5 zł
Totalny brak kurczaka do końca stycznia Very Happy Very Happy Very Happy Exclamation Exclamation
Powrót do góry
barvin

PostWysłany: 12:32 Sro 7 Sty 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Gomak 4,0
Piórkowscy3,9
Oczywiście netto
Powrót do góry
R2

PostWysłany: 12:19 Sro 7 Sty 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

stycznia 2009
Wzrost cen drobiu
Trudno wyrokować czy to tylko chwilowa tendencja, czy stały trend. Ale ceny drobiu idą w górę. Na giełdach towarowych kurczaki zdrożały o złotówkę i kosztują 5,60-5,70 zł/kg. W ślad za nim podążają także ceny elementów drobiowych. Choć nie wszystko udaje się sprzedać. Czy to tylko poświąteczne zamieszanie, powinno wyjaśnić się przed weekendem, kiedy to popyt na mięso drobiowe jest zwykle największy – komentują maklerzy.

Wyższe ceny zbytu mięsa cieszą hodowców, bo wiele firm działających na wolnym rynku już zdecydowało się i to na wyraźne podwyżki surowca. W małych prywatnych ubojniach brojlery skupowane są od 3 i pół nawet do 4 złotych za kilogram. To kilkadziesiąt groszy więcej niż jeszcze w połowie grudnia.

Zdecydowanie wolniej na rynkowe zmiany reagują duże zakłady, które z hodowcami mają podpisane umowy kontraktacyjne. Teraz oferują za brojlery około 3 złotych. Ale i tu zaczyna się mówić o podwyżkach, na razie skromnych 5 groszowych, ale jeśli konkurencja utrzyma wysokie cenniki innego wyjścia nie będzie jak tylko podnieść stawki – przyznają przetwórcy.

Drożeją także indyki, ale na tym rynku podwyżki zdecydowanie skromniejsze. Indory wyceniane są maksymalnie na 4 i pół złotego, indyczki na 4 złote 5 groszy. Powód ten sam co w przypadku kurczaków – brak towaru.

Agrobiznes, TVP1, 6 stycznia 2009 Cool Cool Cool
Powrót do góry
Viktoria

PostWysłany: 09:03 Sro 7 Sty 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Oj dziwny jest ten świat, jeszcze 2 miesiące temu pełno było na necie komentarzy o pukających komornikach, sznurach itp., a jak czasami przedrze się dla pojedynczych hodowców promyczek słońca, to słyszę, że to ,,rozpierducha''
Zawiść, zazdrość? Czy tak się przyzwyczailiście się do długów, że aż was sytuacja onieśmiela i zastanawiacie się czy aby na pewno ktoś z Was ma prawo do zarobku?
Powrót do góry
medox

PostWysłany: 08:45 Sro 7 Sty 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

"co du budowy kolejnej fermy sie nie zgadzam lepiej mieć wiecej jak ceny, czyli zysk na kg spadnie "

iwonarad , a jak zysk zamieni się w stratę to też lepiej??Buduj, buduj będzie po 2zł bo taka jest zawsze kolej rzeczy.Na wylęgarniach już szał bo wszyscy zobaczyli 4zł i chcą koniecznie wstawić na koniec stycznia
Powrót do góry
leszczaczek

PostWysłany: 23:25 Wto 6 Sty 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Łysy napisał:
Jestem bardzo pozytywnie zaskoczony,iż po takim poście jeszcze żyje i nawet zostałem pochwalony. Co prawda znalazł się też Pan Sarius, u którego koszty znacznie przewyższają 3 zł. W takim razie jak cena na jesieni była poniżej 3 i jeszcze droższe pasze to jakim cudem jeszcze produkujesz? Masz jakiegoś sponsora? No i jeszcze na koniec czytając forum proponuję pomyśleć o ograniczaniu kosztów jednostkowych na fermie a nie o budowie kolejnych bo cena spadnie a zarabiać trzeba. Nie zazdroszczę tym którzy teraz sprzedają, a nawet życzę im aby rozsądnie zainwestowali zysk bo w drobiarstwie raz na wozie raz pod wozem Twisted Evil

Tey Łysy czuje od Ciebie swąd ubojni jestes jakims marketingowcem chyba a jesli nie to sorka
to niesprawiedliwe z ta cena wolalbym raczej zagrać w kasynie ,tam tez mozna wygrać i przegrac ale nie narobisz sie tak
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG Tlen WP Kontakt
Jizin z bazin

PostWysłany: 22:58 Wto 6 Sty 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No doba a do czasu jak Łysy wyjdzie z produkcją i trafi akurat na upragnione 3,00 brutto i bedzie zadowolony to reszta niech zarabia Very Happy Very Happy Very Happy bez wyrzutów sumienia Very Happy Very Happy Very Happy bo taki jest rynek . Ja akurat nie mam kurczaka do sprzedaży (żeby było jasne) Smile Smile trudno Sad
Powrót do góry
iwonarad

PostWysłany: 21:24 Wto 6 Sty 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

łysy, czy ty pracujesz w dziale kontraktacji w iławie ? bo tak gadasz. po ile idyk/indyczka stoi tak apropo? ale ok masz racje ceny na poziomie 3,80 netto nie służą branży bo sie robi rozpierducha. co do 3 zeta kosztów to znam specjalistów co mają koszty na poziomie 2,70 net ale pasze tanio kupują (z 880 średnio netto). co du budowy kolejnej fermy sie nie zgadzam lepiej mieć wiecej jak ceny, czyli zysk na kg spadnie

Łysy napisał:
Jestem bardzo pozytywnie zaskoczony,iż po takim poście jeszcze żyje i nawet zostałem pochwalony. Co prawda znalazł się też Pan Sarius, u którego koszty znacznie przewyższają 3 zł. W takim razie jak cena na jesieni była poniżej 3 i jeszcze droższe pasze to jakim cudem jeszcze produkujesz? Masz jakiegoś sponsora? No i jeszcze na koniec czytając forum proponuję pomyśleć o ograniczaniu kosztów jednostkowych na fermie a nie o budowie kolejnych bo cena spadnie a zarabiać trzeba. Nie zazdroszczę tym którzy teraz sprzedają, a nawet życzę im aby rozsądnie zainwestowali zysk bo w drobiarstwie raz na wozie raz pod wozem Twisted Evil
Powrót do góry
Łysy

PostWysłany: 20:59 Wto 6 Sty 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
antoniozoli

PostWysłany: 17:32 Wto 6 Sty 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Konkol 4,10 netto, Gosz 4,00 netto. Pozdrawiam
Powrót do góry
Leśiu

PostWysłany: 16:32 Wto 6 Sty 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Lubuskie od 3,3 zł do 4,2 zł Very Happy Very Happy Very Happy
Powrót do góry
Yon

PostWysłany: 16:28 Wto 6 Sty 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

zd opole 3,00 netto, też ceny są ustalane na podstawie notowań Ministerstwa Rolnictwa
http://www.minrol.gov.pl/FileRepozytory/FileRepozytoryShowImage.aspx?item_id=34758
jak płacą inne duże zakłady ? słyszę o cenach 2,85-3,05 ?

leszczaczek napisał:
kurczak581 napisał:
LESZCZACZEK!!!!!!!! myślę ze nie uda ci się zanizyć ceny i po tyle nikt ci nie sprzeda,a w styczniu będziesz musiał płacić 1 EURO za kg żywca

Storteboom placi 2,9 netto
Plus dodatki
i ja nie jestem żadną ubojnią .
Po prostu widzę jak inni tam oddalają "na umowę" za cene 2,8,,2,9 .Ceny ustalane sa na podstawie cen z większych przykładowych ubojni .Cena ustalana jest w każdy piątek.

zlodziejska firma -storteboom .
]
NIE POLECAM ....
Powrót do góry
leszczaczek

PostWysłany: 15:12 Wto 6 Sty 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

kurczak581 napisał:
LESZCZACZEK!!!!!!!! myślę ze nie uda ci się zanizyć ceny i po tyle nikt ci nie sprzeda,a w styczniu będziesz musiał płacić 1 EURO za kg żywca

Storteboom placi 2,9 netto

Plus dodatki
i ja nie jestem żadną ubojnią .

Po prostu widzę jak inni tam oddalają "na umowę" za cene 2,8,,2,9 .Ceny ustalane sa na podstawie cen z większych przykładowych ubojni .Cena ustalana jest w każdy piątek.

zlodziejska firma -storteboom .
]
NIE POLECAM ....
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG Tlen WP Kontakt
Jaro8038

PostWysłany: 14:28 Wto 6 Sty 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kurna - toż Wy w tej chwili bierzeta więcej za kurczaka jak my za indyczkę !! Tylko pogratulować i oby tak dalej trzymali no i sobie życzę o 1 zł wyższej ceny za indyczkę tak jak to mniej więcej do tej pory było.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Tadek

PostWysłany: 13:27 Wto 6 Sty 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Potwierdzam są propozycje 4.1netto i pewnie będzie wyżej.
Pozdr.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG
farmer

PostWysłany: 12:24 Wto 6 Sty 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam , Jak Cena na Kaszubach i Poznaniu....niby p. Konkol płaći....4,1 netto. Pozdrawiam. Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Jaro8038

PostWysłany: 12:04 Wto 6 Sty 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

sasza307 napisał:
witam ile płacą zakłady Koziegłowy, i Stortebom.czy ktos w końcu mi odpowie?

Sasza - czas nastał taki, że powinieneś sam im powiedzieć po ile im sprzedaż a nie ich pytać po ile Ci zaplacą.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
donciu

PostWysłany: 11:45 Wto 6 Sty 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Leśiu napisał:
Lubuskie Brychcy sprzedaje tuszke w hurcie 6,5-6,7 zł

A ile placi za żywiec?
Powrót do góry
sarius

PostWysłany: 11:19 Wto 6 Sty 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Świętokrzyskie dziś telefony były płacą 4,0 i pieniądze na wadze ale ja ruszam z handlem w poniedziałek rano Very Happy Very Happy
Powrót do góry
rufus

PostWysłany: 11:07 Wto 6 Sty 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

sasza307 napisał:

wczoraj sprzedałem za 4netto mielewczyk. Cool
Powrót do góry
sasza307

PostWysłany: 10:26 Wto 6 Sty 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Powrót do góry
klark

PostWysłany: 10:18 Wto 6 Sty 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam! Przy cenie tuszki powyżej 6zł netto
żywiec powinien kosztować powyżej 4zł netto.
Ubojnie jednak niechętnie dzielą się z producentami.
Tylko twarde negocjacje!!!!
pozdrawiam
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Tlen
Leśiu

PostWysłany: 09:32 Wto 6 Sty 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Lubuskie Brychcy sprzedaje tuszke w hurcie 6,5-6,7 zł
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PPR Strona Główna -> Drobiarstwo Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 2072, 2073, 2074 ... 2457, 2458, 2459  Następny
Strona 2073 z 2459

Skocz do: