Skocz do zawartości
ekofarmer

Ceny jaj spożywczych

Rekomendowane odpowiedzi

Kurza ślepota
a poza tym? Wiem że leki żarcik, ale i jakaś oczywistość. Raczej nie zauważyłem aby stare stado traciło widzenie w półmroku po 2msc stosowania obniżonej dawki. Ale chodzi mi głównie o pisklęta bo niedługo mi przywiozą, a koncentrat dostałem ze sporo uboższą ilością wit. A.

 

Zapotrzebowanie na wit A jest wzmożone u zwierząt szybko rosnących. Wit. A jest niezbędna do właściwego funkcjonowania nabłonków... Ogólnie teorii, nie chce mi się pisać. Ale A ma wpływ na wchłanianie i proliferację kom.... Po za premiksem to co dajesz w paszy też zawiera wit A, tylko w małych ilościach. Można to rozwiązać na 2 sposoby: Albo wzbogacić paszę albo dawać suplementy do wody. Pasze możesz wzbogacić chociażby marchewką (czego sobie w dzisiejszych czasach nie wyobrażam żeby stosować to przy hodowli na masową skalę - kiedyś się tak robiło, jeszcze 20-30 lat temu.) lub po prostu suplementuj do wody. Najlepiej to porównaj wzorzec stada z tym co powinno wychodzić w paszy. I czy wartości się zgadzają.

 

 

Zdrowych Spokojnych Świąt Wielkiej Nocy. Więcej opanowania i mniej naszego polskiego biadolenia.

 

Pozdrawiam

Ps. Pogoda sama nam robi śmigus dyngus w tym roku.

marchewka, marchewką, kurczakom nie podam, stare... dostają, zostają witaminki do picia lub do paszy. Dziękuję bardzo za rzeczową odpowiedź. Również życzę Wszystkim tutaj goszczącym spokojnych, radosnych Świąt Wielkanocnych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam wszystkich po świętach,

 

chciałem zapytać kolegów z jednej i drugiej strony barykady czy ktoś ma może doświadczenie w halach/magazynach z płyty warstwowej, ale z normalnym dachem, a nie plandeką ?

 

chodzi mi o to czy taki obiekt jako magazyn składowania jaj spełni swoją rolę i nie będzie np. problemów z nadmiarem wilgotności czy temperaturami w jedną i drugą stronę oraz o to jaką należy przyjąć cenę za m2 postawienia takiego obiektu (z mediami, wylewką bezpylną itp.- jednym słowem na gotowo, bez uwzględnienia bram/ramp).

 

z góry dzięki za wszelkie info

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Otrzymaliśmy od Państwa sygnał o tekście prasowym, który w sposób nierzetelny i szkodliwy dla branży przekazywał "informacje" dotyczące jaj. Po naszej interwencji tekst został wycofany. Zamierzamy także z wydawcą portalu przygotować tekst, który przedstawi zalety jaj, a także w sposób uczciwy wyjaśni brak różnicy w składzie i wartościach odżywczych jaj pochodzących z różnych systemów chowu. Raz jeszcze dziękujemy za przekazanie informacji.

 

KIPDIP

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W okolicy magazyny znowu puste. Ceny takie same jak przed świętami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W okolicy magazyny znowu puste. Ceny takie same jak przed świętami.
A niby jakie miały być? Dopóki nie odbudują stad po tamtego rocznych aferach to tak będzie... czyli myślę że dopiero przed świętami BN może być (ale i nie musi) wysyp i zniżka. Owszem pobrali sporo kur, ale przemysł ogołocił z lekka swoje magazyny i nadal jest zwiększony popyt.

 

Jakby kogoś interesowało to 1-dniówki ze szczepieniami ~2,7 netto (tj. jakieś 8-9% drożej niż w tamtym roku o tej samej porze).

 

@misio8 a taka ściana z płyty nie będzie się pocić i nie będzie się skraplać? Nie lepiej postawić tańszą ścianę z siporexu 24.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No pisklęta poszybowały do 10 % , co do jaja to przyszły tydzień zapowiada się tragicznie jeśli chodzi o stany magazynowe braki braki ...

Ps . A MISIO PISAŁ L-KA 0,15 GR CO TAK NIE BYŁO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No pisklęta poszybowały do 10 % , co do jaja to przyszły tydzień zapowiada się tragicznie jeśli chodzi o stany magazynowe braki braki ...

Ps . A MISIO PISAŁ L-KA 0,15 GR CO TAK NIE BYŁO

 

A ty dalej w tym detalu, ale masz racje tam nigdy po 15 gr nie będzie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No pisklęta poszybowały do 10 % , co do jaja to przyszły tydzień zapowiada się tragicznie jeśli chodzi o stany magazynowe braki braki ...

Ps . A MISIO PISAŁ L-KA 0,15 GR CO TAK NIE BYŁO

 

nie mów hop dopóki wiesz co. jeszcze wspomnisz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W okolicy magazyny znowu puste. Ceny takie same jak przed świętami.
A niby jakie miały być? Dopóki nie odbudują stad po tamtego rocznych aferach to tak będzie... czyli myślę że dopiero przed świętami BN może być (ale i nie musi) wysyp i zniżka. Owszem pobrali sporo kur, ale przemysł ogołocił z lekka swoje magazyny i nadal jest zwiększony popyt.

 

Jakby kogoś interesowało to 1-dniówki ze szczepieniami ~2,7 netto (tj. jakieś 8-9% drożej niż w tamtym roku o tej samej porze).

 

@misio8 a taka ściana z płyty nie będzie się pocić i nie będzie się skraplać? Nie lepiej postawić tańszą ścianę z siporexu 24.

 

właśnie nie wiem i o to także pytałem nie mam żadnych doświadczeń z tego typu konstrukcją stąd chciałem wiedzieć jak z wilgotnością i utrzymaniem temp.

 

co do suporexu to już jest budowa, a z taką płytą słyszałem, że w ciągu 3 dni hala gotowa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W okolicy magazyny znowu puste. Ceny takie same jak przed świętami.
A niby jakie miały być? Dopóki nie odbudują stad po tamtego rocznych aferach to tak będzie... czyli myślę że dopiero przed świętami BN może być (ale i nie musi) wysyp i zniżka. Owszem pobrali sporo kur, ale przemysł ogołocił z lekka swoje magazyny i nadal jest zwiększony popyt.

 

Jakby kogoś interesowało to 1-dniówki ze szczepieniami ~2,7 netto (tj. jakieś 8-9% drożej niż w tamtym roku o tej samej porze).

 

@misio8 a taka ściana z płyty nie będzie się pocić i nie będzie się skraplać? Nie lepiej postawić tańszą ścianę z siporexu 24.

 

właśnie nie wiem i o to także pytałem nie mam żadnych doświadczeń z tego typu konstrukcją stąd chciałem wiedzieć jak z wilgotnością i utrzymaniem temp.

 

co do suporexu to już jest budowa, a z taką płytą słyszałem, że w ciągu 3 dni hala gotowa

 

taaa fundamenty na pewno w 3 dni ostygną. To i to budowa, płytę postawisz tyle że 3-4 x szybciej. Z wilgocią jest w miarę jak masz klime lub dobrze dobrane osuszacze. Ściana się z tego co widziałem nie poci, konstrukcja jak dobrze wykonana dość hermetyczna. Kwestia jaką wysokość planujesz. Bo to będzie miało wpływ na warunki termiczne w środku...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Trzymać nie puszczać

 

Majtki w dół, cena w górę !

Pierwsza połowa przyszłego tygodnia już pozamawiana!!!

 

ceny: 0,25-0,27 M; 0,28-0,30 L Towar schodzi na pniu, praktycznie spod kury.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Trzymać nie puszczać

U nas magazyny w okolicy puste. Dosłownie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

misio8

PostForum: Drobiarstwo Wysłany: 07:53 Nie 11 Mar 2018 Temat: Ceny jaj spożywczych

Oficjalnie info- podpisane umowy na po świętach z zachodnim przetwórstwem.

Nie będę pisał o cenach żeby nikogo nie obrazić, ale będzie ostre pikowanie w dół

 

NIC nie wiesz MISIEK BAJKOPISARZU jakoś wysyłam na eksport i jest super cena a ty pomyliłeś święta no tak ....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przed Bożym Narodzeniem też było pusto a jakoś się znalazło

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Przed Bożym Narodzeniem też było pusto a jakoś się znalazło

A teraz nie jest PRZED Bożym Narodzeniem, tylko PO Świętach Wielkanocnych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Przed Bożym Narodzeniem też było pusto a jakoś się znalazło

A teraz nie jest PRZED Bożym Narodzeniem, tylko PO Świętach Wielkanocnych.

 

Tą sytuacją są wszyscy zaskoczeni... Jedni pozytywnie a inni negatywnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
L-0,28

M-0,25

w takich cenach to jaj już brakuje

 

Ja mówię o netto żeby nie było.

W niektórych rejonach jest parcie na obniżkę w innych wprost przeciwnie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
L-0,28

M-0,25

w takich cenach to jaj już brakuje

 

Zgadza się, te ceny to już historia. Są dostępne nawet 0,02gr. w dół.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
L-0,28

M-0,25

w takich cenach to jaj już brakuje

 

Zgadza się, te ceny to już historia. Są dostępne nawet 0,02gr. w dół.

 

 

I po co naginasz rzeczywistosc? masz w tym jakis cel, zeby jajko bylo ponizej kosztow produkcji? Wtedy wszyscy na tym straca wlacznie z Toba, bo zaczna sie glupie podjazdy i sam rowniez zaczniesz obnizac cene na punktach.

 

L - 29

M - 26

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ty jajeczny razem z miśkiem po 0,15 kupujecie

jak to ktoś pisał bajeczki bajeczki

 

Bajeczki to ty piszesz, a nawet nie potrafisz czytać. 2gr w dół to twoim zdaniem 0,15 ? To wyłącznie twoja bajka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...