Skocz do zawartości
ekofarmer

Ceny jaj spożywczych

Rekomendowane odpowiedzi

Przemysł dalej obniża cenę... za tydzień jak się skończą amatorzy na oddawanie za bezcen, to oni będą musieli zacząć kombinować.

 

Jak u was stany wyglądają ?

 

u mnie stany stabilne, co prawda pusty magazyn nie jest, ale nic nie ma więcej niż tydzień od daty zniesienia, nie przybywa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proszek do 2 lat chyba może stać o ile mnie pamięć nie myli, o ile wcześniej szczury go nie opierniczą ze smakiem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Proszek do 2 lat chyba może stać o ile mnie pamięć nie myli, o ile wcześniej szczury go nie opierniczą ze smakiem
to w sklepach znaczy się lub w cukierniach będą używać za rok takiego leżakowanego... jak wino, a świeży wywiozą na zachód

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Oficjalnie wszystko w porzo bo przecież nie będzie stosował cen dumpingowych bo jajo za 13 lub 16 jest normalnie. .

Słowo "normalnie" do tych cen bardzo nie pasuje. Jest to znacznie poniżej kosztów produkcji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Oficjalnie wszystko w porzo bo przecież nie będzie stosował cen dumpingowych bo jajo za 13 lub 16 jest normalnie. .

Słowo "normalnie" do tych cen bardzo nie pasuje. Jest to znacznie poniżej kosztów produkcji.

wali sarkazmem z przytaczanej części mojej wypowiedzi jak nie wiem, a Wy bierzecie to na poważnie. Jeżeli jest tak bardzo poniżej kosztów produkcji to dlaczego handlujecie i wypychacie w tychże kosztach? Oczywiście pytanie retoryczne. Wiem że trzeba przetrwać, ale czy ktoś pomyśli za jaką cenę?Jak tak dalej pójdzie to wielu zysk z ostatnich miesięcy przeje na utrzymanie obecnie stada a i zabraknie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Oficjalnie wszystko w porzo bo przecież nie będzie stosował cen dumpingowych bo jajo za 13 lub 16 jest normalnie. .

Słowo "normalnie" do tych cen bardzo nie pasuje. Jest to znacznie poniżej kosztów produkcji.

wali sarkazmem z przytaczanej części mojej wypowiedzi jak nie wiem, a Wy bierzecie to na poważnie. Jeżeli jest tak bardzo poniżej kosztów produkcji to dlaczego handlujecie i wypychacie w tychże kosztach? Oczywiście pytanie retoryczne. Wiem że trzeba przetrwać, ale czy ktoś pomyśli za jaką cenę?Jak tak dalej pójdzie to wielu zysk z ostatnich miesięcy przeje na utrzymanie obecnie stada a i zabraknie.
Minimalne koszty czyli ile 18, 20 czy 25 groszy za jajo? Bo mi wychodzi 22-23 (wliczając wszystko, bez amortyzacji sprzętu bo to już się dawno zwróciło i trzeba pomyśleć nad modernizacją bo dość zużyte), a że kredytów kompletnie brak i kasa jeszcze z podwyżki napływa to będzie pretekst do rozwoju... w tym obniżenia kosztów produkcji, ale nie jej powiększenia bo i po co, z nikim się nie ścigam na jak najniższe ceny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak tam koledzy hodowcy, produkcja im większa tym lepsza ? Gdzie są Ci, co twierdzili, że tylko ilość się liczy ? Dzisiaj niestety nawet salmonella nie ratuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jak tam koledzy hodowcy, produkcja im większa tym lepsza ? Gdzie są Ci, co twierdzili, że tylko ilość się liczy ? Dzisiaj niestety nawet salmonella nie ratuje.

 

 

Posłuchali ciebie jak mówiłeś że w związku z nowymi przepisami będzie brakowało jaj i poszli na całość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jak tam koledzy hodowcy, produkcja im większa tym lepsza ? Gdzie są Ci, co twierdzili, że tylko ilość się liczy ? Dzisiaj niestety nawet salmonella nie ratuje.

 

 

Posłuchali ciebie jak mówiłeś że w związku z nowymi przepisami będzie brakowało jaj i poszli na całość

 

 

A magazyny jak zawsze puste. Zejście na bieżąco...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jak tam koledzy hodowcy, produkcja im większa tym lepsza ? Gdzie są Ci, co twierdzili, że tylko ilość się liczy ? Dzisiaj niestety nawet salmonella nie ratuje.

 

 

Posłuchali ciebie jak mówiłeś że w związku z nowymi przepisami będzie brakowało jaj i poszli na całość

Tia,... akurat ja od dawna mówię, że bezmyślne zwiększanie produkcji to przejaw głupoty a nie żaden rozwój biznesu.

A nowe przepisy to nic innego, jak realne i bardzo duże ryzyko stracenia kilku baniek przez jedną trefną próbkę pobraną z fermy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Towarzysze lepiej powiedzcie jakie ceny w waszych regionach. U mnie m-0.15- 0.16 L- 0.19 zejście dużo lepsze niż na początku maja. Ceny nie rozpieszczają i nie zanosi się na poprawę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Towarzysze lepiej powiedzcie jakie ceny w waszych regionach. U mnie m-0.15- 0.16 L- 0.19 zejście dużo lepsze niż na początku maja. Ceny nie rozpieszczają i nie zanosi się na poprawę.
El Comandante, melduję że u nas ceny wysokie w detalu i głodowe w hurcie. Lud pracujący przerzucił się czasowo na truskawki i ogórki więc handel detaliczny jajem stoi. Hurt zaś bierze bo jak nie brać kiedy towar jest za darmo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już rusza wybierają L i M pakownie a na Katowicach zupełny brak dużego jaja XL pakownie już podnoszą grosik dwa do góry

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wida? po samym forum co? si? rusza M z 0,13 na 0,15

KTO SAM SPRZEDAJE TEN ?YJE HEJ

Ps. Trzeba lecie? do Zakopanego utopi? smutki

 

Ty handlarz co by? nie zrobi? to i tak podro?eje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyczuwalna nerwowo?? ze strony kupuj?cych... Nagle wszystkim potrzeba na zapas. Czuj? podwy?ki i chc? kupi? towar puki tani jest jeszcze.

Nie spuszcza? cen ! Przemys? podnosi ceny i importuje jak si? da bo jaja ma za ma?o.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co si? sta?o z polskimi znakami na forum ? Zamiast nich, widz? same znaki zapytania.

A mo?e to s? znaki zapytania dotycz?ce sytuacji na rynku w najbli?szym czasie ? Powiem Wam, ?e troch? mnie zaskoczy?o takie nag?e zainteresowanie du?ym jajkiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zak?ady pakowania podnosz? ceny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No nie napisze a mówi ?e jest taki merytoryczny

A Ty co, 24h/dobe siedzisz i sledzisz forum ? Nie ka?dy, jak Ty nie odchodzi od komputera.

 

IIa 0.14 zl.

 

Ceny w hurcie nadal DNO.

Skoro w ostatnim tygodniu musia?em odda? w hurcie kilkadzieisiat palet to znaczy, ze nadal mam zbyt duza produkcje.

 

P.S.

Czy tylko ja widz? dziwne znaczki zamiast polskich znaków ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...