Skocz do zawartości
ekofarmer

Ceny jaj spożywczych

Rekomendowane odpowiedzi

Przytoczyłeś artykuł prasowy, a nie akt prawny. Dziennikiarzyna mógł napisać cokolwiek.

 

Prawdą jednak jest, że z zakładu pakowania towar nie może wyjść nieposortowany i nieoznakowany. Nie prawdą jest natomiast, że nie zarejestrujesz pakowni bez sortownicy i stemplarki.

W związku z powyższym, pakownie przyzwyczaiły się do tego, że odbierają z fermy towar posortowany i przestemplowany.

 

NIE PISZCIE BZDUR !

 

 

 

Nie odbiorą ci zakładu pakowania bez sortownicy i steplarki

 

Ja was rozsądzę.

 

Obaj macie rację. Sortownica może być MOBA 1 rzędowa jest o wydajnoście 1500 jaj na godzinę - jest ? jest, Ba na upartego możesz twierdzić że ręcznie każde jajo ważysz. Stemplownica może być ręczna (stempelek). W teorii masz urządzenia niezbędne do ważenia i znakowania jaj na pakowni.

Koszt ? Max 4000 - 5000 zł

Jak wszystko i to da się obejść.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
musiał mieć trudne dzieciństwo....

 

.

Zgadza się, nie miałem łatwo. Nikt mi nic nie podał na tacy. Musiałem na wszystko ciężko zapracować. I niejednokrotnie traciłem. Ale jak to mówią... Co nas nie zabije to nas wzmocni.

 

Taa, bo wszystkim innym chlebek z masłem podają a mamona niczym manna z nieba leci. Tylko ty biedny jesteś, a cały świat się na Ciebie jedynego uwziął, bo tylko ty w życiu dokładałeś do interesu i ponosiłeś straty.

 

Twoje wynurzenia przypominają biadolenie starego tetryka którego zmęczyło życie i wiatry które zamiast z d. z gęby wypuszcza. Ja Ci powiem jedno, bądź człowiekiem a wtedy ludzie Ci to odwzajemnią. Jak się przełamać nie możesz to przynajmniej nie płacz.

 

Bez urazy oczywiście.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A tak w ogóle to forum ceny jaj

 

L 26-28

M 23-25

 

Potwierdzam M, L stabilnie nic nie spadło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przytoczyłeś artykuł prasowy, a nie akt prawny. Dziennikiarzyna mógł napisać cokolwiek.

 

Prawdą jednak jest, że z zakładu pakowania towar nie może wyjść nieposortowany i nieoznakowany. Nie prawdą jest natomiast, że nie zarejestrujesz pakowni bez sortownicy i stemplarki.

W związku z powyższym, pakownie przyzwyczaiły się do tego, że odbierają z fermy towar posortowany i przestemplowany.

 

NIE PISZCIE BZDUR !

 

Nie prawdą jest natomiast, że nie zarejestrujesz pakowni bez sortownicy i stemplarki.

 

No to chłopie... !!! Już wiemy z jakim baranem mamy do czynienia. Ty się zakop lepiej pod ziemię i się nie wychylaj. Ty jakieś rozporządzenie przeczytałeś czy zbyt mocno zajęty jesteś macaniem kur? Jak można tak bardzo być przekonanym do swojej głupoty i tak się nią afiszować. Cała twoja wiedza to pochodzi tylko z tego forum chyba.

 

ROZPORZĄDZENIE KOMISJI (WE) NR 589/2008. Polecam lekturę artykułu 5 jeśli potrafisz czytać ze zrozumieniem czy też w ogóle. I nie siej dezinformacji bo może niektórzy również swą wiedzę opierają na tym forum.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja was rozsądzę.

 

Obaj macie rację. Sortownica może być MOBA 1 rzędowa jest o wydajnoście 1500 jaj na godzinę - jest ? jest, Ba na upartego możesz twierdzić że ręcznie każde jajo ważysz. Stemplownica może być ręczna (stempelek). W teorii masz urządzenia niezbędne do ważenia i znakowania jaj na pakowni.

Koszt ? Max 4000 - 5000 zł

Jak wszystko i to da się obejść.

 

Jeśli posiadasz taką sortownicą to owszem zatwierdzą ci zakład ale z wydajnością co najwyżej 120 000 sztuk jaj tygodniowo. Nie szukaj w weterynarii głupszych od siebie a uniknie się problemów. Pierwsza kontrola i leżysz. I niech tylko znajdą, że z tego zakładu wyjechało jajo bez numeru. Zaręczam, że nikt nie chciałby się przekonać czym to grozi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
....

 

Obaj macie rację. ...

 

A jak ty to wydedukowałeś? Jeden pisze, że sortownica i drukarka musi być, a drugi, że nie. No brawo... Jaki rozjemca. Następny intelektualista się znalazł od macania kur. Wy chyba naprawdę macie oczy przysłonięte kuprami kur.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja piszę, że ciągle narzekasz na handlarzy, to po co z nimi handlujesz

Handluje z nimi coraz mniej. Przyjdzie czas, że zejdę do zera.

 

Oby nie mniej niż zero.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przytoczyłeś artykuł prasowy, a nie akt prawny. Dziennikiarzyna mógł napisać cokolwiek.

 

Prawdą jednak jest, że z zakładu pakowania towar nie może wyjść nieposortowany i nieoznakowany. Nie prawdą jest natomiast, że nie zarejestrujesz pakowni bez sortownicy i stemplarki.

W związku z powyższym, pakownie przyzwyczaiły się do tego, że odbierają z fermy towar posortowany i przestemplowany.

 

NIE PISZCIE BZDUR !

 

Nie prawdą jest natomiast, że nie zarejestrujesz pakowni bez sortownicy i stemplarki.

 

No to chłopie... !!! Już wiemy z jakim baranem mamy do czynienia. Ty się zakop lepiej pod ziemię i się nie wychylaj. Ty jakieś rozporządzenie przeczytałeś czy zbyt mocno zajęty jesteś macaniem kur? Jak można tak bardzo być przekonanym do swojej głupoty i tak się nią afiszować. Cała twoja wiedza to pochodzi tylko z tego forum chyba.

 

ROZPORZĄDZENIE KOMISJI (WE) NR 589/2008. Polecam lekturę artykułu 5 jeśli potrafisz czytać ze zrozumieniem czy też w ogóle. I nie siej dezinformacji bo może niektórzy również swą wiedzę opierają na tym forum.

 

 

 

Kolego potrafisz prowadzić dyskusje bez obrażania , czy wykracza poza poziom twojej kultury osobistej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widać po urodzeniu lekarz nie źle się pomylił, albo był pijany i klepnął zamiast w pupę to w głowę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
...

 

Kolego potrafisz prowadzić dyskusje bez obrażania , czy wykracza poza poziom twojej kultury osobistej

 

Mój poziom kultury potrafi być zmienny i dostosowuje się do poziomu dyskusji. Jestem baaaaardzo uniwersalny. Nie będę tego poziomu sztucznie zawyżać. Jeśli ktoś rozgłasza co jedna baba drugiej babie, a nie miał przed nosem żadnych ustaw czy rozporządzeń to jaki to poziom?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaja znakowane są na fermie. Zwolnieni ze znakowania jaj są tylko Ci hodowcy, którzy mają poniżej 50-ciu niosek. Jaja znakuje nr weterynaryjnym PRODUCENTA, a nie numerem pakowni.

 

Nie zamierzam wchodzić z jajecznym w głupią polemikę, ale z tego, co on pisze, to jesteśmy nieźle przez handlarzy d.mani. Odwalamy robotę, która należy do nich. Jaja posortowane i postemplowane na fermach- a ta robota należy handlarzy.

 

Jakoś nie słyszałem tu na forum dyskusji na tem cen jaj nieposortowanych (a to właśnie takie wg jajecznego powinny być dostarczane do pakowni).

 

Od dzisiaj stempluje i sortuje tylko te jaja, które sam wstawiam na sklepy. Z resztą niech się bawią handlarze. To ich obowiązek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Osobiście nie znalazłem takiego rozporządzenia aby producent (kurnik) miał obowiązek drukowania numeru lub sortowania jaj. Przecież w takim kurniku nawet HACCP nie obowiązuje. Do nadruku i sortowania jaj są z obligowane zakłady pakowania.

Masz już sortownicę ze stemplarką ?

Może to i dobry pomysł, żeby oddawać handlarzom niesortowany towar. Niech zapracują na swój zarobek.

 

a wiesz ilu wozi niesort po punktach ? zdziwilbys sie. i oczywiscie z tym tez polecano mi nie walczyc, zrobilem jednak inaczej i jednego ukrocilem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przytoczyłeś artykuł prasowy, a nie akt prawny. Dziennikiarzyna mógł napisać cokolwiek.

 

Prawdą jednak jest, że z zakładu pakowania towar nie może wyjść nieposortowany i nieoznakowany. Nie prawdą jest natomiast, że nie zarejestrujesz pakowni bez sortownicy i stemplarki.

W związku z powyższym, pakownie przyzwyczaiły się do tego, że odbierają z fermy towar posortowany i przestemplowany.

 

NIE PISZCIE BZDUR !

 

 

Yoyo to nieprawda. Rejestruję kolejną pakownie i robią mi schody na każdym kroku. Bez sortownicy i stempla- zapomnij.

Lepiej- u mnie nawet wymagają drzwi bez klamek i krany na czujkę o fartuszkach i innych nie wspominając.

To tak jak z sanepidem- każdy sobie rzepkę skrobie, jeden Ci puści inny nie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przytoczyłeś artykuł prasowy, a nie akt prawny. Dziennikiarzyna mógł napisać cokolwiek.

 

Prawdą jednak jest, że z zakładu pakowania towar nie może wyjść nieposortowany i nieoznakowany. Nie prawdą jest natomiast, że nie zarejestrujesz pakowni bez sortownicy i stemplarki.

W związku z powyższym, pakownie przyzwyczaiły się do tego, że odbierają z fermy towar posortowany i przestemplowany.

 

NIE PISZCIE BZDUR !

 

 

 

Nie odbiorą ci zakładu pakowania bez sortownicy i steplarki

 

Ja was rozsądzę.

 

Obaj macie rację. Sortownica może być MOBA 1 rzędowa jest o wydajnoście 1500 jaj na godzinę - jest ? jest, Ba na upartego możesz twierdzić że ręcznie każde jajo ważysz. Stemplownica może być ręczna (stempelek). W teorii masz urządzenia niezbędne do ważenia i znakowania jaj na pakowni.

Koszt ? Max 4000 - 5000 zł

Jak wszystko i to da się obejść.

 

 

Demi trafiłeś w punkt. U mnie właśnie tak się to skończy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jaja znakowane są na fermie. Zwolnieni ze znakowania jaj są tylko Ci hodowcy, którzy mają poniżej 50-ciu niosek. Jaja znakuje nr weterynaryjnym PRODUCENTA, a nie numerem pakowni.

 

Nie zamierzam wchodzić z jajecznym w głupią polemikę, ale z tego, co on pisze, to jesteśmy nieźle przez handlarzy d.mani. Odwalamy robotę, która należy do nich. Jaja posortowane i postemplowane na fermach- a ta robota należy handlarzy.

 

Jakoś nie słyszałem tu na forum dyskusji na tem cen jaj nieposortowanych (a to właśnie takie wg jajecznego powinny być dostarczane do pakowni).

 

Od dzisiaj stempluje i sortuje tylko te jaja, które sam wstawiam na sklepy. Z resztą niech się bawią handlarze. To ich obowiązek.

 

Yoyo To nie obowiązek handlarza to jest obowiązek producenta, a dokładnie tego producenta, który chce sprzedawać po pierwsze w klasach wagowych, po drugie w inne miejsca niż zakład pakowania jaj, przetwórstwo czy sprzedaż lokalna (w obrębie gminy). w wszystkie te 3 miejsca może sprzedawać jajka niestemplowane.

 

koniec .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

a wiesz ilu wozi niesort po punktach ? zdziwilbys sie. i oczywiscie z tym tez polecano mi nie walczyc, zrobilem jednak inaczej i jednego ukrocilem.

 

Wiem, ale to nie ja będę za nich płacił kary. Chcesz podpowiedzieć ludziom jak należy robić dobrze to się jeszcze obrażają zamiast podziękować. Zacznę robić w takim razie podobnie. Jak dorwę takiego na moim punkcie to od razu zgłaszam i wpiszę go z nazwiska tu na forum. Wtedy możecie mnie wyzywać od kapusiów i różnych...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jaja znakowane są na fermie. Zwolnieni ze znakowania jaj są tylko Ci hodowcy, którzy mają poniżej 50-ciu niosek. Jaja znakuje nr weterynaryjnym PRODUCENTA, a nie numerem pakowni.

 

Nie zamierzam wchodzić z jajecznym w głupią polemikę, ale z tego, co on pisze, to jesteśmy nieźle przez handlarzy d.mani. Odwalamy robotę, która należy do nich. Jaja posortowane i postemplowane na fermach- a ta robota należy handlarzy.

 

Jakoś nie słyszałem tu na forum dyskusji na tem cen jaj nieposortowanych (a to właśnie takie wg jajecznego powinny być dostarczane do pakowni).

 

Od dzisiaj stempluje i sortuje tylko te jaja, które sam wstawiam na sklepy. Z resztą niech się bawią handlarze. To ich obowiązek.

 

Yoyo ty nie wchodź w żadną polemikę ze mną, a już na pewno nie głupią bo jeśli chodzi o obowiązujące przepisy to zgaszę cie jak świeczkę na wietrze, a weź po prostu w garść rozporządzenia, poczytaj i nie rób z siebie publicznie idioty.

 

Jakoś nie słyszałem tu na forum dyskusji na tem cen jaj nieposortowanych (a to właśnie takie wg jajecznego powinny być dostarczane do pakowni).

 

Jak wytniesz z niby mojej wypowiedzi słowo powinny być i zamienisz na mogą być to się nawet po raz pierwszy z Tobą zgodzę.

 

Od dzisiaj stempluje i sortuje tylko te jaja, które sam wstawiam na sklepy. Z resztą niech się bawią handlarze. To ich obowiązek.

 

Jeśli nie masz zatwierdzonej pakowni i dopuszczasz się takiego procederu, to czeka cię taki los jak ja i misio8 opisaliśmy powyżej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

...

Lepiej- u mnie nawet wymagają drzwi bez klamek i krany na czujkę o fartuszkach i innych nie wspominając.

To tak jak z sanepidem- każdy sobie rzepkę skrobie, jeden Ci puści inny nie.

 

To się da obejść, uwierz mi. Kontrolujących obowiązują te same rozporządzenia co nas. Zauważ, że jeśli stwierdza jakąś nieprawidłowość to w protokole kontrolnym musi podeprzeć się rozporządzeniem jakiego dotyczyła uwaga. Mówić i wymagać to sobie mogą, ale jak dochodzi do pisania to protokół z kontroli okazuje się pusty. No chyba, że masz coś na sumieniu i słuchasz się ich jak "piesek". Czasy "nadurzędnicze" już minęły. Trzeba walczyć o swoje... A z twoich wypowiedzi wnioskuję, że nie jesteś gościem co się łatwo poddaje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Yoyo zająłeś się już lekturą (WE) NR 589/2008 czy dalej będziesz wypisywał głupoty i podważał czyjąś wiedzę opartą na faktach a nie na czyimś widzi mi się?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

...

Lepiej- u mnie nawet wymagają drzwi bez klamek i krany na czujkę o fartuszkach i innych nie wspominając.

To tak jak z sanepidem- każdy sobie rzepkę skrobie, jeden Ci puści inny nie.

 

To się da obejść, uwierz mi. Kontrolujących obowiązują te same rozporządzenia co nas. Zauważ, że jeśli stwierdza jakąś nieprawidłowość to w protokole kontrolnym musi podeprzeć się rozporządzeniem jakiego dotyczyła uwaga. Mówić i wymagać to sobie mogą, ale jak dochodzi do pisania to protokół z kontroli okazuje się pusty. No chyba, że masz coś na sumieniu i słuchasz się ich jak "piesek". Czasy "nadurzędnicze" już minęły. Trzeba walczyć o swoje... A z twoich wypowiedzi wnioskuję, że nie jesteś gościem co się łatwo poddaje.

 

 

obejdę to wymianą. niech mają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
....

 

Obaj macie rację. ...

 

A jak ty to wydedukowałeś? Jeden pisze, że sortownica i drukarka musi być, a drugi, że nie. No brawo... Jaki rozjemca. Następny intelektualista się znalazł od macania kur. Wy chyba naprawdę macie oczy przysłonięte kuprami kur.

 

Ja nie wiem jak ty nie wywnioskowałeś tego co ja... On pije do tego że niektóre pakownie to zwyczajna "lipa" i jadą na łatwiźnie. Co do ilości zatwierdzanej się z Tobą nie zgodzę bo: po 1) 24x1500x7=252000, po 2) jeśli kupujesz towar z pakowni to teoretycznie nie musisz już go ponownie ważyć (jeśli jest z nim coś nie tak to twoja d. oberwie) Więc, wcale nie jest powiedziane że możesz mieć takie ograniczenie co do ilości.

 

Yoyo co do konieczności ważenia i robieniu na łatwiznę to nie do końca tak jak myślisz... sprzedawać można niesort na 3 sposoby: 1) Z zachodu jest tak że pakownia sortuje i daje Ci wyszczególnienie i odpowiednio placi za daną kategorie, 2) Płacą Ci jakąś średnią cenę za jajo 3) Płacą Ci za wagę jaj

Jeśli nie masz pakowni to teoretycznie nie możesz sprzedawać jaja na klasy. To że ktoś to przyjmuje to jego "dobra wola"

 

LUDZIE sprzedawać niestemplowane jaja można w 2 przypadkach: na pakownie lub na przemysł. Jeśli ktoś sprzedaje to na pkt, typu jednostki gastronomiczne żywienia masowego, szpitale itd, to jest to niezgodne z prawem. Koniec i kropka. W niektórych powiatach dopuszcza się sprzedawanie niestemplowanego na cukiernie - ale z tym to grząsko może być.

 

Misiek tu jajeczny co do wymagań u Ciebie ma rację, mój znajomy żąda do byle pierdoły odnośnika w konkretnej ustawie i artykule - podobno mają go dość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

...

Lepiej- u mnie nawet wymagają drzwi bez klamek i krany na czujkę o fartuszkach i innych nie wspominając.

To tak jak z sanepidem- każdy sobie rzepkę skrobie, jeden Ci puści inny nie.

 

To się da obejść, uwierz mi. Kontrolujących obowiązują te same rozporządzenia co nas. Zauważ, że jeśli stwierdza jakąś nieprawidłowość to w protokole kontrolnym musi podeprzeć się rozporządzeniem jakiego dotyczyła uwaga. Mówić i wymagać to sobie mogą, ale jak dochodzi do pisania to protokół z kontroli okazuje się pusty. No chyba, że masz coś na sumieniu i słuchasz się ich jak "piesek". Czasy "nadurzędnicze" już minęły. Trzeba walczyć o swoje... A z twoich wypowiedzi wnioskuję, że nie jesteś gościem co się łatwo poddaje.

 

 

obejdę to wymianą. niech mają.

 

Nie poddawaj się jedziesz z nimi ! Nawet w szpitalach na oddziale chirurgicznym takich wynalazków nie uświadczysz...

Następnym krokiem będzie postawienie pryszniców/basenów dezynfekcyjnych dla obmycia całego pracownika...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No nareszcie ktoś z odpowiednim poziomem wiedzy. Nie spodziewałem się tego po Tobie Demiurg. Absolutnie muszę się zgodzić z twoimi poniższymi informacjami. A Yoyo milczy... Pewnie studiuje rozporządzenia by do dyskusji dołączyć. Zapewne żałuje, że nie ma opcji kasowania lub edycji swoich postów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No nareszcie ktoś z odpowiednim poziomem wiedzy. Nie spodziewałem się tego po Tobie Demiurg. Absolutnie muszę się zgodzić z twoimi poniższymi informacjami. A Yoyo milczy... Pewnie studiuje rozporządzenia by do dyskusji dołączyć. Zapewne żałuje, że nie ma opcji kasowania lub edycji swoich postów.

 

 

Z Demim to już od dawna widać, że można pogadać.

Yoykowi się coś pomyliło po prostu.

 

Co do przepisów to jest przepis mówiący o bezdotykowych kranach/bateriach, a ja jak już powszechnie wiadomo chcę wszystko legal.

 

Zrobię to chyba jak na pierwszej sortowni, że wrzucę baterie z płynem do dezynsekcji rąk na ścianie koło sortownicy, a krany oleję i już

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...