Skocz do zawartości
ekofarmer

Ceny jaj spożywczych

Rekomendowane odpowiedzi

Co za brednie piszesz to głowa boli na 5 miesięcy podpisać chciał a tu nic nie wiadomo za miesiąc co będzie .

WYMIEŃ FUSY BO CI PLEŚ WLAZŁA

 

jajczorek niestety nie wszyscy są takie leszczyki, (żeby nie pisać jak TY) i podobnie jak na sieciach nie wiedzą co będzie i jakoś podpisują kontrakty tak samo na export. zaznacze jeszcze ze nie od wczoraj tak jest ale jak się nosa za plot nie wychyla to co tam można wiedzieć?

 

poza tym jeśli się pocieszasz udając, że nie wiadomo jak będzie i co będzie to marne pocieszenie, bo nie jest tajemnicą co będzie.

pytanie czy skończy się na 20 czy na 10gr za L

 

jeśli podważasz moja wiedze to poczytaj sobie wszystkie przepowiednie które ci przekazywałem odkad jestem na forum, znajdz choć jedna która się spelnila (lacznie z ostatnia gdzie pisałem ze będzie minimalna korekta, na prawdę min) i później możemy dyskutować ok ?

 

jeśli sprzedajesz skrzynki, palety, busy to możesz mowic do reki z całym szacunkiem do wszystkich i małych i wiekszych

 

wiele osob ZAWSZE nie wie co to będzie, a ja jakoś dzwinym trafem ZAWSZE WIEM albo prawie wiem i dlatego mógłbym cie wciagnac jedna dziurka w nosie z całym spisem inwentarza.

 

ponadto dziele się informacjami od dużych, rozdajacych karty na tym rynku wiec powinieneś podziekowac, probowac jakos zweryfikować inf jakimi dysponuje itp., a później fikać.

 

od fikania nie urośniesz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem co przeważa u niektórych kolegów na tym forum brak taktu,rozbuchane ego ,niedojrzałość emocjonalna czy niedowartościowanie .Ale czytanie tych wypocin męczy .Kolego Misio zgłoś się na człowieka roku Twa wielkość nas zwykłych śmiertelników powala jesteś wróżbita i Kasandra w jednej osobie ,obcujesz z wielkimi i gardzisz mikropierdusiami i leszczykami .Ugruntowałeś w naszych oczach swoją pozycję rekina biznesu .Możesz nas połknąć z całym inwentarzem bez jednego fiknięcia .Kolego to zakrawa na manię wielkości wyluzuj znajdź sobie przyjaciół ,hobby ale nas nie męcz .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ludzie jest tragedia. Panu Bogu dwie rzeczy sie kompletnie nie udały ... Starość i Handlarze.

- nie wiem kim oni są, ale napewno n...m i n....m.

 

L 29

M 24

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Można już sobie wyobrazić kolejny artykuł, .....CBŚP,KAS,Inspekcja Weterynaryjna wkroczyły dziś na fermę drobiu gdzie odkryli 5000 niezgłoszonych kur niosek. Sprawę zgłosiły do prokuratury , gdyż właściciel naraził konsumentów na niebiezpieczeństwo. Właściciel odpowie za wprowadzanie do obrotu żywności niewiadomego pochodzenia oraz za znęcanie się nad zwierzętami. Łączna kara to 6 lat bezwzględnego więzienia oraz kary finansowe wynoszące 10% obrotu z poprzedniego roku.Numer weterynaryjny zostanie zgłoszony do systemu wczesnego ostrzegania RASF ,a jaja wycofane z rynku i zutylizowane. W fermie powinno znajdować się 39900 kur a było 44900. Sprawa jest rozwojowa gdyż chodzą pogłoski iż takich przypadków może buć więcej. Funkcjonariusze odkryli inne nieprawidłowości i zgłoszą sprawę kolejnym służbom.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Można już sobie wyobrazić kolejny artykuł, .....CBŚP,KAS,Inspekcja Weterynaryjna wkroczyły dziś na fermę drobiu gdzie odkryli 5000 niezgłoszonych kur niosek. Sprawę zgłosiły do prokuratury , gdyż właściciel naraził konsumentów na niebiezpieczeństwo. Właściciel odpowie za wprowadzanie do obrotu żywności niewiadomego pochodzenia oraz za znęcanie się nad zwierzętami. Łączna kara to 6 lat bezwzględnego więzienia oraz kary finansowe wynoszące 10% obrotu z poprzedniego roku.Numer weterynaryjny zostanie zgłoszony do systemu wczesnego ostrzegania RASF ,a jaja wycofane z rynku i zutylizowane. W fermie powinno znajdować się 39900 kur a było 44900. Sprawa jest rozwojowa gdyż chodzą pogłoski iż takich przypadków może buć więcej. Funkcjonariusze odkryli inne nieprawidłowości i zgłoszą sprawę kolejnym służbom.

 

Źle to rozumiesz... ASF to nie są jaja. Oni wszystkie dziki chcą w kraju wystrzelać z tego powodu, zrobią kilka rezerwatów i z nich będą później zasiedlać. ASF możemy porównać tylko do ptasiej grypy. Czy babcia która wypuszcza kury, 0 zasad bioasekuracji, 0 jakiej kolwiek kontroli robi sobie jak chce i co chce, bez dokumentacji itd. jest stawiana w konsekwencjach na równi z hodowlą profesjonalną i jak jej te 10 kurek padnie leci bo ŁODSZKODOWANIE BYDZIE a potem całe wojewódzwo jest umoczone (a bardziej restrykcyjnie cały kraj) i nie może exportować. Bo jedna osoba miała w dupie wszystkich do okoła i patrzyła że tak dla niej lepiej. Wyobrażasz sobie takie konsekwencje ?

Nie jestem PISiorem żeby nie było. Oni mogli hodowlę zgłosić nie zgłosili bo nie chcieli wymagań spełniać minimalnych to o czym mowa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
''Dajcie mi człowieka ja mu znajdę paragraf ''

To prawda. Prawo jest po.... (autocenzura) i tutaj rządzący od dekad wcale nam nie pomagają wręcz coraz bardziej motają... nawet w IW oni są wyspecjalizowani w zakresach prawnych swojego działania a nie w całym. Bo jest bardzo mało ludzi na tyle ogarniętych żeby całość pojąć. Tego jest zwyczajnie za dużo.... Tylko że hodowca/przedsiębiorca ma wiedzieć wszystko do A do Z.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Misiek... weź nie (słowo zostało usunięte) prawda jest taka, że nawet tuzy nie wiedzą jak będzie. Każdy mający +/-1 0,5 mln zwierzaka leci na kontraktach w zakresie od 20-40% mocy prod. minimalnie. Lepiej podpisać że się wyjdzie na 0 lub nie dołoży niż w okresie zwyczajowej kichy mieć pełne gacie z wrażenia. Taka jest prawda. Znam nawet mniejszych co tak się uwiązują. To że tak podpisują kontrakty znaczy tylko tyle że wszyscy czujemy że będzie ciężko. Na pewno jednak 0,10-0,12 za M/L przedziału w tym roku nie będzie. Co nie zmienia faktu że jak będzie 0,14 to będzie olbrzymia dokładka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Demiurg

Wszyscy w branży wiedzą dokładnie ,że kiedy byśmy robili tak jak oni chcą to już dawno by nas nie było!! A takich co mieli wszystko w porządku i nie liczyli się z nikim to albo ich niema albo nie będzie. Daj mi tą swoją bazę a ja poszukam paragrafów!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Demiurg

Wszyscy w branży wiedzą dokładnie ,że kiedy byśmy robili tak jak oni chcą to już dawno by nas nie było!! A takich co mieli wszystko w porządku i nie liczyli się z nikim to albo ich niema albo nie będzie. Daj mi tą swoją bazę a ja poszukam paragrafów!!!

A ja powiem wiencej. Każdy utrzymujący się w tym kraju przedsiębiorca nagina prawo do swoich celów lub zwyczajnie je łamie. Bo się w tym cyrku inaczej nie da...

To tak jak z jazdą samochodem po naszych drogach.

Świętych zwyczajnie nie ma.

 

To dalszy scenariusz jeśli chodzi o zapanowanie nad ASF... nie dajmy się zwariować. Z ubojem bedzie można, tylko wpierw trzeba to będzie zgłosić... Niestety artykuły piszą dla sensacji, a nie dla arbitralnego przedstawienia faktów.

Bo ja wiem jak do tej pory to wyglądało... nikt z naszej branży by się w takie zabawy z IW nie bawił... chociaż nie, znam taki przypadek. Do tej pory wyglądało to tak:

IW na gospodarstwie sprawdza chlewnię - rolnik świń nie mam, a ma tylko że na czas kontroli siedzą na dwukółce za stodołą w pokrzywach... tak to wyglądało.

IW nie mogła do tej pory czesać całego gospodarstwa chłopowi... ponadto do tej pory jak coś komuś niezarejestrowana padnie to padline do lasu wywożą, dziki się zarażają i roznoszą na inne fermy... To nie są żarty - tak to wygląda. To jest totalny brak świadomości i jakiegokolwiek myślenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Demiurg

Wszyscy w branży wiedzą dokładnie ,że kiedy byśmy robili tak jak oni chcą to już dawno by nas nie było!! A takich co mieli wszystko w porządku i nie liczyli się z nikim to albo ich niema albo nie będzie. Daj mi tą swoją bazę a ja poszukam paragrafów!!!

A ja powiem wiencej. Każdy utrzymujący się w tym kraju przedsiębiorca nagina prawo do swoich celów lub zwyczajnie je łamie. Bo się w tym cyrku inaczej nie da...

To tak jak z jazdą samochodem po naszych drogach.

Świętych zwyczajnie nie ma.

 

To dalszy scenariusz jeśli chodzi o zapanowanie nad ASF... nie dajmy się zwariować. Z ubojem bedzie można, tylko wpierw trzeba to będzie zgłosić... Niestety artykuły piszą dla sensacji, a nie dla arbitralnego przedstawienia faktów.

Bo ja wiem jak do tej pory to wyglądało... nikt z naszej branży by się w takie zabawy z IW nie bawił... chociaż nie, znam taki przypadek. Do tej pory wyglądało to tak:

IW na gospodarstwie sprawdza chlewnię - rolnik świń nie mam, a ma tylko że na czas kontroli siedzą na dwukółce za stodołą w pokrzywach... tak to wyglądało.

IW nie mogła do tej pory czesać całego gospodarstwa chłopowi... ponadto do tej pory jak coś komuś niezarejestrowana padnie to padline do lasu wywożą, dziki się zarażają i roznoszą na inne fermy... To nie są żarty - tak to wygląda. To jest totalny brak świadomości i jakiegokolwiek myślenia.

Co Pan wymaga od biednego chłopa? Przecież tak zawsze było i nikt nie robił problemu, a dopiero teraz się uczepili jakiejś choroby... Przecież tego wirusa czy jak się to zwie nie widać i to propaganda jakaś jest. Tak biednego chłopa męczyć. Wzięli by się za tych z rządu lub jakieś inne GoldAmbery, a nie. Zachciało się łunii jewropejskiej, a po co to komu i na co.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pozamykać rolników do więzień najlepiej. I tak nie mają co robić bo trzodę chlewną mamy przecież w sejmie na własnym łonie wyhodowaną. Teraz tylko nad ubojem trzeba się skupić

 

wot... się wysilił z wypowiedzią, i to mądrą jaką

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz dzwonią i szukają M-kę mi proponują po 0,24-25 ha ha .. a ja sobie..

 

Xl- 0,60-70

L- 0,45-50

M- 0,35-45

KTO SAM SPRZEDAJE TEN ŻYJE . POZDRAWIAM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Thunder ja bym tylko chciał żeby wszyscy mieli chociaż zbliżoną odpowiedzialność i wymagania jeśli wprowadzają towar do obrotu - sprzedaży. Kiedyś to było inaczej, w ciągu tylko 5 lat o 100% wzrosła produkcja drobiarska w PL (zwiększa się zagęszczenie występowania ferm wskutek czego ciężej utrzymać bioasekurację tu też powinny być jakieś ograniczenia bo dochodzi już do absurdów). Kiedyś nie byliśmy uzależnieni od exportu, obecnie jesteśmy. W tym sęk. Nie można jednych za to samo karać pałą w łeb a innych głaskać i nagradzać cukierkiem. To jest niemoralne !

Czas żeby naród nabrał odpowiedzialności, a nie podchodził post prlowską egoistyczną mentalnością. Nasze działania mają wpływ nie tylko na nas samych ale całe otoczenie - branżę.

Dam Ci przykład : sąsiad podpala sobie stodołę żeby wyłudzić odszkodowanie niestety wiatr przenosi ogień na twoje obiekty, kto jest winny tego iż spaliły Ci się magazyny/kurniki ? Ty, wiatr, prawa fizyki, czy sąsiad ?

To o wirusach mam nadzieję że był sarkazm z Twojej strony

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jajeczny ubić to ciebie powinni ....

 

Obyś nie wypowiedział tego w złą godzinę. Bez takich jak ja, to powolna śmierć głodowa Tobie i podobnym. Zresztą nawet z moją pomocą czy bez i tak się wykończysz sądząc po twoich wpisach cenowych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...