Skocz do zawartości
ekofarmer

Ceny jaj spożywczych

Rekomendowane odpowiedzi

Pustka na magazynie, jutro ostatnia przedświąteczna dostawa. Po świętach zamówienia bez zmian.

 

L 29

M 27

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do świąt już tylko 2 dni a u mnie jeszcze kolejka za jajkiem.

Towar wyjeżdża na bierząco, można powiedzieć, że z pominięciem magazynu.

 

Jakie stawiacie prognozy na pierwszą połowę kwietnia ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak was czytam to się utwierdzam że "producent jaj" to stan umysłu.

 

Jaracie się że przed wielkanocą sprzedaliście wszystkie jajka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jak was czytam to się utwierdzam że "producent jaj" to stan umysłu.

 

Jaracie się że przed wielkanocą sprzedaliście wszystkie jajka.

 

Trochę zimnej wody zalecam. To pomaga

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jak was czytam to się utwierdzam że "producent jaj" to stan umysłu.

 

Jaracie się że przed wielkanocą sprzedaliście wszystkie jajka.

 

To już nawet naukowo udowodnione. Jak zerkniesz do archiwum tego forum to nie znajdziesz wpisu z tekstem "magazyny pełne". Bez względu czy to Wielkanoc czy też nie, to jajka zawsze brak i zamówienia już na tydzień do przodu. Ubaw po pachy z tymi naszymi producentami. No ale cóż, szacun za życiową decyzję jaką podjęli. Ja tam wolę czystą robotę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jak was czytam to się utwierdzam że "producent jaj" to stan umysłu.

Jaracie się że przed wielkanocą sprzedaliście wszystkie jajka.

To już nawet naukowo udowodnione. Jak zerkniesz do archiwum tego forum to nie znajdziesz wpisu z tekstem "magazyny pełne". Bez względu czy to Wielkanoc czy też nie, to jajka zawsze brak i zamówienia już na tydzień do przodu. Ubaw po pachy z tymi naszymi producentami. No ale cóż, szacun za życiową decyzję jaką podjęli. Ja tam wolę czystą robotę.

 

Co ty mozesz na ten temat wiedziec piszesz byle co bo byle co jesz i byle jak zyjesz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jak was czytam to się utwierdzam że "producent jaj" to stan umysłu.

Jaracie się że przed wielkanocą sprzedaliście wszystkie jajka.

To już nawet naukowo udowodnione. Jak zerkniesz do archiwum tego forum to nie znajdziesz wpisu z tekstem "magazyny pełne". Bez względu czy to Wielkanoc czy też nie, to jajka zawsze brak i zamówienia już na tydzień do przodu. Ubaw po pachy z tymi naszymi producentami. No ale cóż, szacun za życiową decyzję jaką podjęli. Ja tam wolę czystą robotę.

 

Co ty mozesz na ten temat wiedziec piszesz byle co bo byle co jesz i byle jak zyjesz

 

do dopiero napisane byle co.

co ma pisanie do jedzenia ? od jedzenia awokado, a nie snickersa sprzedasz wiecej jajek ? czegos nie rozumiem ? a moze powinienem zjesc awokado żeby pojąć ?

przy okazji chcialbym jeszcze sie dowiedziec co to znaczy byle jak zyc ?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Do świąt już tylko 2 dni a u mnie jeszcze kolejka za jajkiem.

Towar wyjeżdża na bierząco, można powiedzieć, że z pominięciem magazynu.

 

Jakie stawiacie prognozy na pierwszą połowę kwietnia ?

 

Po świętach wzmożony ruch na exporcie (potwierdzam co pisał DEMI), ale....

niektórzy dali się wciągnąć i podpisali bardzo słabe cenki, a inni dokładnie te same które mieli do dwóch tygodni wstecz więc ok.27/28.

 

niektórzy panicznie probuja wypychac towar zeby nie zostac na swieta, a inni chetnie by dokupili ale nie ma nawet gdzie

tak wiec mamy aktualnie czesc producentow takich, a czesc takich.

nikt nie stoi z towarem, ale niektorzy juz boja sie czasu po swietach.

zapowiada sie jednak ze kazdy bedzie obserwowal innych i prawdopodobnie do 14 kwietnia nie bedzie zadnych zmian, choc pewnie my handlarze (nie wszyscy ) będziemy próbować obniżać cenę.

 

ZDROWYCH, WESOŁYCH, SPOKOJNYCH, RODZINNYCH ŚWIĄT WIELKANOCNYCH DLA WSZYSTKICH FORUMOWICZÓW I TYCH MNIEJSZYCH I TYCH WIĘKSZYCH !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po świętach może być jeszcze lepiej z zejściem na eksport bardzo duże zapotrzebowanie a kur jeszcze większe WYCINANIE ...

WESOŁYCH ŚWIĄT szczególnie dla DUBLA bo zaraz coś odszczeka ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Po świętach może być jeszcze lepiej z zejściem na eksport bardzo duże zapotrzebowanie a kur jeszcze większe WYCINANIE ...

WESOŁYCH ŚWIĄT szczególnie dla DUBLA bo zaraz coś odszczeka ...

 

Życzę ci kolego wszystkiego dobrego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To już nawet naukowo udowodnione. Jak zerkniesz do archiwum tego forum to nie znajdziesz wpisu z tekstem "magazyny puste". Bez względu czy to Wielkanoc czy też nie, to jajka zawsze w bród i zawsze nic nie idzie. Ubaw po pachy z tymi naszymi handlarzami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To już nawet naukowo udowodnione. Jak zerkniesz do archiwum tego forum to nie znajdziesz wpisu z tekstem "magazyny puste". Bez względu czy to Wielkanoc czy też nie, to jajka zawsze w bród i zawsze nic nie idzie. Ubaw po pachy z tymi naszymi handlarzami.

 

 

 

Powiem ci Yoyo, to nieładnie cytować czyjś wpis zmieniając go, słabiutko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To już nawet naukowo udowodnione. Jak zerkniesz do archiwum tego forum to nie znajdziesz wpisu z tekstem "magazyny puste". Bez względu czy to Wielkanoc czy też nie, to jajka zawsze w bród i zawsze nic nie idzie. Ubaw po pachy z tymi naszymi handlarzami.

 

 

 

Powiem ci Yoyo, to nieładnie cytować czyjś wpis zmieniając go, słabiutko

 

No cóż... Wyjątek tylko potwierdza regułę. Rolasy tak mają. I jak można traktować takich poważnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy jakoś niedawno nie spłonęła jedną większą fabryka witaminy A? Jakiś czas temu w dolfosie takie info dostałem i że może być drożej. Ostatnio też coś tej witaminy mniej sypią do koncentratów paszowych (nawet o 1/3 mniej niż było jeszcze pół roku temu). Ktoś coś wie więcej?

 

Czy zmiana dawki w paszy (z 9k jednostek do lekko ponad 6k jednostek) jakoś negatywnie wpłynie na kurzyska bo nie wiem? Witaminy E za to sypią ostatnio ok 1/2 więcej i walą karoten do koncentratu na odchów (a nigdy wcześniej nie było).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No cóż... Wyjątek tylko potwierdza regułę. Rolasy tak mają. I jak można traktować takich poważnie.

Gdyby nie te „rolasy” to co Ty byś w życiu robił ? Śrubkami byś handlował ?

Zamiast wdzięczności obrażanie i poniżanie. Brawo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No cóż... Wyjątek tylko potwierdza regułę. Rolasy tak mają. I jak można traktować takich poważnie.

Gdyby nie te „rolasy” to co Ty byś w życiu robił ? Śrubkami byś handlował ?

Zamiast wdzięczności obrażanie i poniżanie. Brawo.

 

Nie ma co się podniecać, handlarzyna żyje z naszej pracy, ciekawe jakby pokierował własną fermą??? Jeden stres z niska cena i gacie pełne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepsze życzonka, pięknego słonka, smutków małych jak biedronka, szczęścia wielkiego jak smok, smacznego jajuszka, mokrego Dynguska

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No cóż... Wyjątek tylko potwierdza regułę. Rolasy tak mają. I jak można traktować takich poważnie.

Gdyby nie te „rolasy” to co Ty byś w życiu robił ? Śrubkami byś handlował ?

Zamiast wdzięczności obrażanie i poniżanie. Brawo.

 

Zgadza się. Jajecznego poniosło jak niektórych z tego forum.

Obrażają tylko leszcze.

Natomiast co do wdzięczności- to nie przesadzajmy. Można by powiedzieć, że obie strony powinny być sobie wdzięczne.

 

Grunt żeby się szanować.

 

(słowo zostało usunięte), małorolny czy jak tam jeszcze jajeczny pisze to stan umysłu, a nie określenie wykonywanego zawodu.

Znam takich przedsiębiorców co prowadzą produkcję jajek, że nie jedna korpo spozna branży rolniczej, standardami, obrotami itp. do pięt im nie dorasta. O kulturze nie wspomnę.

Ciężko ich nazwać małorolnymi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kurza ślepota
a poza tym? Wiem że leki żarcik, ale i jakaś oczywistość. Raczej nie zauważyłem aby stare stado traciło widzenie w półmroku po 2msc stosowania obniżonej dawki. Ale chodzi mi głównie o pisklęta bo niedługo mi przywiozą, a koncentrat dostałem ze sporo uboższą ilością wit. A.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się. Jajecznego poniosło jak niektórych z tego forum.

Obrażają tylko leszcze.

Natomiast co do wdzięczności- to nie przesadzajmy. Można by powiedzieć, że obie strony powinny być sobie wdzięczne.

 

Grunt żeby się szanować.

 

(słowo zostało usunięte), małorolny czy jak tam jeszcze jajeczny pisze to stan umysłu, a nie określenie wykonywanego zawodu.

Znam takich przedsiębiorców co prowadzą produkcję jajek, że nie jedna korpo spozna branży rolniczej, standardami, obrotami itp. do pięt im nie dorasta. O kulturze nie wspomnę.

Ciężko ich nazwać małorolnymi.

 

I tu się muszę z Tobą zgodzić... Rolas to właśnie stan umysłu i wcale nie znaczy, że to zjawisko generalizuję. Każdy kto uważnie czyta to wie do kogo to się odnosi. Ale z punktu widzenia Yoyo to tylko jajami da się handlować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kurza ślepota
a poza tym? Wiem że leki żarcik, ale i jakaś oczywistość. Raczej nie zauważyłem aby stare stado traciło widzenie w półmroku po 2msc stosowania obniżonej dawki. Ale chodzi mi głównie o pisklęta bo niedługo mi przywiozą, a koncentrat dostałem ze sporo uboższą ilością wit. A.

 

Zapotrzebowanie na wit A jest wzmożone u zwierząt szybko rosnących. Wit. A jest niezbędna do właściwego funkcjonowania nabłonków... Ogólnie teorii, nie chce mi się pisać. Ale A ma wpływ na wchłanianie i proliferację kom.... Po za premiksem to co dajesz w paszy też zawiera wit A, tylko w małych ilościach. Można to rozwiązać na 2 sposoby: Albo wzbogacić paszę albo dawać suplementy do wody. Pasze możesz wzbogacić chociażby marchewką (czego sobie w dzisiejszych czasach nie wyobrażam żeby stosować to przy hodowli na masową skalę - kiedyś się tak robiło, jeszcze 20-30 lat temu.) lub po prostu suplementuj do wody. Najlepiej to porównaj wzorzec stada z tym co powinno wychodzić w paszy. I czy wartości się zgadzają.

 

 

Zdrowych Spokojnych Świąt Wielkiej Nocy. Więcej opanowania i mniej naszego polskiego biadolenia.

 

Pozdrawiam

Ps. Pogoda sama nam robi śmigus dyngus w tym roku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...