Witamy, aby się zarejstrować lub zalogować
skorzystaj z opcji dostępnych po prawej stronie.
Obecny czas to 19:00 Pon 12 Lis 2018

Agrolok
Cena brojlera
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 2086, 2087, 2088 ... 2103, 2104, 2105  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PPR Strona Główna -> Drobiarstwo
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
paulo301

PostWysłany: 13:04 Pią 4 Sie 2006    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

napiszcie jaka cena w lubuskim ?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Michał 24

PostWysłany: 16:02 Sro 2 Sie 2006    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Teraz jest brak kurczaka na Kaszubach więc ubojnie płacą po 3.1
Powrót do góry
żeldrob

PostWysłany: 03:34 Sro 2 Sie 2006    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czyli różnica pisklak i pasza pomiedzy nami wynosi okoł 7500 . Przy około 50 tonach żywca różnica cenowa około 15 groszy . Twoje 2,60 to moje 2,45! A spróbuj kiedyś zważyć zestaw u siebie i porównaj to co masz na wydruku z ubojni. Czasami możesz zawału dostać! Takie występują różnice! Co do kosztów stałych no to zależy jak kto liczy i czy ma np. kredyt w banku . W moim prezypadku w skali roku tylko za łapanie i wywóz obornika muszę zaplacić około 40tys! Podatki , ubezpieczenia , telefony i paliwo oraz wiele jeszcze innych rzeczy robią sporą kwotę do kazdego rzutu . Średnio jest to około 30 gr. do kilograma . I wierz mi , że robię wszystko aby te koszty ograniczyć , ale nie mam już czego ograniczać . Popatrz , popatrz co to się porobiło! Cieszymy się , że ubojnia nam płaci po miesiącu Evil or Very Mad No tak w porównaniu z innymi "orłami" którzy płacą po 50-60 i więcej dni to ten miesiąc wydaje się być luksusem! Ptaszek jest sprzedany w kilka dni i tak powinni hodowcom zapłacić . Tymczasem ubojnia i handel obracają naszymi pieniążkami . Mają darmowy kredycik! I zauważ , że nie mamy żadnego zabezpieczenia na sprzedawany żywiec . Dajemy towar wartości ponad 100tys. z obiektu praktycznie "na piękne oczy" no bo cóż w Polsce znaczy umowa? Jak chcesz paszę na termin to musisz dać paszarni zabezpieczenie , a tu proszę jak ubojnia popłynie / a wiele już popłynęło / hodowca jest WYDUDKANY . BEZ MYDŁA Very Happy
Powrót do góry
Tasin

PostWysłany: 22:24 Wto 1 Sie 2006    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

żeldrob napisał:
Tasin ! No to teraz nie płaczcie Confused Tylko napisz po ile macie pisklaka , paszę , jakie klasyfikacje i różnice wagowe . Może bowiem się okazać , że koszty produkcyjne Twoje są wyższe od moich o 20-25 groszy! Z tego co wiem tu już różnica ceny pisklaka przy stadzie 20 tys. daje kwotę 4-5 tys . PLN. Shocked

Cena pisklęcia 1,19 + VAT, pasza śr. cena 777,80 zł/ tonę, pozostałe koszty to każdy ma prawie takie same, no chyba że ma inne ogrzewanie itp. itd. Cena za kurczaka 2,60 + VAT, płatność 28 dni i sianko jest na koncie na MUR BETON, choć by się paliło i waliło. Klasyfikacje, no to już zależy tylko od hodowcy, ja mam średnio 2-3 % 2 klasy, 3 klasa, to praktycznie jej nie ma.Dla mnie plusem też jest to, że wytwórnie paszowe oraz inne instytucje patrzą na hodowcę który współpracuje z dużą ubojnią duuuuużo przychylniejszym okiem.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Yon

PostWysłany: 01:34 Wto 1 Sie 2006    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Żeldrob,
Nie płaczemy, ale warto wiedzieć co się dzieje na rynku. U mnie cena 2,50 netto, pisklę 1,00 netto, płatność po 28 dniach maksimum . Jak u ciebie koszty paszy, pisklęcia i żywca na dzisiaj?

żeldrob napisał:
Tasin ! No to teraz nie płaczcie :? Tylko napisz po ile macie pisklaka , paszę , jakie klasyfikacje i różnice wagowe . Może bowiem się okazać , że koszty produkcyjne Twoje są wyższe od moich o 20-25 groszy! Z tego co wiem tu już różnica ceny pisklaka przy stadzie 20 tys. daje kwotę 4-5 tys . PLN. :shock:
Powrót do góry
żeldrob

PostWysłany: 06:44 Pon 31 Lip 2006    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tasin ! No to teraz nie płaczcie Confused Tylko napisz po ile macie pisklaka , paszę , jakie klasyfikacje i różnice wagowe . Może bowiem się okazać , że koszty produkcyjne Twoje są wyższe od moich o 20-25 groszy! Z tego co wiem tu już różnica ceny pisklaka przy stadzie 20 tys. daje kwotę 4-5 tys . PLN. Shocked
Powrót do góry
Michał 24

PostWysłany: 20:35 Nie 30 Lip 2006    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jutro można na Kaszubach bez problemu dostać 3 zł.
Powrót do góry
Tasin

PostWysłany: 19:14 Nie 30 Lip 2006    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

żeldrob napisał:
Yon napisał:
Wiem, że inne duże zakłady płacą podobnie. Drobimex 2.55 netto, ale pisklę po 1,24.

medox napisał:
Jak to 2.50 netto? Shocked Ja dzwoniłem po ubojniach(nie dużych zakładach) z ciekawości bo jeszcze nie sprzedaje to nie słyszałem niższej ceny niż 3.10 brutto!!A pisklak 0.90 plus vat to maks.Rozumiem-kontraktacja, ale bez jaj
No to w plecki! Współczuję tym , którzy tam sprzedają , ale mają to na własne życzenie . Nie można podpisywać umów , które nie gwarantują zwrotu wszystkich kosztów produkcji . A gdzie zysk???

Wszystko niby się zgadza że w plecki, ale kiedy "wolnorynkowcom" płacili 1,90 zł to nam cały czas 2,55 zł. I to wy mieliście wtedy ładnie w plecki. A my żyliśmy sobie w miarę spokojnie.
Powrót do góry
farmer

PostWysłany: 20:16 Sob 29 Lip 2006    Temat postu: cena Odpowiedz z cytatem

Jaka cena na Kaszubach. Confused
Powrót do góry
żeldrob

PostWysłany: 17:37 Pią 28 Lip 2006    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Yon napisał:
Wiem, że inne duże zakłady płacą podobnie. Drobimex 2.55 netto, ale pisklę po 1,24.

medox napisał:
Jak to 2.50 netto? Shocked Ja dzwoniłem po ubojniach(nie dużych zakładach) z ciekawości bo jeszcze nie sprzedaje to nie słyszałem niższej ceny niż 3.10 brutto!!A pisklak 0.90 plus vat to maks.Rozumiem-kontraktacja, ale bez jaj
No to w plecki! Współczuję tym , którzy tam sprzedają , ale mają to na własne życzenie . Nie można podpisywać umów , które nie gwarantują zwrotu wszystkich kosztów produkcji . A gdzie zysk???
Powrót do góry
Yon

PostWysłany: 12:35 Pią 28 Lip 2006    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

medox napisał:
Jak to 2.50 netto? :shock: Ja dzwoniłem po ubojniach(nie dużych zakładach) z ciekawości bo jeszcze nie sprzedaje to nie słyszałem niższej ceny niż 3.10 brutto!!A pisklak 0.90 plus vat to maks.Rozumiem-kontraktacja, ale bez jaj
Powrót do góry
iwonarad

PostWysłany: 12:09 Pią 28 Lip 2006    Temat postu: cena Odpowiedz z cytatem

Zaklady Animex Debica - 2.57netto piskle 1.07

Ktoś wie ile płaci Animex w Suwalkach ? Przecież to jest jedna firma a płaca inaczej tu i tam.

ursus napisał:
A jak płacą w Małopolsce?? Słyszałem że 3,10 brutto
Powrót do góry
ursus

PostWysłany: 11:42 Pią 28 Lip 2006    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A jak płacą w Małopolsce?? Słyszałem że 3,10 brutto
Powrót do góry
żeldrob

PostWysłany: 06:04 Pią 28 Lip 2006    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W sieci REAL tuszka kosztuje 4,49!
Powrót do góry
R2

PostWysłany: 20:19 Czw 27 Lip 2006    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Oj zaklady!!! za PRL pozwalaly wybudowac kurniki i jakos ciagnac do przodu az powstal wolny rynek i prywatne ubojnie robily kase razem z hodowcami ,a teraz wszystko sprzedane zachodowi i jezdzenie na hodowcy jak na chlopie panszczyznianym !! wspólczuje !!cena na wolnym rynku 3,0 do 3,30 brutto!! tuszka 4,40-4,90!! filet 12,50 na kraj. Pzdr.
Powrót do góry
medox

PostWysłany: 14:36 Czw 27 Lip 2006    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jak to 2.50 netto? :shock: Ja dzwoniłem po ubojniach(nie dużych zakładach) z ciekawości bo jeszcze nie sprzedaje to nie słyszałem niższej ceny niż 3.10 brutto!!A pisklak 0.90 plus vat to maks.Rozumiem-kontraktacja, ale bez jaj
Powrót do góry
żeldrob

PostWysłany: 10:03 Czw 27 Lip 2006    Temat postu: Re: duże zakłady Odpowiedz z cytatem

Yon napisał:
Opolskie Zakł. Drobiarskie płacą dzisiaj 2.50 netto, pisklę po 1.00 + vat.

Bardzo proszę o informację jak placą inne duże zakłady.
Efekt wcześniej podpisanych umów . Shocked A napisz po ile sprzedają tuszkę i elementy!
Powrót do góry
Yon

PostWysłany: 09:05 Czw 27 Lip 2006    Temat postu: duże zakłady Odpowiedz z cytatem

Opolskie Zakł. Drobiarskie płacą dzisiaj 2.50 netto, pisklę po 1.00 + vat.

Bardzo proszę o informację jak placą inne duże zakłady.
Powrót do góry
Sahara

PostWysłany: 23:13 Sro 26 Lip 2006    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

medox napisał:
Kurczaka brakuje.Po pierwsze dużo uduszeń po drugie znacznie zmniejszyła się masa zdawanych kur ze względu na upały nie ma kur 2.60kg ,2.70kg czy 2.80kg i więcej, tylko jest 1.90kg do 2.40kg a to prawie 20%mięsa mniej na rynku tylko z uwagi na niższe wagi uzyskiwane w hodowli.Do tego dochodzą mniejsze wstawienia latem bo upały już od czerwca były więc wielu którzy teraz będą wychodzić zmniejszyło obsady (zresztą zawsze latem są mniejsze obsady choćby ze względu na wiele starych kurników które nie radzą sobie z gorącami) i jak na początku napisałem jeszcze sporo uduszeń.Więc nie dajcie sobie wmawiać ,że jest dużo towaru bo to bzdura.[/list]

"medox", z prowincjonalnymi poznaniakami to gorzej jak ze Szkotami, jedzą suche pyry, a mówią że szynkę z masłem, nie mają kurczaków do bicia a mówią
że żywca mają full.........
Powrót do góry
medox

PostWysłany: 19:40 Sro 26 Lip 2006    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kurczaka brakuje.Po pierwsze dużo uduszeń po drugie znacznie zmniejszyła się masa zdawanych kur ze względu na upały nie ma kur 2.60kg ,2.70kg czy 2.80kg i więcej, tylko jest 1.90kg do 2.40kg a to prawie 20%mięsa mniej na rynku tylko z uwagi na niższe wagi uzyskiwane w hodowli.Do tego dochodzą mniejsze wstawienia latem bo upały już od czerwca były więc wielu którzy teraz będą wychodzić zmniejszyło obsady (zresztą zawsze latem są mniejsze obsady choćby ze względu na wiele starych kurników które nie radzą sobie z gorącami) i jak na początku napisałem jeszcze sporo uduszeń.Więc nie dajcie sobie wmawiać ,że jest dużo towaru bo to bzdura.[/list]
Powrót do góry
R2

PostWysłany: 19:10 Sro 26 Lip 2006    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

wielkopolska zawsze do bani ale jak spada to tu jest ciut wyzej.
Powrót do góry
pepo

PostWysłany: 11:06 Sro 26 Lip 2006    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

podajcie po ile sprzedajecie w wielkopolsce bo dzwoniłem do ubojni to nie chcą dać więcej jak 2,70 netto
Powrót do góry
R2

PostWysłany: 10:11 Wto 25 Lip 2006    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tuszki 4,50 do 4,95 netto !! nie dac sie nabierac!!!
Powrót do góry
Sahara

PostWysłany: 22:17 Pon 24 Lip 2006    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Heniuś napisał:
Napiszcie jaka cena jest w wielkopolsce

Rowex 2.70 netto Crying or Very sad , a termin płatności xxxxxxxxxxxx dni Exclamation
Powrót do góry
LW

PostWysłany: 15:58 Pon 24 Lip 2006    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dziś oddaję po 3.1!Świętokrzyskie
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum PPR Strona Główna -> Drobiarstwo Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 2086, 2087, 2088 ... 2103, 2104, 2105  Następny
Strona 2087 z 2105

Skocz do: