Witamy, aby się zarejstrować lub zalogować
skorzystaj z opcji dostępnych po prawej stronie.
Obecny czas to 10:40 Wto 25 Wrz 2018

Agrolok
Ceny jaj spożywczych
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 1225, 1226, 1227 ... 1250, 1251, 1252  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PPR Strona Główna -> Drobiarstwo
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Łękar

PostWysłany: 21:50 Czw 12 Mar 2009    Temat postu: Niższa cena Odpowiedz z cytatem

Jestem drobnym pośrednikiem.
Sad No cóż są i tacy którzy w tym okresie skupują jajko wylęgowe wyjątkowo tanie do ceny obecnej lecz nikt o tym nie wie w sklepach (przynajmniej o 3 grosze mniej od normalnych standartowych cen) robią super cenę, niższą nawet od cen producentów. Tylko po to aby wykosić konkurencję z okolicy.
LUDZIE TRZYMAJCIE CENY!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
andrzej12

PostWysłany: 19:06 Czw 12 Mar 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

witam
dzisiaj tesco warszawa
10 L - 2,49 zł promocja od Mizgiera
oglądałem - ładna 1 b
ciekawe co ??
Powrót do góry
Gall

PostWysłany: 19:01 Czw 12 Mar 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam mam pytanie do wszystkich forumowiczow czy jestescie zainteresowni aby utworzyc przed swiateczna tabele ogloszen o promocjach w marketach na jajka czyli na przyklad w biedronce L 10szt 3,99zl itp a cel moze niektorym sie nie bedzie podobal ale co niektorzy z korzystaja na tym bo bedzie okazja kupienia jaj o kilka groszy taniej niz w hurcie a nie wazne czy to bedzie pol czy cala a moze 2 palety wazne aby pan kowalski jak najmniej tego jajka kupil wiem ze to brzmi smiesznie ale ........ Pozdrawiam
Powrót do góry
cezarek96

PostWysłany: 23:46 Sro 11 Mar 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

miałm juz nie pisać bo myslałem , ze temat sie wyczerpał ale ....

niska cena powiedzmy sprzed roku 16-18 gr . nie została ustalona jak i teraz nie jest ustalana przez handlowców tylko przez producentów ---to Wy ustalacie ceny , ale o to cały czas mi chodzi -jak jajko nie idzie to po cholere schodzicie tak nisko -niska cena jajka w okresie braku popytu nie zwiekszy sprzedaży - wiem to na własnym przykładzie , gdyz mam ze swoim producentem zdrowy układ - o cenie jak piszecie 16-18 groszy mogłem pomażyć -płaciłem w tym okresie 21-19 groszy i utrzymywałem cene na sklepach -kupiec i klient wiedział i wie nadal , ze placi za dobry towar i ma stabilna stała cene przez rok -bez światecznych skoków, ale wku.... mnie jak podjeżdżali mnie inni z niższa ceną bo kupili chwilowo taniej bo nie było zbytu( i tak sie nie wcisneli ale cene chlastali), zreszta do mnie tez dzwonili inni producenci oferujac niskie ceny- a dzisiaj jak wysoko nie dzwonią , ale za długo handluje z jednym zeby skakać bo ktos mi chwilowo rzuci 2grosze taniej.Teraz wiadomo mój dostawca nie frajer i cene podbił . tylko znając zycie jak juz pisałem wczesniej ----nie rozwalajcie sami sobie rynku i potem po cichu nie zbijajcie ceny jak jajko nie idzie , bo psujecie cene wszystkim .

wygramym w tej wojnie cenowej i tak zostaną kombinaty dające towar do hiper , super iitd marketów bo tam cena wzrosnie góra o 30 gr na "10" (maja tak obwarowane umowy , ze zmiana ceny moze nastąpic po minimum miesięcznym zawiadomieniu , kto miesiąc temu myślał o takiej cenie jak dziś)czyli jak ktoś juz zauważył klient ucieknie do supermarketów bo tam cena bedzie taka w jakiej ja od jutra bede wrzucał na sklepy----i dłuuuugo po świetach ten klient nie przyjdzie po jajko do mniejszego sklepu bo bedzie pamietał cene jajka sprzed świąt ( na to zwróci uwage w okresie świat jajecznych) i minie troche czasu zanim zauważy , ze cena w jego sklepie spadła

obym sie mylił Very Happy
Powrót do góry
Rydzek

PostWysłany: 22:28 Sro 11 Mar 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Producenci Faktycznie odrzyją teraz ale handlarze to juz nie pamietaja jak kupywali ok rok temu 2a za16gr 1b 18gr teraz sie wszytko odwróciło
Producent nie musi sie tłumaczyc handlarzowi a handlarz w sklepie tak
co sie przekonałem na wlasnej skórze nie raz..
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Gall

PostWysłany: 21:53 Sro 11 Mar 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam sam handluje jajem i nie mam nic przeciwko podwyzkom cen aby byly wyruwnane rozumniem ze co niektorzy podpisali ceny z sieciami pare miesiecy temu i nie przewidziali tego ale w dobie takich podwyzek konsument bedzie zwracal uwage na cene jesli w markecie dostanie jajo m po 32 gr lub taniej a lokalnym sklepie bedzie musial zaplacic po okolo 40gr (biedronka 10szt m 32 gr cena 2a okolo 30gr plus marza okolo 3 gr + 3 gr opakowanie daje 35/36gr na sklep +marzasklepu 20% daje 43gr i gdzie tu realna cene oki koniec biadolenia) glownie chodzi mi oto ze jesli sprzedaje jajko 1a po 35 gr i ktos mi zaproponuje ze mi da 37/8 gr to oczywiscie ze je sprzedam bo zarobie druga sytuacja jesli na rynku brakuje jajka a mam jego wiecej to co robie podwyzsze to bede chcial to wykorzystac bo ludzie sie do mnie dobijaja zeby kupic jajko a jesli ktos mi powie ze hodowca magazyuje jajko i specjalnie nie chce jego sprzedac to mu sie nie dziwie bo kazdy z handlowcow tez chce zmagazyniwac jajo przed swietami aby zarobic na roznicy cenowiej bo nikt mi nie powie ze jajko kupione 2 tygodnie temu 1a po 28gr sprezdaje dzis do duzego hurtu po 29gr i w to nie uwierze wiec sami do siebie mozemy miec przetensje ze nie zaryzykowalismy wczesniej poprzez kupno jajka po 28 gr przekladajac to na pozniej i ta sytucja sie zkumulowala w calej poslce no nie dam mu 30gr za jajko jesli dzis kupuje po 28 poczeakam jescze troche i tez tak czeklaem i musze zaplacic po 33 za 1a wiec sie nie zastanaiwam bo jeszcze 3,5 tygodnia do swiat a slychac o cenie 35 gr wiec wszystko mozliwe a jesli klient odmowi u mnie zakupu w nowej cenie to jego strata bo moze wrocic z powrotem w laski bo jajka na swieta moze zabraknac Pozdrawiam wszystkich nowych forumowiczow ktorzy napisali bo naprawde jest duzo osob ktore je czyta a sie nie wypowiada i tak od 26 lutego odwiedzilo to forum 1800 osob to calkiem nie zla grupka choc sam w tym czasie odiwdzilem to forum okolo 10 razy
Powrót do góry
simon

PostWysłany: 19:23 Sro 11 Mar 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Koledzy handlarze jestem producentem i dziwie się w czym tkwi wasz problem przecież wy i tak zarabiacie swoje dwa trzy grosze tyle ze macie problem jak wytłumaczyć się u indywidualnych odbiorców lub na sklepach ze jest taka cena,nie wmawiajcie nam ze wysoka cena to problem dla nas,mamy swoje pięć minut a podejrzewam że pewnie i więcej.Jedyne wyjście to nakłonić sklepy żeby przestały narzucać 80% marży na jajka,a normalne 30% to w sklepie opak.10-tka nie będzie kosztować 6zł a 4,5
Powrót do góry
Remik

PostWysłany: 16:09 Sro 11 Mar 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kolego Cezarek96 przecież ja pisze dokładnie o tym samym.
Pozdrawiam
Powrót do góry
cezarek96

PostWysłany: 12:22 Sro 11 Mar 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ja nie twierdze , ze producenci nie maja racji podnosząc ceny - zresztą mam solidnego dostawce porządnego towaru z którym nie dyskutuje na temat ceny -jest taka po jakiej mi sprzeda (czasami da mi upust).głównie chodzi mi o to , ze jezeli dzisiaj jest taki wzrost cen czymś racjonalnym podyktowany (wzgledy ekonomiczne , opłacalnosc produkcji itd) to niech po swiętach tak zostanie , a nie jak to nieraz bywalo - cena leci na łeb na szyje , bo swieta minęły i zaczyna sie wojna podjazdowa - komu sie uda sprzedać , bez wzgledu na cene - a wiadomym jest , ze jak niema popytu -to i cena nie zdziała cudu .tylko wtedy sami sobie robimy burdel , bo jeden drugiemu podjeżdża z coraz to nizsza ceną bo mu kurnik opuscił to może podjade konkurencje i zabiore mu troche rynku i spirala obnizek cenowych sie nakreca , potem wrócic do normalnej ceny jest strasznie ciężko.i to co zyskamy teraz , wpompujemy potem w obnizki i straty

chodzi mi o to ,żeby ceny które teraz są ustalane były tak przemyslane , zeby po swietach mozna było je nadal utrzrymać -i wtedy nie wyjdziemy na durniów jak to niejednokrotnie bywało
Powrót do góry
Remik

PostWysłany: 10:27 Sro 11 Mar 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Każdy ma swoje racje ale powtarzam jeszcze raz: tej branży potrzebna jest stabilizacja tzn. jasne przepisy dot. zwłaszcza dobrostanu, szeroko rozumiana przewidywalność produkcji i uczciwe ceny z wachaniami 1-3 grosze a nie jazdy po 10 groszy zależne od pory roku i temperatury. A tak dzisiejszy handel przypomina czasami wojnę na lini producent - pośrednik.
Szanujmy się nawzajem a będzie normalnie.
Pozdrawiam
Powrót do góry
gboy

PostWysłany: 10:19 Sro 11 Mar 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

cezarek96 napisał:
witam wszystkich

czytam to forum i śledze z czystej zawodowej ciekawosci(handel) -dzisiaj postanowiłem napisac jakie jest moje zdanie na temat tak gwaltownego wzrostu cen - nie wnikajac czym jest on podyktowany ( jest okazja trzeba zarobić )

tylko mam jedno ale , czy nie zabijacie panowie producenci w tym momencie dobrze rozwijajacego sie rynku sprzedaży ( przypomnijcie sobie rok ubiegły i wielkosc sprzedazy towaru w poście i zaraz po swietach)
nadchodzące świeta nie beda juz takie bogate jak Boże Narodzenie -to sa inne świeta - na wiosne ludzie inwestują w ciuchy , medialna burza wokoł kryzysu powoduje marazm

jeszcze dwa ,trzy tygodnie i my handlarze bedziemy w miare przez producentów zaopatrzeni w towar i gotowi do swiatecznego handlu -ale wysoka cena art. spożywczych zmusi ludzi do oszczedności
DZISIAJ(niektorzy maja jeszcze stare ceny) jajko idzie bo inne produkty sa drogie --przykład zapaśc sprzedazy ryby i sledzia .- w to miejce sprzedaje sie jajko

miną swieta i jak zwykle producenci wpadna we wlasne sidła - jaja nie beda sie sprzedawaly bo jest po sietach -wejdzie nowalijka -skończy sie export-nie beda sie sprzedawały bo są za drogie itd i zacznie sie jazda mimo oficjalnej ceny , ciche wydzwanianie do odbiorców z zanizona cena , aby towar sprzedać - i zacznie sie wielki jubel i bałagan na rynku jaj , który bedzie cieżko opanować

oczywiscie chce aby taka sprzedaz jak jest obecnie utrzymała sie jak najdłuzej -
dzieki temu żyje i zarabiam - ale TAK wysoka cena da nam zarobek na króka
mete

Moim zdaniem fale świąteczne i poświateczne juz nie wpływaja tak bardzo na ceny jaj...
Powrót do góry
rawak

PostWysłany: 06:55 Sro 11 Mar 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam
Zgadzam się z kolegą jeszcze chwila i przyjdą takie czasy że hodowcy zaczną wydzwaniać i prosić żeby zabrać towarek. ale panowie handlowcy nie ma tego złego. Damy rade
Pozdrawiam
Powrót do góry
cezarek96

PostWysłany: 00:49 Sro 11 Mar 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

witam wszystkich

czytam to forum i śledze z czystej zawodowej ciekawosci(handel) -dzisiaj postanowiłem napisac jakie jest moje zdanie na temat tak gwaltownego wzrostu cen - nie wnikajac czym jest on podyktowany ( jest okazja trzeba zarobić )

tylko mam jedno ale , czy nie zabijacie panowie producenci w tym momencie dobrze rozwijajacego sie rynku sprzedaży ( przypomnijcie sobie rok ubiegły i wielkosc sprzedazy towaru w poście i zaraz po swietach)
nadchodzące świeta nie beda juz takie bogate jak Boże Narodzenie -to sa inne świeta - na wiosne ludzie inwestują w ciuchy , medialna burza wokoł kryzysu powoduje marazm

jeszcze dwa ,trzy tygodnie i my handlarze bedziemy w miare przez producentów zaopatrzeni w towar i gotowi do swiatecznego handlu -ale wysoka cena art. spożywczych zmusi ludzi do oszczedności
DZISIAJ(niektorzy maja jeszcze stare ceny) jajko idzie bo inne produkty sa drogie --przykład zapaśc sprzedazy ryby i sledzia .- w to miejce sprzedaje sie jajko

miną swieta i jak zwykle producenci wpadna we wlasne sidła - jaja nie beda sie sprzedawaly bo jest po sietach -wejdzie nowalijka -skończy sie export-nie beda sie sprzedawały bo są za drogie itd i zacznie sie jazda mimo oficjalnej ceny , ciche wydzwanianie do odbiorców z zanizona cena , aby towar sprzedać - i zacznie sie wielki jubel i bałagan na rynku jaj , który bedzie cieżko opanować

oczywiscie chce aby taka sprzedaz jak jest obecnie utrzymała sie jak najdłuzej -
dzieki temu żyje i zarabiam - ale TAK wysoka cena da nam zarobek na króka
mete
Powrót do góry
drobiarz88

PostWysłany: 22:16 Wto 10 Mar 2009    Temat postu: amen Odpowiedz z cytatem

Remik. Amen chciałoby się powiedzieć.
Teraz to jest wariactwo. Szkoda, że jeden drugiego nie szanuje tylko ciśnie że mało nie zadusi. Wszyscy są sobie potrzebni.....i produkcja i handlowiec tylko czemu tak na wariata. Powiedziałoby się rynek.

Słoń, słonicy pcha banana....
potem następuje zmiana.... Laughing

U mnie ceny jak u Ciebie. Woźniak podobno skupuje M-ke po 30 groszy. Ile w tym prawdy?
A o wymuszaniu czegokolwiek.....potrzebne jest lobby. Krajowa Rada Drobiarstwa skupia w większości przetwórców drobiu mięsnego a jajcarzy jak na lekarstwo....kto zadba o jajczarskie interesy.....? Gadaniem to niech zajmą się przekupki na targowisku. Trza działaś!
Powrót do góry
Remik

PostWysłany: 19:25 Wto 10 Mar 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam
Poniższe wypowiedzi można podsumowć następująco: ceny jaj powinny byc takie żeby producentowi chciało się pracować, handlarzowi handlować a konsumentowi kupować jajeczka Smile A nade wszystko potrzebna jest STABILIZACJA a nie jazdy cenowe od świąt do świąt. Ten rok to wyjątek który zdarza się raz na pare lat z powodów wszystkim znanych.
Ceny na dziś loco ferma plus VAT: Ex-0,36 O-0,34 1a-0,32 1b-0,30 2a-28-29 2b-27-26 3-23.
Pozdrawiam
Powrót do góry
Gall

PostWysłany: 18:17 Wto 10 Mar 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam handlarz nie dyktuje cen tylko rynek je ustala bo dzieki takim handlarzom mozna powiedziec ze dzis masz taka cene a moze i bedzie wyzsza bo zaproponuje Ci cene o pare groszy wyzsza aby dostac towar i nie wazne czy na rynek krajowy czy na eksport hodowcy w Polsce sa zadowoleni z cen dzieki wysokiemu kursowi euro lub powiazanych z nim innych walut ale wyobraz sobie jak zagraniczni hodowcy sa zli na polskie jajko bo wten sposob ich sytuacja sie pogarsza wiec handlarz jest zly i dobry a hodowca tylko dobry choc sam chce tez wymusza cene pszenicy na rolnku jesli sam robi pasze a nie ma wlasnego zboza i tak mozna pisac w kolko jesli twoj sasiad ktory tez jest hodowca dorobi sie i wybuduje kombinat na pare milionow kur to nie bedziesz pewien czy jutro przez niego dolozysz do jajka pare groszy bo bedzie nadprodukcja itp.Ajesli chodzi o klatki to Kolega Remik dobrze powiedzial jest tylu hodowcow w europie ze jestescie wstanie zrzeszyc sie i wymuc na unii inna dyrektywe dzieki ktorej nie bedziecie musieli wykladac pare milinow na modernizacje kurnika Pozdrawiam
Powrót do góry
drobiarz88

PostWysłany: 17:20 Wto 10 Mar 2009    Temat postu: odnośnie przegrzania obwodów....!!!!!! Odpowiedz z cytatem

Bracia i siostry. Laughing
Trzeba kasować ile się da bo przyjdą czasy że ze zbytem jaja będzie cieżej jak euro spadnie i export się zatrzyma. Wtedy znowu zostanie tylko rynek lokalny i wchodznie w d...pę handlarzom. A są źli! I jak twierdzą. Zemsta będzie słodka!!!!!!!! bo teraz towar schodzi dobrze a za tym i cena.
A jak tam z wymianami klatek na nowe, piękne,ekologiczne, kororowe? Kupę kasy trzeba wydać i termin się zbliża.......
Powrót do góry
rolnikzwywiechowa08

PostWysłany: 13:43 Wto 10 Mar 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W kuj-pom ceny identyczne. Tempo wzrostu b szybkie. Ja magazyn mam wietrzony na bieżąco.
0 - 34, 35
IA - 32
i po 2 grosze w dół
Powrót do góry
FermaMałopolska

PostWysłany: 21:01 Pon 9 Mar 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam kolegów !
W małopolsce tez cenka w górę:
0- 0,34-35 gr.
L- 0,32 gr. pak "10" - 0,35 gr.
M- 0,30 gr
Ceny bez VAT
Magazyny puste,wszystko idzie na bieżąco, telefonów dużo z kraju.
Piszcie jak tam w innych regionach i trzymajcie takie ceny.
Pozdrawiam.
Powrót do góry
rawak

PostWysłany: 20:02 Pon 9 Mar 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

CENY NA DZIŚ
EX -0,34 0,35

0- 0,32 0,33

1A-0,29 0,30`

1B- 0,28

2A- 0,26
Powrót do góry
magicos

PostWysłany: 10:27 Pon 9 Mar 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam,
Cisza bo nie ma czasu żeby nadążyć za tym co się dzieje na rynku. Ceny mocno w góre strzeliły, na ten moment loco ferma:
Ex - 0,35-0,36
O - 0,34
Ia - 0,32
Ib - 0,29
IIa - 0,27
IIb - 0,25
Magazyny puste, towar schodzi na pniu, a telefony się urywają...
Pozdrawiam
Powrót do góry
Remik

PostWysłany: 21:48 Nie 8 Mar 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam,
Ceny jaj ciągle w górę a na forum cisza jakby nic się nie działo Exclamation
Pozdrawiam tych co czasami coś tu skrobną a nie tylko poczytają.
Powrót do góry
Rydzek

PostWysłany: 19:48 Czw 5 Mar 2009    Temat postu: oferta Odpowiedz z cytatem

potrzebuje wzoru dobrej oferty odnośnie sprzedazy jaj ściółkowych

pomoze ktos?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
drobiarz88

PostWysłany: 18:53 Czw 5 Mar 2009    Temat postu: temat jaja sciolkowego Odpowiedz z cytatem

Kolego Rydzek. odpowiedz masz na PW
pozdrawiam
Powrót do góry
drobiarz88

PostWysłany: 18:48 Czw 5 Mar 2009    Temat postu: sprzedam uzywane wytlaczanki do jaj a15 i a17 Odpowiedz z cytatem

sprzedam uzywane wytlaczanki do jaj a15 i a17. Wzbrane i wyselekcjonowane
cena 6 gr-szt. komu komu bo ide do domu
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PPR Strona Główna -> Drobiarstwo Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 1225, 1226, 1227 ... 1250, 1251, 1252  Następny
Strona 1226 z 1252

Skocz do: