Skocz do zawartości
lafar

kosiarka bijakowa Stark KS135

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Chcąc być bardziej eko zakupiłem ostatnio do ciągnika Ursus C-330 kosiarkę bijakową Stark KS135 z nożami "Y".Nie miałem wcześniej żadnego doświadczenia z tego typu maszyną i zakupiłem ją tylko na podstawie obserwacji efektów jej pracy przy koszeniu poboczy przez służby miejskie.Budowa jej jest co prawda nieco inna ,ale element koszący jest podobny.Tak więc zrobiłem już jazdę próbną,ale z efektów jej pracy nie jestem zadowolony.Robiłem przejazdy zawsze przy obrotach wału głównego silnika powyżej 2200 obr/min na biegach polowych I - III przy różnych wysokościach koszenia i efekt za każdym razem podobny - nie zadawalający- podobny do tego jaki by pozostał po przejeżdzie po tym nieużytku odwróconą do góry zębami broną.Wydawało mi się,że podstawą aby koszenia jakoś wyglądało to: naostrzone noże,odpowiednie obroty WOM i prędkość poruszania się.Niestety,pomimo,że te warunki spełniłem jakość koszenia fatalna.Zastanawiam się nad wymianą tych noży na bijaki,ale teraz to już doprawdy nie wiem,czy ten krok będzie zasadny.Proszę więc doświadczonych użytkowników tego typu maszyny o swoje opinie na ten temat.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

i coś się udało zmienić, polepszyć odnośnie efektów koszenia? W ogóle mógłby koś się szerzej wypowiedzieć na temat tego modelu kosiarki i połączenia go z ciągnikiem Usus C-330?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktoś może się wypowiedzieć na temat tej kosiarki, czy nikt nie użytkuje tego modelu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...