Skocz do zawartości
żeldrob

Wytwórnie pasz

Rekomendowane odpowiedzi

W PL nie ma firm paszowych poza Cargilem.

 

To raczej Kargulem, a Dechuś? To pies?

Spasomix?

Pipasz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pipasz to nie firma paszowa. To konglomerat rolniczy. Twój konkurent na rynku. Tak jak wszyscy co mają choć jeden kurnik i robią paszę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. jak się sprawdza pasza agrocentrum? Jakie wyniki można uzyskać ? Bo słyszałem. że mokro jest na kurnikach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Panowie mam problem z zaciskajacymi otrebami w silosie, osobiscie uwazam ze warty dodatek i nie chce go zmieniac dlatego zmiana komponentu odpada, jest jakis inny sposob na to niz wibrator?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam,

 

Panowie mam problem z zaciskajacymi otrebami w silosie, osobiscie uwazam ze warty dodatek i nie chce go zmieniac dlatego zmiana komponentu odpada, jest jakis inny sposob na to niz wibrator?

Ta, pręt zbrojeniowy. Otręby w silosie to słaby pomysł. Chyba ze masz jakiś mechaniczny podajnik w nim typu ślimak/spirala. Generalnie ruchoma podłoga w magazynie płaskim najlepsza ale bardzo droga.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam,

 

Panowie mam problem z zaciskajacymi otrebami w silosie, osobiscie uwazam ze warty dodatek i nie chce go zmieniac dlatego zmiana komponentu odpada, jest jakis inny sposob na to niz wibrator?

 

Sprężone powietrze, doprowadzone z powiedzmy czterech stron powyżej wylotu z silosu, trzeba zrobić układ, który będzie w stanie podawać dużą ilość powietrza na zasadzie impulsu (odpowiednie przekroje przewodów, spory zbiornik itp).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam,

 

Panowie mam problem z zaciskajacymi otrebami w silosie, osobiscie uwazam ze warty dodatek i nie chce go zmieniac dlatego zmiana komponentu odpada, jest jakis inny sposob na to niz wibrator?

 

Sprężone powietrze, doprowadzone z powiedzmy czterech stron powyżej wylotu z silosu, trzeba zrobić układ, który będzie w stanie podawać dużą ilość powietrza na zasadzie impulsu (odpowiednie przekroje przewodów, spory zbiornik itp).

 

To może się źle skończyć, jeśli to zwykły silos doprowadzić to może w skrajnej sytuacji do oderwania czapy. Już takie rzeczy widziałem, masz coś takiego u siebie czy tak na szybko wymyśliłeś ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam,

 

Panowie mam problem z zaciskajacymi otrebami w silosie, osobiscie uwazam ze warty dodatek i nie chce go zmieniac dlatego zmiana komponentu odpada, jest jakis inny sposob na to niz wibrator?

 

Sprężone powietrze, doprowadzone z powiedzmy czterech stron powyżej wylotu z silosu, trzeba zrobić układ, który będzie w stanie podawać dużą ilość powietrza na zasadzie impulsu (odpowiednie przekroje przewodów, spory zbiornik itp).

 

To może się źle skończyć, jeśli to zwykły silos doprowadzić to może w skrajnej sytuacji do oderwania czapy. Już takie rzeczy widziałem, masz coś takiego u siebie czy tak na szybko wymyśliłeś ?

 

Nie mam, ale to nie jest mój pomysł, w przemyśle spożywczym i nie tylko, stosuje się takie rozwiązanie, do trudno osypujących się materiałów. Logiczne jest, że jeśli podaje się powietrze, to trzeba zrobić odpowietrzenie. Fakt nie dopisałem tego, ale pomyslałem, że to oczywiste.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Nie mam, ale to nie jest mój pomysł, w przemyśle spożywczym i nie tylko, stosuje się takie rozwiązanie, do trudno osypujących się materiałów. Logiczne jest, że jeśli podaje się powietrze, to trzeba zrobić odpowietrzenie. Fakt nie dopisałem tego, ale pomyslałem, że to oczywiste.

 

Faktycznie, tylko ja mam co do tego mieszane uczucia mimo wszystko. Ja wywnioskowałem ze chcesz wprowadzić od góry zasilenie i metoda poduszki powietrznej przepychać. Z tego co wiem w młynach robią to na ruchomej ściance albo podłodze. Możecie zadziała, z tym ze wada tego rozwiązania jest ciągła konserwacja otworów odpowietrzajacych... czyli czynnik ludzki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tu chodzi tylko o impuls, który zruszy zbitą masę, zauważ że beczki do paszy też mają doprowadzone powietrze z boku obok wylotu, tam oczywiście jest nadciśnienie w całej objętości, ale akurat ten wlot powietrza w stożku ma za zadanie "spulchniać" wydmuchiwany surowiec. Pewnie można by i wydmuchać "na siłę" otręby z silosu stacjonarnego, tylko nie wiem ile on by musiał ważyć, żeby konstrukcja wytrzymała ciśnienie, no i metoda ta pożera dużo energii.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...