Skocz do zawartości
Gość dronio

Gęsi - reprodukcja i tucz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam a ja mam pytanie troche innego rodzaju. Jak wygląda u was praca prz gesiach, najmujecie kogos do pomocy czy cały czas walyczycie sami. Ja choduje gesi razem z ojcem wiec jakos dajemy rade ale ogólnie to jest z tym pracy bardzo duzo a szczególnie jak sie ma dwa lub trzy rzuty i przyznam ze czasami mam juz tego dosc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ola niestety nie wszyscy gesiarze są normalni.

Nie potrafią się dogadać nawet ci co odstawiają do jednej firmy,żeby powalczyć o cene.

Możesz brac na wolny rynek,ale to ryzykowne,tak jak i z kurczakiem.Zresztą w tym roku trudno będzie nawet na kontraktacji dostac tyle piskląt ile się zamówiło.

A na kontraktacji i tak robią co chcą,najgorsze są klasyfikacje

 

Nie chodziło mi o mieszanie gęsi z kurczakiem:)

Tylko ze schodza ci kurczaki,to wstawiasz gesi,odchowujesz je,wypuszczasz na wybieg(żeby mogły być na wybiegu 24/7,muszą być już opierzone),no i później znów kurczaka wstawiasz i jedno z drugim nie ma nic wspólnego.

Co do trawy,to ojciec hoduje gęsi już(tylko) z 10 lat i trawy nie podajemy,u nas w okolicy żadko kto trawą karmi,wszyscy owies,a wagi śa dobre.

 

Pamiętaj że gęsi jeśli masz zamiar sprzedawać na 16 tyg.(bo można też na 9,ale mało kto tak robi)to musisz około 9 tyg podskubac,są specjaliści od tego,albo maszynowo albo ręcznie(ci co skubią recznie,jeśli przyjadą w 25 osób to od świtu do nocy położą 7tysięcy.Ci maszynowo skubią dłużej ale jest ich 3-4-5 i tyle też maszyn.Pierze sprzedaszi wychodzisz za skubanie w granicach 0.

 

Jeśli chodzi o opłacalność to z gesiami jak z wszystkim,raz na wozie raz pod wozem.

Myślę jedyne że hodowcy indyka nie moga narzekać,bo cene mają stabilna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jak masz obiekt to na pierwszy raz możesz spokojnie brac 2-3 tysiące.

My pamietam 3 tys na pierwszy raz braliśmy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na indykach na dzisiaj jest najlepszy zarobek z metra kw.

cena za indora 4,75 netto, z 1 zł zostaje na kilogramie

 

Jesli chodzi o Ole to ja jej nie namawiam na gesi . Co jak co ale jak juz ktos ma obiekt kurczaki sa nr 1 a te gesi indyki czy nioski to dalej troche licze nieraz - ale to moje zdanie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

GANS ja na tę prywatną rozmowe jak najbardziej się piszę , a co do howu gęsi dla hobby to nie tak do końca bo nie jestem samobujcą ale to też nie temet pod publikę. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do chwiolasa

Z tym odchowaniem gęsi w kurniku doskonale cię zrozumiałam. A czy to podskubywanie jest konieczne i czemu to służy podobno gęsi są słabsze po tym zabiegu i jak się sprzedaje 9-tygodniowe gęsi czy one osiągają wymaganą wagę.(im więcej z wami piszę tym bardziej jestem ciekawa co się jeszcze dowiem-ach te baby) Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie musisz podskubywać,same się niby mają wypierzyć,ale wtedy pióra wolniej rosną imożesz sie niewyrobić w ciagu 16 tyg. i zakład może ci zrobic potrącenie za pałki.

A jak oskubiesz,fak są słabsze ale tylko pare dni,podasz coś na wzmocnienie i bedzie ok.Podskubane niby lepiej rosną.

No z wagą na 9 tyg. to róznie jest,u nas wymagana jest 5,30kg.Poniżej są duże potracenia,ryzykowne to bardzo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do romek śl.

No ja treż z ojcem ogarniamy to wszystko,pomagam tacie w zasadzie,bo studiuje zaocznie,a gospodarstwo jest ojca.

Powiem tak,jak jest wszysko ok z gęsiami to jest spoko,ale jak chorują czy coś to też sie wszystkiego odechciewa.

 

 

Tak przy okazji,mamy do sprzedania podajniki kubełkowy(12metrów wys.) i slimakowy(10 metrów dł.).Idealne jak ktoś ma silosy zbożowe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ola ale my gesiarze to jestesmy samobojcy Co wstawienie to nowe ryzyko tak jak wczoraj zmokly zmarzly az strach sie bac ale mimo to sa lepsze od zeszlorecznego letniego rzutu. Kwestia jest taka ze w budynku latwiej opanowac warunki .Panowie z branzy do was slowo -namawiam was na siew traw zboz na zielonki. Jesli sie narazilem to basta

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wielcy chodowcy dają 2tony zielonki na 12tysięcy gęsi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak ale wielcy chodowcy nachapsowali sie pegeerami i maja swoje zboze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

panowie!!!CHODOWCY pisze się przez "H"

 

Każdy robi jak chce jedni dają zielonke bo chcą przyoszczędzić na zbożu,a i tak na zielonce geś nie urośnie,no chyba że "CHODOWCY" hodują jeden rzut cały rok:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gans nie twierdzę że jesteś samobujcą bo czy przy brojlerze czy przy gęsi zawsze jest ryzyko bo nigdy nie wiem za ile sprzedam, jeśli nie miałbyś z trego zysku to myśle że nie zajmowałbyś się tym. A z tym narażaniem sie to o co chodzi że boisz się podpowiedzięć coś kurnikażowi bo robisz sobię konkurencję bez obaw taki laik jak ja nie będę z wami konkurowała w końcu to wy jesteście profesjonalistami Gans a co z tą "prywatną rozmową" o której mówiłeś w poprzednim poście czyżbyś się rozmyślił POZDRAWIAM WSZYSTKICH

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chwiolas:

Znam takich kolesi po studiach co maja wysokie mniemanie o sobie, a mole kołnierz im opierdalają!!!!!!! a te swoje tanie kawałki to se możesz gęsiom w kurniku opowiadać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

panowie co tacy nerwowi jestescie z jakiego to powodu -mam odpowiedziec Ola jak cos to na prywatnym dalem Ci namiary tel.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

drogi kolego marku,jak już to w gęśniku a nie w kurniku.Gratulacje znajomości tematu.

Napisz o co ci chodzi,bo cie nie rozumiem.

Dziewczyna chce się coś dowiedzieć o gęsiach,to pisze co wiem.

A ty prawdopodobnie nie chcesz nic napisać,bo boisz się że przybedzie konkurencji(ktoś już o tym pisał w temacie o brojlerach bodajże).

Żałosne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chwiolas:

Dłużej chowam gęsi niż ty masz lat!!! A swoje uwagi wsadź w buty, będziesz wyższy!!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wiem o co tak płaczesz człowieku.

Jak nie masz nic do powiedzenia to sie nie odzywaj.To forum jest dla tych co chcą pogadać,a nie pisać byle kiedy jedno zdanie gdzie nie wiadomo czego sie konkretnie czepiasz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest nas 600 gesiarzy a teraz moze nawet mniej wiec jakbysmy sie zjednoczyli to ceny bylyby lepsze a tu klotnie wiec jak mamy sie szanowac. ale tak juz jest u nas tak samo jest nas paru a niektorzy nie chca sie zjednoczyc ale np. zboza sruty kupujemy nieraz wspolnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gans:

Jak mamy pisać o konkretach, jak taki studencik bedzie mnie rozliczał z tego czy napisze kurnik czy geśnik. żałosny studencik pomylił forum rolnicze z polonistycznym. Sierota udaje ze nie wie o co chodzi!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

marek9

tak,jestem żałosnym studencikiem,bo chętnie zakonczyłbym szkołe po maturze,ale czym jest teraz matura,jak po studiach nawet dobrej,pewnej niebrudzącej pracy nie można znaleźć,a kto wie czy ze wsi da się w przyszłości wyżyc.Trzeba się jakoś zabezpieczyć.

Druga sprawa.

Masz jakiś kompleks wykształcenia?

Trzecia sprawa.

Kolego z całym szacunkiem,ale ty żadnego konkretu jeszcze nie napisałeś.

Następna sprawa.

Napisz w końcu o co do mnie pijesz?Bo piszesz tylko studencik studencik...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chwiolas to jest forum drobiarskie a nie o ortografi ,wiec z calym szacunkiem ale koledzy piszemy o naszej branzy a czy ktos jest po studiach to tutaj niewazne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nie zajmuję się drobiem ale lubię poczytać wasze forum bo tu się dużo dzieje, wprawdzie niewiele ma to wspólnego z drobiarstwem, ale wasze kłótnie bawią innych do łez.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chwiolas:

Czytając twoje wypowiedzi przypomina mi się mój znajomy z mojego city, ale to była straszna ciota!!!!

 

 

Pomyślcie koledzy kto będzie rządził krajem w przyszłości...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem dlaczgo sie czepiacie chwilowasa Wkońcu nie napisał nic złego a przegadujecie sie tutaj jak dzieci w przedszkolu, czasami trzeba sie umiec przyznac do błedu ze sie napisało cos źle i mysle ze lepiej nie poruszac juz tego głupiego tematu. Npiszcie lepiej cos o swoich gesiach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...