Witamy, aby siďż˝ zarejstrowaďż˝ lub zalogowaďż˝,
skorzystaj z opcji dost�pnych po prawej stronie.
Obecny czas to 22:27 Czw 19 Kwi 2018


E-wniosek - najlepsza aplikacja na świecie.

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PPR Strona Główna -> Unia Europejska
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
JACUSDołączył: 18 Sty 2007
Posty: 732
Skąd: MALOPOLSKA

PostWysłany: 16:51 Nie 15 Kwi 2018    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ja tam nie widze zadnych bledow- bo nic nie widze od 17 marca probuje sie zalogowac i nie moge,nawet zglosic bledu sie nie da,laduje sie i laduje

na chwile udalo mi sie wejsc we wniosek-po zgloszeniu do pomocy i tyle.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
kur-rkDołączył: 23 Sty 2007
Posty: 145
Skąd: Jadów

PostWysłany: 11:51 Nie 15 Kwi 2018    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam ponownie.
Czyli nikt nie widzi problemów w aplikacji i jest wszytko ok.
Tylko to rolnicy nie dostaną pieniędzy, które im się należą, a firmy wypełniające będą wzywane na sprawy sądowe, za źle wypełniony wniosek

Co do sprawy ewniosku, to jest oczywiste, że rolnicy zostali zmuszeni do składania wniosku przez internet, bez żadnych konsultacji z rolnikami, tylko góra była z tego zadowolona, podpisano w styczniu rozporządzenie dające ARiMR mniej pracy, zwalając ten ciężar na rolników. W tym roku na pewno rolnicy nie dostaną tych dopłat lub w małej części, bo taki bubel w ogóle nie może funkcjowoać. Proste wnioski - tak, skomplikowane - nie. Proszę zauważyć, że kto ma łąki w programie rolnośrodowiskowym, bez powierzchni nie koszonych to na mapkach nie ma możliwości bez zaznaczania przejść całą procedurę. Czyli na działce, gdzie obszaru nie koszonego brak należy zaznaczyć całą działkę obszarem nie koszonym, a w uwagach wpisać cała działka do koszenia. To nie jest normalne. Bo przy prostych liniach działki to ok, ale przy skomplikowanych jest problem. Wnioski elektroniczne weszły od 2015 i od tamtej pory bardzo mało poprawiono aplikację, by działała prawidłowo. To że przez internet składało w granicach 1% rolników to nie jest sukces, ale karygodne jest, by z tych co złożyli było aż 99,9% wniosków złożonych z błędami. Za rok 2018 niech każdy wyciągnie z tego wnioski i się zastanowi, czy ta aplikacja jest tak wspaniała jak podaje ministerstwo. W wytycznych UE to ARiMR ma dostarczyć wniosek, formularz wniosku i mapy do obrysowania częściowo wypełnione. Program jest tak intuicyjny, że dodaje sobie warstwy sam z siebie, a potem kombinowanie jak to usunąć i rozrysować od nowa. Mogę tylko współczuć, tym rolnikom i firmom, którzy mają wnioski powyżej 100 działek ewidencyjnych, bo znalezienie błędu w tym bałaganie nie jest takie proste, aplikacja nie zlicza prawidłowo gruntów rolnych i nie pokazuje nawet, gdzie jest błąd. Wszystko trzeba sprawdzać ręcznie. Na drugi dzień po zapisaniu nie wszystkie działki są tak jak zapisano poprzedniego.
Panie Ministrze niech Pan wypełni choć jeden wniosek powyżej 100 działek prawidłowo, zdając się na samą aplikację przez sprawdzania ręcznie tego wniosku.
Czy to forum jeszcze żyje?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG Tlen
kur-rkDołączył: 23 Sty 2007
Posty: 145
Skąd: Jadów

PostWysłany: 05:28 Sro 11 Kwi 2018    Temat postu: E-wniosek - najlepsza aplikacja na świecie. Odpowiedz z cytatem

Witam,
czy zgadzacie się z ministerstwem, że ta aplikacja jest intuicyjna i nie posiada błędów, sama się wypełnia tylko, niektóre rzeczy trzeba poprawić ręcznie?.

Odpowiedź ARiMR z innego forum dotycząca obowiązku składania wniosków elektronicznie:
Cytat:
W odpowiedzi na Pana pismo przekazane drogą elektroniczną w dniu 24 marca 2018 r. oraz w nawiązaniu do pisma Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa wysłanego w dniu 23.03.2018 r. na Pana skrzynkę elektroniczną w sprawie wskazania podstaw prawnych do obowiązku składania wniosków o przyznanie płatności na rok 2018 wyłącznie przez Internet, uprzejmie informuje, co następuje.

Na wstępie należy zauważyć, iż w swoim piśmie odwołuje się Pan przede wszystkim do przepisów rozporządzenia (UE) nr 809/2014 dotyczących składania od 2018 roku wszystkich wniosków o przyznanie płatności w wersji elektronicznej oraz faktu, iż preambuła do przedmiotowego rozporządzenia nie stanowi prawa. Jednakże należy zwrócić uwagę, iż to przepis krajowy nakłada na rolników obowiązek składania wniosków w wersji elektronicznej. Zgodnie z art. 22 ust. 1 ustawy z dnia 5 lutego 2015 r. o płatnościach w ramach systemów wsparcia bezpośredniego (Dz. U. poz. 278, z późn. zm.), zmieniony ustawą z dnia 10 stycznia 2018 r. o zmianie ustawy o płatnościach w ramach systemów wsparcia bezpośredniego oraz niektórych ustaw (Dz. U. poz. 311) „wniosek o przyznanie płatności bezpośrednich i płatności niezwiązanej do tytoniu, wniosek o wypłatę tych płatności, deklarację, o której mowa w art. 18 rozporządzenia nr 809/2014, z uwzględnieniem art. 17 ust. 3 lit. b rozporządzenia nr 809/2014, składa się za pomocą formularza udostępnionego na stronie internetowej Agencji”.

Odnosząc się natomiast do art. 17 rozporządzenia (UE) nr 809/2014 należy wskazać, co następuje.

Zgodnie z ustępem 1 ww. przepisu „W celu identyfikacji wszystkich działek rolnych w gospodarstwie lub gruntów nierolniczych (…) właściwy organ dostarcza beneficjentowi formularz geoprzestrzenny wniosku o przyznanie pomocy”. Ustęp 2 wskazuje, iż organ powinien dostarczyć formularz geoprzestrzenny do wszystkich beneficjentów. Powyższe przepisy zostały wdrożone przez ARiMR – w 2018 roku wszyscy rolnicy, którzy ubiegali się o płatności w 2017 roku, mają dane z tych wniosków dostępne w formularzu geoprzestrzennym, które mogą zmodyfikować i wysłać w ramach ubiegania się o płatności na rok 2018.

Zgodnie z ustępem 3 ww. rozporządzenia UE „Jeżeli beneficjent nie jest w stanie złożyć wniosku o przyznanie pomocy lub wniosku o płatność z wykorzystaniem formularza geoprzestrzennego wniosku o przyznanie pomocy, właściwy organ zapewnia beneficjentowi:

a) albo niezbędną pomoc techniczną;

b) albo z góry ustalone formularze i odpowiednie materiały graficzne w formie papierowej. W tym przypadku właściwy organ przenosi informacje otrzymane od beneficjenta do formularza geoprzestrzennego wniosku o przyznanie pomocy:.

Powyższy przepis również znalazł odzwierciedlenie w działalności ARiMR – Agencja zapewniła pomoc techniczną przy wypełnianiu wniosków za pomocą formularza geoprzestrzennego a także wysłała do wszystkich rolników, którzy ubiegali się w 2017 roku o płatności, wstępnie wypełnione wnioski (wnioski spersonalizowane) niezależnie od tego czy rolnik jest w stanie złożyć wniosek za pośrednictwem Internetu czy nie.

Reasumując należy podkreślić, iż to przepis krajowy (art. 22 ust. 1 ustawy o płatnościach w ramach systemów wsparcia bezpośredniego) nakłada na rolników obowiązek składania wniosków przez Internet. ARiMR przyjmie każdy papierowy wniosek o przyznanie płatności tak jak każdy inny dokument składany przez beneficjenta i będzie on w odpowiedni sposób procedowany.

Rolnik przy składaniu wniosku w wersji papierowej powinien pamiętać, aby dołączyć przynajmniej jedno z dwóch oświadczeń, o których mowa w § 14a rozporządzenia Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi z dnia 12 marca 2015 r. w sprawie szczegółowych wymagań, jakie powinny spełniać wnioski w sprawach dotyczących płatności w ramach systemów wsparcia bezpośredniego (Dz. U. poz. 352, z późn. zm.).
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG Tlen
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PPR Strona Główna -> Unia Europejska Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach