Skocz do zawartości
ekofarmer

Ceny jaj spożywczych

Rekomendowane odpowiedzi

Ty jajeczny razem z miśkiem po 0,15 kupujecie

jak to ktoś pisał bajeczki bajeczki

 

Bajeczki to ty piszesz, a nawet nie potrafisz czytać. 2gr w dół to twoim zdaniem 0,15 ? To wyłącznie twoja bajka.

Jajeczny, a niby z czego, według Ciebie, miałyby wynikać te niby obniżki o 2 gr. w dół ?

W mojej okolicy zanosi się raczej na 2 gr. w górę, a nie w dół.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ty jajeczny razem z miśkiem po 0,15 kupujecie

jak to ktoś pisał bajeczki bajeczki

 

Bajeczki to ty piszesz, a nawet nie potrafisz czytać. 2gr w dół to twoim zdaniem 0,15 ? To wyłącznie twoja bajka.

Jajeczny, a niby z czego, według Ciebie, miałyby wynikać te niby obniżki o 2 gr. w dół ?

W mojej okolicy zanosi się raczej na 2 gr. w górę, a nie w dół.

 

Tak jak zauważyłeś w "twojej okolicy". Ja po takich okolicach się nie kręcę... Nie stać mnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
misio8

PostForum: Drobiarstwo Wysłany: 07:53 Nie 11 Mar 2018 Temat: Ceny jaj spożywczych

Oficjalnie info- podpisane umowy na po świętach z zachodnim przetwórstwem.

Nie będę pisał o cenach żeby nikogo nie obrazić, ale będzie ostre pikowanie w dół

 

NIC nie wiesz MISIEK BAJKOPISARZU jakoś wysyłam na eksport i jest super cena a ty pomyliłeś święta no tak ....

 

 

 

 

przestań się ośmieszać. jestes tak zajebity ze moze do showbizu ?

święta dopiero się skończyły a ty już przywołujesz moje wpisy. szkoda ze nie wrzuciles tego posta we wtorek o 24;01

 

ty masz wszystko super i zawsze najdrożej i najwiecej sprzedajesz po całym świecie te swoje 10 skrzynek tygodniowo. exportem nazywasz sprzedaz sąsiadowi drzwi obok, albo to, że ktoś sam przyjechal. cmrke chociaz mu wypisujesz ?

 

kobietę życia w wieku 15 lat pewnie też masz, więc oddaj wreszcie komputer tacie i do szkoły won!

 

 

nie wiem gdzie macie te braki jajek, po prostu każdy się zatowarował po wyczyszczeniu świątecznym. brak u yoyo i demi nie oznacza braku na rynku. heloł.

 

na detalu część pusta innym sporo zostało więc nie ma się czym podniecać, bo za tydzień może być różnie.

przypominam, że jajka i ich wyroby jedzą konsumenci a nie handlarze, sklepy i inni którzy tylko je zamawiają.

 

 

nazywajmy też rzeczy po imieniu: brak L i XL ale kremowego.

 

reasumując:

jakiekolwiek zmiany przyjdą może w następny tydzięn, albo i dalej, ale nie nastawiajmy się na jakieś podwyżki skoro cena nie była wyższa na święta.

 

jesli pojdzie do góry to tylko dlatego ze ktos bedzie mial chwilowy polot/fanaberie ktora sprowadzi go zaraz na ziemie (mam nadzieje ze jesli tak sie stanie to powtorka bedzie 50% w doł po miesiącu). kto mieczem wojuje i probuje zaklamac rzeczywistosc od miecz ginie (dodam, że mi też raczej zależy na większym ruchu, bo też z tego żyję ale nie można się tak okłamywać bezczelnie

kto podpisal umowe i oddaje teraz taniej, zaraz moze sie okazac ze kozak.

 

ubojnie pelne od kilku mscy wiec nagle nie przerobią nawet 20% wiecej, ktore to mooooże mialoby przelozenie na rynek.

warto zauważyć ze w miejsce starych wchodza nowe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co do aktualnych cen to tak samo od stycznia, niektórzy minimalnie podniesli a inni obnizyli w ostatnim mscu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niech mi ktoś wytłumaczy, dlaczego handlarzom tak bardzo zależy, żeby ceny były coraz niższe. Przy każdej okazji próbują je zbijać. Przecież gdyby ceny były stabilne na NORMALNYM poziomie, to i my i Oni by zarabiali, byłby pełen szacunek i wszyscy byliby szczęśliwi.

 

Ja zarobie 8 gr. na produkcji, on zarobi 8 gr. na handlu i wszystko byłoby OK. Czy nie może tak być ?

 

P.S.

Pomijam należną premię dla hodowców za inwestycje i ryzyko. Niech będzię, że dzielimy się zyskiem równo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo handlarz ma 10 gr to jeszcze mało trzeba zabrać hodowcy jego zysk .

Ale jest na to sposób można samemu sprzedać

Ps Misio jakie ceny na maj no chyba że kula się zbiła

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszędzie braki, a nie wiem czemu popuścili tylko poznaniaki

- przemysł ..... większe zainteresowanie

- konsumpcja ..... bez zmian

 

L 29 / 30

M 26 / 27

 

Mniej propagandy

ogółem jest dobrze

 

ps.

Ktoś podmienił brunatnemu grzybki albo wychlał jakiś "wynalazek"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Bo handlarz ma 10 gr to jeszcze mało trzeba zabrać hodowcy jego zysk .

Ale jest na to sposób można samemu sprzedać

Ps Misio jakie ceny na maj no chyba że kula się zbiła

 

 

Znowu piszesz bzdury, jeżeli handlarz ma 10 gr, to pokaż mi kto mu zapłaci za tira dzisiaj 38 gr za L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
PS ceny bez zmian , ale faktycznie coś dzieje się na Poznaniu

U W. Mała aferka...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Bo handlarz ma 10 gr to jeszcze mało trzeba zabrać hodowcy jego zysk .

Ale jest na to sposób można samemu sprzedać

Ps Misio jakie ceny na maj no chyba że kula się zbiła

 

Ty nawet nie chcesz handlarzem się nazywać a zarabiasz więcej niż 0,10gr Przynajmniej tak się chwalisz.

Więc może też pozwól innym decydować o swoim losie. Bo ten twój sposób na życie to już przerabiano wieki temu i nie wypalił. Ale zawsze się znajdzie ktoś, kto i tak jeszcze raz chce udowodnić coś co i tak nie działa. To tak jakbyś dzisiaj chciał udowadniać, że grawitacji nie ma, a jednocześnie nie potrafisz lewitować. Masz zdrowie szarpać się sam ze sobą. Szkoda tylko, że tak mocno jesteś przekonany do swoich racji, a nikt nie chce z tego skorzystać. Świat idzie do przodu. Czasy Zosi Samosi minęły bezpowrotnie.

 

 

jest cenaniemaceny

PostForum: Drobiarstwo Wysłany: 05:44 Pią 23 Mar 2018 Temat: Ceny jaj spożywczych

a jak na razie KTO SAM SPRZEDAJE TEN ŻYJE hej ...

 

Xl- 0,60-70

L- 0,45-50

M- 0,35-45

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wszędzie braki, a nie wiem czemu popuścili tylko poznaniaki ...

 

Nie tylko. Spadkowo w wielu regionach. Tak w wielu, że co najmniej w trzech.

L - 0,26

M - 024

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Bo handlarz ma 10 gr to jeszcze mało trzeba zabrać hodowcy jego zysk .

Ale jest na to sposób można samemu sprzedać

Ps Misio jakie ceny na maj no chyba że kula się zbiła

 

Ty nawet nie chcesz handlarzem się nazywać a zarabiasz więcej niż 0,10gr Przynajmniej tak się chwalisz.

Więc może też pozwól innym decydować o swoim losie. Bo ten twój sposób na życie to już przerabiano wieki temu i nie wypalił. Ale zawsze się znajdzie ktoś, kto i tak jeszcze raz chce udowodnić coś co i tak nie działa. To tak jakbyś dzisiaj chciał udowadniać, że grawitacji nie ma, a jednocześnie nie potrafisz lewitować. Masz zdrowie szarpać się sam ze sobą. Szkoda tylko, że tak mocno jesteś przekonany do swoich racji, a nikt nie chce z tego skorzystać. Świat idzie do przodu. Czasy Zosi Samosi minęły bezpowrotnie.

I tu się jajeczny mulisz. I to bardzo. To nie czasy PRL, że wystarczyło produkować. Te czasy już dawno minęły. Tak, jak napisałeś, świat idzie do przodu i dzisiaj, oprócz tego żeby wyprodukować, ważne jest również, żeby dobrze sprzedać- a tego nie zagwarantuje Ci żaden handlarz. Ryzykowanie całym swojem majątkiem, żeby jako producent zarobić 1-2 groszy na jajku dzisiaj już nie wystarczy. Coraz więcej ferm ma swoje busy, które mniej lub więcej towaru rozwożą bezpośrednio po punktach. Taka jest prawda i taki jest kierunek rozwoju tego biznesu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
....

I tu się jajeczny mulisz. I to bardzo. To nie czasy PRL, że wystarczyło produkować. Te czasy już dawno minęły. Tak, jak napisałeś, świat idzie do przodu i dzisiaj, oprócz tego żeby wyprodukować, ważne jest również, żeby dobrze sprzedać- a tego nie zagwarantuje Ci żaden handlarz. Ryzykowanie całym swojem majątkiem, żeby jako producent zarobić 1-2 groszy na jajku dzisiaj już nie wystarczy. Coraz więcej ferm ma swoje busy, które mniej lub więcej towaru rozwożą bezpośrednio po punktach. Taka jest prawda i taki jest kierunek rozwoju tego biznesu.

 

Bez komentarza...

P.S.

Jeden to już się nawet tak rozwiózł, że już go nie ma. Ale w sumie OK. Przecież nie będę kogoś na siłę odciągał od tego co jest mi na rękę. I faktycznie, żyjemy w dwóch różnych światach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma już tych, którzy najgłośniej krzyczeli, że liczy się tylko ilość.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak mowilem przed świętami ze będę płacił jak przed świętami cały czas to mi nie dowoierzali cena stabilna o ponad 3 miesięcy l-27 gr.pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ceny jak na tą porę roku są super,

Koledzy hodowcy nie podnoście cen bo nam się czkawką odbije.

Powoli małą łyżeczka.

 

 

IIa 0,23

Ib 0,24

Ia 0,27

Krem

Ia 0,4

S 0,45

pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ceny jak na tą porę roku są super,

Koledzy hodowcy nie podnoście cen bo nam się czkawką odbije.

Powoli małą łyżeczka.

 

 

IIa 0,23

Ib 0,24

Ia 0,27

Krem

Ia 0,4

S 0,45

pzdr

 

Po ile sprzedajesz te jajka kolego swoim odbiorcom?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ceny jak na tą porę roku są super,

Koledzy hodowcy nie podnoście cen bo nam się czkawką odbije.

Powoli małą łyżeczka.

 

 

IIa 0,23

Ib 0,24

Ia 0,27

Krem

Ia 0,4

S 0,45

pzdr

 

 

chociaż jeden zdaje sobie sprawę co oznacza sztuczne pompowanie ceny.

ja też uważam, że takie ceny do września mogłyby zostać.

co do zmian to dalej nie ma L od 26 tam gdzie troszkę stoją do 29 tam gdzie ciągle pusto

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ceny jak na tą porę roku są super,

Koledzy hodowcy nie podnoście cen bo nam się czkawką odbije.

Powoli małą łyżeczka.

 

 

IIa 0,23

Ib 0,24

Ia 0,27

Krem

Ia 0,4

S 0,45

pzdr

 

 

chociaż jeden zdaje sobie sprawę co oznacza sztuczne pompowanie ceny.

ja też uważam, że takie ceny do września mogłyby zostać.

co do zmian to dalej nie ma L od 26 tam gdzie troszkę stoją do 29 tam gdzie ciągle pusto

 

miało być dalej nie ma zmian

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ceny jak na tą porę roku są super,

Koledzy hodowcy nie podnoście cen bo nam się czkawką odbije.

Powoli małą łyżeczka.

 

 

IIa 0,23

Ib 0,24

Ia 0,27

Krem

Ia 0,4

S 0,45

pzdr

 

Po ile sprzedajesz te jajka kolego swoim odbiorcom?

Napisałem kolego ceny w dużym hurcie.

pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...