Skocz do zawartości
ekofarmer

Ceny jaj spożywczych

Rekomendowane odpowiedzi

Śmiem też wątpić że większy popyt to zasługa turystów..., większego kopa dali nam Ukraińcy przyjeżdżający pracować zarówno na prowincję jak i do miast niż jacyś tam Niemcy odwiedzający przez kilka dni w roku swoje dawne terytoria na pomorzu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
L - 0,8 M - 0,7

Ile koszy dziennie sprzedajesz?

W dzień stoisz na targu tupiac nogami z zimna, a wieczorami roznosisz po osiedlach ? Niedługo doczekamy się wpisów "dziś sprzedałem 2 kratki jaj za 54 złote, L - 0,9"

Tak, tak. Zgadza się 30k na 2h targu z koszyków , pewnie że dało by radę, tylko ile tych koszyków na jednym kramie by trzeba by było mieć.

 

Thunder13, właśnie przyznałeś się, gdzie sprzedajesz tą L - 0,8

30 k - 30 kratek, po 30 szt

Po raz kolejny zwracam się do Ciebie z prośbą o nie zaśmiecanie forum.

 

Jak kształtuje się cena jajka kremowego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
...bo to od nas zależy ile jaj będzie na rynku nie od Was jeśli każdy przytnie o kilkanaście procent obsady co już się zaczyna dziać to miesiąc i po kryzysie. ..

 

Chciałbym to widzieć jak się umawiacie i rezygnujecie z obsad. Śmiech na sali. Jeszcze nie spotkałem w życiu ani nie słyszałem o grabiach, które grabią od siebie. Na wieści, że sąsiad mniej obsadza to ten drugi wsadza dwa ray więcej, a trzeci dobudowuje jeszcze kolejny kurnik. Kochani producenci... To nie MATRIX, to rzeczywistość. Kogo obchodzi wasze podwórko? Jednocześnie nikogo nie obchodzi moje i tak samo jest ze wszystkimi. Nie ma co się czarować i straszyć wzajemnie.

 

dokładnie. zgodziłbym się z koleżanką Farmerką gdyby wszyscy producenci byli zgodni i mieli np. jednego szefa który decyduje co i jak.

 

niestety tak nie ma w żadnej praktycznie branży- ewentualnie paliwowej i zmowie cenowej w wybranych miastach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Misiek mylisz się, ten rok jeszcze, jeszcze będzie. Za 2-3 max tyg. Mocno export ruszy - jutrzenka nadziei już jest na horyzoncie. Obniżenie na tą chwilę nic nie da bo już jesteśmy konkurencyjni. Cena się ustabilizuje. L w sierpniu-lipcu będzie wyżej od tego co piszesz. Z M nie wiem jak będzie.

W przyszłym roku będzie jednak tragedia. Tak będzie, nie zmyślam. Ci co poinwestowali w rozbudowę mogą mieć poważne problemy.

 

 

Demi hmmm jakby to powiedzieć- nie będę z Tobą polemizował, bo też widać masz zaplecze informacyjne, aczkolwiek musisz się odnieść do tego, że dotychczas odkąd jestem na forum- nie bardzo się mylę

i tutaj dla koleżanki Farmerki- na Boże Narodzenie nie pisałem nic o jajku za 0,25 tylko, że wyhamuje i nie będzie drożało. A to, że cena dla wszystkich była dobra- no cóż tylko się cieszyć.

Boli trochę, że ruchy cenowe odbywają się od zawsze na poziomie 0,15-0,50 PLN jakby nie mogły na poziomie 0,40-0,60

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A odnosząc się do zrezygnowania z obsad jak to kiedyś pisał chyba YOYO- w przypadku wielu producentów się nie uda.

Ogon trzeba z czegoś spłacać i jak się zda kurę i nie wstawi nowej to z czego ? Z nieba jeszcze nie leci podobno

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
...bo to od nas zależy ile jaj będzie na rynku nie od Was jeśli każdy przytnie o kilkanaście procent obsady co już się zaczyna dziać to miesiąc i po kryzysie. ..

 

Chciałbym to widzieć jak się umawiacie i rezygnujecie z obsad. Śmiech na sali. Jeszcze nie spotkałem w życiu ani nie słyszałem o grabiach, które grabią od siebie. Na wieści, że sąsiad mniej obsadza to ten drugi wsadza dwa ray więcej, a trzeci dobudowuje jeszcze kolejny kurnik. Kochani producenci... To nie MATRIX, to rzeczywistość. Kogo obchodzi wasze podwórko? Jednocześnie nikogo nie obchodzi moje i tak samo jest ze wszystkimi. Nie ma co się czarować i straszyć wzajemnie.

 

dokładnie. zgodziłbym się z koleżanką Farmerką gdyby wszyscy producenci byli zgodni i mieli np. jednego szefa który decyduje co i jak.

 

niestety tak nie ma w żadnej praktycznie branży- ewentualnie paliwowej i zmowie cenowej w wybranych miastach

 

W każdym bądź razie jaka by ta zmowa nie była to handlarz na pewno nie straci, więc nie wiem o czym ta mowa. Zamiast jaj wprowadzi do magazynu cukier lub piwo i rozwiezie. Co np można wprowadzić do kurników zamiast kur? Gołębie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
L - 0,8 M - 0,7

Ile koszy dziennie sprzedajesz?

W dzień stoisz na targu tupiac nogami z zimna, a wieczorami roznosisz po osiedlach ? Niedługo doczekamy się wpisów "dziś sprzedałem 2 kratki jaj za 54 złote, L - 0,9"

Tak, tak. Zgadza się 30k na 2h targu z koszyków , pewnie że dało by radę, tylko ile tych koszyków na jednym kramie by trzeba by było mieć.

 

Thunder13, właśnie przyznałeś się, gdzie sprzedajesz tą L - 0,8

30 k - 30 kratek, po 30 szt

Po raz kolejny zwracam się do Ciebie z prośbą o nie zaśmiecanie forum.

 

Jak kształtuje się cena jajka kremowego?

a czy jaśnie wielmożny Pan dziki nie potrafi inaczej? Czy to jakaś ujma sprzedać o 80gr na rynku? A co do Pańskich wywodów nt. mojej sprzedaży to mam to głęboko gdzieś. Jak Pan uważa że sprzedaj 30 kratek to i niech tak będzie. Jakbyście handlarzyki czytali od początku moje posty to byście wiedzieli gdzie i jak sprzedaję, nigdy o hurcie nie mówiłem. Dlaczego tak opryskliwie i chamsko. Ano z Wami się nie da normalnie. A co do zaśmiecania forum- Co właśnie Pan zrobił? Nie zaśmiecił? Sra wyżej niż d... ma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
...bo to od nas zależy ile jaj będzie na rynku nie od Was jeśli każdy przytnie o kilkanaście procent obsady co już się zaczyna dziać to miesiąc i po kryzysie. ..

 

Chciałbym to widzieć jak się umawiacie i rezygnujecie z obsad. Śmiech na sali. Jeszcze nie spotkałem w życiu ani nie słyszałem o grabiach, które grabią od siebie. Na wieści, że sąsiad mniej obsadza to ten drugi wsadza dwa ray więcej, a trzeci dobudowuje jeszcze kolejny kurnik. Kochani producenci... To nie MATRIX, to rzeczywistość. Kogo obchodzi wasze podwórko? Jednocześnie nikogo nie obchodzi moje i tak samo jest ze wszystkimi. Nie ma co się czarować i straszyć wzajemnie.

 

dokładnie. zgodziłbym się z koleżanką Farmerką gdyby wszyscy producenci byli zgodni i mieli np. jednego szefa który decyduje co i jak.

 

niestety tak nie ma w żadnej praktycznie branży- ewentualnie paliwowej i zmowie cenowej w wybranych miastach

 

W każdym bądź razie jaka by ta zmowa nie była to handlarz na pewno nie straci, więc nie wiem o czym ta mowa. Zamiast jaj wprowadzi do magazynu cukier lub piwo i rozwiezie. Co np można wprowadzić do kurników zamiast kur? Gołębie?

zrobić dyskotekę , nieopodal tak zrobili i interes się kręci

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kolego jajeczny nie doceniasz hodowców nikt nie jest głupi i umie liczyć .Łatwo jest handlować gdy idzie, sztuką jest dobrze sprzedawać cały rok .A wzajemne straszenie rzeczywiście się przejadło .Guzik mnie obchodzi ile mają sąsiedzi dla mnie ważne czy coś zostaje z mojej pracy ,powtarzanie zaściankowych sloganów tez się przejadło .

 

Mimo, ze jestem producentem to nie mogę się z Tobą zgodzić. Niska cena jest tylko UE łącznie nasza wina, to my opuszczamy ceny tzn. hodowcy, a mówiąc jaśniej ci którzy jak debile postawili kurniki na setki tysięcy kur, bez wyrobionego rynku zbytu. Nie jest problemem wyprodukować, ale sprzedać w dobrej cenie. A niestety przez takich (słowo zostało usunięte)ków, cena leci w dół u wszystkich, bo zaczynaja się podjazdy. Także o liczeniu nic nie mów, bo wielu liczyć nie potrafi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ceny takie

L - 0,25-26

M - 0,21-22

Krem dokupuje L granicach 0,40 porządny i świeży

na ten tydzień zapowiada śię dobry handel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kolego jajeczny nie doceniasz hodowców nikt nie jest głupi i umie liczyć .Łatwo jest handlować gdy idzie, sztuką jest dobrze sprzedawać cały rok .A wzajemne straszenie rzeczywiście się przejadło .Guzik mnie obchodzi ile mają sąsiedzi dla mnie ważne czy coś zostaje z mojej pracy ,powtarzanie zaściankowych sloganów tez się przejadło .

 

Mimo, ze jestem producentem to nie mogę się z Tobą zgodzić. Niska cena jest tylko UE łącznie nasza wina, to my opuszczamy ceny tzn. hodowcy, a mówiąc jaśniej ci którzy jak debile postawili kurniki na setki tysięcy kur, bez wyrobionego rynku zbytu. Nie jest problemem wyprodukować, ale sprzedać w dobrej cenie. A niestety przez takich (słowo zostało usunięte)ków, cena leci w dół u wszystkich, bo zaczynaja się podjazdy. Także o liczeniu nic nie mów, bo wielu liczyć nie potrafi.

 

dokładnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

UA I USA wchodzą na rynki, które obstawiała UE i stąd mamy takie spadki ceny.

 

Miałem już takie info 2 msce temu stąd między innymi prognozy dotyczące cen, które się potwierdziły.

 

Teraz w stanach maluczka aferka i jeśli się przełoży na nas (UE) to najszybciej w sierpniu jak zejdą ze stanów magazynowych (proszek)

 

https://businessinsider.com.pl/finanse/handel/eksport-jaj-z-unii-europejskiej-spada/dl35gpe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Placilo sie za M-51 gr za 1 szt to i sie zapłaci 51 gr za 4 szt. to będzie krach /?

 

ile nad tym myślałeś

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

średnie ceny jaj ....

 

sklepy

L 50 / >

M 40 / >

 

handlarz ( pakowalnie)

L 40 / >

M 30 / >

 

biedny producent

L 24 / <

M 19 / <

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
I zawsze ten "biedny" producent.

 

kolego co ty chcesz od producentów ?

 

trzeba będzie ich niedługo wspomóc- podbijmy 2gr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
I zawsze ten "biedny" producent.

 

kolego co ty chcesz od producentów ?

 

trzeba będzie ich niedługo wspomóc- podbijmy 2gr

  • no to podbijamy
     
    l z 0.18 na 0,20
    m z0,14 na 0,16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I dziwicie się ze hodowcy sami zaczynają sprzedawać swój towar , przecież w sklepach nie tanieje KTO SAM ROZWOZI TO WIE .

Jak słyszę gadki handlarzy przytrzymam go dwa dni to kupię L-po 0,20 gr to jest żałosne WIĘC KTO SAM SPRZEDAJE TEN ŻYJE HEJ ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
I zawsze ten "biedny" producent.

 

kolego co ty chcesz od producentów ?

 

trzeba będzie ich niedługo wspomóc- podbijmy 2gr

  • no to podbijamy
     
    l z 0.18 na 0,20
    m z0,14 na 0,16

 

Rozum u ciebie jak spódniczka mini...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

teraz swinie za 2 miesiace padnie na krowy a za 4 miesiace kury . i taka zabawa do konca swiata

ceny

1a 0.24-0,25

1b 2 grosze taniej

2a analogicznie

nie ma szalu na rynku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...