Witamy, aby się zarejstrować lub zalogować
skorzystaj z opcji dostępnych po prawej stronie.
Obecny czas to 12:56 Pon 18 Cze 2018

Agrolok
Wilgotnościomierze -opinie

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PPR Strona Główna -> Maszyny
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
igonowak999

PostWysłany: 16:03 Pon 21 Maj 2018    Temat postu: Re: Tester Farmex MT-PRO Okazja Odpowiedz z cytatem

igonowak999 napisał:
Witam jak w temacie aktualnie posiadam parę sztuk na gwarancji Nowe całe zestawy.
W razie pytań proszę dzwonić pod numer 794616173

Zapomniałem dodać że ceny rynkowe to 1050 zł u mnie 750 zł do negocjacji
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
igonowak999

PostWysłany: 16:01 Pon 21 Maj 2018    Temat postu: Tester Farmex MT-PRO Okazja Odpowiedz z cytatem

Witam jak w temacie aktualnie posiadam parę sztuk na gwarancji Nowe całe zestawy.
W razie pytań proszę dzwonić pod numer 794616173
Powrót do góry
testo

PostWysłany: 21:29 Pon 12 Lut 2018    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Szczerze powiedziawszy to nie wiem czy jest duzy sens w porownywaniu sprzetu za 1200 pln do jakiegos za pare zloty. Roznica w pomiarze bedzie zdecydowanie na plus tego drozszego. Pytanie jest tylko jedno .. czy bedzie az na tyle dokladna by doplacac wielokrotnosc tej ceny? Jesli o mnie chodzi to gdybym mial na to odpowiednie fundusze pewnie bym sie zainteresowal nim .. natomiast owych nie posiadam i prosze o pomoc w wyborze czegos tanszego. Niestety w wiekszosci sklepow wybor jest dosc maly przy czym skupia sie tylko na takich drogich sprzetach jak podal kolega wyzej. Tak sie zastanawiam czy w granicach powiedzmy do 100 zloty nie da rady kupic czegos sensownego .. takie propozycje widzialem na tej stronie sklepogrodniczy.pl/dom-i-warsztat/agd/termometry/mierniki-glebowe/ Jesli ktos z Was ma wiekszego doswiadczenie w korzystaniu wlasnie z takich tanszych rozwiazan to prosze o doradztwo w tej sprawie. Wazne abym w razie potrzeby sprawdzenia gleby mial pod reka cos dajacego jakis poglad na jej odczyn. Pozdrawiam
Powrót do góry
JanuszPol

PostWysłany: 14:46 Pon 26 Cze 2017    Temat postu: Miernik Dramiński GMM Odpowiedz z cytatem

Witam, szukam jakiś dobry miernik wilgotności głównie do zboża i rzepaku. Przeglądałem trochę internet i wpadłem na taki miernik Dramińskiego GMM ( https://rolmarket.pl/product-pol-1304-Wilgotnosciomierz-do-ziarna-Draminski-GMM.html ). Podoba mi się cena i nawet dokładność pomiaru jest całkiem, całkiem. Warto to w ogóle kupić i czy lepiej poszukać dalej ?
Powrót do góry
rusin

PostWysłany: 14:09 Wto 13 Gru 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

z mojego doświadczenia wynika, że te wilgotnościomierze, w których ziarna są miażdżone to są mało dokładne.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
S-Piotr

PostWysłany: 08:59 Wto 13 Gru 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A jakie są opinie o takim http://allegro.pl/wilgotnosciomierz-do-ziarna-zboza-miernik-digital-i1958670610.html
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Jerzymichalak

PostWysłany: 08:28 Wto 13 Gru 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

LEPSZY JEST TEN DRAMIŃSKIEGO Z WAGĄ NA SUCHEJ KUKURYDZY JEST BARDZO DOKŁADNY, BADANA TA SAMA PRÓBKA KILKAKROTNIE WYNIK NIE ODBIEGA OD 0,5 % A NA MOKREJ TO KAŻDY BĘDZIE BADAŁ RÓŻNIE A TEN WILE TI I NA MOKREJ BADAJĄC TĄ SAMĄ PRÓBKĘ TO WYNIK JEST ZA KAŻDYM RAZEM INNY ODBIEGA OD SIEBIE O 3-4%
Powrót do góry
osa21

PostWysłany: 23:26 Pon 12 Gru 2011    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Który bedzie bardziej dokladny?
http://www.sklep-grene.pl/product_info.php/products_id/8188
http://www.sklep-grene.pl/product_info.php/products_id/170140
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG Tlen
Jerzymichalak

PostWysłany: 09:11 Czw 19 Lis 2009    Temat postu: wnioski Odpowiedz z cytatem

Ja miałem Wille 66 z Meskomp to jest wielkie G...o na suchej kukurydzy pokazuje na tej samej próbce 4 % różnicy i dałem za niego prawie 2000 i jak na gwarancji wysłałem żeby skalibrował to zawołał odemnie 200 zł , Gówno nie firma i gówno nie miernikTeraz mam Dramiński z wagą za 3000 i ten mierzy super na tej samej próbce różnica 0,2-0,3 Polecam tego dramińskiego z wagą
Powrót do góry
derenb

PostWysłany: 19:55 Sro 10 Cze 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

szopen72 napisał:
2% niedokładności? To co to za wynalazek i do czego porównujesz?.

To właśnie ciekawe, do czego porównujecie próby wykonane wilgotnościomierzem (kalibracja ok. ale to "żart"), próbkę kukurydzy mierząc na polu na mokro wskaże np.30% ale ta sama próbka wzięta do laboratorium do pomiaru wilgotności metodą suszarkową (ubytku wody) wskaże wynik ok. 32-33% niezależnie jaki masz miernik i tak cię oszuka. Metoda Suszarkowo-wagowa jest jedynym sposobem na określenie poprawnej wilgotności zboża a wszystkie poręczne przenośne urządzenia są po to aby określić w przybliżeniu.

Tylko problem w tym że w żniwa zależy nam na czasie i trzeba szybko decydować to wtedy należy pomiar wykonywać ręcznym miernikiem bo jeździć i suszyć chyba się nikomu nie chce a przy zbożach do ~20% błąd jest mniejszy.

(Fajne wyniki wychodzą na świeżym zbożu prosto z pola gdy zrobimy pomiar na polu i próbkę zabezpieczymy i zrobimy próbę w laboratorium wyniki zdziwią niektórych). gdy zboże odleży i osiągnie dojrzałość tzw. posprzętną (czyli odleży ok. ~3 tygodnie) to wtedy można mierzyć takim przenośnym ręcznym wilgotnościomierzem Idea .
Powrót do góry
szopen72

PostWysłany: 07:08 Sro 10 Cze 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

2% niedokładności? To co to za wynalazek i do czego porównujesz? Ja mam od kilku lat Multi-grain firmy Dickey-john i przy ważeniu tej samej próbki może być max 0.2% różnicy i to przy gorącej kukurydzy. Ważna jest kalibracja co 2-3 dni, ale jest prosta i szybka.
Powrót do góry
derenb

PostWysłany: 23:00 Wto 9 Cze 2009    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

309LS napisał:
http://www.draminski.pl/products/moisture_meters
Może to Ci coś pomoże.

Ja zakupiłem w GRENE cyfrowy Unimeter Super Digital, (mam 100ha) i jest ok. wiarygodny na ok. 0,5% w zbożach, oprócz kukurydzy oszukuje ok. 2% w/g suszarki, ale jest ok. bo innych firm np. D.... oszukują na kukurydzy nawet 4%. Przy wilgotności kukurydzy ok. 30%.
Powrót do góry
FREZ

PostWysłany: 06:09 Pon 18 Sie 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Stasiek-84 napisał:
no niestety idealnego wilgotnościomierza nie znajdziesz zawsze istnieje błąd pomiaru, a 2% to rzeczywiście mogłeś osiągnąć przy tych najtańszych,
przy suszarni mam taki od paru lat i nie narzekam błąd przy porównaniu z próbami suszarkowymi to zawyżanie o około 1%
jeżeli nie robisz zbyt wielu prób to nie opłaca się inwestować w drogi sprzęt

sprzętu o zwiększonej dokładności nie kupisz poniżej 5 tyś zł

Stasiek-84@
Masz rację oczywiście ale porównując warunki na naszym terenie gdzie już te żniwa są kradzione ten 1% robi różnice.Np: pszenica o wilgotności 14,5 jest sucha a o 1% więcej gdy się ręke włoży w zboże to nie stety czuć wilgoć.
15,5 -16 można sobie wsypać do silosu ale ja już się w silosach zasypałem i teraz sypie na pryzmę pod wiatą a tam raczej to już musi być suche.
A co sądzicie o tym mierniku ,podobno bardzo dobry i o bardzo dobrych parametrach cena 2100 pln:
http://www.cereus.com.pl/index.php?site=oferta1_13
Powrót do góry
Stasiek-84

PostWysłany: 21:02 Nie 17 Sie 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

no niestety idealnego wilgotnościomierza nie znajdziesz zawsze istnieje błąd pomiaru, a 2% to rzeczywiście mogłeś osiągnąć przy tych najtańszych,
przy suszarni mam taki od paru lat i nie narzekam błąd przy porównaniu z próbami suszarkowymi to zawyżanie o około 1%
jeżeli nie robisz zbyt wielu prób to nie opłaca się inwestować w drogi sprzęt

sprzętu o zwiększonej dokładności nie kupisz poniżej 5 tyś zł
Powrót do góry
FREZ

PostWysłany: 19:30 Nie 17 Sie 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

309LS napisał:
Może to Ci coś pomoże.

Wiem że Dramiński jest najpopularniejszym miernikiem wilgotności ale sorry
jeżeli dwa takie same mierniki wilgotności pokazują na tej samej próbce wynik
różniący się 2 % różnicą w wyniku to coś nie gra .
Dramiński ma chyba według mnie pomiar powtarzalny w przedziale 1-2%-
według mnie za duży.
Powrót do góry
309LS

PostWysłany: 19:01 Nie 17 Sie 2008    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Może to Ci coś pomoże.
Powrót do góry
FREZ

PostWysłany: 12:50 Nie 17 Sie 2008    Temat postu: Wilgotnościomierze -opinie Odpowiedz z cytatem

Witam kolegów i mam pytanie.
Z racji przeciągniętych żniw zamierzam w przyszłym tygodniu nabyć jakiś
porządny wilgotnościomierz charakteryzujący się powtarzalnością prób oraz jak
najniższą różnicę błędu w odczycie.
Proszę w temacie o wypowiedzi użytkowników wilgotnościomierzy, proszę o ocenę , uwagi itp:
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PPR Strona Główna -> Maszyny Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

Skocz do: