Witamy, aby się zarejstrować lub zalogować
skorzystaj z opcji dostępnych po prawej stronie.
Obecny czas to 21:44 Pon 30 Lis 2020

Cena brojlera
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 98, 99, 100 ... 2494, 2495, 2496  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PPR Strona Główna -> Drobiarstwo
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
filuś

PostWysłany: 17:01 Nie 26 Lip 2020    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Na żadne Locdowm już zadny kraj sobie nie pozwoli jedynie większy reżim
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
medox

PostWysłany: 15:54 Nie 26 Lip 2020    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja za to widzę zamknięcie od października połowy świata znowu, przy tej ilości ludzi jaka jest wszędzie obecnie, zachorowania wystrzelą w kosmos w połowie września. I będą musieli zamknąć bez względu na wszystko, bo system opieki zdrowotnej się zatka w imen
Powrót do góry
Agroleń

PostWysłany: 15:24 Nie 26 Lip 2020    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

[quote="Goliathus"]
Tesciu napisał:
Widzę przewaga tych kontenerów spora, czas szybszy i mniejsza ilość ludzi do pomocy. Brzmi to sensownie[/quote

Dzień do nocy praca lepsza niż przy skrzynkach

Kontener kontenerowi nierówny. Są takie że szarpiesz , a szuflady zapadają sie i niechcą się otwierać . Za każde uszkodzenia kara w tysiącach zł.
A ładowarką tez się namęczy zeby trafić w otwory.
Powrót do góry
Goliathus

PostWysłany: 14:19 Nie 26 Lip 2020    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

[quote="Tesciu"]Widzę przewaga tych kontenerów spora, czas szybszy i mniejsza ilość ludzi do pomocy. Brzmi to sensownie[/quote

Dzień do nocy praca lepsza niż przy skrzynkach
Powrót do góry
Tesciu

PostWysłany: 14:12 Nie 26 Lip 2020    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Widzę przewaga tych kontenerów spora, czas szybszy i mniejsza ilość ludzi do pomocy. Brzmi to sensownie
Powrót do góry
Hektor88

PostWysłany: 14:05 Nie 26 Lip 2020    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kontenery pomarańczowe 9 osób 40 zł za auto .. skrzynki 50 zł 12 osób z ładowarką teleskopowa
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
s69
Moderator

PostWysłany: 13:50 Nie 26 Lip 2020    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Przewaga kontenerów jest taka, że się płaci około 8-9 gr za ładnie załadowanego ptaka :)
Powrót do góry
Goliathus

PostWysłany: 13:32 Nie 26 Lip 2020    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

u mnie kontenery 7 osób 40 minut skład
Powrót do góry
s69
Moderator

PostWysłany: 09:44 Nie 26 Lip 2020    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pod Szczecinem dla Idziaszka (to taki duży hodowco-ubojnista) ładowała zawodowa ekipa w skrzynki sprawniej ale nie mam namiarów na nią. Używali platformy na skrzynie z ładowarką widemann. Moim zdaniem przyśpieszenie bez zwiększenia pracowników jest niemożliwe. Na kontenerach 6-8 osób ładuje w 50 min. auto.
Powrót do góry
Tesciu

PostWysłany: 22:25 Sob 25 Lip 2020    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Panowie jeśli temat kosztów to takie drobne pytanie.

Place miejscowym 20gr/szt, czas załadunku około 1:15 oraz 4 samochody max Dobowo. Nie ukrywam że chciałbym przejść na schemat " wszystko wsadzam, wszystko wyciągam" ale przy załadunku max 22 tys na dobę to jestem przy zablokowany. Wózki plus szyny plus zwykle klatki bo nie mają moje ubojnie na Śląsku kontenerów, niestety. 12 osób

Może macie jakieś sugestie ? Może jakaś firma która jeździ po kurnikach ?

Moich chłopaków chce zostawić bo lata współpracy ale może warto byłoby pomyśleć o drugiej brygadzie
Powrót do góry
s69
Moderator

PostWysłany: 13:25 Sob 25 Lip 2020    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja wstawiłem teraz na kilku budach w tym rzucie 13,5 szt. na metr. Jadą bez podbierki na 42 dobę. Plan jest taki żeby nie leczyć tyle ile się da i jak najmniej wyrzucić. Wszystko na dobrej paszy. Na początku mocna selekcja. Pisklak przeciętny ze wskazaniem na to że ma potencjał. Na razie plan idzie prawidłowo. Waga piękna ale to dopiero początek. Na okolicę zdania zdam relację jak w takiej obsadzie poszło i czy ma to sens. Wrzucę mniej mięsa na rynek ale może wiecej zostanie w portfelu ze względu na jakość tuczu. Jedno wiem, na dościeleniu już zaoszczędziłem bo nie jest potrzebne w takie obsadzie.
Powrót do góry
wojtek63

PostWysłany: 12:34 Sob 25 Lip 2020    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

I co my mozemy Twisted Evil
Powrót do góry
wojtek63

PostWysłany: 12:32 Sob 25 Lip 2020    Temat postu: Zobaczcie to Odpowiedz z cytatem

Ogłoszenie dodano: 22-07-2020 08:14
Od: Igor
Kto: Przedsiębiorca (niebędący rolnikiem)
Wyświetlano: 6 razy
Sprzedam
cena do uzgodnienia
Ukraina. Sprzedam tuszki kurczaka 4 zl/kg, filet 5 zl/kg halal swiezy bez kosci lub mrozony. Pakowane w karton, tacki, woreczki. Eksportujemy mieso, elementy do UE i panstw trzecich. Zaklad posiada miedzynarodowe certyfikaty jakosci, nowoczesne linie do produkcji, drob karmiony naturalnymi paszami bez GMO, antybiotykow. Kurczak caly, udo z poudziem, korpus, lapki w roznych kategoriach. Mamy w ciaglej sprzedazy panier gastronomiczny, poledwiczki z indyczki w poliblokach porcji rosolowej, poltusze wieprzowe, wolowe, jagniecina w cwierciach, trymingu. Zapraszamy do wspolpracy wszystkich zainteresowanych. Telefon: +380505806241 (polsk.), Viber +380660832530 , E-mail: nieruchomosci@ukr.net Skype:IgorKijow Europart,ul.O.Teligi 21,lok.24 Kijow 04060 Ukraina

pokaż numer

Pokaż adres e-mail

Igor
Kijów
Kijów
Drukuj ogłoszenie
Zgłoś nadużycie
Powrót do góry
Goliathus

PostWysłany: 14:51 Pią 24 Lip 2020    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

medox napisał:
Myślę, że stracą majątek w tym roku ci, którzy poszli scenariuszem - wstawię tak, żeby mieć żywiec na środek lata, bo zawsze dobre ceny, potem mi wyjdzie kolejne wstawienie końcem sierpnia, co to grzać nie będę musiał na wejściu i wentylować na wyjściu, zaoszczędzę, może jakos tam się uda i w październiku choć nie dołożę, potem sprzedam kolejny rzut przed Świętami , a nuż będzie ruch i wzrośnie cena i jakoś to będzie.
Mam nadzieję, że nikt z naszego wąskiego grona forumowiczów nie poszedł tą drogą...
Jeszcze nie ma apogeum wysypu, bo jeszcze z 2tyg do apogeum, a już jest 3zeta, a co dopiero będzie w apogeum i najważniejsze co będzie podczas drugiej fali pandemii w październiku w którym będzie żywiec z hitu wstawien polskiego drobiarstwa. Wiele ferm może tego nie przeżyć

Ja tak trochę analizuje i wyjdę okolo 18 wrzesnia z kurą ale boje się że to tez juz bedzie za późno wstawiam 3/4 normalnej obsady a potem irzerwa do wiosny i sam jestem ciekaw jak to będzie dalej
Powrót do góry
medox

PostWysłany: 13:55 Pią 24 Lip 2020    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Myślę, że stracą majątek w tym roku ci, którzy poszli scenariuszem - wstawię tak, żeby mieć żywiec na środek lata, bo zawsze dobre ceny, potem mi wyjdzie kolejne wstawienie końcem sierpnia, co to grzać nie będę musiał na wejściu i wentylować na wyjściu, zaoszczędzę, może jakos tam się uda i w październiku choć nie dołożę, potem sprzedam kolejny rzut przed Świętami , a nuż będzie ruch i wzrośnie cena i jakoś to będzie.
Mam nadzieję, że nikt z naszego wąskiego grona forumowiczów nie poszedł tą drogą...
Jeszcze nie ma apogeum wysypu, bo jeszcze z 2tyg do apogeum, a już jest 3zeta, a co dopiero będzie w apogeum i najważniejsze co będzie podczas drugiej fali pandemii w październiku w którym będzie żywiec z hitu wstawien polskiego drobiarstwa. Wiele ferm może tego nie przeżyć
Powrót do góry
filuś

PostWysłany: 12:25 Pią 24 Lip 2020    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dostali euro od tuska to niektórzy mogą leżeć w domu i mieć za to płacone
Powrót do góry
j p

PostWysłany: 07:26 Pią 24 Lip 2020    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Napisz Medox ile płacisz za żywiec a nie o Hiszpani ,to nie to forum.
Powrót do góry
medox

PostWysłany: 21:46 Czw 23 Lip 2020    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Hiszpania przywraca część restrykcji. Nie wiem co będzie jesienią i komu sprzedamy te kury ale strach się bać
Powrót do góry
Goliathus

PostWysłany: 19:56 Czw 23 Lip 2020    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

LOBO napisał:
medox napisał:
Nadal nie musicie wierzyć, ale zapytajcie w poniedziałek w ubojni jaka cena Laughing Bo dokładnie w punkt jak przewidziałem zaczął się zjazd. Ale to dopiero skromny początek zjazdu. Zjazd dopiero będzie
A 100 razy przestrzegalem- miejcie żywiec kiedy chcecie, tylko nie w pierwszej połowie sierpnia, bo 2zl murowane.
Tak więc wrócimy do tematu 15wrzesnia, wtedy uwierzycie w coś, co mówiłem grubo ponad 2miesiące temu, czyli 10sierpien - cena 2zl, 5wrzesień- cena 4zł
I sto razy tu o tym pisałem. Podobnie jak w lutym pisałem, że będzie armagedon w kwietniu.
Na początek sierpnia żywca JEST WIĘCEJ niż było na początek kwietnia. Zróbcie zapas pampersów bo jak bedzie upał, to pojedziemy na 1.50zł. I będzie to WYŁĄCZNIE konsekwencja bezdennej głupoty hodowców, którzy obsadzili takie ilości kur w takiej sytuacji.Jak zorganizujecie protest wzw z tym, że środkiem lata macie 1.50 i że to wina rządu, to osobiście stanę tam gdzie stało ZOMO i będę strzelał
I znowu duże dziecko się przypisuje a nie mówiłem to ciekawe D.e.b.i.l.u jak Ty wstawiasz Ty chyba zawsze zarobisz skoro tak dużo wiesz albo po prostu jesteś ubojnista , przedstawiciel wylęgarni ,paszami jak idzie do góry to na forum Cię nie widać P.o.j.e.b.ie tyle z mojej strony

Caly czas powtarzam zamiast 20 tys sztuk na budzie weźcie 15 max ja tak zrobiłem ostatnio i super waga i zdrowotność zużycie male tez się bałem ze koszty stale mnie zjedzą ale nie jest tak źle przynajmniej latem zimą to wiadomo ze koszth wieksze
Powrót do góry
j p

PostWysłany: 18:26 Czw 23 Lip 2020    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To może Medox napisz ile będziesz płacił w poniedziałek ?
Powrót do góry
kaszubek

PostWysłany: 16:57 Czw 23 Lip 2020    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Medox
Nie trzeba być wróżbitą żeby przewidzieć że wielu hodowców zbankrutuję a za nimi trochę ubojni ! Nie ma od tego odwrotu a jedynym sensownym rozwiązaniem uciekać z tego bagna kto może. Najgorsze jest to że pewnie padające ubojnie doprowadzą do ruiny wiele rodzin.
Zastanawiać trzeba było się parę lat temu jak dynamicznie rosła nadprodukcja a mimo to wielu budowało za ciężkie pieniądze piękne fermy !!!
Powrót do góry
LOBO

PostWysłany: 16:47 Czw 23 Lip 2020    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

medox napisał:
Nadal nie musicie wierzyć, ale zapytajcie w poniedziałek w ubojni jaka cena Laughing Bo dokładnie w punkt jak przewidziałem zaczął się zjazd. Ale to dopiero skromny początek zjazdu. Zjazd dopiero będzie
A 100 razy przestrzegalem- miejcie żywiec kiedy chcecie, tylko nie w pierwszej połowie sierpnia, bo 2zl murowane.
Tak więc wrócimy do tematu 15wrzesnia, wtedy uwierzycie w coś, co mówiłem grubo ponad 2miesiące temu, czyli 10sierpien - cena 2zl, 5wrzesień- cena 4zł
I sto razy tu o tym pisałem. Podobnie jak w lutym pisałem, że będzie armagedon w kwietniu.
Na początek sierpnia żywca JEST WIĘCEJ niż było na początek kwietnia. Zróbcie zapas pampersów bo jak bedzie upał, to pojedziemy na 1.50zł. I będzie to WYŁĄCZNIE konsekwencja bezdennej głupoty hodowców, którzy obsadzili takie ilości kur w takiej sytuacji.Jak zorganizujecie protest wzw z tym, że środkiem lata macie 1.50 i że to wina rządu, to osobiście stanę tam gdzie stało ZOMO i będę strzelał
I znowu duże dziecko się przypisuje a nie mówiłem to ciekawe D.e.b.i.l.u jak Ty wstawiasz Ty chyba zawsze zarobisz skoro tak dużo wiesz albo po prostu jesteś ubojnista , przedstawiciel wylęgarni ,paszami jak idzie do góry to na forum Cię nie widać P.o.j.e.b.ie tyle z mojej strony
Powrót do góry
medox

PostWysłany: 16:32 Czw 23 Lip 2020    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Powrót do góry
s69
Moderator

PostWysłany: 15:39 Czw 23 Lip 2020    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

1.30 min- Tam jest taki fragment: .. wójt Gminy powinien zakazać uprawy roli na terenie gminy..." O zgrozo to gdzie ma być ta rola uprawiana w mieście?

Goliathus napisał:
http://www.faktykaliskie.pl/wiadomosci/spoleczne/ich-zysk-nasz-smrod-mieszkancy-gminy-blizanow-przeciwko-budowie-fermy-drobiu-zdjecia-i-wideo,6096.html
Powrót do góry
medox

PostWysłany: 14:38 Czw 23 Lip 2020    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Teraz już wierzycie?. 100razy mówiłem, że giga wysyp kur po 20lipca. Najlepsze dopiero przed nami. Początkiem sierpnia 2zl. Cała Polska chciała mieć żywiec w pierwszej połowie sierpnia, dosłownie wszyscy, aby potem obsadzić hita, czyli wstawienie po 20sierpnia, a potem w konsekwencji ostatni rzut sprzedać przed Swiętami Laughing Laughing
Ale nie martwcie się, we wrześniu będzie po 4 Laughing Bo wszyscy ustawili się na początek sierpnia, a na początek września kurek brak Laughing
A mówiłem tyle razy, że zostaniecie wydymani przez rynek. Nikt nie posłuchał
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PPR Strona Główna -> Drobiarstwo Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 98, 99, 100 ... 2494, 2495, 2496  Następny
Strona 99 z 2496

Skocz do: