Witamy, aby się zarejstrować lub zalogować
skorzystaj z opcji dostępnych po prawej stronie.
Obecny czas to 13:15 Nie 26 Maj 2019

Ceny jaj spożywczych
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 1229, 1230, 1231 ... 1287, 1288, 1289  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PPR Strona Główna -> Drobiarstwo
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
WIELKI KOGUT

PostWysłany: 18:55 Pią 11 Cze 2010    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Towar zaczął lepiej schodzić , hmmm , ale chyba nie w Polsce. Zejście jest 30% mniejsze ! A 1a 15gr to normalna cena.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
KocWaJAJA

PostWysłany: 08:04 Pią 11 Cze 2010    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dziwne z tą korektą bo mi jeden czy drugi hodowca przebąkuje o małej podwyżce. Podobnież zaczął im schodzić towar lepiej, magazyny zrobiły się puste to i myślą, że ruch się zaczął większy. A w terenie b różnie, duże jajko czyli XL i O schodzą b dobrze i cenka też jest przyzwoita (słyszałem że brakuje go na prawie każdej fermie) ale pozostałe za to b słabo, no może poza S.
Powrót do góry
WIELKI KOGUT

PostWysłany: 00:24 Sro 9 Cze 2010    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Koledzy wydaje mi się ,że nastąpiła lekka korekta w dół .Napiszcie aktualne cenki -łącznie z extrasem i zerówką
Powrót do góry
witaminy

PostWysłany: 21:26 Wto 8 Cze 2010    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Przygotujcie się do upałów już dziś - oferuje preparat witamina C (90%) z glukozą (10%) w cenie
1100 zł za 25 kg.
Koszt kilograma to tylko 44 zł.
Zamówienia na e-mail: witaminy1@wp.pl
Wystawiam paragon lub fakturę VAT.
tel. 883-933-992.

W ofercie preparaty dla drobiu wielu firm.
Ofertę wysyłam na e-mail.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
simon-kaszub

PostWysłany: 13:24 Wto 8 Cze 2010    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Powiem Ci zupełnie szczerze że chciałbym i to bardzo,ale na razie w mojej wyobrazni tego nie widze
Powrót do góry
KocWaJAJA

PostWysłany: 07:25 Wto 8 Cze 2010    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam,
Kolego z Kaszub te ceny które podajesz to chyba z jakiegoś skansenu na Kaszubach są bo nikt tyle teraz w hurcie za Ia nie płaci, a co do moich prognoz to jak jesteś taki mądry to przedstaw co według Ciebie będzie działo w następnych miesiącach chyba, że już Cię szpili dokładanie i chciałbyś znowu ciągnąć tyle co poprzednio od pośredników. Co do ruchu to tragiczny może nie jest. Gorsze, że b mała przebitka na dużym hurcie i eksporcie, a przy takiej cenie powinna być znacznie wyższa...
Powrót do góry
WIELKI KOGUT

PostWysłany: 21:39 Pią 4 Cze 2010    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

TEN SENDAR ZARABIA CHYBA NA ROZPOWSZECHNIANIU INFORMACJI (UKRYTA REKLAMA) Napisał łącznie 138 razy , a wypowiedzi miał tylko trzy -reszta to powtarzanie tych samych wpisów (REKLAMUJĄCYCH COŚ) na wszystkich możliwych forach tematycznych !!!
Powrót do góry
sendar

PostWysłany: 12:52 Pią 4 Cze 2010    Temat postu: targ Odpowiedz z cytatem

Witam,

Ostatnio przeglądając internet trafiłem na fajny serwis z bezpłatnymi ogłoszeniami rolniczymi. Więc jak chcecie sprzedać lub kupić jakąs maszynę rolniczą to polecam:

http://targ.rolniczy24.pl

dużo ogłoszeń
Powrót do góry
simon-kaszub

PostWysłany: 08:14 Pią 4 Cze 2010    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Z wielkim bólem przyznaje racje!
Powrót do góry
biedronka

PostWysłany: 19:35 Czw 3 Cze 2010    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Simon gdzie Ty widzisz słaby ruch ?
bo u mnie ruch jest tragiczny 50%
oby nie było gorzej .
pozdrawiam
Powrót do góry
simon-kaszub

PostWysłany: 19:06 Czw 3 Cze 2010    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kol. Kocwajaja twoje prognozy wyglądają tak:albo jutro będzie padać albo nie będzie padać,czyli zero konkretów.Cena na jutro 1a-0,19 itd Ruch słaby,oby nie było gorzej!
Powrót do góry
KocWaJAJA

PostWysłany: 11:30 Pon 31 Maj 2010    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam,
a czegóż by się spodziewać po takich pogodach i powodziach. Handel przynajmniej o 50% gorszy niż zwykle. Ceny u moich producentów narazie stabilne choć są kolejni którzy przebąkują o likwidacji stad bo nie mają gdzie sprzedać nawet taniego "świeżego" jajka. A jak mi mówił jeden hodowca to nawet to co zarobił wcześniej na długo nie zrekompensuje tego co teraz musi dokładać do produkcji i spłacać kury, także poczekajmy zobaczymy co się będzie działo w wakacje. Wersje wydarzeń są cztery:
1) wszystko pozostanie constans czyli niskie ceny i niewielki ruch.
2) cena spadnie jeszcze bardziej choć nie będzie widać ożywienia.
3) wzrośnie zainteresowanie jajkiem, a i może delikatny ruch cenowy w górę.
4) wzrośnie zainteresowanie jajkiem, a cena bez zmian (choć w to najmniej wierzę bo jeśli zacznie dobrze schodzić jajko to z jakiegoś powodu czyli: mniejsza obsada, większy eksport lub większe spożycie). Zresztą sam też myślałem, że teraz przy tych cenach sobie odbiję wcześniejsze wyższe ale narazie jest z tym kiepsko. A na pewno nie pomagają w tym "oszołomy" którzy handlują w detalu na skrzynki lub nawet na pól skrzynki w cenach niewiele wyższych niż ja kupuję ilości całosamochodowe od hodowców.
Powrót do góry
akacja

PostWysłany: 17:04 Nie 30 Maj 2010    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

i cóż tam przyniesie nowy tydzień?
Powrót do góry
cezarek96

PostWysłany: 16:59 Czw 27 Maj 2010    Temat postu: Re: Cna jaja w mieście. Odpowiedz z cytatem

alojz napisał:
Wytłumaczcie mi proszę dlaczego jajko w małym hurcie na miejskich targowiskach kosztuje 40 gr.Na fermie poniżej 20 gr. czy nawet poniżej 15 gr.
Czy rynek jajka nie strzela sobie w ten sposób w kolano.Jutro to drogie jajko będzie jeszcze stare ( nieświeże ) i co wtedy?Czy to spowoduje wzrost sprzedaży?Tylko tani towar sprzedaje się w dużych ilościach , a jajko po 40 gr. to luksus. Wiem że rotacja jajka na fermach jest ponad 10 dni-oficjalnie.A nieoficjalnie to sami wiemy.Koledzy hurtownicy czy wy to rozumiecie?

sprawa jest prosta , ruch jest tak słaby ,ze trzeba odbić sobie na marży , ja sam sprzedaje na sklepy 1b po 0,34-0,36 netto , po co mam opuszczać jak supermarkety trzymaja cene

chociaż mam juz wjazdy konkurencji ze "świeżym"jajem po 0,22 Very Happy bo szorty falują bo nakupił "świeżego" jaja w dobrej cenie
Powrót do góry
simon-kaszub

PostWysłany: 16:23 Czw 27 Maj 2010    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jeżeli jakiś hurtownik uważa że dziś handluje tylko świeżym towarem,to mówiąc delikatnie ,,mija się z prawdą''
Powrót do góry
Jajcarek

PostWysłany: 15:51 Czw 27 Maj 2010    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja sprzedaje od 20 do 40 gr mały hurt do 10 skrz
Powrót do góry
alojz

PostWysłany: 14:59 Czw 27 Maj 2010    Temat postu: Cna jaja w mieście. Odpowiedz z cytatem

Wytłumaczcie mi proszę dlaczego jajko w małym hurcie na miejskich targowiskach kosztuje 40 gr.Na fermie poniżej 20 gr. czy nawet poniżej 15 gr.
Czy rynek jajka nie strzela sobie w ten sposób w kolano.Jutro to drogie jajko będzie jeszcze stare ( nieświeże ) i co wtedy?Czy to spowoduje wzrost sprzedaży?Tylko tani towar sprzedaje się w dużych ilościach , a jajko po 40 gr. to luksus. Wiem że rotacja jajka na fermach jest ponad 10 dni-oficjalnie.A nieoficjalnie to sami wiemy.Koledzy hurtownicy czy wy to rozumiecie?
Powrót do góry
Jajcarek

PostWysłany: 20:00 Sro 26 Maj 2010    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mowisz ze przeplacam Laughing
Powrót do góry
Jajcarek

PostWysłany: 19:57 Sro 26 Maj 2010    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cenę jaja dyktuje rynek tak było jest i Będzie, jak euro było drogie i braki produkcji w Europie to jaja miały wysoka cenę bo każdy je chciał, dzisiaj więcej jest tych, co chcą sprzedać niż kupić i juz
Cezarek nie prawda jest ze obniżenie ceny nie powoduje większej sprzedaży
Jeżeli jajo kosztuje 22 gr. to go nigdzie nie wywiozę, ale przy cenie ok. 12 16 gr. można juz powalczyć, mowie o exporcie oczywiście
Ceny na jutro
1A 16g i po 2g NIECHLUPIĄCE NIE WŁOCHATE
PS dla mniej rozumnych pisałem z polskimi znakami
Powrót do góry
biedronka

PostWysłany: 19:44 Sro 26 Maj 2010    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

zakup na dziś
2a 0,10
1b 0,12
1a 0,14
jajo z tygodniowego zapasu od obcego producenta.
Od swojego dostawcy jajo kupuje 2-3 gr. drożej i nie widać horyzontu na zmiany.
Powrót do góry
cezarek96

PostWysłany: 13:04 Sro 26 Maj 2010    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

I jeżeli jak piszesz na rynku byłoby jaja tyle ile ma być czyli popyt pokryłby podaż , cena jaj nie osiągnęłaby ceny , która nie pokrywa kosztów produkcji .
Sam napisałes , ze teraz ludzie chcą nowalijke,piwo i grill i nawet najnizsza cena nie poprawi popytu ( niska cena jaj jest juz około 30 dni a popyt nie rosnie )

na poczatku spadku cen -producenci którzy pierwsi zeszli na niska cene czyscili magazyny bo wielu hurtowników brało od nich duzo tańszy towar , ale teraz cena jest podobna wszedzie i kicha (strzał w kolano) ceny nie mozna dźwignac bo brak zbytu- jedyna nadzieja w tym ,że nowalijka idzie w góre i jest nedznej jakości i sprzedaz jaja wzrosnie
Powrót do góry
cezarek96

PostWysłany: 12:51 Sro 26 Maj 2010    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Very Happy a świstak siedzi i zawija w sreberka , dlatego ,ze siedze w tej branży parenascie lat wiem doskonale , że na rynku śmiga mnóstwo starego ( około 3 tyg) jaja - moje pytania były raczej ironiczne
Powrót do góry
biedronka

PostWysłany: 12:06 Sro 26 Maj 2010    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

siedzisz tak długo w jajku i nie wiesz .
Wymiana stad ze starych na młode, dużo hal jest w momencie przepierzania i to powoduje że na rynku jaja jest tyle ile ma być bo jak dobrze wiesz jaja majowego nie da się przechować i hodowcy chcąc uniknąć smrodów zmniejszają zawsze o tej porze roku produkcję a konsumenci nastawiają sie na nowalijki i maja gdzieś jaja sadzone wolą sałatę pomidora grila i piwo.
Spokojnie w czerwcu będzie jaj pod dostatkiem 110 % normy.
Czy może ktoś wie czy w powodzi ucierpiały jakieś kurniki i tym samym hodowcy .
Proszę o jakieś info.
pozdrawiam
Powrót do góry
cezarek96

PostWysłany: 19:58 Wto 25 Maj 2010    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

więc gdzie jest te 36% jaja (no dobra 30 %) jaja które sie nie sprzedaje ??skoro kazdy ma swieże Very HappyVery Happy to jest paradoks
Powrót do góry
biedronka

PostWysłany: 19:15 Wto 25 Maj 2010    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mi też zbyt spadł o 36 % , jest rzeczą naturalną że cena spada bo nie ma ruchu w interesie i odwrotnie.
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PPR Strona Główna -> Drobiarstwo Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 1229, 1230, 1231 ... 1287, 1288, 1289  Następny
Strona 1230 z 1289

Skocz do: