Skocz do zawartości
ekofarmer

Ceny jaj spożywczych

Rekomendowane odpowiedzi

To co podajesz to ceny z zeszłego tygodnia.

 

dokładnie,

 

aktualne ceny:

 

XL-0,28-0,36

L-0,22-0,24

M-0,17-0,19

 

2PL +0,02

 

1PL+0,05

 

kremowe:

XL-0,45

L-0,36-0,42

M-0,25-0,30

 

 

ilości paletowe/samochodowe

 

można znaleźć 2gr taniej wszystko co wypisałem, ale wątpliwa świeżość więc ja jak zwykle dziękuję

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
hej handlarzyny, ładnie to tak hodowców picować i okradać :?:

 

Karta się odwróciła. Jak wy nas okradaliście w październiku to było dobrze? Przyszła kryska na Matyska i teraz wy płaczecie. Ale nie będzie żadnej litości bo i wy nie mieliście. Teraz handlarze sobie odbiją straty 😃

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
hej handlarzyny, ładnie to tak hodowców picować i okradać :?:

 

Karta się odwróciła. Jak wy nas okradaliście w październiku to było dobrze? Przyszła kryska na Matyska i teraz wy płaczecie. Ale nie będzie żadnej litości bo i wy nie mieliście. Teraz handlarze sobie odbiją straty 😃

 

Mam to w d. co niektórzy o nas myślą. Jak będą mi skakać na cenę to zacznę im robić wjazdy na pkt w cenie tej samej co mi proponowali. Niektórzy już o tym wiedzą że dla mnie liczy się target do osiągnięcia, a nie chwilowy zysk czy strata.

 

Pozdrawiam uczciwych i normalnych odbiorców.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
hej handlarzyny, ładnie to tak hodowców picować i okradać :?:

 

Karta się odwróciła. Jak wy nas okradaliście w październiku to było dobrze? Przyszła kryska na Matyska i teraz wy płaczecie. Ale nie będzie żadnej litości bo i wy nie mieliście. Teraz handlarze sobie odbiją straty 😃

Kto Cię niby okradał ? Hodowcy ? Niby jak ? Może to Twoi klienci Cię okradli, bo za tanio im wtedy liczyłeś. W handlu żyje się z klienta, bo to on pcha Ci kase do kieszeni. Widać kiepski z Ciebie handlarz i swoją nieudolnością próbujesz obciążyć dostawcę.

Ci hodowcy, którzy mają własne pakownie i swoją sieć dystrybucji, jakoś przetrwają ten trudny okres. Tym, którzy swój handel oparli tylko i wyłącznie na handlarzach, szczerze współczuję. I nie mówię tu o małych handlarzach, którzy biorą do jednej palety max. Ci akurat płacą uczciwie i też na swoje wychodzą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
hej handlarzyny, ładnie to tak hodowców picować i okradać :?:

 

Karta się odwróciła. Jak wy nas okradaliście w październiku to było dobrze? Przyszła kryska na Matyska i teraz wy płaczecie. Ale nie będzie żadnej litości bo i wy nie mieliście. Teraz handlarze sobie odbiją straty 😃

 

 

przedsiębiorco, czy ty czasem nie zderzyłeś się czołowo z walcem drogowym ... to by wyjaśniało twój stan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
hej handlarzyny, ładnie to tak hodowców picować i okradać :?:

 

Karta się odwróciła. Jak wy nas okradaliście w październiku to było dobrze? Przyszła kryska na Matyska i teraz wy płaczecie. Ale nie będzie żadnej litości bo i wy nie mieliście. Teraz handlarze sobie odbiją straty 😃

Kto Cię niby okradał ? Hodowcy ? Niby jak ? Może to Twoi klienci Cię okradli, bo za tanio im wtedy liczyłeś. W handlu żyje się z klienta, bo to on pcha Ci kase do kieszeni. Widać kiepski z Ciebie handlarz i swoją nieudolnością próbujesz obciążyć dostawcę.

Ci hodowcy, którzy mają własne pakownie i swoją sieć dystrybucji, jakoś przetrwają ten trudny okres. Tym, którzy swój handel oparli tylko i wyłącznie na handlarzach, szczerze współczuję. I nie mówię tu o małych handlarzach, którzy biorą do jednej palety max. Ci akurat płacą uczciwie i też na swoje wychodzą.

O... Yoyo zaczął mówić ludzkim językiem. Normalnie bym się nie zgodził, ale w tym przypadku jest inaczej. Masz rację... Za tanio sprzedał a teraz biadoli. To on zapewne popsuł mi rynek sprzedając w tamtym okresie tanio jajko. A po co? Jak i tak było go za mało. Muszę zgodzić, że kiepski handlarz. To ten z tych co zawsze spuści, żeby tylko sprzedać. Innych argumentów brak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja myślę, że jest zbyt mało kur i trzeba postawić jeszcze więcej kurników. Wtedy będzie dobrze. Liczy się tylko ilość (tak słyszałem od co niektórych hodowców).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Panie i Panowie:

 

Ceny na jutro:

L- 0,18

M-0,15

 

M 0,16-0,18, ale L poniżej 21-22 nie schodzi. A wbrew pozorom trochę sprzedałem w tym tygodniu. Export by brał, jakby transport był

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja myślę, że jest zbyt mało kur i trzeba postawić jeszcze więcej kurników. Wtedy będzie dobrze. Liczy się tylko ilość (tak słyszałem od co niektórych hodowców).

To stawiaj. będziesz samowystarczalny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ceny u stałych odbiorców L-21 , M- 17

uboje tak duże ze za 3 tygodnie tacy jak Misiek mogą się zdziwić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ceny u stałych odbiorców L-21 , M- 17

uboje tak duże ze za 3 tygodnie tacy jak Misiek mogą się zdziwić

 

Moim zdaniem, trochę wcześniej...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zobaczymy pożyjemy. Aktualnie nie znam już nikogo kto wybija kury. Wszyscy maja już młode i jest ich od groma, a zejścia chwilowo nie ma. Już nawet cena kremowego jajka poleciala na łeb na szyje. Przetwórstwo wciąga takie ilości zwłaszcza od tych co się gotują ze zaraz może się okazać ze proszków naprodukowali po sufit i dopiero poleci L na 15.

 

Kolego jest cenaniemaceny rzuć okiem co pisałem na forum jakiś czas temu.

Zdaje się ze przepowiadalem 20gr które dzisiaj mamy.

Osobiście obstawiam ze do lipca/sierpnia będzie lipa, ale obym się mylił, bo oczywiście trafiają się deblie co oddają L10 po 3,00 na detal. nie mam żadnych wartościowych informacji tym razem żeby się podeprzeć wiec to tylko moja ocena aktualnego stanu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Omijać koledzy handlarzy NA SKLEPACH NIE STANIAŁO

 

 

Co za wierutna bzdura. Dopiero zauważyłem..Jak nie staniało to dlatego ze sklep nie obniżył dziecko drogie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Omijać koledzy handlarzy NA SKLEPACH NIE STANIAŁO

 

Znowu piszesz bzdury, zobacz na ceny jaj w sieciach teraz i pół roku temu

 

On sam rozprowadza te tysiące skrzynek po sklepach i nie wie że konkurencja jest wszędzie, a pomiędzy zakładami pakowania jeszcze większa niż pomiędzy producentami

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dublu handlarzyku jeden ciebie najbardziej boli , teraz to 15 groszy masz na jaju i boisz się aby hodowca sam nie ruszył na rynek .

KTO SAM SPRZEDAJE SWÓJ TOWAR TEN ŻYJE HEJ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prawdę mówiąc, to właśnie sprzedaż na własnych punktach w tej chwili bardzo ratuje niejednego producenta. Oczywiście samemu wszystkiego się nie rozwiezie, ale niech to będzie 3/4, połowa lub nawet tylko 1/3 produkcji i średnia za jajko bardzo się poprawia. Może kokosów nie ma, ale i nie ma tragedii- idzie przetrwać trudny okres. Warunek ? Trzeba mieć już rozbudowaną sieć sprzedaży i cieszyć się zaufaniem wśród swoich odbiorców.

 

I nie jest to absolutnie moment, na szukanie nowych punktów przez producentów.

 

Wiem, że nie jeden z kolegów producentów potrafi w lepszych okresach handlować z handlarzami na zasadzie "kto da więcej" całkowicie olewając przy tym detal. Dzisiaj natomiast z chęcią wysłałby i dziesięć busów z towarem po okolicy, żeby dostać choć kilka groszy więcej niż to, co oferują mu handlarze na fermie. NIE TĘDY DROGA.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dublu handlarzyku jeden ciebie najbardziej boli , teraz to 15 groszy masz na jaju i boisz się aby hodowca sam nie ruszył na rynek .

KTO SAM SPRZEDAJE SWÓJ TOWAR TEN ŻYJE HEJ

 

 

I znowu kłamiesz nos ci rośnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Prawdę mówiąc, to właśnie sprzedaż na własnych punktach w tej chwili bardzo ratuje niejednego producenta. Oczywiście samemu wszystkiego się nie rozwiezie, ale niech to będzie 3/4, połowa lub nawet tylko 1/3 produkcji i średnia za jajko bardzo się poprawia. Może kokosów nie ma, ale i nie ma tragedii- idzie przetrwać trudny okres. Warunek ? Trzeba mieć już rozbudowaną sieć sprzedaży i cieszyć się zaufaniem wśród swoich odbiorców.

 

I nie jest to absolutnie moment, na szukanie nowych punktów przez producentów.

 

Wiem, że nie jeden z kolegów producentów potrafi w lepszych okresach handlować z handlarzami na zasadzie "kto da więcej" całkowicie olewając przy tym detal. Dzisiaj natomiast z chęcią wysłałby i dziesięć busów z towarem po okolicy, żeby dostać choć kilka groszy więcej niż to, co oferują mu handlarze na fermie. NIE TĘDY DROGA.

 

Oczywiście że przy nie za wielki produkcji jest to przy tych cenach jedyny sposób na przetrwanie

Ale niech ten błazen nie pisze że ceny na punktach nie poleciały w dół. Według niego za L cały czas bierze 0,65 zł bo takie ceny były pół roku temu a skoro nie staniały to takie są w dalszym ciągu

 

Pokaż mi jaka cukiernia zapłacić przy palecie czy trzech 0,65 zł za L, nie znajdziesz takiej więc on po prostu cały czas kłamie

Nawet nie jestem pewien czy taką cenę uzyskać przy jednej skrzynce

 

PS jest maj a w maju zawsze jest kicha za miesiąc będzie odbicie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Prawdę mówiąc, to właśnie sprzedaż na własnych punktach w tej chwili bardzo ratuje niejednego producenta. Oczywiście samemu wszystkiego się nie rozwiezie, ale niech to będzie 3/4, połowa lub nawet tylko 1/3 produkcji i średnia za jajko bardzo się poprawia. Może kokosów nie ma, ale i nie ma tragedii- idzie przetrwać trudny okres. Warunek ? Trzeba mieć już rozbudowaną sieć sprzedaży i cieszyć się zaufaniem wśród swoich odbiorców.

 

I nie jest to absolutnie moment, na szukanie nowych punktów przez producentów.

 

Wiem, że nie jeden z kolegów producentów potrafi w lepszych okresach handlować z handlarzami na zasadzie "kto da więcej" całkowicie olewając przy tym detal. Dzisiaj natomiast z chęcią wysłałby i dziesięć busów z towarem po okolicy, żeby dostać choć kilka groszy więcej niż to, co oferują mu handlarze na fermie. NIE TĘDY DROGA.

 

Oczywiście że przy nie za wielki produkcji jest to przy tych cenach jedyny sposób na przetrwanie

Ale niech ten błazen nie pisze że ceny na punktach nie poleciały w dół. Według niego za L cały czas bierze 0,65 zł bo takie ceny były pół roku temu a skoro nie staniały to takie są w dalszym ciągu

 

Pokaż mi jaka cukiernia zapłacić przy palecie czy trzech 0,65 zł za L, nie znajdziesz takiej więc on po prostu cały czas kłamie

Nawet nie jestem pewien czy taką cenę uzyskać przy jednej skrzynce

 

PS jest maj a w maju zawsze jest kicha za miesiąc będzie odbicie

 

Przy jednej skrzynce też się nie dostanie... bo na sklepie byłoby taniej

 

Ps. Kiedy Zakopane ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do Zakopca to większość mówi że hotel z grzybem i pełno handlarzyków tych takich malutkich wszędzie wsadzających nosa i to spotkanie hodowców ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Co do Zakopca to większość mówi że hotel z grzybem i pełno handlarzyków tych takich malutkich wszędzie wsadzających nosa i to spotkanie hodowców ???

 

Ja tam bywam co roku... i jakoś grzyba nie widziałem.. może mi dają lepsze pokoje

 

Handlarzy paru przyjeżdża to fakt..., ale co w tym złego? Sens tej imprezy polega właśnie na wyjściu z swoich ról i totalnym wyluzowaniu. Jak ktoś tam jedzie z takim nastawieniem to moim zdaniem jest to bez sens. Tam się nie jedzie robić ani interesów ani wojen.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...