Skocz do zawartości
ekofarmer

Ceny jaj spożywczych

Rekomendowane odpowiedzi

misio8

PostForum: Drobiarstwo Wysłany: 07:53 Nie 11 Mar 2018 Temat: Ceny jaj spożywczych

Oficjalnie info- podpisane umowy na po świętach z zachodnim przetwórstwem.

Nie będę pisał o cenach żeby nikogo nie obrazić, ale będzie ostre pikowanie w dół

 

NIC nie wiesz MISIEK BAJKOPISARZU jakoś wysyłam na eksport i jest super cena a ty pomyliłeś święta no tak ....

 

 

mój największy producento- handlarzu szykuj się do przeprosin

bardzo jestem ciekaw jak tam twój export na najbliższe tygodnie?

tym twoim wielkim tirem(EURO20 zaistne)

 

trzymaj się

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy, z tymi wymaganiami higienicznymi z zakładzie pakowania jaj to przesadzacie z tymi klamkami i kranami. Akt prawny http://www.lex.pl/du-akt/-/akt/dz-u-2003-52-461 dotyczy przetwórstwa a nie pakowni, jest tylko wzmianka w Pkt.5 o wymaganiach dla fermy i pakowni, a reszta dotyczy przetwórstwa. Przerabiałem to samo z PIW i oni również upierali się przy bezdotykowych kranach, ale ustąpili bo miałem poparte artykułami argumenty 😀. Jeżeli nikt nie czyta w ustawach rozdziałów dotyczących definicji to wychodzą wymagania z d....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

misio misio spokojnie nadal na eksport lepiej oddać niż tobie

co do transportu to 30X10800 każdy umie liczyć

a Ty przed świętami straszyłeś hodowców że będzie pikowało w dół aby oddawali za darmo cwaniaczku he he .... nachapać się tylko nachapać

zle że cena jest stabilna i wszyscy mają nikt się nie wyrywa nie podjeżdża ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
misio misio spokojnie nadal na eksport lepiej oddać niż tobie

co do transportu to 30X10800 każdy umie liczyć

a Ty przed świętami straszyłeś hodowców że będzie pikowało w dół aby oddawali za darmo cwaniaczku he he .... nachapać się tylko nachapać

zle że cena jest stabilna i wszyscy mają nikt się nie wyrywa nie podjeżdża ?

 

 

Kolego, przecież nigdy nie napisałem dawać w dół to kupię.

Od takich akcji specjalistą jest jajeczny, ale widocznie taki profil jego działalności i Tobie też nic do tego skoro nie sprzedajesz mu towaru.

 

Pisałem, że cena będzie lecieć w dół z czego drwiłeś.

Jak widać miałem rację i tak oto na przyszły tydzień za granicą w dół, na razie spokojnie kilkanaście centów na kg, ale następne tygodnie będą jeszcze smutniejsze.

 

Wracając do nachapania- gdybym chciał to kupowałbym gdzie popadnie, a ja nawet przed świętami nie muszę szukać towaru, bo dostaję go od swoich dostawców których tak wyzyskuję strasznie. 27 w tym tygodniu płacę, a teraz już potwierdzam jajecznego, że 24-25 mogę kupić.

Gdzie to moje nachapywanie, bo coś nie mogę zauważyć ?

 

Powiem Ci lepiej- biorę towar od takich mądralińskich jak Ty z tym, że 30x10800 odkładają w 2 dni.

 

Jak przychodzi co do czego to przyjacielu ratuj, więc zrozum, że nas potrzebujecie i nic tego nie zmieni. Nawet obrastanie w piórka na miesiąc czy dwa.

 

Co do exportu to powiedz mi jeszcze, że wozisz po tych swoich cenach i płacą gotówką jak ja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Koledzy, z tymi wymaganiami higienicznymi z zakładzie pakowania jaj to przesadzacie z tymi klamkami i kranami. Akt prawny http://www.lex.pl/du-akt/-/akt/dz-u-2003-52-461 dotyczy przetwórstwa a nie pakowni, jest tylko wzmianka w Pkt.5 o wymaganiach dla fermy i pakowni, a reszta dotyczy przetwórstwa. Przerabiałem to samo z PIW i oni również upierali się przy bezdotykowych kranach, ale ustąpili bo miałem poparte artykułami argumenty 😀. Jeżeli nikt nie czyta w ustawach rozdziałów dotyczących definicji to wychodzą wymagania z d....

 

słuszna uwaga- dzięki, sprawdzę to, bo może faktycznie sam nie doczytałem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
misio misio spokojnie nadal na eksport lepiej oddać niż tobie

co do transportu to 30X10800 każdy umie liczyć

a Ty przed świętami straszyłeś hodowców że będzie pikowało w dół aby oddawali za darmo cwaniaczku he he .... nachapać się tylko nachapać

zle że cena jest stabilna i wszyscy mają nikt się nie wyrywa nie podjeżdża ?

 

 

Kolego, przecież nigdy nie napisałem dawać w dół to kupię.

Od takich akcji specjalistą jest jajeczny, ale widocznie taki profil jego działalności i Tobie też nic do tego skoro nie sprzedajesz mu towaru.

 

Pisałem, że cena będzie lecieć w dół z czego drwiłeś.

Jak widać miałem rację i tak oto na przyszły tydzień za granicą w dół, na razie spokojnie kilkanaście centów na kg, ale następne tygodnie będą jeszcze smutniejsze.

 

Wracając do nachapania- gdybym chciał to kupowałbym gdzie popadnie, a ja nawet przed świętami nie muszę szukać towaru, bo dostaję go od swoich dostawców których tak wyzyskuję strasznie. 27 w tym tygodniu płacę, a teraz już potwierdzam jajecznego, że 24-25 mogę kupić.

Gdzie to moje nachapywanie, bo coś nie mogę zauważyć ?

 

Powiem Ci lepiej- biorę towar od takich mądralińskich jak Ty z tym, że 30x10800 odkładają w 2 dni.

 

Jak przychodzi co do czego to przyjacielu ratuj, więc zrozum, że nas potrzebujecie i nic tego nie zmieni. Nawet obrastanie w piórka na miesiąc czy dwa.

 

Co do exportu to powiedz mi jeszcze, że wozisz po tych swoich cenach i płacą gotówką jak ja

 

 

 

Kolego on tylko oczy otworzy a już musi komuś dogryźć i się przyczepić ten typ tak ma, nie wnosi niczego do tego forum tylko ciągle zaczepia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

panowie jakie ceny młodej kury slzałem że 17 tygodniową można dostać za 10 zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do przepisów to jest przepis mówiący o bezdotykowych kranach/bateriach, a ja jak już powszechnie wiadomo chcę wszystko legal.

 

...

 

Podaj nr rozporządzenia i artykuł mówiący o tych przepisach to uwierzę. To nie siła grawitacja, że nie potrzebne dowody by uwierzyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Kolego, przecież nigdy nie napisałem dawać w dół to kupię.

Od takich akcji specjalistą jest jajeczny,

 

Dzięki za uznanie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No nareszcie ktoś z odpowiednim poziomem wiedzy. Nie spodziewałem się tego po Tobie Demiurg. Absolutnie muszę się zgodzić z twoimi poniższymi informacjami. A Yoyo milczy... Pewnie studiuje rozporządzenia by do dyskusji dołączyć. Zapewne żałuje, że nie ma opcji kasowania lub edycji swoich postów.

 

A dziękuję Tobie i Misiowi. Szczególnie cieszy iż zwykle mamy odmienne zdanie.

 

No dobra, co do tematu , to widać światełko w tunelu... ale puki co jest źle na zachodzie. Eksport jakiś tam jest, może nie za wielki, no ale jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
...

 

A dziękuję Tobie i Misiowi. Szczególnie cieszy iż zwykle mamy odmienne zdanie.

 

...

 

Odmienne zdanie to my mamy jak dobrze pamiętam to odnośnie cen. Ale to wynika z różnego doświadczenia a nie wiedzy. Wiedza może być tylko jedna bo nie my ją ustalamy. Kto czyta rozporządzenia to ją ma. Cieszy mnie to, że są tu profesjonaliści i chociaż w jednym temacie można bezapelacyjnie się zgodzić. I tą wiedzą należy się podzielić by skutecznie walczyć z typowym "widzi mi się" organów kontroli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Ceny stabilne w tym tyg. M 0.21,0.22 L 0.26

A w stanach zjedza to w jeden dzien

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i ostre pikowanie w dół. Nie wiem czym to jest podyktowane. Podejrzewam, że producenci rodzaju jestcenaniemaceny wyruszyli na podbój rynku detalicznego. Ceny potwierdzę jak już zjedzie jajo, ale będą drastycznie inne od tych, które podajecie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam na fermach moze spasc ale konsument nawet jak bedzie za pół ceny to nie kupi.Nie sezon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jajeczny wszyscy wiemy że jesteś pijawą i skaczesz z fermy na fermę

U MNIE NORMALNE CENY BO NA SKLEPACH NIE TANIEJE WIĘC KTO SAM ROZWOZI TEN ŻYJE HEJ ...

PS .Ja powoli szykuję się na majówkę i niczym się nie przejmuje bo z takimi jak ty nie handluje hej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jajeczny wszyscy wiemy że jesteś pijawą i skaczesz z fermy na fermę

U MNIE NORMALNE CENY BO NA SKLEPACH NIE TANIEJE WIĘC KTO SAM ROZWOZI TEN ŻYJE HEJ ...

PS .Ja powoli szykuję się na majówkę i niczym się nie przejmuje bo z takimi jak ty nie handluje hej

 

Proponował bym jednak mówić we własnym imieniu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...