Skocz do zawartości
chicken_1

Inwestycja w drobiarstwo

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Chcialbym zainwestowac 2 miliony zł w drobiarstwo (2 kurniki po 50 000 sztuk każdy). Nastawił bym się na kontrakt z dużą ubojnią, raczej nie działałbym na wolnym rynku.

Moje pytanie brzmi: czy taka inwestycja opłaca się w dzisiejszych czasach i czy bedzie przynosić zyski?

Proszę o konkrente i rozsądne komentarze od doświadczonych hodowców

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Człowieku, przecież będziesz dla nas potencjalną konkurencją. I uważasz, że ludzie odpowiedzą Ci szczerze??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sądzisz że dwa kurnik zmienią coś na tak olbrzymim rynku drobiu w Polsce? Myślę ze Twoję obawy są bezpodstawne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego stawalem przed takim dylematem tylko nie az tak duza inwestycja i te dziesiatki setki tysiecy miliony kurczakos pomnozone przez tysiace ich chodowcow( jak ma byc tu mowa o oplacalnosci) zamienilem na tysiace gesi pomnozone przez ok 600 chodowcow.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na każdym rynku trzeba borykać się z kunkurencją, na tym właśnie polega biznes. Jedni potrafią utrzymać sie na rynku (np. inwestując pieniądze w firme) inni muszą odpaść. Ja stawiam na ilość i rozwój.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te 2 mln wątpię czy wystarczą Ci na na budowę, ale gdyby nawet to dodaj jeszcze minimum 700 tyś na wyposażenie 2 kurników. Do tego kasa na obrót minimum 500 tyś. To tak z grubsza jest 3,2 mln zł. A najważniejsze, że pieniądze to nie wszystko i jeżeli nie masz wiedzy ani doświadczenia to lepiej nie zaczynaj od razu z taką ilością. Spóbuj wynająć coś mniejszego i wtedy się sprawdzisz czy się do tego nadajesz. To tak na początek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam doświadczenie w hodowli ale na mniejszą skalę. Prawie 20 lat w branży z tym że sprzedaż na wolny rynek. Czy nie przesadziłeś odrobinę z kwotą 3,2 mln? Rozumiem, że na obrót pięniądze są potrzebne (500 000 zł). Znam hodowce który postawił dwa kurniki 50 000 z pełnym wyposażeniem za 2,2 mln.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie w okolicy koleś postawił podobno kurnik na 40000szt brojlera za 600tysięcy.No i niby wypas.

To było w tamtym roku.Teraz wiem że wszystko bardzo podrożało.

A tak wogóle to wszyscy u mnie w okolicy,dokładniej wielkopolska,powiat kaliski,obiekty dla indyków stawiają.

Wie ktoś moze jaką obsadę trzeba mieć żeby z tego spokojnie żyć.

Bo gość z mojej okolicy wstawia 34000szt indyka i w 2005 roku kupił nowiutkiego pasata,w zeszłym podwórko w kostce wyłożył,a teraz robi gruntowny remont domu za kilkaset tysięcy.

Teraz tylko pytanie czy to wszystko kredyt czy naprawde taka kasa z tego jest,czy wszystko kredyt.Bo jak kredyt to dzięki bardzo za takie życie na uwięzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koszt budowy kurnika do końca zeszłego roku zamknął się kwotą 415 zł/metr kw. brutto przy siporeksie w cenie 6,5 zł/szt brutto. Kurnik na 50 tyś szt to minimum 2.500 m kw * 415 =1.037.500 zł brutto. Dobre i kompletne wyposażenie z zamgławianiem na 30 tyś szt kosztuje 230-250 tyś zł brutto, więc możesz sobie przeliczyć na 50 tyś szt., albo złóż zapytanie do jednej z firm zajmujących się wyposażaniem kurników.

A za te 600 tyś zł to ja nie wiem co ten koleś postawił bo napewno nie kurnik na 40 tyś szt.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakie firmy możesz ewentualnie polecić? Czy można uzyskać dofinansowanie z Uni na buduwe i wyposażenie kurnika?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyposażenie proponuję Roxell albo Big Dutchman. Zapytaj też w Indorze w Iławie, mają dobry serwis. Wszystko znajdziesz w Ogólnopolskim Informatorze Drobiarskim. Dofinansowania z Unii na ten rok jeszcze nie ma, ale jeżeli myślisz o tym poważnie to uważam, że warto poczekać. Z tego co wiem to nie jest łatwy temat no i przy tej ilości musisz zrobić operat ochrony środowiska i pozwolenie zintegrowane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
słyszał ktoś już może,bo podobno cement po 600zł!!!

U mnie po 460 za tonę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Vitor1 jaka miałes cene na kontraktcie teraz przy cenie rynkowej 3,2 netto? Jeśli można wiedzieć to z jakimi zakładami wspołpracujesz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3.00 netto to cena wynegocjowana bo oficjalnie coś około 2,90, a jakie zakłady to tylko powiem, że duże bo każde stosują dwie ceny: oficjalną do kontaktów z innymi ubojniami i do zaniżania oficjalnej średniej krajowej i nieoficjalną indywidualnie wykłucaną tzw "gęba na kłódkę", żeby nikt z innych hodowców się nie dowiedział.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
U mnie w okolicy koleś postawił podobno kurnik na 40000szt brojlera za 600tysięcy.No i niby wypas.

To było w tamtym roku.Teraz wiem że wszystko bardzo podrożało.

A tak wogóle to wszyscy u mnie w okolicy,dokładniej wielkopolska,powiat kaliski,obiekty dla indyków stawiają.

Wie ktoś moze jaką obsadę trzeba mieć żeby z tego spokojnie żyć.

Bo gość z mojej okolicy wstawia 34000szt indyka i w 2005 roku kupił nowiutkiego pasata,w zeszłym podwórko w kostce wyłożył,a teraz robi gruntowny remont domu za kilkaset tysięcy.

Teraz tylko pytanie czy to wszystko kredyt czy naprawde taka kasa z tego jest,czy wszystko kredyt.Bo jak kredyt to dzięki bardzo za takie życie na uwięzi.

Wiem o jakim hodowcy mówisz. Też go znam mimo, że nie jestem z Kalisza. Ten gościu nie ma nic w kredycie. Za wszystko gotówką płaci. I dlatego go stać na to wszystko. Wszędzie negocjuje ceny. W wytwórniach pasz, w wylęgarniach itp. Jest dużym hodowcą. Ale ma świetnie zorganizowane gospodarstwo. Dobrych ludzi do pracy itp. Tucz indyka nie jest łatwy a zwłaszcza indora którego on hoduje. Wymaga nie tylko dobrego sprzątu ale i bardzo szerokiej wiedzy i doświadczenia którego można trochę nabrać hodując brojlera. Cały czas jest duże zapotrzebowanie na indyka, dlatego ludzie stawiają nowe indyczniki, bo wiedzą, że będą mieli zbyt na ten towar. Niestety o kurczaku nie można tego powiedzieć. A z mojego doświadczenia wynika, że najlepiej opłaca się mieć 4000 m kw na indora. To jest ferma z której zarabia się już poważne pieniądze i jest możliwa do opanowania przez hodowcę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ps. Obsada indyka to 2,7 szt na 1 m kw indora, lub 4 szt indyczki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czemu podziwiacie inne branze ,wszedzie dobrze tam gdzie nas nie ma ludzie -nie zmieniac nie skakac raczej z kwiatka na kwiatek - wiadomo czy ktos tylko z drobiu zyje ej ludzie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czemu podziwiacie inne branze ,wszedzie dobrze tam gdzie nas nie ma ludzie -nie zmieniac nie skakac raczej z kwiatka na kwiatek - wiadomo czy ktos tylko z drobiu zyje ej ludzie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A stawiał ktoś budynek do hodowli drobiu z tych tunelowych konstrukcji?

Podobno to jest tańsze i bardzo szybkie w montażu.Ale czy to sie sprawdzaw hodowli?

Jeśli ktoś miał z tym styczność prosiłbym o jakies konkretniejsze szczegóły.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ludzie odezwijcie się troche.

Albo ma ktoś budynek: konstrukcja stalowa,sciany i dach płyta warstwowa?

Co lepiej robić?Murowane ściany czy płyta warstwowa?

Dach: konstrukcja drewniana czy stalowa?

Jak to wszystko zgrać żeby wyszło najtaniej i jakościowo dobrze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też jestem ciekawa jak to wygląda z tych elementów ale w necie nie mogę nic znależć podobno bardzo szybko to budują ale nie wiem ile to kosztuje i jakie to jest w eksploatacji. Jeśli ktoś się orientuje to napiszcie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...